Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:52 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема РАЗДУМКА № 58  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.04.11 22:08



Утре е велика събота. Който не е боядисал яйцата, да действа. Ще е дълъг ден.
На който му е мъчно за старата раздумка -





Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 22.04.11 22:09.



Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: Buba67]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано22.04.11 23:13



Ха, първа в новата раздумка!


Бубе, чудесна картинка си сложила!
Аз вчера боядисах яйца, но някои се спукаха и ми се виждат малко, затова утре ще направя още. Ако ми се получи и козунака ще кача и снимки.
Харесвам тези празници!



Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: nadia_O6O6]  
Автор blagoeva_bg (непознат )
Публикувано23.04.11 00:39



Много ми се иска да споделя болката си , но вие всички сте така позитивни и ...и силни.
Аз боядисах яйцата още вчера,преди малко и маята замесих и я чакам да втаса,но в сърцето ми някак си няма празник,а празнина.
А уж от двамата аз съм здравата.
Докато беше на себе си ,той нито един път не падна духом.
Аз и сега се държа,но почна да ми идва много тежко...



Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: nadia_O6O6]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано23.04.11 01:06



Пожелавам ви весели празници и хубаво настроение



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Добро утро, и хубав ден!нови [re: nadia_O6O6]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано23.04.11 06:08



На мен пък мама ми боядиса яйцата, но затова пък аз помогнах в боядисването на една приятелка, станаха и много хубави- шарени цвенти, засмяни.Затова бройте и мене в боядисването!





Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: blagoeva_bg]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано23.04.11 06:33



Еххххх blagoeva_bg,на всички нас, дето са тук по една или друга причина ни е тежко, ВЯРВАЙ МИ.
Но тове е живота, нашия си живот, той си е наш, само наш, и ние трябва да си го извървим и изстрадаме.Всички сме позитивни, и се подкрепяме, защото така е по лесно да вървим напред, и да продължаваме да вървим.
Иначе животът ще ни смачка, а ние тук не искаме това, и няма нито да се даваме, нито да се предаваме!
Трудно е много, много е трудно, зная го от личен опит, а ти пиши, и сподели, тук ние сме едно голямо семейство, пиши, и сподели, не се страхувай.

Ето ще започна първа.

Когато отвориш първата порта на ада, връщане няма.Празниците ми са много тежки.На празниците винаги работя, залисана в работа по лесно минават.Утре съм на работа 12 часа.А и все пак някой трябва да работи, неможе всички да почиват, и да празнуват


И не мисли, че всички сме силни, и аз минавам за една от силните, ама само аз си знам.Плача, и се смея едновременно, ТЯ, болката си е нося денонощно, ТЯ си е моя, и аз не си я давам на никой, тази болка само моя е.

Но има и хора, които трябва да споделят, и да изплачат болката си, и аз минах по този път, пишех тук денонощно, изливах душата си, ако ги нямаше хората от този клуб нямаше да мога да се справя.

Затова сега на всички ТУК, ВИ казвам още веднъж БЛАГОДАРЯ ВИ ПРИЯТЕЛИ, ВИЕ БЯХТЕ , И СТЕ ТУК ВИНАГИ КОГАТО МИ Е БИЛО, И МИ Е ТЕЖКО.ВИЕ СТЕ ХОРА С ГОЛЕМИ СЪЦА!
БЛАГОДАРЯ ВИ, ЧЕ ВИ ИМА!



Тема Re: Весели празници и на теб!нови [re: Kaлoянa]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано23.04.11 06:55







Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: Юлия 50]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.04.11 08:21



Юленце, благодаря за хубавите думи! Чудесно е да се събудиш сутрин и първото, което прочетеш,
да е едно (рar exellence!) признание в любов!

Иска ми се по-често да си го казваме...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано23.04.11 09:06



Добро утро и от мен. Юлче, Джул заставам зад вашите думи. Най-много ми харесват думите за любов...

Юлче я кажи на твоя шеф да те смести в графика и да си свободна на 14.05. Ако трябва да дойда да си поговоря с него/аз си знам как/ и ти гарантирам 100 процентово освобождаване на тази дата.Имам си начини да го умая...
Момичета на мен едно яйце ми се спука само варих ги на много бавен огън тази година и с доста сол във водата. И понеже не ги ядем много тези яйца боядисах малко. козунака ми стана много сладък и хубав на вкус но на вид се разплу,нямам формичка и той реши да втасва на ширина...но единия вече го изядоха децата. Купила съм и купешки за раздаването,моя не си го раздавам. И така вчера минахте ли под масата в църквата за здраве. Аз минах и запалих свещ,отнесох си цветенце от там в къщи за моята икона.Тази вечер ще бъда с внуците на църквата да чакаме възкресението - много е вълнуващо.Най-хубавите празници са пред нас.Бъдете честити! Весело прекарване и грижите и мъката поне за малко я заключете в килера на сърцето си или я приспете за няколко дена.

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема за blagoeva_bgнови [re: blagoeva_bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.04.11 11:03



Миличка blagoeva_bg,

разбира се, че можеш да споделиш всичко, което ти тежи! Нали за това сме тук всички ние! Споделяме и радост и мъка! В тази тема четеш предимно радости, но знаеш, че има и други теми, където споделяме най-тежките си моменти! Ние сме точно толкова хора, колкото и всички други - с всички хубави и лоши преживявания, които имаме.

Но хора, които се чувстват твърде слаби изобщо не четат и не пишат тук, защото имат очи само за лошите редове и страдат още повече четейки. Знам го, защото за толкова години, за нещастие, насочих много приятели към клуба.

Така, че, мила - Честито! Ето ти новината - ти си силна! Страдаш, но не само! Плачеш, но не само! Сърцето ти е празно, но не съвсем! Тук имаш толкова много приятели, които те разбират! Можеш да се усмихваш, нали?!

Прегръдки и целувки за теб и за всички, които не пишат, защото си мислят, че сме само силни!



Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: flora bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.04.11 11:14



Юле, пък и на мен мама и мама ми боядисаха яйцата

За мен остана само да се шляя в пролетния ден, ама не само:

Тези дни ни предстои една хубава инициатива: нали помните Центъра на Онкоболни и приятели, който се откри в моя град и при последната кампания за рака на гърдата лепих плакати и купих едно кошче за боклук за един от кабинетите. Сега една приятелка пое инициатива да озеленим около него. Та сега търсим кирки и лопатки и може би още днес след обяд или в понеделник една бригада от 5-6 човека това ще правим Ще почистим мястото, ще го обърнем и после ще насадим китки и тревичка ще посеем

Весел Великден на всички!



Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: Ekna]  
Автор naneta1 (член)
Публикувано23.04.11 11:28



И аз боядисах яйцата - голяма емоция! Имаше само 2-3 жертви, но и тях украсих само с памук- пък и аз ям само жълтъка. Козунака ще е от Унипек-а, защото с този оток не мога изобщо да си помисля за месене...Отиваме на 24 часово Великденско гости у брат ми, та край със задълженията - сега само почивка и приятни емоции! Пожелавам на всички много здраве и да изживеят незабравими емоции на този хубав празник!



Тема Re: Добро утро, и хубав ден!нови [re: Юлия 50]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано23.04.11 12:27



Много сте вредни, брей. Засрамих се и отивам да боядисам и моите яйца.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Добро утро, и хубав ден!нови [re: Buba67]  
Автор ondinche ((оптимист))
Публикувано23.04.11 12:48



споделете ми мнение за спешния кабинет в ИСУЛ,моля ви. . . вероятно ще ми се наложи да отида днес , та да знам колко ще ме одерат..очен кабинет ще посещавам :(

за да не отварям нова тема пиша тук :(



Тема Re: Добро утро, и хубав ден!нови [re: ondinche]  
Автор tia maria (новак)
Публикувано23.04.11 14:24



Благоева, ето какво ти копнах от една вече стара тема за събитията в Япония

,,ти,който ме четеш видях Йошико-чан на опашка за вода - усмихната както винаги "

Пише го една българка от там .На мен тази фразичка ми действа много мобилизиращо и не само върша задълженията си безропотно, но даже пробвам да се усмихна. Вече дори успявам.
Малко объркано се изразих,дано е станало ясно.



_____________________________________



Тема Re: Добро утро, и хубав ден!нови [re: tia maria]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано23.04.11 15:43



Добър и хубав ден и от мен....Отдавна не съм се включвала,макар,че всеки ден всичко чета...ОБИЧАМ ВИ....
Благоева,пиши ми на лични или на ел.поща- имаме какво да си споделим...
Дядо днес каза,че за празника няма да си пие /само днес-обеща/хапчетата- и да се напием...пък каквото ще да става...
Вие какво ще кажете- да го направим ли ....или...пак да го направим...





Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: Buba67]  
Автор blagoeva_bg (непознат )
Публикувано23.04.11 16:49



Момичета,БЛАГОДАРЯ на всички ви за топлите думи и куража,който ми давате.
Та ето каква е моята история.
Единствено дете на голяма фамилия,както предполагате,останах съвсем сама,след като и татко си отиде преди 8 години.Сега съм на 55.Всички близки си отидоха буквално в ръцете ми-баба,прабаба,майка,леля,вуйчо и накрая татко.Реших да предприема радикални промени.Продадох апартамента в Люлин и купи къщичка край София.До тук добре.Тишина спокойствие,чист въздух,цветя,градинка-идилия.
Покраи къщата се запознах с Мечо,нещо ремонт,нещо раздумка-сродна душа.
И той сам-на квартира наблизо.
Близо година след това се премести при мене,а след 3 месеца се разболя.
Бронхит,пневмония,болница ,биопсия-Рак на бял дроб.
Нататък знаете как е...
Диспансер,химио,лъче,билки,лечители,консултации-"оръшках" всички възможностти,всички възможни изследвания,всеки доктор,за който чух и т.н.
Покрай това останах без работа,ипотекирах къщата и пак борба.
Последния скенер и консултациите показаха свиване на петното-трайно, и рекоха-ремисия.
Да,ама не.
Човекът на мравката път правеше.През целия ад,през който минахме,между оссана и разпни го ,беше усмихнат!И от месец и нещо-започна се-псувни,скандали за най-дребното,до обед се сърди на мене,до края на деня-на цял свят,че и на двата съседни.
Хукнах пак по доктори-такава промяна ще е от някой медикамент или бог знае какво.Скенер,ЯМР и здрасти.Мета в главата 43/45 мм.Може би,евентуално, операбилен,но той вече не е адекватан,за да вземе такова решение.А аз на практика съм никоя...Връх на всичко и банката ме подгони за неиздължени вноски кой знае от кога и продадох къщата почти на безценица-за да покрия ипотеката.И при мисърта,че трябва да се местя с болен човек/който половината ден не знае коя съм/,ви е ясно каква треска ме тресе.Та това е...
Великден ли?



Тема Re: Добро утро, и хубав ден!нови [re: guslik_33]  
Автор blagoeva_bg (непознат )
Публикувано23.04.11 17:06



Снощи бях замесила и докато чаках маята да втаса,се качих горе на компа.Гледам да не го изпускам от поглед,ама не!
Докопал шишето с коняк/добре,че беше сравнително малко-около 100 гр/ и си го изпил!Мъж на 100 кг и 190 см - докато го вкарам в леглото,ми се видя,че цяла фурна козунак съм измесила.После "подпалих"телефона посред нощ на Джи Пи-то.Уплаших се,че слагам Дексаметазон и да не се е "бельосал" с тоя коняк.Ама Доки рече,че от 100 гр нищо му няма.Днес няма някакво подобрение-пак ме"попържа" на цялата рода,ама и по зле не е!



Тема Re: Добро утро, и хубав ден!нови [re: Buba67]  
Автор Eвeлинa (зодия Рак)
Публикувано23.04.11 17:29




Боядисах ги, снимах ги и ви изпращам една кошничка с пожелание за пъстри, слънчеви и весели празници!



Тема Re: Добро утро, и хубав ден!нови [re: Eвeлинa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано23.04.11 17:48



Еви разкошни са. Много добре си се справила,браво,шестица ти пиша. И аранжировката супер...

Да си жива и здрава и много щастлива.Весели празници ти желая.

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: blagoeva_bg]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано23.04.11 17:52



Имам съсед със същата диагноза от 3г.,и се чувства добре,също има разсейка в главата,но пие някакви гъби .Тия дни ще попитам какво конкретно пие и ще дам информация.И горе главата-аз съм от твоето поколение- на 54г. съм и- НИЕ СМЕ СИЛНИ...Давам ти ел.адрес- пиши ми,имам и друго да споделя,не си само ти в това положение...m_d_p1975@abv.bg





Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: blagoeva_bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.04.11 18:08



Много нещо ти е минало през главата наистина, но ... ето те - Великден, след Великден - тук си! И пак ще се пребориш някак. Ще се помоля тази вечер за теб - да се справиш по най-добрия начин и с това, изведнъж всичко да ти потръгне като с магическа пръчка!





Тема Re: Добро утро, и хубав ден!нови [re: Eвeлинa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.04.11 18:34



Евелинче, кошничката ти с яйца е като за изложба (впрочем, както и самата ти!)
Аз си избрах средното яйце - това, което е с едно око и половин усмивка!


В замяна подарявам скромно яйчице, което не може да се сравни с твоето:



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: Ekna]  
Автор iliqn4e (минаващ)
Публикувано23.04.11 18:36



Здравейте момичета!Вярвам,че най-хубавите яйца са сътворени от нас в този клуб.

Благоева,всички тук таим мъка в сърцата си,но пък сме по-добри и стойностни хора.Да-Великден е !Нека се усмихнем и се радваме и на малките неща.Обичам ви!



Тема Re: Добро утро, и хубав ден!нови [re: flora bg]  
Автор Eвeлинa (зодия Рак)
Публикувано23.04.11 18:53



Благодаря Флорче! Твоята шестица значи много за мен! И ти да си здрава и щастлива!
Джули, миличка благодаря! Ще ти го запазя ,но докато се видим ще става само за гледане А това - твоето...О, боже! Вие в къщи с такива биячи ли действате?!? Едно такова би решило 70% от проблемите ми! Целувки!



Тема Re: добър вечернови [re: Eвeлинa]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано23.04.11 23:06



А моите яйца станаха много екстравагантни, дори и за моя вкус


1.боята се разтваря в алкохол Отиде отлежалото бренди!( реших все пак да не използвам всичките 8 цвята)
2.в преносен и в буквален смисъл станаха златни ..Хубав празник !



Тема ВЕЛИКДЕН!нови [re: marggoto]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано24.04.11 00:23



Честито Воскресение Христово мили мои момичета! Бъдете щастливи,силни,борбени,здрави колкото можем и много късметлийки.Вечна Ремисия.Вечна любов.Вечна светлина в душите ни.Амин!



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: ВЕЛИКДЕН!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано24.04.11 00:24





Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: ВЕЛИКДЕН!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано24.04.11 00:25





Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: ВЕЛИКДЕН!нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано24.04.11 08:43




ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, мили приятели!



Пожелавам възкресение в душите на всички, нова надежда, любов и благоденствие! Здраве за нас и
нашите близки, добро настроение и да препълваме любимите ни теми "Добрата новина" и "Раздумка"!




"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ВЕЛИКДЕН!нови [re: *jull**]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано24.04.11 09:15



Христос Воскресе!



... butterfly effect ...

Тема Re: ВЕЛИКДЕН!нови [re: LlDl_ru]  
Автор iliqn4e (минаващ)
Публикувано24.04.11 09:30



Христос Воскресе!Нека има мир и любов в сърцата ни!



Тема Re: ВЕЛИКДЕН!нови [re: iliqn4e]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано24.04.11 09:34



ВОИСТИНА ВОСКРЕСЕ...НЕКА ЗАПАЗИМ СВЕТЛИНАТА КОЯТО НИ СЕ ДАВА....ЛЮБОВ И СВЕТЛИНА ДА ИМА В СЪРЦАТА И ДУШИТЕ НИ...ЧЕСТИТИ ДА СА ВСИЧКИТЕ ВИ ДНИ...
ОБИЧАЙТЕ СЕ.....ОБИЧАМ ВИ





Тема Re: ВЕЛИКДЕН!нови [re: guslik_33]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано24.04.11 09:37



Христос Воскресе! Нека има здраве, благоденствие и живот, пълен с любов! Нека пътят на всички да бъде осеян с небесна светлина!



"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..." Екзюпери


Тема Re: ВЕЛИКДЕН!нови [re: LlDl_ru]  
Автор adiortoti (оптимист)
Публикувано24.04.11 09:37



ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ и както всяка година с него възкръсва и надеждата:)Весели прязници на всички да е славно името на тези които го носят на този ден Четох на куп предишните постове......човек и когато страда е сам и когато се радва пак защото никои не може да вземе да поноси вместо тебе малко твоето нешастие за да ти олекне и не може да усети цялата сила на твоята радост ,Но и все пак не сме съвсем сами имаме си роднините имаме си приятелството и подкрепата тук имаме си и Него които със сигурност ням да ни остави за това днес ви пожелавам с цялото си сърце НИКОГА ДА НЕ ЗАСПИВА ГОРЕ НА НЕБЕТО ОНЗИ.КОИТО ВИ ПАЗИ

Някои неща са единствено в Божиите ръце а за останалите Бог ни е дал правото да избираме


Тема Re: ВЕЛИКДЕН!нови [re: megolina75]  
Автор пиceтo (минаващ)
Публикувано24.04.11 09:59



Христос Воскресе скъпи приятели!
Да сме живи, здрави и вечна ремисия на всички! Нека Бог бъде с нас и вървим напред с неговата помощ! Весел празник





Тема Re: ВЕЛИКДЕН!нови [re: adiortoti]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано24.04.11 11:59



След толкова пожелания няма какво да добавя.


Нека винаги да бъде светло в душите ни!
Честит празник!




Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: iliqn4e]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано24.04.11 13:47



Честито Воскресение Христово!
Показвам ви яйчицата и козунака, който сътворих!



Весели празници, момичета!



Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: nadia_O6O6]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано24.04.11 14:28



ЧЕСТИТИ ДА СА ДНИТЕ ВИ ОЗАРЕНИ ОТ БОЖИЯТА СВЕТЛИНА...НЕКА ВИНАГИ Я НОСИМ В СЪРЦАТА И ДУШИТЕ СИ....
О Б И Ч А М В И - О Б И Ч А Й Т Е СЕ....





Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: guslik_33]  
Автор naneta1 (член)
Публикувано24.04.11 15:39



Всички хубави неща вече сте ги написали - присъединявам се! Прегръдки и целувки!



Тема Великден!нови [re: naneta1]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано24.04.11 17:32



Момичета това е поздрав от сестрата на Весето.Желае на всички ни много сили в борбата ни и много щастие в семействата ни.



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: Великден!нови [re: flora bg]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано24.04.11 18:10







Тема Re: Великден!нови [re: tinker.bell]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано24.04.11 18:16



ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!
Казали сте най-точните и верни думи. Присъединявам се към всички благопожелания. Обичам ви всички!



Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Тема Re: Великден!нови [re: nelgina]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано24.04.11 20:28





Христос воскресе

Редактирано от Kaлoянa на 24.04.11 20:30.



Тема Re: Великден!нови [re: Kaлoянa]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано24.04.11 20:54



Момичета наработих се



Честит празник на всички!





Тема Re: Великден!нови [re: Юлия 50]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано24.04.11 22:23



Во истина воскресе! Бъдете благословени, приятели!

Обичам ви!





Тема Re: Великден!нови [re: Юлия 50]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано25.04.11 00:07



ХРИСТИС ВОСКРЕСЕ! Честит празник приятели! Здраве, мир и любов за всички ви!

Страхотни яца сте направили! Като за изложба са! И моите станаха хубави, но тавата ми се оказа голяма за козунака и той стана малко сплескан. Е, няма да го хвъляме, ще си го хапнем





Тема Re: Великден!нови [re: MamaD]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано25.04.11 12:06



Добър ден милички! Приятно прекарване на последния празничен ден - веселете се,пийнете си,хапнете си ...но не прекалявайте



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Добро утро!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано26.04.11 09:11



Добро утро на тези, които са си в къщи, другите са на работа и няма да могат да си пийнат кафенце с великденски курабийки. И така ще поработим няколко дена и пак ще почнем да мислим за трапеза празнична - Гергьовден.
Ето това е живота,веселие,смях,любов на пук на всичко лошо. Останете си със здраве и бодро настроение милички. Броени дни останаха до срещата ни и на нея като се развихрим ,само ние си знаем как.

Марго приготви ли ни изненадите а?

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: Buba67]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано26.04.11 09:13



Добро утро и от мен


Как сте след Великден?
Моят беше много по-различен и забавен от обикновено. Организирахме се една група приятели и заминахме три дни гребане с каяци по р.Янтра ....По цял ден все по нея, и така до вливането й в Дунав /в близост до Русе/ и после малко гребане по Дунав........
Беше невероятно преживяване, страхотно!, много зареждащо и релаксиращо......... През вечерите си устройвахме "парти" край огъня с китари, скара, песни и танци........Изобщо имаше от всичко, което ти душа иска.....
И най-вече многоооооо звезди.........Аз много им се радвах, защото в Софияи да искаш не може да видиш звездно небе......Сутрин се будехме в палатката от пеенето на птичките, изобщооо пълна романтика....Всичко беше много хубаво, но се пребрах вкъщи с малък проблем .....Предполагам, че съм направила някаква слънчева алергия, зaщото цялото лице и ръце/ само те бяха изложени на слънце/ вече трети ден са ми много подути и оттекли ......Аз по принцип съм с много бяла кожа и лесно изгарям на слънце, но сега съм не просто червена, а кафяваа и всичко адски боли......Клепачите, носа, челото, ушите всичко е надуто и адски зачервено.... Да не говоря за външният вид, а днес на работа....... Изобщо да се чудиш да се смееш ли или да плачеш....
Някой може ли да ми даде съвет за някакво мазило против изгаряне?......../ всъщност надявам се слънцето да е пречина за това подуване на лицето и скоро всичко да мине/

И така след три се пребрахме в Софиско геройски, доволни и предоволни, загорели, прегорели , то правилно са го казали старите хора, че много хубаво не е на хубаво

Редактирано от nelly_83 на 26.04.11 09:18.



Тема Re: Добро утро!нови [re: flora bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.04.11 09:18



Добро утро и успешна седмица! Как не ми се измъкваше от леглото..





Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 26.04.11 09:18.



Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: nelly_83]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.04.11 09:23



Тъкмо си мислех, че не си се появявала скоро и хоп.

Не е алергия Нели, а просто си изгоряла. Защо не се намаза с масло с голям фактор? Преди години ползвах дефламол, много облекчава и помага, но и много лъщи. И другият път да си знаеш и да се мажеш. Не те виждам в списъка за срещата?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: nelly_83]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано26.04.11 09:24



Ей Нели, браво на теб.Прикапала си наистина чудесно.Е то герой без рана не може де....

Вземи от аптеката немското мазило с невен.А ако си имаш в къщи мас с невен намажи се по изгорелите места. На внуците ми много им помага когато изгорят на слънцето.Дано да е от изгаряне,виж ако не минава право при джипито. Ей по реката,на палатки под звездите - пълна романтика - заслужава си сега да изтърпиш болките.

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: flora bg]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано26.04.11 09:52



Нели, купи си от аптеката Пантенол шпрей, това е пяна, но впръскай в ръцете си и много нежно намажи лицето (да не пръснеш в лицето шпрея, ще си повредиш очите) и за 1 ден си ОК

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: nelly_83]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано26.04.11 13:34



Нелка, направо благородно ти завидях

И за плаването и за китерите и огньовете- направо супер!

Ми ти мила, маза ли се с някакъв фактор? То си е задължително щом си толкова бяла, но пък понякога може и то да се отрази ако не е качествено, или не е правилния фактор, или ако не е в срок на годност. Във всеки случай е добре да те види лекар.

Цунки



Тема Re: ВЕЛИКДЕН!нови [re: flora bg]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано26.04.11 22:27



Честито Възкресение и от мен макар и със закъснение, Желая на всички вас мили и добри момичета да сте много живи, много здрави и да имате много късмет, мир и любов в сърцата, смелост и чудни мигове...
Да гледаме напред с повече позитивизъм и вяра........
Всичко друго ще си дойде от само себе си



Не съди, ако не искаш да бъдеш съден

Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: Ekna]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано27.04.11 00:57



aaaaa Бубче тук съм, чета всичко всеки ден, не препускам...., но напоследък никак не ми остава време за писане..... :)))
Благодаря ви мили мои за всички съвети, безценна дружинка-пружинка смел

.
От аптеката днес си купих Пантенол- спрей и кремче за мазане с алое и невен.... Отличничка съм нали? И за дефламол също питах, но от аптеката ми казаха че е доста мазен, не попива лесно и не става за лице..... И сега ще се лекувам, да видим за колко време ще подействат мазилата .....
хаахха, днес се забавлявах на това как се изненадваха хората на новият ми външен вид..... Какви ли не звуци, физиономийки, възгласи, та някои направо останаха направо без думи, хахххахах...........
Но както казва Маман "Юнак без рани не ходи"......Емоцията, аромата на пролет, природа, спокойствието, всичко, всичко това си струва!!!!!
Ще кача тази вечер малко снимки в фейсбук, който иска да разгледа .

Бубче за срещата на 14.05 няма да мога да присъствам . Точно тогава от 13ч е нашата пролетната сбирка на Защитеното жилище, на което съм член и помагам. Ще се опитаме да съберем малко парички за дечицата лишени от родителски грижи...Трябва да съм там....Иначе за нищо на света не бих изпуснала да видя всичките сладуранки на куп....Ще чакам с нетърпение снимки и разкази от срешата. Знам, че ще е страхотна емоция, винаги е!!! Ех,............
Прегръщам ви, сладки сънища. Лека!

Редактирано от nelly_83 на 27.04.11 01:01.



Тема Добро утро!нови [re: nelly_83]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано27.04.11 09:37



Хайде на кафенце милички!От това сервиране на кафе ще ме направите и мен кафеджийка ама ха....



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Добро утро!нови [re: flora bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.04.11 09:50



Добър ден и от мен, намръщено и хладно време. Успешен ден!
Флорче, недей така, няма нищо лошо да пиеш кафе.


Ето ти чаша чай специално за теб!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Добро утро!нови [re: Buba67]  
Автор kras4ok ()
Публикувано27.04.11 09:55



[image]C:\Users\Win7\Pictures\dobro_utro[/image]



Тема Re: Добро утро!нови [re: Buba67]  
Автор kras4ok ()
Публикувано27.04.11 09:58



Добро утро и от мен

. Исках да сложа една хубава картинка от моя комп, но нещо не стана / не знам как става/. Пожелавам на всички хубав и усмихнат ден напук на смръщеното време в Пловдив.



Тема Re: Добро утро!нови [re: kras4ok]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано27.04.11 10:16



Здравейте! Усмихнат ден и от мен!


Красчо, за качване на снимки - виж тук.
От radikal.ru е по-лесно.



Тема Re: Добро утро!нови [re: nadia_O6O6]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано27.04.11 11:21



добър ден и от мен! много усмивки и весело настроение днес, въпреки мрачното време



Не съди, ако не искаш да бъдеш съден

Тема Re: Добро утро!нови [re: vesi_na]  
Автор tia maria (новак)
Публикувано27.04.11 12:45



И аз да се присъединя към благородно завиждащите на Нели! Ех, заради такива моменти си струва да се вкопчваш в живота!
Красчо,а ти има ли какво да споделиш за Велинград?
Аз нещо съм болнава,( натравяне, споко,)но се радвам като ви чета.
Ходи ми се в Родопите...



Тема ехонови [re: tia maria]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано27.04.11 23:38



От онези дни Дани реши да готви.Супа от коприва! Да сложи малко ориз..та взе,че изсипа половината пакет и стана- ориз с коприва. чудесно ама Мрън не яде такива треволяци

Еее, хапнах де и с половин уста ,да, чудесно е.Дани като го опита и директно отиде за кучето ..Та после дрискаше в зелено ,,Хубава вечер



Тема Re: Добро утро!нови [re: tia maria]  
Автор kras4ok ()
Публикувано27.04.11 23:44



tia_maria,
Първо забравих да ти благодаря за съветите и отговорите на моите въпроси.
Ние в последния момент сменихме дестинацията..но какво да се прави- с моите малки съкровища и гледам да се съобразявам и с тях


Мога спокойно да препоръчам местнцето, на което бяхме- Старозагорски минерални бани - Спа комплекс Армира. Там имаше рехабилитатор, който беше запознат с моя проблем, тъй като Шефът на Старозагорския онкологичен диспансер бил чест гост там и обсъждали варианти да включат и Мануален лимфен дренаж. Та аз използвах тангентор с обикновена вода / не минерална/ и плодов пилинг с парна баня на цялото тяло и наистина се почувствах много добре. Времето също беше чудесно, пък бях и с дечицата и моята любов цели 4 дни



Тема Re: Добро утро!нови [re: kras4ok]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано28.04.11 10:42



Мрънче голям образ си...

Не хапвала зеленинийки...а какво хапваш мила я сподели?
Краси, била съм на Старозагорските бани преди години на почивка без разните му там СПА процедури.но много ми хареса,красиво е.Браво,че сте си починали цялото семейство.

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: Добро утро!нови [re: flora bg]  
Автор tia maria (новак)
Публикувано28.04.11 13:50



Чудесно ,Краси, просто чудесно! Аз току що се върнах от Кауфланда,следва готвене , чистене,прибиране на дребосъчка от градината и висене на детската площадка. Хубаво е че, Мрънче учи детска психология-ще помага със съвети ,ако възпитанието ,нещо ...Много ми е слънчева племеничката,между другото! Трябва да си направим програма за хубавите дни и никакво висене вкъщи! Малката е любителка на басейните, ще имам предвид препоръките ви! Иначе на мене ходене ми дай по планините-баир-будала

За щастие съм близо до Витоша-откъм Княжево.

Редактирано от tia maria на 28.04.11 14:16.



Тема Re: Добро утро!нови [re: tia maria]  
Автор iliqn4e (минаващ)
Публикувано28.04.11 17:43



На Мрън съветите действат безотказно. Малкия започна да чете...по Мрънчовски метод ,разбира се.Лесно и чудесно.Приятна вечер на всички!



Тема Re: Добро утро!нови [re: tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.04.11 18:59



Хеей, Тиа, сестро

,

Ми то и аз така обичам. Ама не съм по върховете. Нагоре по камъняците не се кефя. Имам си мой връх и той е хижата под върха
Моя мъж насилствено го юркам дори до там и така рече веднъж: "Да се ... у простака, да ходя 15 км за да пия бира от 2 лв. Никога вече!" Та аз така обичам - да пия бира/планински чай от 2 лв. или да хапна боб-чорбъ на хижата след приятната разходка до там. Обичам да се спирам по пътя и да съзерцавам борчета, тревички и цветлета; да поснимам пеперудите накацали отгоре им; да се радвам на танцуващите сенки и слънчеви зайчоци между тях.

А след хижата светът е въртележка - слънцето, налягането и въздухът вече не са ми приятели Да не говоря за мрънкащ съпруг хихи.

Та ако и ти си като мен - хайде някой път заедно, а? По баирите

Пък аз по Великден за пръв път се качих на ролери Беше голям смях, щото в парка в моя град все някой познат ще срещнеш. И точно съм се нагъзила та да не падна (сграбчила блузата на зет ми, щото искаше да ме зареже сама да балансирам) и едни познати минават и ме гледат с почуда и вътрешно кискане. Ма като ме видяха в лице вече кискането стана външно и така се разкисках и аз щото привлекох още повече вниманието
Зет ми е много упорит. Той не приема "не" за отговор. Та покрай него и сноуборд прокарвам, и ролери ще трябва И с племенника двамата като сме се закандилкали - той да ходи се учи, пък аз, дърта магарица - ролери ще карам



Тема Re: Добро утро!нови [re: iliqn4e]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.04.11 19:00



Еее как се радвам така като ви чета - за Мрънче де! Браво Мрънчеее!



Тема Re: Добро утро!нови [re: Ekna]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано28.04.11 19:08



Ейййй...Екна, кой е дърта магарица бе.....Та ти си има -няма 20год.и била ...еди какво си...Аз на 54г миналото лято с внучката се учих да карам ролери.....А, ти искаш да вземеш прозвището за себе си...А ,с малките играя мач...А, ко ще кайш ....а...Обичам Ви....



Тема Re: ехонови [re: marggoto]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.04.11 19:08



Ама Мрънчеее, трябва да си убедителна пред Дани!

Мъжете са много чувствителни на тази тема и трябва много да се поощряват! Тати, например, като сготви нещо (а той готви наистина добре и не рядко го прави), оообаче, през цялото време докато дъвчеш трябва непрестанно да повтаряш колко е вкусно! Ако не го направиш ще те попита! Та всеки път се концентрирам и започвам: мляс-мляс, ммммм, супер е, ъ!-ъ!-ъ!!!

Мъж ми пък сам си признава като сгафи, ама аз си знам, че ще ми го върне, когато му се получи добре

и за това внимавам с признанията



Тема Re: Добро утро!нови [re: guslik_33]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.04.11 19:10



Хихихихихи Гусли, обра точките направо

Бутам се в "А" група без топка, хихи!

Love uuuuuuuuuuu!



Тема Re: Добро утро!нови [re: Ekna]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано28.04.11 19:11



А, пък да Ви кажа,че днес ми беше последния ден от предизвестието...обаче Бог чу молбите ми...и УТРЕ съм на друга работа/ дядо много не му харесва...ама няма как/....



Тема Re: Добро утро!нови [re: guslik_33]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано28.04.11 19:13



Браво, милаааа! Супер си! Дядо ще предъвче и ще преглътне-ние си знаем кой дърпа каруцата





Тема Re: Добро утро!нови [re: Ekna]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано28.04.11 19:18



...Ха ха ха ,ама и ти ги пускаш едни...



Тема бисернови [re: guslik_33]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано28.04.11 19:36



Вчера сутринта дойде едно момче,което слага едни шкафове в къщи ( ее , не моето вкъщи ,деее) с жена си.Направо бях удивена колко е грозноватичка ..не си представях така жена му...

И викам на моя -УУУУУ много грозна бе ! А момичето е проектант на шкафовете и дошла да ги види.И след това го питам..И К'во, и к'во каза момичето?( за шкафовете) и той - Каза ,ууу браво от щанда със скумриите най-хубавата си си избрал!..Знае как да ме постави на място !!хахахахах
П..С. Маман, зеленилки много не обичам само сърми лозови ,може и от лапад!



Тема Re: приветнови [re: marggoto]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано28.04.11 19:44



Илянче, да кажеш на сладурче, че трябва редовно да чете, че не се знае, Мрънче кога ще дойде и ще иска да чуе как чете





Тема Хайде на кралска сватба.....нови [re: marggoto]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано29.04.11 08:52



Момичета ще гледате ли кралската сватба? Аз се настанявам пред телевизора и няма да изпусна събитието. Снабдила съм се със слънчоглед,фъстъци,орехи,зелено чайче,курабийки от Великден...

Смятам да изгледам всичко.Всеки ден няма кралски сватби я, а вие работете и не се притеснявайте ще ви разкажа как е минала...Хайде останете си със здраве.А ето ви кафенце за тези,които не са пили.

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: Хайде на кралска сватба.....нови [re: flora bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано29.04.11 09:07



Добро утро и от мен,
Флорче, ще хвърлям по едно оче на сватбата, но трябва и да посвършим нещо. Ти обеща да разказваш подробностите после.


ето чайче с курабийки и виртуално



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Хайде на кралска сватба.....нови [re: Buba67]  
Автор kras4k ()
Публикувано29.04.11 09:18



Доборо утро , момичета!! Четох коментарите на децата за сватбата..много сладки, аз за съжаление няма да мога да я гледам, че тръгвам по разни огледи на апартаменти- вече 3-4 месеца търсим. Стискайте палци да попадна на нещо добро



Екна, а относно ролерите ти пожелавам успех, аз пък на 25 години за първи път се качих на ски и всички деца около мен много се смяха / бях на ски училище с деца от детската градина/ ..ахах





Тема Re: Хайде на кралска сватба.....нови [re: kras4k]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано29.04.11 09:43



Краси, браво, че си се престрашила и си се качила на ските. Ти на 25 на ски, guslik на 54 на ролери /честита нова работа/, все повече се убеждавам, че винаги можем да направим нещо ново и да се забавляваме.


Краси, дано намериш днес нещо подходящо и да се похвалиш с нов дом!

Вие си вършете работата, а за кралската сватба не се притеснявайте, привечер ще разказваме с Флорка.


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 29.04.11 09:45.



Тема Re: ехонови [re: Ekna]  
Автор ondinche ((оптимист))
Публикувано29.04.11 11:25



о, познато чувство!!
всеки път , когато татко готви...а той готви всеки ден, независимо дали хладилника е пълен или не...всеки път трябва да доказвам колко е вкусно и да казвам гласно колко е хубаво ястието..пък може и боб да е ...:)))
Чувствителни душици , какво да ги правиш ...
и познайте дали не съм вече 100 кг от постоянното му готвене, да е жив и здрав





Тема Re: Хайде на кралска сватба.....нови [re: Buba67]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано29.04.11 12:16



Какво ще кажете, мили дами, за шапките на гостенките- многообразие от модели, цветове, цветя. Прекрасно :)



Тема Re: Хайде на кралска сватба.....нови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор ondinche ((оптимист))
Публикувано29.04.11 13:41



тези разбирания както те казват "по протокол" се спазват от векове. странно как успяват да съхранят културата и традициите си.

ако тук някой се появи така с такава шапка и по този начин с костюми и т.н. особено жени ще ги гледат като изпаднали от някаква комедия - особено младите събратя..

уникална спокойна сватба :)) чак ми създава и на мен спокоен ден.. :)
а роклята на булката е първата нормална рокля, която виждам от не знам колко време. обикновена, семпла..страхотна е. харе



Тема Re: Хайде на кралска сватба.....нови [re: ondinche]  
Автор tia maria (новак)
Публикувано29.04.11 15:20



А знаете ли ,че кралицата е длъжна да носи шапка ,която не скрива лицето й?
( заради фотографите)Прилича й ,не прилича...
Сватбата изпуснах-бях на масаж.А Кейт е красива ,височка ,стройна...Хубава кралска снаха.
Екна, за планините наистина трябва да се разберем.

Аз също не мога по върховете-заради крака.Ходя си по пътечките.Но там всичко ми минава. Както казва една наша писателка Севда Костова ,,спираш да ровиш в душата си и не питаш докога ще си щастлив''. С удоволстие четох ,,репортажът'' ти от Драгиново.



Тема Re: Хайде на кралска сватба.....нови [re: ondinche]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано29.04.11 16:27



Онди,наистина се излъчваше едно спокойствие,класа...абе синя кръв! АЗ също харесвам кралската булка - типична англичанка а и от народа.Макар,че и двамата принцове не блестят с особенна красота за разлика от майка им.Все едно ги е раждала Камила...но церемонията беше супер. А шапките върха.Но иначе в ежедневието не се носят само на официални случаи. То и тук нашите от хайллафа носят шапки по разни приеми,зависи от случая.

Традициите са си традиции и те се спазват най-стриктно в Англия,.Даже и в точността са по стриктни от немците. Красота,красота,любов, вълшебна приказка беше...после превключих на ББСи то и гледах още... Роклята й беше семпла и същевременно много шик. сестрай голямата шаферка също е много красива а малките шаферки и шаферчета да ги схруска човек - толкова сладки бяха.Ами това е вечерта ще повтарят епизоде от сватбата - сами ще видите.

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: Хайде на кралска сватба.....нови [re: flora bg]  
Автор ondinche ((оптимист))
Публикувано29.04.11 16:53



но то и тяхното е живот... все по правилата, все по протоколите, все така... хем така не е хубаво, хем иначе пък разюзданията в нашата страна и с нашите деца..на 25 съм и ми е гадно да ги гледам , пък представям си по-възрастните.

харесва ми спокойствието им на англичаните. знаят, че живота е това и го живеят някак. приемат всичко спокойно..или поне така изглежда.
чисто е - това най-вече ме приближава до техните разбирания.
мъниците пажове и шаферки бяха много мънички сладкиши .. :)
а булката - изглежда готина, кой знае какво е иначе :))) четох малко за семейството й, затова, което са постигнали и се радвам, че има такива хора..браво :)



Тема Re: Хайде на кралска сватба.....нови [re: ondinche]  
Автор tia maria (новак)
Публикувано29.04.11 17:00



Ох, някой да пусне снимки на принцесите Южени и Беатрис-много са зле горкичките...Що така бе мацки, съветници ли немате , пари ли немате ...
Булката на Бекъм-много шик!



Тема Re: честит рожде ден ЛидиРунови [re: tia maria]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано29.04.11 22:09



Имаме си ний рожденничка една ,ЛидиРу се казва тяяя



Желая ти здраве и вдъхновение!



Тема Re: честит рожде ден ЛидиРунови [re: marggoto]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано29.04.11 23:19



БЛАГОДАРЯ !



не успях да се подготвя и не исках да празнувам - не ща да си ги броя годинките вече след юбилея, ама ме изненадаха няколко приятели - и ми стана мноооооого приятно и топло на душата
една малка виртуална почерпка от мен



... butterfly effect ...

Тема Re: честит рожден ден ЛидиРунови [re: marggoto]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано29.04.11 23:29



Честит празник ЛидиРу!
Желая ти да празнуваш много щастливи рождени дни с любимите си хора!
Мрънчо е римувала, а от мен тази сладка кошница





Тема Re: честит рожде ден ЛидиРунови [re: LlDl_ru]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.04.11 23:30



Лиди, да си жива и здрава, мила! Много усмивки, вътрешно спокойствие и много любов в теб и около теб! Прегръщам те!





Тема Re: Хайде на кралска сватба.....нови [re: tia maria]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано29.04.11 23:31









Тема Re: честит рожде ден ЛидиРунови [re: marggoto]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано30.04.11 00:04



Мила Лиди, пожелавам ти вяра, мъдрост и хармония,
за да си здрава и щастлива! Целувки





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: честит рожде ден ЛидиРунови [re: LlDl_ru]  
Автор naneta1 (член)
Публикувано30.04.11 02:34



Поздравления, Лиди! Много здраве и късмет!



Тема Re: честит рожде ден ЛидиРунови [re: naneta1]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано30.04.11 08:54



ЧРД. миличка.Ще дойде и друг юбилей,не се страхувай от годинките си, а си ги брой с кеф и се радвай,че се уголемяват...знаеш защо?

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Добро утро!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано30.04.11 09:02



Ей момичета, вчера цял ден бях на кралската сватба пред телевизора. Тази сутрин се събуждам и облякъл се Илия пак в тия.Няма изискани тоалети,няма капели,няма колесници...пак съм си Пепеляшкааа

Чух,че скоро щял да се жени принца на Монако е значи пак ще бъда на сватба...ей много ги обичам тези сватби - заради позитивното настроение и излъчване.зареждат ме с дни в това сиво ежедневие. ха сега по едно "кралско кафенце" - те младоженците спят още ама ние да си го пийнем...

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: Хайде на кралска сватба.....нови [re: Ekna]  
Автор iliqn4e (минаващ)
Публикувано30.04.11 09:59



Лиди,приеми и моите поздрави за празника.Желая още много юбилеи!



Тема Re: Добро утро!нови [re: iliqn4e]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано30.04.11 10:31



Днес ще съм сама в къщи, мъжете излязоха. Ще се възползвам от случая да си помързелувам. Да ви кажа, вчера, след като изпуснах напрежението от скенера, влязох в една сладкарница и се наядох яко с торта и сладолед. Ще кажете, че подхранвам раковите клетки. Да, почерпих ги подобаващо, все пак живеем съвместно в едно тяло

. После минах през пазара и си накупих цветя. Така се самовъзнаградих подобаващо. Днес ще си садя цветята и ще си почивам. Деня е прекрасен и ще му се насладя. Пожелавам го и на вас!



Тема Re: Добро утро!нови [re: nadia_O6O6]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано30.04.11 12:32



Здравейте! Със сигурност не е тук мястото, но не намирам къде да си задам въпроса. Някой чувал ли е за Медбио+ в Габрово? Занимават се с лечение на окноболни и твърдят, че дават добри резултати. Аз бях вече там и съм доста объркана... като цяло става въпрос за алтернативно лечение

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..." Екзюпери


Тема Re: Добро утро!нови [re: nadia_O6O6]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано30.04.11 12:52



Ей Наде, радвам ти се.Само така. Отвреме навреме може и сладичко и си на прав път,че трябва да живеем в мир с тези ракови клетки иначе лошо. Аз не съм по сладкото но отвреме навреме си хапвам по малко луканка,кебапче,пастичка...но много рядко просто по повод или като ми изпушат бушоните

Аз днес си купих корени тиквички и си ги засадих на открито - ще чакам да бера тиквички за пържене...Иначе цветята ми в градинката набъбват и скоро ще цъфнат някои.Много обичам пда се занимавам с цветя,блазя ти,ще си починеш и релаксираш с тях.Приятна почивка.

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: Добро утро!нови [re: flora bg]  
Автор adiortoti (оптимист)
Публикувано30.04.11 15:34



Еи какво е слънце пекнало в Пловдив всички се разгологъзихме:)

Някои неща са единствено в Божиите ръце а за останалите Бог ни е дал правото да избираме


Тема Проект Озеленяваненови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано30.04.11 18:58



... на мястото пред Центъра на Сдружение за онкоболни и приятели в моя град

:

Първият и основен етап приключи: обръщане на цялото място, което не е видяло обръщане от сигурно 20 годин; насаждане на китките. Тежък труд беше но сме много доволни всички от дружинката ни - 4-5 юначки, засмяни, удовлетворени! Подробностите по-късно, че сега нямам време.

Само се тревожим дали няма да измъкнат прясно посадената туя (вид кипарис, който купихме за целта)

Снимки след някой ден като навирят главички китките.

До скоро! Цун



Тема Re: Добро утро Наденови [re: nadia_O6O6]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано30.04.11 23:58



Радвам се за теб Наде, отпусни душичката, поздрави





Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 01.05.11 00:00.



Тема Здравейте момичетанови [re: Ekna]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано01.05.11 08:57





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: честит рожде ден ЛидиРунови [re: LlDl_ru]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано01.05.11 09:06



И от мен, и от мен, ЧЕСТИТ ТИ РОЖДЕН ДЕН!
п.п. Па макар и на патерица







Тема Re: Здравейте момичетанови [re: Kaлoянa]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано01.05.11 09:08



Добро ВИ утро!
Усмихнат ден, ден изпълнен с много емоции

Имам си гостенка, затова за сега само ДзАк, и ЧАО





Тема Re: Здравейте момичетанови [re: Юлия 50]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.05.11 10:35



Добро утро и от мен! Днес цял ден ще мързелува-а-а-м! Последвайте ме!





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Здравейте момичетанови [re: *jull**]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано01.05.11 11:12



Аз сам ...ЗА.. мързелуванетоо..../много добре го правя/,още повече ,че дядо поомекна с новата ми нощна работа...Добре,че бяхте вие ...ОБИЧАМ ВИИИИИ...





Тема Re: Здравейте момичетанови [re: guslik_33]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано01.05.11 13:02



Е га ти и мързеланките... абе хора що не ме научите и аз да помързелувам малко...


Сутринта съм станала приготвила закуската,пуснала пералнята,после правене на обяд,пазаруване,пускане на прахосмукачка,бърсане на прах.Излизане на двора и метене че и пред къщата на улицата.После поливане на тревата и цветята.После поливане на зеленчука и връзване на доматите,да не ги отнесе някое "торнадо"И всичко това до сега.Сега ще обядвам и ще мисля какво да правя за вечеря,ще гладя,надвечер ще ида да поливам и на гробищата засетите цветя. И после може да си почина и да помързелувам като побродирам малко или поплета.Днес няма сериали,тъй,че събота и неделя за мен няма мързелуване а работа.През седмицата гледам три сериала по един час значи три часа през деня мързелувам пред телевизора.Е те това е ежедневието на една пенсионерка в къщи. Затова си пазете работата със зъби и нокти и не я напускайте.Че ето какво ви чака ако сте в къщи.Е друг е въпроса ако има кой да я свърши тази работа и ти по-цял ден да се шлаеш из къщи или из магазините с една торба пари...

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: Здравейте момичетанови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.05.11 13:15



А ти не се ли чувала за медитация? И това си е работа, при това много сериозна...
Нищо, че отстрани прилича на подремване!...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Здравейте момичетанови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано01.05.11 16:24



Така ли му викат вече на мързела - медитация???

Е съжалявам , аз медитирам само на сън,рея се из астрала,че и по нагоре.Но щом се събудя, край и да искам не мога да се настроя на медитирване.Какво да се прави човек се учи докато е живВсе някой ден ще се науча да медитирам като вас и тогава ще ви се похваля.Хайде медитирайте аз отивам на двора под астмата да кърпя дупките по панталоните на внука ...и ще се опитам да медитирам, белким успея.

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Редактирано от flora bg на 01.05.11 16:28.



Тема Re: Здравейте момичетанови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано01.05.11 16:46



Медитирането НЕ е сън - нещо повече, не бива да заспиваш, докато медитираш!
Сега разбираш колко е трудно това занимание...

Затова изобщо не ми го сравнявай
с разни кърпежни и други битови дейности!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Здравейте момичетанови [re: *jull**]  
Автор tia maria (новак)
Публикувано01.05.11 16:55



Megolina 75, защо не пуснеш темичка за този център? Така ще я видят повече хора и някой може да има впечатления. А твоите какви са ? Ще е полезна информация във всеки случай.
Поздрави .Усмивки.





Тема Re: Здравейте момичетанови [re: tia maria]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано01.05.11 21:48



здравейте във вторник отивам да запазвам места за срещата.Хайде спретвайте тоалетите, че не останааа!!!





Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: Buba67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.05.11 13:38



момиченца-нца-нца, и най-вече Мрънче-нче,

можете ли да ми препоръчате книга за сънищата ама не съновник, а по скоро психология на съня, но на разбираем език? Има ли нещо като "научен съновник"? Имат ли образите от сънищата шаблонни научни еквиваленти, както в съновниците? Направо не ми се вярва..., ама не ми се ще да се доверявам на папагалските тълкувания в съновниците.

Да не ми се обиди някой почитател на съновниците само. Не ми е това целта, да знаете.

Просто не знам как някой може да тълкува това, което моето собствено подсъзнание се опитва да ми подскаже. Да кажем, например, един зелен бръмбар го сънувам аз (с моите си житейски преживявания и индивидуалност) и да кажем Мрънче (с нейната си индивидуалност). Редно ли е да се поставят в един калъп?!? Още повече - дали този бръмбар е бил примерно майски бръмбар или скарабей - миии де да знам, ама все си мисля, че на мен ще ми каже едно, а на друг съвсеееем друго, а? Пък и в сънищата все пак има и емоции и чувства, примесени с образите, които дори не могат едностранчиво да се определят, смесват се...

Та ми се иска да поопозная малко повече природата на съня (без претенции за нобелов лауреат де) и да се опитвам сама да анализирам впечатлилите ме сънища.

Цунки-маймунки



Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: Ekna]  
Автор iliqn4e (минаващ)
Публикувано02.05.11 20:20



Днешната раздумка е минала без кафе,чай

.Ще взема да се включа азЧудна диня,да ви е сладко!Вчера малкия поиска да му купя.Бързо ви я сервирам и изчезвам,че ако пожелае да му я сервирам така,бая ще се помъча.Приятна вечер!



Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: iliqn4e]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано02.05.11 21:58



Да, много заспала Раздумка днес...



"Совите не са това, което са..."

Тема Добро,добро,добро утро..нови [re: *jull**]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано03.05.11 07:47



Привет и от мен....Вземете се в ръце- вторник е добрият ден...Спомнете си хубавата песен на Ритон.
Нищо,че времето навън е почти гадно...мрачно...
Нищо,че може да завали...- нека си вали,водата е живот...
Нищо,че нещо ме боли..ще ми мине...колелото на живота...
Нека развеселим времето,природата и самите нас с големи,сърдечни
У С М И В К И....



ОБИЧАМ ВИ...........ОБИЧАЙТЕ СЕ...



Тема Re: Добро,добро,добро утро..нови [re: guslik_33]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано03.05.11 08:55



Здравейте сладурки-мамини

В Филибето вали, но е топло,след малко ще си пусна щорите, и се гмуркам в леглото.Нека си вали, хич ми не пука



Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: *jull**]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано03.05.11 08:56







Тема Re: Не ме търси по върховетенови [re: Юлия 50]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано03.05.11 08:59



Не ме търси по върховете-
аз никога към тях не се стремя!-
Потърси ме в нежно цвете,
поникнало във гордата земя.

Не ме търси на приемите пищни-
не обичам пищно да пирувам!-
Потърси ме в цъфналите вишни-
сред клоните им, волно там танцувам.

Не ме търси в луксозни лимузини-
не са удобни техните седалки!
Виж ме там - загледана във небесата сини-
щастлива правят ме нещата малки!

авт. Дани



Тема Re: Красивите жени нямат възраст...нови [re: Юлия 50]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано03.05.11 09:00



Красивите жени нямат възраст...
Имат очарование и аромат,
мека прелест, огнен зов
и във този пъстър свят
палят страсти и любов...
Имат младост разпиляна,
в търсене и във борба
да отсеят семето от плява,
впила зъби в тяхната съдба...
Имат рани във душата;
обсебени от красивите лица,
много тъмни сили по Земята
колекционират техните сърца...
Имат мъдрост насъбрана
щом без възраст греят по света,
имат обич толкова голяма,
че създават даже Чудеса!

подарък ОТ ИРЕНА





Тема Re: РАЗМИСЪЛ ЗА...нови [re: Юлия 50]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано03.05.11 09:02



Тихо стъпвам по новите пътища
и опипвам настилката с крак,
все едно, че съм в тайнствени сънища
и не знам от какво ме е страх.

Не понасям пътеките гладки.
Слепешката по тях се върви.
Липсват там - изненади, загадки,
провокации липсват дори...

Но пътеките с тайнства обичам
и внимавам за камък и ров.
Бавно стъпвам, не мога да тичам
като дивеч в житейския лов...

И дулата от хорски езици
аз усещам прицелени в мен...
Щом изплъзна се - горд като рицар
отпразнувам деня победен.

Вместо с мелници - с пътища споря,
обявявам им личен дуел.
В люта битка за милост не моля,
че победа е моята цел.

И така се изнизва животът.
Нови пътища все побеждавам.
В неизвестното търся кивота
и така света опознавам...
Валентин Йорданов



Тема До Екна!нови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано03.05.11 16:23



Да мила, мога да ти препоръчам две книги. Първата е на Едгар Кейси и се нарича Сънищата. Книга за тълкуванията на сънищата и как могат да ни служат. И как да разберем собствената си същност. Втората книга е на Дениз Лин.Казва се Минали животи,настоящи сънища. Разкрива се какво представляват сънищата и учението от тях.И двете ги имам и са много интересни/според мен де/ Иначе съновници имат три ей така за занимавка.Но не разчитам на тях а сънищата сама си ги разгадавам чрез обстоен размисъл върху тях и малко интуиция.Просто тренинг.Записвай си сънищата,сравнявай ги...сега много от сънищата ни са от предишни минали животи защото много интензивно навлизаме в новата епоха. Това е, с което мога да ти помогна.

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Тема Re: До Екна!нови [re: flora bg]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.05.11 18:35



Благодаря ти, мила

И на Мрънче също. Няма да откривам топлата вода, но винаги преди да си изградя виждане за нещо ми е нужно да попрочета различни формулировки и теории.

Записала съм някои от най-ярките и странни сънища. Последните 2-3 не съм, но ще го направя. Знам, че е добре да се записват. А и искам да мога да им се доверявам и да разчитам на тях. Като се сетя вечер си казвам, че ще ги запомня (мисля, че Джон Кехоу съветваше това) Така се развива интуицията, наблюдателността и сетивността.

Непременно ще потърся тези книги.

Прегръдкии



Тема Re: РАЗМИСЪЛ ЗА...нови [re: Юлия 50]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.05.11 18:44



Юлче, благодаря ти, че ни поддържаш с красива поезия!

Приятелката ми беше впечатлена от излъчването ти, от добрите ти очи и тихата ти мъдрост

От няколко думи разбрах, че говори за теб и й казах, че това е Юлето и изобщо не съм изненадана, че се е впечатлила

Прегръщам те!



Тема Re: РАЗМИСЪЛ ЗА...нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.05.11 19:27



Хей, кой иска да разкаже някакъв сън, който е бил особен,
донякъде пророчески и какво (ако!) е последвало от него...





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗМИСЪЛ ЗА...нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано03.05.11 21:13



Хич не знам дали е пророчески, още по-малко какво (дали) ще последва от него, а започвам да се съмнявам и че е било сън ;))))

Беше бръмбар, лъскав, зелен, малък. Знаех, че е извънземен. Както си лежах дойде, порастна и отлетя. Чувствата-бъркоч от любопитство, страх, потрес. Това беше. Лори ме погъделичка с мустаче (наяве) и се събудих.

Е, имала съм и по-странни сънища.
А съм имала и по-четими. Например наскоро в съня си научих, че трябва да бъда нащрек с един човек в работата ми.

Такива ми ти работки Джулче-Мулче

... Просто напоследък обръщам внимание на тези неща, впечатлявам се повече от преди и се замислям над тях



Тема Re: РАЗМИСЪЛ ЗА...нови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.05.11 22:28



Явно трупаш опит, така че разказвай, де-е-е-е!


Утре чакам и Флоранс да ни засипе с истории...

"Совите не са това, което са..."

Тема Добро утронови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.05.11 08:38



Добро утро, така и не можах да спя, мрачно е, поне по чаша горещо кафе да сложа. Успешен ден на всички!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 04.05.11 08:38.



Тема Re: РАЗМИСЪЛ ЗА...нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано04.05.11 10:52



Ако сънищата са хубави и искаш да се сбъднат - не се разказват.Ако са лоши се стремиш да не им обръщаш внимание,в смисъл да не влагаш енергия на страх,защото ще се сбъднат.Просто се изсмей на лошите сънища и без страх и омраза си кажи "ей,че екшън сътворих,бива ме за сценарист на фантастични филми" И това е.

Тъй,че ще има да си чакате да ви разказвам интимните си сънища.защото сънищата са прозореца на душата ти - това е много вътрешно интимно и не бива да е достояние на хората.Ама не всеки го разбира ...

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: Добро утронови [re: Buba67]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано04.05.11 13:00



Аз слагам едно усмихнато слънчице, дано се покаже по-бързо иззад облаците.





Тема Re: РАЗМИСЪЛ ЗА...нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.05.11 14:27



Екна започна хубава тема, искаше ми се да я продължим, защото повечето хора имат какво да разкажат -
за някакво предчувствие, сън, знак на съдбата... Говорим за отминали неща, а ти сегашните си ги чакай...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗМИСЪЛ ЗА...нови [re: *jull**]  
Автор tia maria (новак)
Публикувано04.05.11 15:33



Майка ми знаеше много години преди операцията ,че ще остана инвалид. Чула глас в просъница.Беше си нормална и се смееше на такива ,,отвлечени работи" (неин термин). Като ми каза допрях пръст до слепоочието си и го завъртях. Не повярвах.Кой би повярвал? Тя мислеше,че ще е при катастрофа.
Но не стана така.
И за да ви развеселя малко-имах нужда от пари-намерих забравени в джоба на пролетно яке. Малко -20 лева. Нащрек съм за още такива предчувствия.





Тема Re: РАЗМИСЪЛ ЗА...нови [re: tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.05.11 16:21



Страхотно, Тia Мaria!
Завърташ колелото...





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗМИСЪЛ ЗА...нови [re: Ekna]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано04.05.11 17:04



Накараме да се изчервя, и погали егото ми





Тема Re: РАЗМИСЪЛ ЗА...нови [re: Юлия 50]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.05.11 20:37



Ооо, Его, ооо, гали, гали!



Ти си го знаеш по принцип! Това, че някой го казва с какво променя нещата?!

Ама, ей, да не се крие някой ревнивец тук, а?! Аз всички ви обичам много, така да знаете Ей сега ще ви се обясня в любов, кво като не е Денят на влюбените: Обичам ви! Вие сте най-прекрасните, най-милите и най-добрите хора на света!



Тема Re: РАЗМИСЪЛ ЗА...нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано04.05.11 20:57



Флорче мило, аз вярвам в тези неща по малко различен начин. Не се страхувам, че ще споделя и ще се сбъдне или не. Ако сънят е от типа пророчески, което някак се разпознава според мен, то каквото и да правиш вече е късно. Някакви събития, хора, случки са те довели до предстоящето. Е, да, признавам, че ако го разкажеш много пъти ти усилваш действието му, защото изговаряйти го на глас затвърждаваш пророчеството. Но какво да кажем в случая със зеления бръмбар?! Ще дойде ли той докато лежа при мен?! - Не! Нещо друго искам да си кажа сама на себе си. Мисля, че току що го съзрях. Ще ви кажа ако съм познала до 1-2 дни.

Сега се прибирам от курса. Ще ям и няма да ми се сяда пак на компа. Та ако се завърти интересна дискусия утре ще се включа. Цун-барабун



Тема ехонови [re: Ekna]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано04.05.11 22:33



Вчера бях на контрола -в норма

..



Тема Re: ехонови [re: marggoto]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано04.05.11 22:40



Мрънче, марш в Добрата новина, да не наказвам!


Мрън, мрън, в норма.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 05.05.11 09:16.



Тема Re: РАЗМИСЪЛ ЗА...нови [re: flora bg]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано05.05.11 18:49



ей каква хубава тема... много обичам сънища, а още повече обичам прекрасни сънища... аз пък знам, че сънища не било хубаво да се разказват до обед, понеже тогава се случвало, може би е глупаво суеверие, но всеки има такива нали?


така че аз ги разказвам следобед
другото което знам е, че когато вечер заспиваш, можеш да се настроеиш да сънуваш нещо определено или поне да се настроиш да имаш хубав сън като усещане... на мен ми се получава понякога. това е като да се самонастройваш, когато не се чувстваш добре, да си казваш - аз съм ок, всичко ми е наред и т.н.

Не съди, ако не искаш да бъдеш съден

Тема Re: РАЗМИСЪЛ ЗА...нови [re: Ekna]  
Автор iliqn4e (минаващ)
Публикувано05.05.11 20:24



Присъединявам се към твоето мнение Екна





Тема Re: РАЗМИСЪЛ ЗА...нови [re: Ekna]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано05.05.11 20:39



Обичам да ме обичат !



Тема Re: РАЗМИСЪЛ ЗА...нови [re: iliqn4e]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано05.05.11 20:41



И аз Ви обичКам всичките





Тема Re: РАЗМИСЪЛ ЗА...нови [re: Ekna]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано05.05.11 22:14



Не съм го познала ... само ми се е искало да е така. Мислех, че мъжлето ми ще си дойде, ще се понахрани и поспи и пак ще тръгне точно като едно зелено бръмбарче, ама цъ - върнаха го от Загреб обратно към Европа.

Та, а бе май го разказвах тоя сън на някоя от срещите, ама така ме е впечатлил с многото символи. Беше дълъг и не ми се разказва, но символите бяха: катафалка, пещера, в пещерата зали, едната от които манеж и коне, а другата претъпкана до горе с малки птички със зелено-кафява окраска, напръскани с по-светли петънца - някак знаех, че това са чинки и после ги намерих в Уикипедия - женска чинка (дарвинова, галапагоска или голяма земна- приличат си)

И до ден днешен не съм разгадала значението на подсказките, но реших, че е хубав сън - пълен с красиви символи, интересен, любопитен.

Чудя се и до днес - защо спрях да сънувам как летя?!? Говорила съм с хора на повече години от моите, които още сънуват как летят. Спомням си, че това беше изключително приятен сън. Мисля си, че това го сънуват хора, на които им е наистина леко в съзнанието и душата, не си слагат бреме, а умеят напълно да игнорират притесненията. Как мислите? Сънувате ли, че летите?



Тема Re: РАЗМИСЪЛ ЗА...нови [re: vesi_na]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.05.11 22:22



На мен ми се е случвало да сънувам нещо интересно (направо криминално!)

, да се събудя и после да бързам отново да заспя, за да видя какво ще се случи по-нататък! Сънувала съм цели сюжети... Пфу, да бях ги събирала в книга, можеше и втора Агата Кристи да се пръкна!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАЗМИСЪЛ ЗА...нови [re: *jull**]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано05.05.11 22:49



Хихихи. Ми давай де, записвай ги. То и на теб ще ти е интересно след време

А разкри ли главния герой :), успя ли да досънуваш ;)





Тема Re: РАЗМИСЪЛ ЗА...нови [re: Ekna]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано06.05.11 09:59



Екне, много често от малка а и до сега сънувам, че летя, имала съм и много пророчески сънища.Но и много абсолютна глупост,което ти показва колко си объркана в момента и затова и в подсъзнанието всичко е объркано и си казваш "ей че глупости сънувам" Но когато всичко ти е наясно и си спокойна се сънуват сънища, които ти подсказват нещо/стига да можеш да ги разчетеш/.Това са сънищата, които и да се събудиш и пак да заспиш те продължават действието си.Както е случия при Джул. Аз също сънувам сънища с три,четири прекъсвания през нощта.Знам,че като заспя отново те ще продължат. Някоя клубарка писа, че преди да легнеш си помисли какво искаш да сънуваш и то става.Да вярно е !Но трябва много задълбочено да го мислиш и искаш и да помолиш твоите ангели да ти съдействат.тогава си заспиваш блаженно не с напрежение дали ще сънуваш или не. Защото пак се затормозяваш. Абе доста сложна е науката за гадаенето и хигиената на сънищата. Ще дойде време когато ще се изясни всичко и всички хора ще ги разгадават но....в някой друг живот, ако решим да се преродим на тази планета а не на някоя друга.

И за де не се деля от колектива, ще кажа само,че снощи сънувах,че рева...ама рев,рев,че се събудих от него. Е аз си го разгадавам,ще видим дали ще позная.

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: РАЗМИСЪЛ ЗА...нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано06.05.11 15:21



хайде на следобедно кафенце с нещо сладичко...

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: РАЗМИСЪЛ ЗА...нови [re: flora bg]  
Автор tia maria (новак)
Публикувано06.05.11 16:58



Флорче,безсърдечна си! Как ли ще се дотъркалям до срещата ни ? А днес диета ,а утре... така си останах...
И за да не мисля за храна,ще ти споделя ,че също шия гоблени. Казанската Богородица-взех я от,,Иголките".Обичам да шия замъци-Зелени ,Кафяви, Мерсбургски-знаеш ги, предполагам.

Редактирано от tia maria на 06.05.11 18:28.



Тема Re: добро утро!нови [re: tia maria]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано07.05.11 09:53



Днес обещава да бъде чудесно-чуден ден

Сервирам кафето
Упс, Маман с чая не успях да се справя,само го набрах ..добре де набраха ми го ..Хубав и слънчев ден.Аз ще поработя хи-хи хии

Редактирано от marggoto на 07.05.11 09:54.



Тема Re: добро утро!нови [re: marggoto]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано07.05.11 09:59



Добро утро и от мен!



Тема Re: добро утро!нови [re: marggoto]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано07.05.11 10:27



Марго благодаря за набраното чайче...

ще се възползвам от него.
Добро утро и от мен.Чакам да мине половин час и да влизам в банята,че боята почна да съхне по косата ми... Иначе тук е слънчево и приятно студено.

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: добро утро!нови [re: Юлия 50]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано07.05.11 16:49



Юленце, страхотно гифче!


Хубав уикенд и от мен!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: добро утро!нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.05.11 07:50



Малко е рано, малко е мрачно, но пък е неделя и си е много уютно...


Добро настроение на всички, дори и да останат днес у дома!



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 08.05.11 07:51.



Тема Re: добро утро!нови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано08.05.11 09:38



Джул и тук е такова времето,но с надеждата да се оправи.
Милички ето ви кафенце искате ли?



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: добро утро!нови [re: flora bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано08.05.11 11:00



Искаме, искаме кафенце. Тук вече вали, добре, че вчера не се спрях на слънцето. Разходих се доволно, а днес както каза Джул, ще помързелуваме.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: добър вечернови [re: Buba67]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано08.05.11 23:00



ей така



Тема Добро утро!нови [re: marggoto]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано09.05.11 09:22



Слагам кафенцето!



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: Добро утро!нови [re: flora bg]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано09.05.11 09:43



Добро утро-Добър ден, на цялата чета!Влизам, и виждам, че кафето е сервирано

на мен ми остава да Ви кажа

ВИЕ СИ РАБОТЕТЕ, НЕ МИ ПРЕЧИТЕ!



Тема Re: добро утро!нови [re: Buba67]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано09.05.11 09:45



За добър ден!

Да погледнем в очите на ближния,
В душата му да влезем като в храм.
Да потърсим съвет от излишния –
малко трябва, да бъдеш не сам.

Да надникнем в света на децата.
Той добър е, непорочен и чист:
стъпка само дели двата свята,
но да видим, ни трябват очи.

Да измием лицето на грешница
от калта, от човешката злоба.
Колко дУши напълно безгрешни са?
Само тези, във женска утроба.

Да изстрадаме чуждата болка:
съпричастни да бъдем, е цяр
и за нас, и най-вече за болния –
Да дадем обичта си във дар.

Да сме хора е толкова лесно –
Трябва само ей тук да боли
Като рана от хорската болест.
Колко просто е всъщност, нали?





Тема Re: добро утро!нови [re: *jull**]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано09.05.11 09:46



Горещо кафе

Събудих се със мисъл за кафе,
но още слънцето навън не грее.
Във нежна мекота от кадифе
дали е спряло... и ще закъснее.
...
Ще го почакам. Може би и ти
ще дойдеш с него тази сутрин рано.
Ще те помоля тихо - остани,
кафето да изпием с тебе само.

Със сънена усмивка на лице,
несресана, без грим... ще те посрещна
със две димящи чаши във ръце,
пълни с кафе - ухаещо, горещо.

Ще е без захар, много ще горчи,
но ние ще го подсладим с надежда -
погaли ли ме слънцето с лъчи,
във твоите очи да се оглеждам.

Сълза от обич искам да съм в тях,
желана и жадувана с години...
Кафето ли? Не може да е грях!
Ще го оставим бавно да изстине...





Тема Re: Музикалната ми емоциянови [re: marggoto]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано09.05.11 09:51



Заведиме там



Тема Ден на Победата и на Европа!нови [re: Юлия 50]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано09.05.11 12:31





Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: Ден на Победата и на Европа!нови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано09.05.11 12:32





Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: добро утро!нови [re: Юлия 50]  
Автор iliqn4e (минаващ)
Публикувано09.05.11 17:50



Благодаря Юлче,чудесен стих,въпреки че ме накара да се разплача.ИСТИНСКИ



Тема Re: добър деннови [re: iliqn4e]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано10.05.11 13:07



днес сме на чай. Бърт е с ново партизанско име - Лимон Светкавицата !



Тема Re: добър деннови [re: marggoto]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано12.05.11 11:29



Здравейте! Изберете си напитка от мен!



Днешното вливане ми е отменено, така че в събота съм на линия.
Чакам с нетърпение да ви видяяяяя!



Тема Re: добър деннови [re: nadia_O6O6]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано12.05.11 11:45



Еее Надеее

супер! Хайде не остана .Аз се чудя с какво по-шарено да се облека да се вижда,че ще има новички



Тема Re: добър деннови [re: marggoto]  
Автор panterata68 (голямата)
Публикувано12.05.11 13:41



Здравейте малки,големи и още по-големи бандитки

.Чудя се и се мая какво да правягледам че пак се завихря купон, но много сте ми далеч бе куклички.Аз пак я позакъсах със здравенцето ма нали съм си ''пич'' лесно не се давам тка че живот и здраве на есен с песен на купона.Пожелавам ви много емоции и здраво купонясване.Пийте по едно и заради мен.

Трудното го правя лесно,невъзможното малко ме забавя

Тема Re: добър деннови [re: panterata68]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.05.11 13:56



Пантерке, прегръдки!
Тъкмо те мислех тези дни и ей на, появи се! Браво момиче!
Ще те споменем в наздравиците.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: добър деннови [re: panterata68]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано12.05.11 15:09



Пантерче, ти се оправяй, пък ще има още много срещи.
А за това, че не се даваш, не се и съмнявам!





Тема Re: добър деннови [re: nadia_O6O6]  
Автор iliqn4e (минаващ)
Публикувано12.05.11 19:55



Ей Пантерке,в джунглата ли да дойдем,за да те видим?И Jull питаше за теб,никой ли ти няма координатите?Остави ми номер на лични,то така неможе...Марго ,бъди сигурна че ще бъдеш забелязана,ако ще и в най-безличен цвят

облечена.



Тема Re: добър деннови [re: panterata68]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.05.11 23:02



Пантерски, ще чакам да ми се обадиш! Нали помниш, че след разговор с мен показателите ти са суперски?!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: добър деннови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано14.05.11 15:38



Понеже знам, че няма никой в "къщи", реших да се реванширам за това, че не можах да дойда на срещата. А именно да почистя хола на Раздумката да сложа цветя за завръщането ви, да сготвя, да пусна оригинален виц и да ви чакам с новините от прекарването.



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема :)нови [re: flora bg]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано14.05.11 17:43



Их, чаках те... нали знаеш как чакаш да видиш близък човек


Но на Пловдивската нямаш спасение!



Тема Re: :)нови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано14.05.11 19:00



Маман, изпратила съм ти по Красчо въпросната картичка от семена, да видим какви цветенца ще поникнат,че ако аз ги посадя сигурно няма да излезе нищо





Тема Re: добър деннови [re: flora bg]  
Автор naneta1 (член)
Публикувано14.05.11 19:07



Фло, липсваше на всички...



Тема Re: добър деннови [re: naneta1]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано14.05.11 19:09



много сладка песен за вас!



Тема Re: добър деннови [re: naneta1]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано14.05.11 19:56



Нанетка,миличка и вие ми липсвахте ама си направих сметката без кръчмаря...
Както и да е ще се видим на Пловдивската среща есента.Радвам се,че сте прекарали чудесно - то се знаеше де.

Сега да ми пратите снимчици на скайпа които ми го имат,че аз си имам отделна папка с всички снимки от срещите и често си ги гледам.Марго ще ги засадя кукло, всички семенца и на есенната ще ти донеса букетче...само да ги видя какви са...

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: добър деннови [re: flora bg]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано14.05.11 21:43



и аз чаках да се запознаем на живо флорче, за да обменим някоя рецепта, но другия път се надявам да се видим



Не съди, ако не искаш да бъдеш съден

Тема Re: добър вечернови [re: vesi_na]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано15.05.11 19:49



РАДВАМ СЕ за вас, че сте се срещнали и сте прекарали чудесно - БРАВО!


колко много искам поне на фото да ви видя ...
преди не можех да присътствам по физиологични причини-последици от операцията, през последните месеци горе-долу овладяхме ситуацията, но пък се намирам в странство и нямаше как да стигна навреме
надявам се наесен да успея
лека вечер


... butterfly effect ...

Редактирано от LlDl_ru на 15.05.11 19:50.



Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.05.11 09:33



Добро утро момичета и тук там момчета.


Кафе за събуждане, успешна седмица!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.05.11 09:48



Гледам снимките и се хиля, много странно ме гледат от вчера. От както съм се прибрала все се усмихвам. Голямо дудняло съм, Наде, Ани, що не казахте да си затворя устата поне докато ме снимат.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: Buba67]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано16.05.11 10:10



Бубе,само присъствалите ли имат право да видят снимките....Искам и аз...Искам...искам...покажими ги,моля те...





Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: guslik_33]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.05.11 10:22



Прати ми мейл или скайп на лични.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: Buba67]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано16.05.11 11:28



Ами не те спряхме, защото си много готина и като дудняло

.
Снощи се сетих за теб, за това, че всички които ти пишат очакват да им дадеш едва ли не рецепта за оздравяване и вярват на твойто мнение повече, отколкото на лекарите. Например по въпроса за газта, за ТЕЛК и други теми си абсолютен експерт, освен това реагираш мигновено. Сега и аз да те питам нещо, ама ела в ТЕЛКА.

Редактирано от nadia_O6O6 на 16.05.11 15:49.



Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: nadia_O6O6]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано17.05.11 10:32



Да разкажа за рождения ден... Още бях превъзбудена от срещата.Качих се на метрото и там една мома, срещу мен като започна да се смее, ей така без повод ! Хахаа хаа ..с много заразителен смях от там и аз като се разсмях и няма спирка

.Жената до мен също се разсля и две спирки цялото купе се хили без никой да знае защо!Охх, голям смях !!!На рождения ден скука! Монтирах се до шоколадовия фонтан ягоди, палачинково тесто навито на хапчици и Бейлисче Та така мина рождения ден !



Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: marggoto]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано17.05.11 16:42



Минавам набързо да ви почерпя, днес сина ми Росен навършва 18 години.





Тема Прочетете,нещо интересно.нови [re: marggoto]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано17.05.11 16:43





Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: nadia_O6O6]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано17.05.11 16:44



О Наденка да ти е жив и здрав,да му се радваш дълги,дълги години.

Животът е сцена,а ние сме артисти!



Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: nadia_O6O6]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано17.05.11 16:46



наде, да ти е живо и здраво детето, много късмет да има и да те слушка



Не съди, ако не искаш да бъдеш съден

Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: nadia_O6O6]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано17.05.11 16:47



пък и да споделя че и мойто братче днес остарява

- става на 32 години

Не съди, ако не искаш да бъдеш съден

Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: vesi_na]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано17.05.11 18:11



Ами и то да е живо и здраво и да те "слушка". Много късмет в живота и много любов му желая.



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: flora bg]  
Автор naneta1 (член)
Публикувано17.05.11 22:51



Да са ви живи и здрави, да ви радват и уважават! И много щастие им желая!



Тема Re: РАЗДУМКА № 58нови [re: naneta1]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано17.05.11 23:26



благодаря на всички и лека нощ от мен!



Не съди, ако не искаш да бъдеш съден

Тема ДОРЪР,ДОБЪР,ДОБЪР ДЕН...нови [re: flora bg]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано18.05.11 11:58



Малко със закъснение за рожденниците- да са живи и здрави, и по много от най-красивите и добри неща в живота...
Сърдечни прегръдки за всички вас момичета и момчета...


ОБИЧАМ ВИ - ОБИЧАЙТЕ СЕ.....



Тема Re: ДОРЪР,ДОБЪР,ДОБЪР ДЕН...нови [re: guslik_33]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано18.05.11 16:23



Лейди Бос, време е за новата Раздумка,че тази много надебеля. Хей тази Тиа Мария ми обира точките с нейните епитетчета...

много точно око има миличката ,ха дано дойде на есенната среща та да се видим. Има ли някой абитуренти да видим някоя красива рокля ...?Споделете де.

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: ДОРЪР,ДОБЪР,ДОБЪР ДЕН...нови [re: flora bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано18.05.11 16:49



Да, разсмя ме много с епитетите си тиа мариа.
Нова раздумка утре сутрин Флорка.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ДОРЪР,ДОБЪР,ДОБЪР ДЕН...нови [re: Buba67]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано19.05.11 09:08





Животът е сцена,а ние сме артисти!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.