Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:28 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Золадекснови [re: Eвeлинa]  
Авторdoris_val (Нерегистриран)
Публикувано18.03.11 22:42



Здравейте, благодаря на Евелина. Мога да се похваля, че в сряда си взех протокола от касата и вчера си сложих Золадекса. Половинката с която живея беше успял , чрез познати аптекари да намери една в склад и я доставиха вчера. Относно инплантирането се наложи да потърся помощ пак от познати и ми го сложи сестра от Онкодиспансера.
Преди това посетих МЦ по списък на Женерали Закрила, където ползвам предоставена от работодателя карта за мед.услуги, там една сестра след отваряне я изгледа като голям камък повъртя я в ръцете си без да знае какво да прави, което ме влуди и паникьоса, за да не я повреди. Това явно ще е следващото ни неудобство, защото може би няма подготвени да ги поставят специалисти извън Онкодиспансерите. Успех на всички.



Тема Re: Золадекснови [re: doris_val]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано19.03.11 15:50



Момичета, аз лично не бих се доверила на личната лекарка. По принцип знач, че ампулата задължително се слага от лекар. Аз се уговорих с моя онколог да ми я слага той, но в кабинета. Не знам колко ще ми струва на месец, но бих се чувствала по-спокойна така.



Тема Re: Золадекснови [re: kras4o_k]  
Автор svety7 (новак)
Публикувано21.03.11 18:20



И аз още не знам,как ще е с поставянето на инжекцията. Личната лекарка не ми отказа, но си призна ,че досега не е правила такава процедура и не е много наясно. Мойта дата за поставяне е 8 април и смятам в началото на месеца да говоря с лекарката в онкодиспансера.Дотогава не искам да я безпокоя,защото в момента при нея е лудница покрай протоколите



Тема Re: Золадекснови [re: svety7]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано22.03.11 09:23



svety7, и моята лична лекарка каза, че никога не слагала такава инженкция, но ако се налагало, щяла да се научи. Но не и върху мен...



Тема Re: Золадекснови [re: kras4o_k]  
Автор Eвeлинa (зодия Рак)
Публикувано29.03.11 20:09



Всички Золадексови дами, които познавам вече си получиха протоколите. Алилуя! Дано и с тези, които не познавам да е така. Следваща стъпка по трънливата пътечка:
Вариант А - Превръщаме се в опитни зайчета за обучение на личните лекари./ Нашата категорично отказа./
Вариант Б - Пазарлък с онколога, който до сега е поставял микро-капсулата. / Срещу колко пари? В частния кабинет? В диспансера, но никой да не види?....//
Вариант С - Минаваме на самообслужване, момичета! Болезнено е, но със сигурност не е висш пилотаж!

Или Здравното Министерство все пак ще отпусне някой лев на диспансерите и инплантирането ще продължи да се извършва по стария ред?....
Фантазии.......
Ще се разбере до 10-тина дни.



Тема Re: Золадекснови [re: Eвeлинa]  
Автор svety7 (новак)
Публикувано04.04.11 09:19



Здравейте! Някоя от вас да е говорила с онкодиспансера за евентуално поставяне на Золадекс ?



Тема Re: Золадекснови [re: svety7]  
Автор lyanne (непознат)
Публикувано13.04.11 19:43



Здравейте,
И аз да попитам - някой знае ли къде ще могат да ни поставят Золадекса?
Миналия месец си купих ампулата (протоколът не беше готов) и се примолих на сестрите в ИСУЛ, макар че това определено вече не влиза в техните задължения и не ми е много комфортно да ги тормозя.
За този месец - очаквам протокола всеки момент и съм се договорила с аптека, но нямам никаква идея към кого да се обърна за поставянето?



Тема Re: Золадекснови [re: lyanne]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано13.04.11 20:17



На мен ми го сложи онколога , но в частния кабинет срещу 30 лв, не се доверих на личната лекарка, която каза, че ще се учи върху мен..достраша ме дали ще я постави правилно и дали няма да наруши действието на имплантанта.. Днес обаче говорих с едно момиче, което очаквам да ми препрати е-мейл от Министерството на здравеопазването, в който се посочвало , че трябвало да се поставя Золадекса там, където са го слагали и досега т.е в онкологията? Не знам доколко са отговорили правилно на запитването й. Ще го пусна тук, когато го получа.



Тема Re: Золадекснови [re: kras4o_k]  
Автор lyanne (непознат)
Публикувано14.04.11 01:01



Дано да е така !!!
Ще бъде чудесно ако го пуснеш тук, много полезна информация!



Тема Re: Золадекснови [re: lyanne]  
Автор Eвeлинa (зодия Рак)
Публикувано14.04.11 21:55



На мен личната лекарка ми отказа. Не искала да ме ползва за опитно зайче. Обадих се на "лекуващата" онколожка и трябваше отново да изслушам 10 минутна тирада за неправилните решения на министерството и за това, че личната лекарка получава парите отнети от диспансера...........Отидох в химиотерапията на Диспансера и им казах: "Ще ми сложите ли Золадекса срещу заплащане или сама да го направя?" Сложиха ми го веднага. Репликата беше: "Нямаме право да ви вземаме пари, но ако решите да оставите нещо..." Оставих 10лв. Поканиха ме отново другия месец. Бяха много мили!!!
Обаче! Три дни по-късно моя близка отиде за същото там. Не само, че и отказаха!...Вдигнали и скандал, че ги злепоставя! И всеки от персонала, позволил си да сложи Золадекс рискува да си загуби работата, тъй като явно е взел неправомерно пари от болен.
В началото на м. Май отново ще мина по тази пътека. За сега толкоз.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.