Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:25 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 17:32



Ще добавя още няколко факта- според един от последните доклади за онкологичните заболявания в световен мащаб починалите от ефектите на химиотерапията са повече от починалите директно от заболяването си. Проблемът в лечението на онкологично болните е, че всеки тумор има различна антигенност и не може да се организира масово производство на продукт за терапията му. Това отблъсква фармацевтичните компании, чиито интерес е колкото се може по-големи групи от хора да се лекуват с една схема, която да е печеливша поради основния принцип на промишлеността- серийното призводство. Трудно е да печелиш от левкоцити, така, че по-добре да пречиш. От години в България се подготвят и се хабилитират кадри с финансовата подкрепа на тези фирми, които са стигнали до там да предлагат лекарства против страничните ефекти на собствените си химиотерапевтици. Техните агенти-псевдоучени (повечето от вас могат да посочат по име) жестоко защитават източника на своите доходи. България носи на фармацевтичните фирми, произвеждащи химиотерапевтици повече пари от голяма част от напредналите европейски държави. Тези факти са достатъчен пример за силата на фармацевтичния бранш- реализиращият най-висок финансов резултат през последните 10 години в световен мащаб.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 17:35



Ignoratio non est argumentum

. Със сигурност не сте онколог колега.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: MD]  
Автор dea123 (непознат)
Публикувано20.05.08 17:44



Много ясно, точно, логично и аргументирано е изказването ви MD.
Ще се радвам да дадете доказателства(документирани ,ако е възможно де)за успешно излекуван пациент, който е в напреднал или краен стадий на болестта.Аз поне не се сещамз а такъв случай.Истината (статистиката) е ,че едва 4% от подложените на химио и лъчетерапия пациенти оживяват,а какво е качеството на понататъшния им живот е отделен въпрос.
А официалната информация дава около 50 -60% надежност на тези терапии като лечение(което обаче на практика се оказва абсолютна измама)Както" д-р" в неговото компетентно изказване пояснява -че според световната статистика броят на починалите от въпросните терапии е доста по голям от броя на починалите от самата болест,защото както писах и преди от въпросните терапии организма на човек до такава степен се скапва и залинява,че загива доста преди самия рак да го е сразил.
Или вие МД, може би говорите за други заболявания?Ако е така, за доказаното лечение на доказано лечимите болести-спор няма.

"Д-Р"поздравявам ви за точните данни и преценки, които представяте.Абсолютно сте прав.Изключително щастлива съм ,че има лекари като вас





Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: dea123]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 17:49



Прочетох внимателно съдържанието на тази статия в FROGnews и съм учуден от неуморното желание на нови и нови субекти да се закачат към идеи, които не разбират само защото евентуално може да бъде доста печелившо, ако се комбинира с някаква простичка измама. Ваксината на Коули не е по-ефикасна сравнена с БЦЖ или коя да е друга имунотерапия свободно прилагана в БГ. Трябва да се знае, че ваксината на Коули е достъпна в нашата страна и може да се прилага във всяко лечебно заведение, където има регистрирана комисия по етика след внасяне на цялата документация по протокола за приложението на продукта и посочване на главен проучвател. Такова лице може да бъде хабилитиран специалист по клинична имунология (не просто имунология) или вътрешни болести и клинична фармакология. Тъй като Коули се оказа доста известна към нея се закачиха доста "лекари", народни лечители, фондации и какви ли още не организации с една единствена цел- да поприпечелят като "лекуват рак". Напълно естествено ИАЛ не им позволява да внасят този продукт, защото не са преставили нито една диплома за медицинско образование, пък камо ли за специалност.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: MD]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 17:52



Вие онколог ли сте, защото ако сте значи читете независимите доклади поръчани от FDA?



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: dea123]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 17:55



"Данните" Ви са потресаващо неверни. Аз говоря за малигнени тумори. За пример ще Ви дам пациенти сколоректален рак и чернодробни метастази (няма спор, че са в 4-ти, т.е. последен стадий нали?). Без химиотерапия живеят средно 6 месеца, с един от най-агресивните режими на химиотерапия живеят 4 ПЪТИ повече при 2,4% смъртност от усложнения. При комбиниране на радикална хирургия с химиотерапия 50% живеят 5- и повече години, като прогнозата зависи от броя на метастазите. При една метастаза петгодишната преживяемост след резекция и химиотерапия имат 70% от пациентите в този краен стадий. Изберете сами.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 18:03



И още нещо- има заболявания, при които успеваемостта е висока, но знаете ли колко е преживяемостта на болни с хепатоцелуларен карцином на химиотерапия и на имунотерапия- пише го дори в новите учебници на студентите- нещо което установих днес с голямо задоволство по повод на дошли в клиниката стажант-лекари, които искаха някои разяснения.
Искам най-колегиално да Ви обърна внимание, защото е важно





Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 18:10



Имам и такава специалност

. Чета т.нар. "независими" доклади, но ще се съгласите, че единственото независимо в тях е, че от тях нищо не зависи. Както и да е - интересите и неетичните практики във фармацевтичния бизнес не променят фактите относно ефективността на терапиите в клиничната практика. Тук хората търсят конкретни решения на конкретните си проблеми. Отплеснахме се в безплоден разговор и аз бях дотук по тази тема.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: MD]  
Автор dea123 (непознат)
Публикувано20.05.08 18:18



В отговор на:

За пример ще Ви дам пациенти сколоректален рак и чернодробни метастази (няма спор, че са в 4-ти, т.е. последен стадий нали?). Без химиотерапия живеят средно 6 месеца, с един от най-агресивните режими на химиотерапия живеят 4 ПЪТИ повече при 2,4% смъртност от усложнения. При комбиниране на радикална хирургия с химиотерапия 50% живеят 5- и повече години, като прогнозата зависи от броя на метастазите. При една метастаза петгодишната преживяемост след резекция и химиотерапия имат 70% от пациентите в този краен стадий. Изберете сами.



МД,
Вие май не обърнахте внимание на същността на въпросната"преживяемост" , за която говорите,в моя пост споменах за качество на живот на пациента след тези манипулации.
Не може да се смята за постижение факта,че е увеличен живота на човка от 6 месеца на 2 или 3 години, при положение че след тези терапии пациента е тотално смазан (както вътрешно)така и външно ,без самочуствие е и ужасно подтиснат.А времето което му е необходимо за евентуално възстановяване понякога е повече от колкото му се дава като максимум живот.Да не говорим че скоро след това започват болките и агониите и всичко това се развива пред очите на хората, които обичаме и ни обичат.И последното нещо, което искаме да те видят, това е нашия разпад.Смисълът и същността на човешкия живот не се измерват само в количество,а дори и това да е вашето убеждение-10 или 15 месеца,а дори и 2,3 години увеличение ,не звучат убедително.Особено като се има в предвид как го преживяват пациентите този "леко удължен " период.
Тогава не разбирам за каква преживяемост говорите -1,2или 3 години на тотална скръб.Незнам ,аз ли нещо грешно ги виждам нещата ,но това "лечение"за мен в никакъв случай не е постижение.То е просто изместване на трагедията малко напред, но за чия сметка?



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: dea123]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 18:24



Ще бъда малко по-рязък - не съм малоумник,че да създавам живи, агонизиращи трупове. Качеството на живот е преди всичко. Май пропускате факта, че аз съм лекарят, а не Вие. Ако имам нужда от подобни поучения не е ли ясно, че по-добре да се занимавам с нещо друго, а не с медицина?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.