Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:05 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: ZOLADEXнови [re: Eвeлинa]  
АвторДГC (Нерегистриран)
Публикувано11.03.11 20:24



Извинете, неволна грешка.



Тема Re: zoladexнови [re: broshura]  
Автор doris_val (непознат )
Публикувано14.03.11 21:47



Здравейте, пиша за първи път. Преминах през подготовката от онко диспансера и подадох документите в ЗОК Стара Загора на 25.02.2011. Закупих рецептурна книжка, заверих при джипито и сега чакам за протокол от София. Датата ми за Золадекс е 17.03.11 и съм много притеснена, че няма да ми се постави навреме. От касата ме препратиха към онкото, но там наличните са свършили и няма да получат. отново се обадих в касата, там ще сигнализират на някакъв телефон. Утре отново ще се обадя. В аптека от списъка на ЗОК в Стара Загора ми казват, че трябва минимум една седмица заявка преди получаване, защото нямат информация къде има по складовете. От една година съм на Золадекс и това ще е първото ми закъснение. Фатално ли е това и доколко време. Склонна съм да закупя със собствени средства ако е фатално.



Тема Re: ZOLADEXнови [re: Eвeлинa]  
Автор doris_val (непознат )
Публикувано14.03.11 22:18



писах май на неправилно място, но надявам се да имам коментар от ваша страна за Золадекса



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: feniks_m]  
Авторcucu (Нерегистриран)
Публикувано15.03.11 08:30



Благодаря ти.Вчера взех лекарството от аптеката която ми каза.Желая ти здраве и късмет във всяко начинание



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: cucu]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано15.03.11 09:09







Тема Re: Золадекснови [re: feniks_m]  
Автор svety7 (новак)
Публикувано16.03.11 18:56



Днес си взех протоколите за Золадекса и Летрозола от НЗОК. Бях подала документите на 1 март и направо не повярвах, когато вчера след обяд ми се обадиха от касата, за да отида да си ги получа. Утре съм при личната за рецепта и след това в аптеката.Оказа се ,че в Обеля 2( там живея) има аптека в която могат да ми ги доставят при заявка за следващия ден. Не се стърпях да не се " изфукам"



Тема Re: Золадекснови [re: svety7]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано17.03.11 09:04



И аз искам да се похваля, че ми се обадиха от НЗОК, че документите са при тях и да отида да ми заверят протокола за Золадекс-а

. Аз също бях подала документите на 1 Март. Сега се поуспокоих, че поне за следващия месец ще имам лекарството. Днес отивам и при личната лекарка за рецепта. Успех на всички!!!



Тема аптекинови [re: kras4o_k]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано18.03.11 15:44



НЗОК: 809 аптеки ще отпускат медикаменти за онкоболни и трансплантирани
17.03.2011
Списъкът с аптеките, които отпускат медикаменти за редки заболявания, за поддържащо лечение на трансплантирани пациенти и за поддържаща хормонална терапия на болни от злокачествени заболявания, може да бъде открит на страницата на НЗОК. За това съобщават от касата и допълват, че нужната информация може да се получи от рубриката „За пациента”, линк „Изписване на лекарства и ред за получаването им”. В него е посочено населеното място, в което се намира аптеката, точният й адрес и телефон за връзка, както и заболяванията, за които тя осигурява лекарства.

От общо 2024 аптеки, които работят с НЗОК, 809 са заявили готовност да отпускат лекарствени продукти за поддържащата хормонална терапия на болни от злокачествени заболявания. 654 аптеки ще предоставят лекарства за поддържащо лечение на трансплантирани пациенти, а 651 ще осигуряват медикаменти за лечение на редки заболявания.

Аптеките, които към момента не отпускат лекарства за тези заболявания, във всеки един могат да подпишат анекс с НЗОК и да започнат да ги осигуряват на пациентите.



Тема Re: zoladexнови [re: doris_val]  
Автор Eвeлинa (зодия Рак)
Публикувано18.03.11 19:09



Здравей, Дорис. Лекарите казват, че закъснение до седмица не е никакъв проблем. От пациентки минали през ада на постоянно липсващите лекарства преди години съм чувала, че са прескачали и месец. Няма регистриран проблем. Не се притеснявай повече от необходимото!

Дано ти се обадят с готов протокол в близките дни! А относно аптеката - сигурна съм ,че не е единствената в Стара Загора. Звъни наред на всички от списъка. Все ще има някоя по-оправна. Успех и бъди здрава!



Тема Re: Золадекс [re: kras4o_k]  
Автор Eвeлинa (зодия Рак)
Публикувано18.03.11 19:15



Честито на Свети и Красчо!!!!

Радвам се за вас!!!
А щом вие-първите, само 16-17 дни сте чакали протокол за Золадекс....Има надежда! Сега вече в НЗОК са затрупани с протоколи за разглеждане, но дано се справят за 20-тина дни и с нашите. Момичета, пишете кой ви инплантира Золадекса сега?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.