Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:15 25.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: megolina75]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано18.02.12 13:40



Меги, четох за един зеленчук много полезен за борба с рака (предимно за рак на яйчниците). Знам, че при теб е друго, но можеш да опиташ.......поне няма как да навреди. Става въпрос за endive= belgian endive=witloof= witloof chicory=chicory=blanching chicory=dutch chicory.......
Прави се салата и се яде. Също червен лук препоръчват .
Има разни рецепти в "Шоуто на доктор Оз", американско предаване, но може да се гледа и в интернет. Не знам дали в клуба има рецепти от там...........



Тема Re: Моята фрезиянови [re: megolina75]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано18.02.12 13:43



Твоята фрезия е разкошна, това е добър знак.......





Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор Cleo78 (минаващ)
Публикувано19.02.12 20:20



Въпросният witloof е белгийски зеленчук с доста натрапчив вкус. Аз не го обичам, но пък моята свекърва прави руло от сварен witloof обвит с шунка, залят със сос бешамел и запечен във фурна. Така става за ядене





Тема Re:нови [re: Cleo78]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано20.02.12 12:53



Не съм го опитвала този зеленчук, там където живея (далечко от Европа) не е разпространен. Обиколих няколко супера, има всякакви 'буламачи', но точно този не го видях.
Доктора в предаването каза, че е добре да се яде суров, по половин купичка на ден.





Тема Re: Моето малко-голямо чудонови [re: megolina75]  
Автор leonidas22 (член)
Публикувано20.02.12 14:46



миличка,много ме развълнува!ти,освен всички твои положителни качества,имаш и голям писателски талант!веднага се сетих за такава силна жена като теб,за Дарья Донцова,тя е лежала в болницата в тежко състояние след химиотерапията преди много години и изведнъж е решила да пише...в момента тя е една от най-известните и най-богатите писателки на крими романи в Русия,здрава,щастлива и обичана не само от мъжа си,а и от милиони читатели.Пожелавам ти от все сърце подобна съдба!
Аз съм много вярваща и също като теб обръщам внимание на малките "сигнали",които ни праща Господ за наше успокоение.Докато дъщеря ми ходеше на химията,когато ходи на контролни прегледи,винаги внимателно гледам наоколо:има ли знак за мен?!и ги виждам тези малки прекрасни знаци.
Пожелавам на всички прекрасни момичета в нашия клуб да получават винаги БОЖИЯТА благословия!АМИН!!!



Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор Cleo78 (минаващ)
Публикувано20.02.12 20:44



Българското име е цикория, все го забравям, понеже и в Бг не е разпространена. Интересно, но в суров вид не съм я опитвала. Всички около мен я хапват сготвена. Ама то в Белгия се хапват предимно сготвени зеленчуци. Но може пък цикорията да има по-хубав вкус сурова. А щом е и полезна, значи трябва да се опита.





Тема Re: Моята фрезиянови [re: megolina75]  
Автор ggs (Survivor)
Публикувано20.02.12 21:15



Бог може всичко!
Прекрасна е тази фрезия, също като теб! Прегръщам те!

Редактирано от ggs на 20.02.12 23:29.



Тема Писма до Богнови [re: Cleo78]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано21.02.12 08:59



Снощи гледах един невероятен филм "Писма до Бог", който е вдъхновен от истинската история на 8 годишния Тейлър, който е болен от рак. Дълго време след филма не можах да спра сълзите си и се питах откъде това малко дете намери цялата тази сила? Вяра е отново отговорът. "Ти ми каза да не се страхувам и аз не се страхувам", се обърна момченцето към Бог. Навярно тези от вас, които са гледали филма се сещат за какво говоря. Но аз отново останах безмълвна от силата на вярата на това крехко дете, което не се страхуваше от смъртта, защото знаеше че такава няма! А ние, порасналите, уж знаем повече за живота, уж сме минали през повече неща, но истината е, че не сме по-мъдри. Не случайно Исус винаги е казвал да бъдем като децата. Липсата на страх идва от едно нещо - пълно отдаване на живота в ръцете на Бог. А това е породено от непоколебимата вяра. Едно осем годишно дете, което промени света със своите писма до Бог, защото Той бе най-добрият му приятел, на когото пишеше всеки ден!



Моето писмо до Бог днес:

"Мили, Небесни Татко, днес е един прекрасен ден, с който Ти си ме дарил! Прекрасен, защото се събудих отново до Фредерик и видях деня да изгрява в красивите му, сини очи. Прекрасен, защото си ме дарил с невероятна майка, която ме обича повече, отколкото може да ме обича целия свят! Прекрасен, защото навън небето е синьо и аз имам очи, с които да го видя. Прекрасен, защото птичките пеят навън и Ти си ме дарил с уши, чрез които да им се радвам! Прекрасен, защото мога да се насладя на цялата красота, с която ме даряват цветята ми. И още по-прекрасен, защото е нов ден в моя живот и като всичко ново той е чист. Като един бял лист хартия върху който ще запиша своето приключение днес. Затова Те моля да благословиш пътя ми, за да бъда Твоите крака, когато стъпвам по земята, Твоите ръце, когато прегръщам, Твоето сърце, когато прощавам и обичам! Научи ме да бъда по-мъдра, по-добра и ме дари с мир,за да посрещам спокойно бурите в моя живот! Дари майка ми и Фредерик със здраве и мир! Моля те, докосни сърцата на хората, така както докосна моето и ги дари с онази безкрайна любов, на която само Ти си способен! Вземи в Твоите обятия тези, които са в тежък момент и ги укрепи! Защото най-сигурни сме в Твоите ръце! И не на последно място, Боже, денят е прекрасен, защото имам Теб в моето сърце. Благодаря ти! Амин!"
И ако днес успея да помогна и на един човек, значи денят ми не е бил напразно

Защото Си ме направил глава, а не опашка!

Редактирано от megolina75 на 21.02.12 09:04.



Тема Re:нови [re: Cleo78]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано21.02.12 09:03



Черешка, много ти благодаря за полезната информация. Ще опитам да хапвам по-често от нея. Клео, в тази част на Белгия, където аз живея я хапват предимно на салата, но на мен ми горчи... Винаги познавам, когато свекърва ми я слага в салатата... Брррр.... Ще се прежаля да направя аз опит, може да открия нещо, с което да я съчетая

Иначе на чай много съм пила цикория, тя е полезна за нервната система и бъбреците Дами, още веднъж, благодаря! Прекрасни сте!

Защото Си ме направил глава, а не опашка!

Тема Re: Моето малко-голямо чудонови [re: leonidas22]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано21.02.12 09:07



Леонидас, благодаря ти за това невероятно пожелание! Да, знаците в живота са много важни, но не винаги успяваме да ги разчетем... И моята мила майчица все за тях гледа

Прегръщам те! Бог да благослови и теб и дъщеря ти и цялото семейство! Бог да благослови и всички хора, които влизат тук!

Защото Си ме направил глава, а не опашка!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.