Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:33 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема РАК НА ГЪРДАТА № 5нови  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано24.08.10 10:42



Напълнихме четири теми, продължаваме напред.
Предишната № 4 четете



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от *jull** на 14.06.12 07:10.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: Buba67]  
АвторDeyana (Нерегистриран)
Публикувано24.08.10 21:11



Здравейте, мили хора,

Пише Ви Деяна Павлова от гр. Трявна. Преди шест години съм оперирана частично от рак на гърдата. Махнати са ми 15 лимфни възела в три, от които имаше туморни клетки. Туморът ми е хормоно зависим, HER рецепторите ми са отрицателни, слава Богу. Преминах през лъче и химиотерапия и вече 5 години си поставям Zoladex (цикълът ми не спря по никакъв начин). Направих консултация с доц. Цекова и доц. Тимчева и тяхното мнение е, че в края на пет годишното ми лечение със Zoladex, трябва да приключа с хормоно терапията и ... да мисля позитивно. Проф. Горчев ме съветва да ми бъдат премахнати яйчниците лапароскопски (може би за по-голяма сигурност?!). Лошото е, че никой не ми обяснява плюсовете и минусите на всичко това. Затова, чрез този форум искам да намеря сродни души, които да споделят опита си и да ми помогнат поне малко да оправя бъркотията в главата си. Може би, ще ми препоръчате друг добър специалист...? Моля Ви, мили хора, споделете опита и знанията си с мен.

Предварително ви благодаря!

П.П. Извинявам се, че публикувам два пъти едно и също мниние, но предното ми остана в края на другата тема. Благодаря за разбирането



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: Buba67]  
Автор Kaлoянa_ (ентусиаст)
Публикувано25.08.10 02:53







Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: Kaлoянa_]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано14.10.11 12:51



Повече от година никой не е писал тук, ще речеш, че всички вече са се излекували!


А истината е, че никой не чете, а всеки си отваря нови теми, пишем си въпроси и отговори и така много ценни постинги се загубват във „виртуалното пространство”. Бих перифразирала една поговорка „Седем пъти прочети – един път пиши!” и да се закове с големи червени букви на първа страница, ама сигурно пак никой няма да го види! Извинете за off topic!
Сега да пиша за резултатите от скенера ми, че някои от момичетата тук се безпокоят за мен.
Направих го в І градска, защото там ми отчитат образуванията в мм, много прецизно. Резултата е много противоречив. На гръдната стена едната М се е увеличила, другата е намаляла, в белия дроб и двете са намалели /а аз усещам там стягане/, в черния дроб – нарастване, също така, по-значително увеличаване на лимфни възли в аорто-пулмоналния прозорец /това вероятно са прилежащите към белия дроб/, хубавото е, че няма нови огнища и плеврални изливи. Очаквам какво ще реши комисията за по-нататъшното ми лечение.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: nadia_O6O6]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано16.10.11 00:10



Наде благодаря, че писа мила. Откакто писа, че ти предстои скенер, стисках палци, мислех си за теб и така чаках да пишеш....Хубаво е че няма нещо лошо, че има регрес в някои места. Болестта е под контрол!!!!, това е важното, с малки стъпки ще даваме напред и няма да се даваме нали?


На каква терапия беше до този момент? Лапатиниб ли?

целувки и лека вечер.
П.С.
Забележката ти off-topic си е съвсем на място. Но да така е, българите сме научени да не спазваме никъде и за нищо "правилата" и за това сме на този хал.

Редактирано от nelly_83 на 16.10.11 00:13.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: Buba67]  
Авторpab_O5 (Нерегистриран)
Публикувано17.10.11 00:28



Случайно не Ви ли трябва лекарството Херцептин? Използва се за лечение на този вид рак. На мен ми останаха няколко бройки от майка ми.

За контакти:
p_r@abv.bg Петър Райков



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5 [re: pab_O5]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано17.10.11 09:16



На Херцептин съм, сега не знам дали няма да ми променят лечението. Ако остана на него /чувствам се много добре от него/ ще се възползвам от предложението ти, защото доставките понякога закъсняват. Ще пиша като се изясни въпроса. Хубав ден!





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5 [re: nadia_O6O6]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано17.10.11 10:16



Здравей Наденка, понеже се почуствах малко засегната от предишното ти писание, реших да ти отговоря. Донякъде си права, че не пишат момичетата - но всеки си знае на какъв хал е? Едни са в депресия и не желаят да пишат.Други са по болници и нямат достъп до интер.Трети само четата,четвърти пишат отвреме навреме.А най-много са тези,които четат или търсят каквото ги интерисува и си заминават.на никого не можем да се сърдим.А има и момичета,които не желаят да споделят абсолютно всичко. не се сърди на всички.А сега ние тези,които сме в ремисия ви четем мила,но няма с какво да ви помогнем или посъветваме. А и не всички са от рак на гърдата нали? ти си пиши,радваме се на твоите успехи,мислим те когато си на процедури...клуба е жив не мисли,че сме заспали. хайде обади се в Раздумката,няма само за болести и лекарства да говорим я. ти поне си силно и духовито момиче.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5 [re: nadia_O6O6]  
Авторpab_O5 (Нерегистриран)
Публикувано17.10.11 15:13



Става дума за 10 - 12 бройки, които подарявам. Ако имате възможност да проверите дали ще Ви трябва, защото на някои опаковки наближава края на срока на годност.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5 [re: pab_O5]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано17.10.11 15:34



За съжаление ще разбера със сигурност след около 3 седмици, когато комисията се произнесе. Освен това, както писах, бих се възползвала с една бройка за резерв. Но щом става дума за толкова бройки...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.