Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:28 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Информационен център НПОнови [re: kras4o_k]  
Автор naneta1 (минаващ)
Публикувано11.02.11 21:20



Пълна каша - чака ни ходене по мъките, ама ние ще се справим! С ТЕЛК-а - същата история...Мисля, че бюрокрацията ни държи в кондиция и всяка победа е малък празник!



Тема Re: Информационен център НПОнови [re: Buba67]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано12.02.11 11:19



Бубе, благодаря за инфото. Хубав уикенд от мен!





Тема Re: Информационен център НПОнови [re: kras4o_k]  
Автор Eвeлинa. (непознат)
Публикувано14.02.11 22:38



Днес 14 февруари, в Онкодиспансера в Младост - София - Те все още "Нямат инструкции" !!! Никой нищо не знае! Говорих лекари в три кабинета. "Може би по-нататък". Заверката на техния протокол за отпускане на скъпо струващи лекарствав РЗОК отнема между 25 и 45 дни - /личен опит от контакти за друго заболяване/. Тоест при всички случаи ще има прекъсване в лечението. Днес ми казаха, че още е рано. Че трябва да изчакаме и може би всичко това ще отпадне..... и може би ще продължим да си получаваме лекарствата по досегашния ред. Дай боже! Но не ми се вярва.



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: LlLl63]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано21.02.11 00:08



Здравейте, някой има ли вече протокол за отпускане на лекарства по новия ред - от аптека?
Въобще от началото на годината как сте с лекарствата?
При мен е така - на 25.01.2011г предадох всички документи в кабинета по химиотерапия в Онкологията в Дървеница; Ден преди това си взех лекарството,аз съм на Аромазин.
Този месец обаче имам рецепта,но лекарство няма. От аптеката в болницата ми казаха,че няма и да има

,защото министерството не е купило.
От фирмата вносител ми казаха, че за тази година няма количества поръчани от министерството или от болницата.
От кабинета ми казаха, че само събират документи и за сега само това.
И аз се чудя какво да правя и кого да убия за тая неразбория.



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: feniks_m]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано22.02.11 11:56



Хей, хора, защо никой не пише в тая тема?
Всички ли имате лекарства?
Само аз ли имам проблем?
Защо мълчите?



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: feniks_m]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.02.11 11:58



Проблема е за всички, още не е ясно как ще се процедира. Може би за това не пишат. Имам ли яснота ще пиша веднага.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: Buba67]  
Авторцвeтu (Нерегистриран)
Публикувано28.02.11 13:40



Сутринта в прегледа на печата в сутрешните блокове на телевизията чух, че споменаха нещо от рода на "идва тревожен месец за онкоболните", но нищо повече не разбар. Дали някой има представа за какво става въпрос?



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: цвeтu]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.02.11 14:21



Може би са прочели заглавие от вестниците.
Ето линк:



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г.нови [re: Buba67]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано28.02.11 21:58



Днес, след много чакане и нерви, и обиди от страна на сестрите и лекарите в Пловдив, получих заветните протоколи за Золадекс и тамоксифен. Стигнах до касата и се оказа, че липсват печати, че ми трябва етапната епикриза-ОРИГИНАЛ...и пак остана разкарването за утре. Оказа се, също, че съм първата в Пловдив за проткол за Золадекс и не се знае също колко време ще чакам протоколите и одобрението от София... с две думи: Другата седмица трябва сама да си купя Золадекса..яд ме е , защото можеше да са ми от полза тези пари за моите две момчета , а не да ги давам за лекарства, които уж се полагат по клинична пътека...



Тема Re: Отпускане на лекарства от 01.03.2011г. [re: Buba67]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано28.02.11 22:05



Забравих да допълня, че и личната лекарка въобще не знаеше кодовете за лекарствата и от мен разбра, че са публикували списъка на страницата на МЗ..

Честно казано тези две седмици направо ме сринаха..обхвана ме такова безсилие от чакане, опашки, притеснени хора, неучтиви или направо казано груби лекари..

Не ми стана ясно каква е целта на промяната в този метод на отпускане на лекарствата...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.