Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:29 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: panayota]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано12.03.13 16:10



Метастазите при рак на млечната жлеза често са в черния дроб. Просто там се изливат лимфните възли в дукти, които са по-големи възли.
Даже при плитката мрежа от сравнително малки лимфни съдове на едната млечна жлеза са свързани с другата млечна жлеза. Метастазите могат и там да отидат още



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: Crasiva]  
Автор m1ma (непознат)
Публикувано21.03.13 15:23



Здравейте!Включвам се с въпроси тук,но не знам,дали съм на правилната тема,пък и не исках да отварям нова такава.
Става въпрос за моя приятелка,жена на 63 години,диагностицирана от 6 месеца с рак на гърдата(за съжаление в последен стадий,неподлежащ на оперативно,или друго лечение и е някакъв вид бластом),открит заради ужасни болки в прешлените,които впоследствие се оказаха с много разсейки.Направиха и няколко месеца вливки със Зомета и болките в гръбнака изчезнаха,повъзстанови и ходенето,но се появи друг проблем,който я кара да страда много.Ужасно много я боли лявата ръка(ракът е на лявата гърда),много лошо изтръпване и силна болка.Тя буквално изглежда с парализирана ръка,заради щадящата стойка ,поради силната болка.
Въпросите ми са дали на някой му е известно на какво се дължи болката в ръката и с какво да я обезболяваме.Нищо не помага - аулин,ибупром,течен аналгин........нищо.Пробва и с трамал,но от него вдигна високо кръвно и си провали часа за сцинтиграфията.
Питам ви,защото от лекарите не получава никаква адекватна информация и помощ.Има изписан и морфин,но четохме,че не помага при разсейки в костите.Много сме отчаяни и ще се радвам,ако някой с подобни симптоми,помогне с мнение.
Благодаря ви предварително!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: m1ma]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.03.13 21:31



Здравейте, за болката в последните стадии на болестта подхода е различен, защото и болката е различна. Скоро коментирах /питах онколог/ за обезболяващи на една дама. Той ми разясни, че лекаря трябва да прецени каква е болката /ако тумора притиска нерв или други тъкани, ако метастазите са в костите/ и съответно да изпише подходящо обезболяващо. В София в СБАЛО има кабинет за лечение на болката Д-р Райчева 02/8076 325, има и във Враца /д-р Йорданов/, за другите онкологични центрове нямам информация.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: Buba67]  
Автор panayota (непознат )
Публикувано06.04.13 10:27



Здравейте,
С малко закъснение да докладвам какво излезе при нас. Ще го напиша дословно, защото не ми е напълно ясно какво означава.
Гефрир:
ИХХ изследване от тумора. Материалът е оскъден
1. ER - 4+2=6т.
2. PR - 4+2=6т
Хистологично - среден (50%) шанс за терапевтичен отговор.
3. HER2 - (0) - негативен.

HER 2 и на първоначалния тумор беше отрицателен. Но рецепторите бяха изразени в проценти тогава, та сега не знам какво точно означават тези точки. От малкото информация в интерент, която успях да прегледам, разбрах, че е слабо хормонизависим, но това означава ли, че е със сигурност хормонозависим, следователно и се доказва, че разсейките по перотонеума са от гърдата?
Ще съм много благодарна за информация, ако някой знае какво означава това.
Междувремено решиха да и направят още 3 или 4 Доцетакса, вторият ще е сега в понеделник. Казаха, че тези изследвания ще са от значение за последваща терапия и затова не ги изчакаха.
Много ще съм благодарна на MarkMatador, ако се включи с неговото мнение за следващите стъпки.
Хубав ден на всички, дано успеем да съберем повече слънце :)



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: panayota]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.04.13 14:12



За да си сигурна, че MarkMatador ще ти отговори, представи информацията
и във "Въпроси към лекарите". Не съм сигурна дали чете и в другите теми.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5 [re: *jull**]  
Автор konstantin20 (непознат )
Публикувано07.04.13 09:11






Редактирано от konstantin20 на 07.04.13 09:13.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5 [re: Buba67]  
Автор konstantin20 (непознат )
Публикувано07.04.13 09:14



Здравеи nelly_83,

Извиняваи че ти пиша тука но бих се надявал да дадеш някакво мнение. В този пост


си писала са MammaPrint and Oncotype DX. Евентуално има възможност да се проведе
такъв тест за майка ми но не знам колко надеждни са.
Също така си писала за ваксина с/у рака - мислиш ли че е късно за такава след като е минало 1 месец от операцията?

Поздрави,
Константин

Редактирано от *jull** на 03.05.13 22:33.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5 [re: konstantin20]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано08.04.13 22:41



здравей.
Незнам колко са надежни, лекар онколог-хирург може да ти даде най-адекватно мнение. Това, което бях чела е че в Америка масово се правят по време на операцията! В България мисля, че се предлага тази услуга в Тукуда, но предполагам и в останалите болници, но пак казвам всичко зависи от хирурга, който ще оперира майка ти.
Честно казано, за всички болни лекарите следват определен протокол на лечение, има си ред коя химия след коя и рядко го нарушават. Затова незнам до колко би имал смисъл един такъв тест. Това, което обаче аз те съветвам да направите е освен стандарните за РМЖ тестове за ЕР, ПР и ХЕР 2 ( чрез CISH) изследвания, направете изследване за pTen и Кi_67 - по- високият пролиферативен индекс се асоциира с по-агресивно заболяване и по-лоша прогноза. И двата индекса показват дали тумора е силно агресивен и дали би бил резистентен към Херцептин и някои от ХТ.
Ние за мама не сме ги правили, тогава тепърва тези изследвания навлизаха в БГ.
За ваксината- нищо не мога да те посъветвам. Не сме я правили, нямаше възможност при мама. Не пречи да идете и да попитате на 4 етаж в клиниката по Генетика в Онкологията, със сигурност нещата са се променили за последните няколко години.
Пожелавам ви от все сърце успех!
Ако има нещо друго съм насреща.





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5 [re: nelly_83]  
Автор konstantin20 (непознат )
Публикувано08.04.13 22:48



Благодаря ти Нели - информацията ти е цена.

Поздрави,
Константин



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5 [re: Buba67]  
Автор nadeto191 (непознат )
Публикувано15.04.13 14:30



 Това е поредната тъжна съдба с главно действащо лице АЗ.

Казвам се Надежда Райкова Георгиева на 30 години от София,със страшната диагноза Рак на гърдата.
Историята ми на кратко:
Оперираха ме от Фиброаденом 2007г.,които в последствие се оказа злокачествен тумор и през 2008г. отново легнах на операционната маса оказасе, че имам метастази (разсейки) лимфните вазли които същто са отстранили.
Предприех лечение с химио и лъчетерапия
Година по късно лечението приклучи и нямаше повод за притеснения,етапните изследвания който провеждах бяха добри.
Живота ми протичаше като на всеки нормален човек.
Всичко това продължи до началото на 2012г. когато получих ГЪРЧ, след приемането ми в болница "Пирогов" по спешност откриха наличието на 2 образувания в мозака ми 2- 2,8 см. и няколко в белия дроб с различни размери. Независимо от големите ми страхове от операцията на главата, тя беше неизбежна. На 24.01 2012г. бях оперирана за 3-ти път,оказаха се разсейки от гърдата.
Започнах отново с химиотерапия, като с нея се целеше намаляване на образованията в белият дроб и появата на нови метастази. За съжаление 6 месеца по-късно терапията недаваше добри резолтати и образованията се бяха увеличили. Смнихами жимиотерапията,на следваштите контролни прегледи бяха нараснали още повече,но неспирах да вярвам и да се боря. До краят на годината нямаше положителна промяна. Следващото разочарование бе появата на ново образование в главата,което бе последвано от нов гърч които получиж на 06,01,2013г. и започнах отново да ходя по мъките.
Повтори се миналогодишният сценари а имено операция на главата, но този път бе последвана от друга хироргична интервенция а именно на белият дроб. За мен наи-тежката и кошмарна от всички до сега, туморите бяха достигнали 5 - 8 см. и операцията бе единственият вариянт за мен. Признавам вастановчването не беше никак леко а по-скоро мачително и болезнено.
Непаднах духом дори и след 5-та операция,вече бях ветеран в тази битка.
Независимо че,минах през всички етапи на коварната болест: от парвоначалния шок,прес жимио и лъчетерапия,опадване на косата(което за една жена без значение млада или не е голям шок),частина и временна загуба на памет и т.н.
20.03.2013г. бе поредният удар за мен, едва 58 дни след операцията на главата, откриха две нови метастази на мозака. Неврохирургът непрепорачва оперативна намеса,лечението подходчящо в този случеи е кибер или гаманож. За сажаление нашата държава нерзполага с нужната апаратура.
Интервенцията може да се проведе в Турция, за което са ми нужни 7000 е. сумата е непосилна за мен и близките ми, за това отправям молба за помощ кам всички вас. Времето ми е ограничено поради естесвеният етап на болеста. Номера на дарителската сметка е: IBAN:BG28 PIRB 9170 4604 4522 45
банка: ПИРЕОС БАЛГАРИЯ АД
валута: BGN
Nadezhda Raykova Georgieva
Към описаното от мен по горе мога да предсдавя епикризи.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.