Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:22 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Уроците на моят живот №1нови  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано17.01.12 08:58



Много са уроците, които научих през последните близо две години /26 януари бях диагностицирана с рак на шийката на матката/. Научих се да бъда по-спокойна, по-добра, по-благородна, по-значима за себе си. Научих се и да се боря по един по-различен начин, не че досега не съм го правила, но се научих да не пилея енергията си за всичко, което ме заобикаля, а да я впрягам в истински важните неща. Преоткрих Бог, по онзи незабравим начин, който дава море от любов! Осъзнах, че не е срамно да помолиш за помощ, когато имаш нужда от нея, че понякога "ти си в моите молитви" е едно от най-силните и окуражаващи неща, които можеш да чуеш не само от близки приятели, но и от абсолютно непознати. Все още е пред очите ми една ромка на едно събиране за изцеление, която дойде при мен и каза "Ти си дете на Бог и аз те обичам, ще се моля за теб". Никога преди не я бях виждала, не знам дали ще я срещна отново, но няма да я забравя. Това беше поредният урок - понякога помощта идва от неочаквани места. Ако съм с широко отворени очи, пълни с вяра, няма да я пропусна, трябва само да разчитам знаците по пътя. Но това не винаги е лесно заради страха, който ме обзема дали съм взела правилното решение. Сигурно всеки един от нас се е срещал с онзи изпепеляващ страх, който кънти в ушите ти и казва "ако бъркам?" За едно съм сигурна - не сбърках като отказах схема за химиотерапия, която не води до лечение, а до намаляване на размери. Една година се борих с лекарите, за да ги убедя, че трябва да има и друг път. Малцина бяха тези, които вярваха в мен, но трябва ли да са много? И един качествен ми стига. Още преди година американците казаха- битката не е загубена, може да постигнем дългосрочна ремисия, ама кой да ги слуша тях, били много агресивни. Много пъти се намирах на кръстопът и решенията не бяха трудни за взимане. До сега! Най-накрая един уважаван професор в Белгия ми предложи схема, която дава прекрасни резултати, а в същото време алтернативното ми лечение започна да дава първите си, макар и малки, резултати. Моята алтернативна лекарка бе тази, която каза да не слушам другите, защото прогнозата им не е вярна, че аз мога да се излекувам и че тя е до мен и се бори с мен! Но, мили приятели, това е толкова сложен и труден избор. Мразя химиотерапията, но пък за първи път имам насреща професор, който е оставил телефон за връзка и не е необходимо да минавам през секретарка, че и отговаря на всичките ми въпроси, нещо, което преди правеше моята лъчетерапевтка. Освен това не е против алтернативите, подкрепя ги, но след химиотерапията, защото бонусите от нея можело да бъдат много, както казва той. Да, но и вредата не е малка. Някой сигурно би се удучил и би попитал "ти всъщност искаш ли да живееш?". На него бих отговорила така: понеже искам да живея аз се борих със зъби и нокти да овладея процеса и успях, понеже искам да живея не подхождам със страх и паника, понеже искам да живея сега мълча и слушам... Днес трябва да реша окончателно, не очаквам някой друг да го направи вместо мен, но мили приятели, имам нужда от подкрепата ви



Защото Си ме направил глава, а не опашка!

Редактирано от Buba67 на 28.04.12 08:38.



Тема Re: Уроците на моят животнови [re: megolina75]  
АвторПeтkoвa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.12 09:19



Ще се молим за теб! Успех и нека Бог да е с теб.



Тема Re: Уроците на моят животнови [re: megolina75]  
Автор plamiluch-204388 (минаващ)
Публикувано17.01.12 09:45



Меги толкова силни и искрени думи, както почти всеки твой пост...!!!Възхищавам ти се за пореден път и се гордея, че те познавам!!!Ти ще бъдеш и в моите молитви, защото заслужаваш да получиш най-доброто!!!Прегръщам те!





Тема Re: Уроците на моят животнови [re: Пeтkoвa]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано17.01.12 09:47



Имам си мой начин да си отговоря на въпросите. Предлагам да се възползваш.
Сигурна съм, че си изчела всичко, което пише за терапията и то няколко езика и знаеш плюсовете и минусите.
Заставаш пред огледалото и си задаваш в прав текст точните въпроси. Няма да е трудно да отговориш, но ясно високо и на глас. Всяко трепване на гласа или колебание се чува и усеща. Когато чуеш отговорите, вече ще знаеш какво да правиш.
Ще вземеш правилното решение, сигурна съм. Няма как да е иначе, познаваш толкова добре тялото си, че знаеше какво ти е, преди цяла армия лекари да те убеждават в противното. И сега ще бъде така, прегръдки от мен!

Свети Антон да е с теб, а той помага в борбата с болестите!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Уроците на моят животнови [re: Buba67]  
Автор EFO75 ()
Публикувано17.01.12 10:48



Всичко ще е наред,ще се справиш,
една голяма



Редактирано от Buba67 на 17.01.12 11:42.



Тема Re: Уроците на моят животнови [re: plamiluch-204388]  
Автор 123galia (новак)
Публикувано17.01.12 12:35



Здравей, мила Меги! Подкрепям те и мисля за теб! Искам само да споделя за нещата при майка ми, която е на 71 год. с рак на дебелото черво и метастази в мезентериални лимфни възли, установени преди около 2 години с ПЕТ. През лятото и есента на 2010 проведе химиотерапия с камто, после с 5 Фу, общо 8. Лятото на 2011 имаше 3 курса с кселода и Авастин и спря, защото получи усложнения от кселодата. Но само с тези 3 курса туморният маркер се намали 3 пъти и беше близо до нормата. През цялото това време (а след двете операции имаше по 6 курса химиотерапия в рамките на 4 години) с изключение на някои от химиотерапиите се чувства добре, храни се работи си в къщи. Сега за съжаление отново се покачва маркерът и вероятно до месец ще започне отново кселода, но в адаптирани дози. От 3 месеца пие Полиерга и продължава. В общи линии това е при нас. Ако нещо те интересува, питай - ще се радвам, ако мога да съм ти полезна.



Тема Re: Уроците на моят животнови [re: plamiluch-204388]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано17.01.12 12:36



Доверието в лекаря и неговата компетентност са две от условията за успешно лечение. Изглежда ти имаш доверие в този професор. Попитай се защо и ако ти хареса отговора действай. Действай и вярвай! И аз ще се помоля за теб.



Тема Re: Уроците на моят животнови [re: MamaD]  
Автор ramibolu (hope)
Публикувано17.01.12 14:58



Имаш много информация, а тя е нужна за да се вземе правилно решение, имаш сила и вяра. От сърце и душа ти пожелавам успех.



Тема Re: Уроците на моят животнови [re: megolina75]  
Авторpuma69 (Нерегистриран)
Публикувано17.01.12 16:57



Мила Меги, съвет не мога да дам ,но те прегръщам силно и ти давам цялата си сила , воля и кураж .Бъди сигурна в себе си , че верният път ще го усетиш, почувстваш-в тази трудна борба интуицията е силна.Желая ти сили и вяра! Успех!



Тема Re: Уроците на моят живот [re: megolina75]  
Автор leonidas22 (член)
Публикувано17.01.12 20:12



мила приятелко,толкова добре те разбирам!!!и аз бях на кръстопът,когато трябваше с дъщеря ми да решим дали да прави химиотерапията,след като бях изчела толкова отрицателни мнения.Но...решихме "да уважиме" традиционната медицина,а след това да използваме и алтернативната.Хареса ми,че в Италия назначават МИНИМУМ вливки,а не както тук не по-малко от 6.Дъщеря ми в 3-и стадий имаше само 4 химии,ако не са много,човек по-лесно се справя след тях с възстановяването;винаги съм била ЗА алтернативно лечение,но заедно с традиционното.Това е лично мое мнение.В моето семейство съм имала една леля оперирана от РМЖ преди много години,не знам,дали е имало лечение с химиотерапията тогава и живяла още 30 години след това,доживя до дълбоки старини.Имах и друга леля,която я оперираха и тя е отказала всякакво лечение,абсолютно нищо не е правила след операцията,получила мети след 5 години и е починала...и това беше преди около 30 години!това си е направо Божа работа,зависи и от човека и от вида на рака.
Буба ти е дала страхотен съвет,направи както ти е казала,и тогава ще решиш.
Наистина,когато чувстваш подкрепата на много хора и някой чужд човек се моли за теб,много е важно,аз лично винаги се обръщам в този форум към всички вас за такава помощ и подкрепа.
Надявам се,че ще ти помогнем поне малко с избора.
Господ да е с теб!пожелавам ти скорошна ПОБЕДА!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.