Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:57 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Stivarga (regorafenib)нови [re: MamaD]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано28.07.13 23:50



Привет на всички!
Отдавна не съм писала,та затова реших по нощно време да драсна два-три реда....
...не смея да кажа,защото имахме притеснения как ще се понесе новото лекарство имакребин...,но засега всичко е както при гливека ...
Надявам се, да не се получат други странични действия,
все пак го пие само от 1 месец!!!
Кой друг премина вече като нас на имакребин, и как го понася???
Ако ви се пише, споделете!!!

...И да не ви се пише-пак споделете!!!



Тема Re: ИМАКРЕБИН - иматиниб мезилатнови [re: guslik_33]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано29.07.13 08:15



Много добре направи, че сподели как са нещата с генерика, че хората се притесняват. Ние го започваме след 1-ви август и ще пиша кака е. Като цяло, при нас и 400 и 600 и 800 мг/ден Гливек се нонасят добре, дано и с имакребин да е така.
Да кажа 2-3 думи за оригиналното и генеричното:
Когато Новартис патентоват формулата на иматиниб мезилат, тя е в алфа форма на кристализация, т.е на алкохолна основа. Това е някъде през 90-те. Впоследствие, установяват, че бета формата на кристализация се усвоява по-равномерно в организма и патентоват и нея. Патентът за бета формата ще падне след няколко години. На практика, всички пациенти - и тези в клиничните изпитвания - са приемали винаги само иматиниб, произведен чрез бета форма на кристализация. Тази разлика не може да е причина за различен ефект върху самото заболяване, но може да даде разлика в нежеланите страничните реакции. България е първата страна в ЕС, която изписва генерика на пациентите си с ГИСТ. Лекарството е регистрирано и в други държави, но не се изписва. Към момента има вече няколко регистрирани генерични на Гливек лекарства (Иматиниб Тева, Иматиниб Актавис, Иматиниб Ромастру...), но само Имакребин има индикация за лечение на ГИСТ. Когато едно генерично на оригиналното лекарство е произведено както трябва, не би трябвало да създава проблеми. Алвоген

произвежда Имакребин, не е някаква гаражна фирмичка и се надявам всичко да е наред.
Ако все пак, имате някакви нови нежелани странични реакции, на сайта на ИАЛ , има вариант да сигнализирате за тях - там където пише "Информация за пациента" - +лекарствена безопасност, кликвате и попълвате формуляра който ще видите.

Редактирано от MamaD на 29.07.13 10:11.



Тема Re: ИМАКРЕБИН - иматиниб мезилатнови [re: MamaD]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано27.11.13 20:17



Е, НАДЕЖДИТЕ НИ ЗА ДОБЪР ЗАМЕСТИТЕЛ НА ГЛИВЕК БЕШЕ ДО ДНЕС!!!
ИМАКРЕБИН ПРИ НАС НЕ РАБОТИ!!!


МЕТИТЕ,КОИТО СИ ОТГЛЕЖДАМЕ В Ч.ДРОБ СА СЕ УГОЛЕМИЛИ- ЕДНАТА ПОЧТИ ДВОЙНО ОТ 10ММ НА 20ММ,ЧЕ И НОВИ СИ ИМАМЕ....И ТОВА Е САМО СЛЕД 5 МЕСЕЧЕН ПРИЕМ НА ИМАКРЕБИН....ГАДОСТ...ВИНАГИ СЪМ ПОДКРЕПЯЛА ,ОБНАДЕЖДАВАЛА....АБЕ ВСИЧКО ЗА КОЕТО СЕ СЕТИТЕ,ОТ ДЕВЕТ КЛАДЕНЕЦА ВОДА СЪМ НОСИЛА ... А СЕГА АЗ ИМАМ НУЖДА ОТ ПОДКРЕПА...
ДРУГАТА СРЯДА ЩЕ ИДЕМ ПАК ДО ШУМЕН,ЗА ДА КАЖЕ КОМИСИЯТА С КАКВО ЩЕ ПРОДЪЛЖИМ ЛЕЧЕНИЕТО...И МИСЛЯ ДА ИНФОРМИРАМ ИАЛ/ИЗПЪЛНИТЕЛНАТА АГЕНЦИЯ ПО ЛЕКАРСТВАТА/....ЧЕ СИ ИСКАМ Г Л И В Е К АМОЛЯ ВИ СПОДЕЛЕТЕ КАК СА ПРИ ВАС НЕЩАТА!!!!ЩЕ ЧАКАМ!!!
ОБИЧАМ ВИ- ОБИЧАЙТЕ СЕ!!!!



Тема Re: ИМАКРЕБИН - иматиниб мезилатнови [re: guslik_33]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.11.13 21:33



Силно се надявам в сряда да ви възстановят Гливека. Имате медицински индикации, че заместителя не работи.
Ако имаш нужда от нещо, само ми дай знак. Прегръдки от мен.
Искай едно рамо и от mamaD и организацията.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ИМАКРЕБИН - иматиниб мезилатнови [re: guslik_33]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано27.11.13 23:50



guslik, при нас нещата са ОК. Прогресията беше по време на лечение с Гливек.
Във вашия случай, може да става дума и за естествения ход на болестта - по принцип, рано или късно се получава резистентност към лечението. Причини, ако изключим Имакребин, могат да бъдат вторични мутации или недистатъчно количество иматиниб в организма. Затова бях писала в едно писмо дето пращах на всички - това писмо по повод конференцията на SPAEN. Ако си забравила, има го на сайта, можеш да го прочетеш. Затова при резистентност се минава първо към по-висока доза иматиниб и чак след това към сунитиниб.
Каквото и да е, трябва да се действа. Ако междувремено решиш да пишеш до ИАЛ, пиши, че става дуна за ИМАКРЕБИН, не използвай думата иматиниб. Ще ти пиша.



Тема Re: Доц. В. Стойнова пред пациентите с ГИСТнови [re: MamaD]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано10.03.14 06:39



II Национална среща на хората с ГИСТ - София
Лекция на Доц. Д-р Веселка Стойнова - СБАЛССЗ "Света Екатерина" пред пациентите с ГИСТ в България - Оценяване на ползата от лечението с ИТК и проследяване на ГИСТ с методите на образната диагностика. .
Доц. Стойнова е национален консултант „Образна диагностика” за страната.



Редактирано от Buba67 на 10.03.14 08:40.



Тема Re: Д-р Стоян Ханджиев пред пациентите с ГИСТнови [re: MamaD]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано10.03.14 06:45



III Национална среща на хората с ГИСТ в България
Д-р Стоян Ханджиев - ВМА София, клиника по гастроентерология пред пациентите с ГИСТ в България - декември 2013г. - Локални аблативни техники при лечение на чернодробни метастази при ГИСТ



Редактирано от Buba67 на 10.03.14 08:40.



Тема Re: Д-р Стоян Ханджиев пред пациентите с ГИСТнови [re: MamaD]  
Автор bilyana.decheva-191211 (ентусиаст)
Публикувано10.03.14 09:41



Колко сериозна работа си свършила! Респект.



Тема Re: Проф. Мила Власковска пред пациентите с ГИСТнови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано11.03.14 14:03



Благодаря ти, bilyana.decheva-191211. Знаеш, и ти ми помогна :)

I Национална среща на хората с ГИСТ в България
Проф. Мила Власковска - Механизъм на действие на иматиниб и сунитиниб и лекарствено взаимодействие



Редактирано от Buba67 на 11.03.14 14:17.



Тема SIVARGA (regorafenib)нови [re: MamaD]  
Автор MamaD (пристрастен)
Публикувано21.08.14 07:12



ОТ 30.07.2014 Стиварга (регорафениб), с производиел Байер е одобрен в ЕС за лечение на напреднал ГИСТ след лечение с иматиниб и сунитиниб.



Към момента е регистрирана само крайна цена - т.е, който има възможност би могъл да си го купи. Иначе, предстои дългото чакане за включването му в Приложение 2 на Позитивния лекарствен списък.

Редактирано от Buba67 на 21.08.14 08:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.