Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:04 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: adiorthoti]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано22.09.12 13:37



За мен добър хирург-онколог е д-р Марков от Онкологията в Дървеница.

Всеки изживян ден е една малка победа!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: adiorthoti]  
Автор anetoh (непознат )
Публикувано22.09.12 13:41



Д-р Никола Марков- Торакална клиника НОЦ в Дървеница.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: nadia_O6O6]  
Автор Bиkи999 (непознат)
Публикувано23.09.12 16:49



Здравейте, момичета!
От доста време никой не е писал по темата.
Аз съм отскоро в клуба. Искам да споделя моя случай и да задам въпрос.
Преди около година ме оперираха и премахнха част от гърдата ми - както е написано в епикризата - типична квадрантектомия. След като излезе хистологията решиха, че е необходимо да изрежат още от гърдата. Тогава хирургът ми предложи, щом така или иначе отново ще ме режат, да ми поставят импланти на двете гърди, макарче едната не беше засегната от тумора. Идеята звучеше така: "Няма гърда - няма рак." Скъпичко, но сигурно! ОК - съгласих се. Премахнаха и двете гърди, поставиха ми импланти. Увериха ме, че няма да имам никакви проблеми при провеждането на химио- и лъчетерапията. Мина химиотерапията. Дойде ред на лъчетерапията. Но!!!Заради имплантите в Пловдив ми отказаха - нямали опит с импланти, страхували се. В София имали опит - направиха ми лъчетерапията. Приключих с облъчванията на 30 май 2012 г. От тогава до сега гърдата , която облъчваха е твърда като гипс и много напрегната, на момети се стахувам, че ще се пръсне. Преди лъчетерапията беше значително по-спокойна. Пластичният хирург казва да изчакам още малко. Но това още малко продължи дъго - цели четири месеца.
Та питам: има ли някой, който вече е минал по моя път, имам предвид провеждане на лъчетерапия след поставяне на импланти?
Знае ли някой нещо за случаи като моя?



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: adiorthoti]  
Автор Stilyan (непознат)
Публикувано14.11.12 23:47



Привет на всички :))

Бих искал да Ви попитам за съвет и силно се надявам да съм на правилното място... ако ли не ако е възможно да ме насочите, би било страхотно :))

Значи първо да опиша какъв е случейя: откриха на майка ми рак на гърдата преди почти две седмици. Няма разсейки никъде за момента и е в 2ри стадий(голям е около 5см.) След прегледите на местните доктори(Русе) решихме, че ще е най-добре ако отидем в болницата в София за 2ро мнение, понеже там все пак е Национален Онкологичен Център. Там я прегледа д-р Илия Полихронов(ако някой знае дали е добър специалист ако може да сподели :) ) и мина комисия на която препоръчаха първо да се вземе биопсия, да се минат 4 пъти химио лечение и тогава ако туморът се свие да бъде отстранен само той, с цел запазване на гърдата.

От друга страна лекарите в Русе предлагаха да отрежат гърдата(цялата) възможно най-скоро и тогава да се кара химио терапия. И по неизвестни за мен и майка ми причини отказаха да направят биопсия.

За момента чакаме резултатите от биопсията, който трябва да са готови скоро и после на базата на тези резултати ще се предприеме лечение.

Не знам дали има лекъри в форума и дали е уместно изобщо да питам, но въпросът ми е: Как според Вас е най-правилно да се постъпи? Дали е по-добре да се махне цялата гърда или първо да мине химио терапия и после да се отстрани само туморът?

Силно се надявам някой да може да помогне някак или поне да сподели пътят по който е минал и начина на лечение. Притеснявам се, да не би защтото графикът на д-р Полихронов беше пълен до края на месеца и само за това да назначава химио терапия отначало.

Благодаря много за отделеното време и пожелавам на всички да се радват на отлично здраве :))

Весел ден :))



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: Stilyan]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано15.11.12 09:48



Вероятно лекарите са имали предвид това


Аз съм с друг вид рак ,но със сходно положение- 2 -ри стадий ,без мети. Много трудно понесох хистеректомията именно поради факта ,че е могло да бъде и другояче. Оперирана съм в провинцията ,макар и от елитен хирург-негова инициатива . С рака нямам проблеми ,но имам други ,които се дължат на прекалено обширната операция , и оттам влошено качество на живот. Провинциалните лекари са със съответен манталитет и нагласа.Заложете на столичните и на по-модерния метод ,който ви предлагат. Вашата битка е спечелена предварително ,сега става дума за качеството на живот ,който майка ви ще води след операцията ,вярвам, много дълго.

Само да добавя ,че моята операция бе определена от столичните лекари като ,,изпълнена без всякаква мисъл за пациента ". Не , не е професионална завист,не знаеха за кого става дума.

Редактирано от *jull** на 25.05.13 23:45.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: Stilyan]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано15.11.12 09:56



Здравей! С осемгодишен „стаж” съм с това заболяване, но съм много озадачена от начина /така и не разбрах какъв е точно/ на диагностициране. Как е определен стадия без операция? Не подценявам професионализма на лекарите в Русе, но мисля, че добре сте направили, че сте дошли в Сф. Д-р Полихронов е много добър, и не мисля, че решението му е базирано на това, че е бил много натоварен. Всички специалисти в Онкологията са много добри. За всеки отделен случай, лекарите имат различни виждания, има различни варианти за провеждане на ХТ преди или след операцията и не знам кой би могъл да каже кое е правилното. Лекарите в Русе не предлагат биопсия, защото смятат направо да режат, моя случай беше точно такъв, без биопсия, направо операция, без да се губи време, на операцонната маса става ясно всичко. Д-р Полихронов препоръчва биопсия, за да бъде абсолютно сигурен, че е карцином, за да се предприеме химиотерапия. Знам че сте объркани и е много трудно, но трябва да се доверите на определен лекар и да следвате неговите решения, да сте убедени, че се прави каквото трябва.
Успех от сърце желая! Ако имате вруги въпроси, ще влизам тези дни във форума.
Поздрави!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5 [re: nadia_O6O6]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано18.12.12 11:00



Момичета, някой има ли опит с лекарството Фарлутал - хормонален препарат за РМЖ.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5 [re: nadia_O6O6]  
Автор magi61 ()
Публикувано18.12.12 12:35



Nade, на мен ми беше дадено една година да го пия за рак на ендометриума. Но,не го пих и доскоро го предлагах в темата за подаръци/вече не,мина годността му/ Знам,че го дават в малко дози и за гърдата.Дозата ми беше по 500мг.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5 [re: magi61]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано18.12.12 13:15



Благодаря ти Маги, за бързия отговор!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5 [re: nadia_O6O6]  
Автор panayota (непознат )
Публикувано12.02.13 10:56



Здравейте,
Срещали ли сте случай за разсейки по перитонеума от рак на гърдата? Чела съм доста теми от форума, но със сигурност не всички, та някой има ли информация за такова развитие на болестта.
На моята майка вчера доц. Юлиянов от Стара Загора прави лапароскопия и каза, че перитонеумът е напръскан с множество разсейки, най-голямата от които е 2мм. За щастие всичко друго е чисто, защото преди една година започнахме с разсейка в черния дроб, която явно се е изчистила.
Правиха й 6 червени химии, след месец почивка направи 6 таксола (доцетакс), защото има асцит, който не спира да се образува. Сега направихме лапароскопия, за да се потвърди наличието на разсейки по перитонеума - потвърди се.
Чудя се, а сега накъде?
Ще чакаме хистология на асцита и биопсия на разсейките, но все пак мислите не спират ...
Знам, че на ket1234 мъжът й е изчистил множество разсейки с кселода, но от рак на дебело черво.
Някой знае ли нещо повече за разсейки по перитонеум?

Благодаря предварително.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.