Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:34 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: НЕОСТАТ регистрация?нови [re: MamaD]  
Автор MamaD (член)
Публикувано06.01.10 21:52



Цвете, Буба много точно те е посъветвала. Аз също вечно тъна в съмнения по отношение състава и качеството на хранителните добавки.
Майка ти в момента не провежда някакво лечение което да рефлектира върху имунитета и, или да понижава показателите и. По-добре да се ориентираш към по-естествени имуностимулатори и антиоксиданти - билки, сокове, плодове. Един такъв режим + една хубава почивка, напр. във Велинград , ще се отрази чудесно на майка ти.





Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: just flower]  
Автор hospitalier (непознат )
Публикувано07.01.10 01:09



TNF -alfa трябва да се инхибира..Той е сигнална молекула която тялото отделя за да се унищожат клетките на тумора.Само че те не се унищожават а стават по силни и изграждат защитна реакция като увеличават нивата на най ключовия протеин NF-kapp B този който е нещо като най елитната част на крепоста когато тя е по обсада.Друго ядче казано TNF -alfa e нещо като известител на раковата клетка -казва и ПАЗИ СЕ активирай се и се прикрий като нормална.Това е най общо.Относно този продукт Неостат това е просто един инхибитор на ангиогенезата и имуностимулант.Мисля че не е нещо особено.



Тема ТНФ- предател?!?нови [re: hospitalier]  
Автор just flower (детето)
Публикувано07.01.10 08:42



Милички, благодаря, че се отзовавате, на моменти, като че ми става ясно, после не съм много сигурна отново..

По това, което пише в Уикипедия: A local increase in concentration of TNF will cause the cardinal signs of Inflammation to occur: heat, swelling, redness, and pain.

Whereas high concentrations of TNF induce shock-like symptoms, the prolonged exposure to low concentrations of TNF can result in cachexia, a wasting syndrome. This can be found, for example, in cancer patients.

Ще се опитам да преведа буквално: Локалното нарастване в концентрацията на ТНФ ще причини основни белези на Възпаление, като се появят: топлина, подуване, зачервяване и болка.
При високи концентрации на ТНФ се индуцират шок- наподобяващи симптоми, продължителното излагане на ниски концентрации на ТНФ може да резултира в Кахексия, a wasting syndrome (може би Синдром на отнемане, незнам точно какво значи). Това може да се срещне например при раково болни пациенти.

Тоест аз така го разбирам, при високи концентрации- възпаление, ниски концентрации се срещат при раково болни пациенти. Е, като при онкоболните концентрациите на ТНФ са ниски резонен въпрос е мисля, защо тогава при тях трябва да се инхибира (подтиска) ТНФ?
Сигурно вече звуча смешно и за лаици и за медици, но се опитвам да си го обясня по- простичко, което явно е невъзможно..
hospitalier казва : "TNF -alfa трябва да се инхибира..Той е сигнална молекула която тялото отделя за да се унищожат клетките на тумора.Само че те не се унищожават а стават по силни..". Значи борбата на тялото освен в друго се състои и в това да отдели ТНФ, а защо той не се справя и раковите клетки стават по- силни..по- надолу казва, че той ги предупреждава да се прикрият, значи този ТНФ е предател. Така ли да разбирам?! И е добре да се подтисне продукцията му..а това подтискане до какво води..може би до формиране на други "войници" или организма се обърква?

Редактирано от just flower на 07.01.10 08:46.



Тема Re: НЕОСТАТ регистрация?нови [re: MamaD]  
Автор just flower (детето)
Публикувано07.01.10 08:55



Да,мило, така е, не е приемала досега нищо, което отявлено да повишава или понижава имунитета, но аз така разсъждавам, че след като се е стигнало до злокачествено образувание, значи има проблем..и може би е била с по- нисък имунитет, но според мен на специалистите им е по- лесно да обявят, че причините са неизвестни (а те са много и комплексни, предполагам) и да лекуват следствието, а това всички знаем не е особено резултатно.
Та мисълта ми е, няма да е зле да се ходи на имунолог, само дано пак не ядосам мамчо..че много мрази да я водя по такива работи..
Но и там при имунолога незнам как да му обясня за ТНФ по- правилно, това което ме притеснява точно и дали изобщо ще ме изслуша и дали ако ме изслуша аз ще разбера отговора му..

То не е едно и две..
Освен за по- простичко да го питам какви добавки ще препоръча и това е..не е нужно и аз да ставам имунолог, не че не е гот..



Тема Re: За имунната системанови [re: just flower]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано07.01.10 14:50



Ще представя моето опростено разбиране, като съм компилирала някои неща от интернет.
За да се справи нашето тяло с различните проблеми, не е достатъчно само високият дух и борбеност, особено когато става дума за такова “интелигентно” заболяване, като рак (изразът не е мой). Имам лични наблюдения, когато след успешна операция и първо лечение мои близки и познати решават, че всичко вече е отминало, повече няма да мислят за болест и ще живеят както е било преди. За съжаление това се оказва грешка или е фатално – нещата бързо се връщат.
Абсолютно приемам, че трябва да се обърне внимание на имунната система, но какво по-точно да се прави. Най-общо, нарушенията в работата на имунната система са няколко вида: имунодефицит; автоимунни разстройства, когато имунната система вместо да пази организма от чужди вещества, атакува собствения организъм. Като трети вид се посочват алергиите.
По отношение на туморните заболявания, като се имат предвид природата и особеностите на туморните клетки, то в нашата имунна система съществуват специфични клетки, които именно трябва да се справят с появилите се мутанти на нормални клетки. Те пускат съответните механизми, насочени към тяхното унищожаване и изработват защитни белтъчини – антитела. Нашият имунен отговор се осигурява от три главни типа клетки: макрофаги, Т-лимфоцити и В-лимфоцити. Т-лимфоцитите на свой ред дават “разпореждане” на В-лимфоцитите да произвеждат антитела. Затова макрофагите са получили названието си антигенпредставляващи клетки, Т-лимфоцитите - Т-хелпери (съществуват две разновидности на Т-лимфоцитите: Т-супресови и Т-килъри), а В-лифоцитите се наричат произвеждащи антитела клетки.
The 'T' cells are produced by the thymus gland. They become mirror images of invading organisms and become antibodies. A small population of these cells are already conformed to kill cancer cells. They are called NK (Natural Killer cells).
Така след моята операция и химиотерапията преди повече от четири години, започнах най-напред с пречистване на организма, след това си избрах и вземам различни добавки антиоксиданти, а за това специфично поддържане на имунната система съм постоянна с две неща – Натанал и Искадор. Специално за тях има резултати от изследвания, доказващи благоприятното им действие именно в това отношение.
Определено ще спомена Искадор, който се произвежда на базата на имел. Изобретен в Лукас Клиник в Швейцария, специализирана именно в съдействие и лечение на онкологични заболявания, където са правени клинични изпитания от десетилетия, доказан ефект. Там съм пациент от три години – писала съм в темата за Искадор. По тяхно искане правя периодично кръвни изследвания, по-специално за Т-хелпери, Т-супресори и главно НК-клетки, които се влияят от Искадора.
Допълнително (инцидентно и за съжаление рядко) правя следната билкова смес, за която се предполага, че влияе на тези показатели на имунната система:
Равни количества червен кантарион, жълт кантарион, невен, бял имел и кръвен здравец, две супени лъжици от тази смес слагам да врят 10-15 минути в 700 мл вода, аз ги оставям да престоят 1 час и пия три пъти на ден.

Между другото не открих темата за Искадор – моля Бубето или Джул да е добавят.

Извинявам се за дългия постинг.



Тема Re: За имунната системанови [re: TheaO5]  
Автор just flower (детето)
Публикувано07.01.10 15:29



По думите ти разбирам, че вземаш добавки, повлияващи имунната система, но със съответните имунологични изследвания. Нещата се усложняват и оскъпяват, но е по- добре да се знае има ли нужда от подсилване и точно на какво ниво на имунната защита!
Искадор помага ли при всички видове онкологични заболявания или не? Извинете ако повтарям зададени вече въпроси, на които е даден отговор..ще прегледам темата за Искадор.
И все пак не видях нищо да се споменава измежду магрофаги, Т- и В- лимфоцити за ТНФ алфа, но пак ще ровя, защото в един материал за Трансфер факторите на Асоциация Неогенезис се натъкнах на следното: "През 2002 година, в майския брой на американското списание по имунология / Immunological Investigation A Journal of Molecular and Cellular Immunology/ е публикувана статия на двамата учени Мейсън и Рошън ,разглеждащи връзката между употребата на някои натурални елементи и засилването на факторите, противодействащи на рака.
Според тях натуралните продукти могат да увеличат цитоксическата активност на НК / клетките -убийци на рака/ и на ТНФ /факторът некроза- умъртвяване на тумора,/
Тук ми звучи, че ТНФ е фактор, противодействащ на рака и трябва да се подсили?!? А Неостат и други добавки и лекарства за рак, както писах горе го подтискат, именно за да спре растежа на туморни клетки..е, нищо не разбирам наистина, съжалявам, приятели, че ви тормозя с едно и също, но докато не си го обясня няма да мирясам..


Та нали всеки говори за ролята на пустата имунна защита и нуждата от подсилването й при онкологичните заболявания?!? Но механизмът поне за мен не е ясен..

Редактирано от just flower на 07.01.10 15:31.



Тема Re: За имунната системанови [re: just flower]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано07.01.10 16:21



Тези изследвания се направиха СЛЕД като бях решила какво да правя.
Не съм ходила при никакъв имунолог.

Не мисля, че е необходимо чак такова запознаване с механизма на действие, а по-скоро да се доверим на резултатите.



Тема Re: За имунната системанови [re: TheaO5]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано07.01.10 16:37



Искадора го има в Справочника. В темата Добавки - натурални, хранителни и антиоксидантни.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТНФ- предател?!?нови [re: just flower]  
Автор hospitalier (непознат )
Публикувано08.01.10 02:17



Виж сега не е толкова просто -инхибиране или активиране.Сам по себе си TNF-alfa е ендогенен цитостатик и мощен антитуморен агент.Да но е и нож с две остриета както обясних активира NF -kappa b и МАРК пътища на вътреклетъчна сигнализация което води до рязко засилване в крайна сметка на защитните сили на раковата клетка.Ако се активира ТНФ -алфа трябва да се потиснат тези две системи вътре в клетката за да има ефект.Другия начин е инхибиране на ТНФ-алфа което води до само по себе си до потискане в някаква степен на NF-kappa b най вече което е много ама много важно.Сега онкологията търси решение на проблема с потискане на NF-kappa b.Едни от най мощните средства за това са ГЕНИСТЕИНА И КУРКУМИНА.Има и доста други алкалоиди с такива действия например олеандрин от олеандър ,бетулин от гъба чага,силимарин от бял трън,урсулова киселина от розмарин и много други.



Тема Re: ТНФ- предател?!?нови [re: hospitalier]  
Автор just flower (детето)
Публикувано08.01.10 13:49



Подозирам, че наистина нещата не са изобщо прости и все още се опитвам да вдяна..


Казваш генистеин и чета в Гугъл, излизат резултати, почти всички са свързани със соята, като растение, което го съдържа (друг е въпроса, че соята в по- голямата си част вече е генно модифицирана, но както и да е..): "Какво друго има в соята?
Преди няколко години в нея бе открита противотумурната съставка “генистеин”. Установено е, че тя предотвратява развитието на раковите клетки, което даде повод за нови и задълбочени изследвания и лекарства. Най-добрият източик на генистеин са соевите кълнове и поници. Компонентите на соевия протеин, към които науката гледа с най-голям интерес, са неговите биоактивни съставки изофлавоните, в частност - генистеин, даидзеин и глицитиин. Изофлавоните са фитохимикали - фитоестрогени, които имат действие подобно на естествените женски полови хормони (естрогените), но не са стероиди." Отнасям се с подозрение към действието на естрогените, пък били те и фито. Сещате се защо..
Следва куркумин. В Уикипедия: "Както посочват Каваниши et al. (2005), куркуминът е нож с две остриета, като има както антиракови, така и канцерогенни ефекти. Канцерогенните ефекти са установени при интерференция с пътеката на p53 туморния супресор, важен фактор на човешкия рак на колона (част от дебелото черво)."
После Олеандрин, пак в Гугъл: "Oleandrin е токсично сърдечна glycoside намерени в Oleander (Nerium Oleander). Заедно с neandrin Тя е преди всичко отговорност за токсичността на сока на Oleander.

Поглъщането на Oleander може да предизвика стомашно-чревни и сърдечни ефекти. На стомашно-чревния тракт могат да се състоят на гадене и повръщане, над саливация, коремни болки, диария, която може или не може да съдържа кръв, и особено при коне, колики.[1] Сърдечни реакции се състоят от неправилен сърдечен ритъм, понякога се характеризира със сърцебиене на първо, че след това да се забавя по-долу нормална допълнително заедно в реакция. Сърцето може да победи erratically с никакви признаци на специфичен ритъм. Крайниците може да стане бледо и студено поради лоша и неправилна циркулация.[2] Реакциите на отравяния от това растение също може да повлияе на централната нервна система. Тези симптоми могат да включват сънливост, тремор или треперене на мускулите, припадъци, колапс, а дори и кома, които могат да доведат до смърт.[2] Oleander SAP може да предизвика кожни раздразнения, тежко възпаление на очите и дразнене, алергични реакции и се характеризира с дерматит.[2]"
Съжалявам, че не го преведох лично, а го оставям на автоматичния преводач, но мисля че и така се разбира..Хайде, тук поне няма канцерогенни ефекти, а други странични, които не мога да подценя, поради факта, че жена с тотална хистеректомия (както е майка ми) е предразположена към сърдечно- съдови заболявания (тя има вече оплаквания и без това).
Бетулин- тук вече не намерих за момента нищо притеснително, може би ще избера точно това за поддържане на ремисията. Но, ще продължа все пак да чета..
За силимарин- писах в темата за руските рецепти, чудя се бял трън или магарешки бодил, но предполагам си права hospitalier, че силимарин се съдържа в белия трън, макар че рецептата за рак на матка е с "татарника обыкновенного".
Урсоловата киселина и розмарин също, висля че са о.к.
Това е добре, значи по- лесно е да се инхибира ТНФ и донякъде да се подтисне и NF-kappa b. И все пак си мисля дали няма да има някакви неблагоприятни следствия от това подтискане..защото всичко в организма знаем, че опира до хармонията. А това е избран откъс от рецептата на Хулда Кларк за "ЛЕЧЕНИЕ НА ВСИЧКИ ВИДОВЕ РАК": "ЗАЩИТА СРЕЩУ ТУМОРИ В ТЯЛОТО
Сега тялото има нужда да извика допълнителни подкрепления за да порази младият тумор. То използва фактор за смаляване на тумор, наречен Тумор Некрос Фактор (ТНФ), който изчезва редом с тумора. Всеки човек, който съм виждала без тумор има положителни резултати на теста за ТНФ. Всеки човек със тумор показва негативни резултати. Очевидно, изчезването на ТНФ позволява на тумора да расте. Какво ли предизвиква спиране производството на тази животоспасяваща субстанция? "
В главата ми започна да се върти следната мисъл, породена от горчивия опит в борбата ми с моята тревожност, тъй като и там изчетох какво ли не, опитвайки се да лекувам сама себе си и сменяйки различни видове лекарства против тревожност, та в повечето от тези лекарства пише (ще перефразирам): Указание: за лечение на тревожност, и същевременно Странични действия: поява на тревожност?!? Дано не е същото..

П.П. Извинявам се за моментите, когато не съм по темата и сигурно разводнявам, но така тече мисълта ми.. Извинете ме и ако натоварвам с дългия пост.

Редактирано от just flower на 08.01.10 14:14.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.