Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:10 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: mammita63]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано13.06.12 23:21



leonidas22, ще пиша и тук. Таксотер се слага на 21 дни, Херцептина също при мен е на 21 дни, а Зометата на 28 дни. Когато ми съвпадаха датите на Таксотер и някое от другите, никога не ми ги слагаха в един ден, защото много се натоварва организма.
Мамамита, замислих се за това, което пишеш в последния пост. От 2009 г. вливам Херцептин, най-напред ми го вливаха на 7 дни, по-късно започнахме на 21 дни. Не съм чувала за друга схема на повече от 21 дни. Мисля, че при теб са направили икономия, но по-важното е, че си добре.

Като подхванах темата за Херцептина, да се оплача. На 02.05 нямаше и аз си
донесох трите флакона, които ми даде едно момче от майка му. Впоследствие исках да ми ги изпишат и да си ги взема, но нещо ме замотаха, че не може, защото когато дойде Херцептина, вече беше наближила много датата на следващия. Обещаха ми да ми изписват по 1 флакон повече и да си го възстановя. Днес отивам за следващ курс - пак няма, вчера свършил, кога ще дойде - никой не знае.Казаха ми, че тези неуредици са резултат от проблеми с търговете. Сега останах без резерв, а ми е много важно да не забавям, защото и без това Херцептина не ми е достатъчен, за да ме държи в една относителна ремисия, а като не го слагам навреме - нищо не правим! Е, оплаках се, май не му беше тука мястото, но моля да ми простите!





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: nadia_O6O6]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано14.06.12 00:10



Наде, аз трябваше да направя 17 терапии с херцептин през 21 дни, а ми направиха 16 на всеки месец,като ми вливаха година и един месец. Може и да са спестили някоя бройка като са видели, че се повлиявам добре. Важното е,че засега съм добре ти самата ме видя на срещата. Желая ти лека нощ!

Всеки изживян ден е една малка победа!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: nadia_O6O6]  
Автор leonidas22 (член)
Публикувано14.06.12 14:18



Наденце,дано да намерят бързо херцептин,продължават тези безобразия!говорят,говорят,а всичко както е било...Дай Боже да не закъснеят много,но на дъщеря ми казваха миналия път,че ако има 2-3 дена закъснение не е толкова фатално.
Тук е темата за рака на гърдата,така че и за това може да се пише,така мисля.
Мамамита,и ние така пихме през цялото това време какво ли не,за каквото чета-пием го!не ни предпази от мети,но поне бързо се възстановила след химията и лъчетерапията и това не е малко и за това сме благодарни!
дай Боже спокоен ден на всички!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: жeня]  
Автор milenars (непознат )
Публикувано21.07.12 15:37



Здравейте.
Вчера на майка ми й оперираха гърдата. Откри си бучка, при изследванията се разбра, че може да е тумор и я оперираха. Докторът е открил един злокачествен тумор с 3 разклонения и е изрязал цялата гърда. Според него е стадий 2, но още нищо не се знае, докато не излезе туморният маркер и всички други изследвания (до 10 дни).
С баща ми сме като попарени. Подготвили сме се за химиотерапия... от очаквания за стадий 1, сега сме в стадий 2.
С надежда чакам хистологията, очаквам някой да даде надежда, че е нещо страшно иначе...





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: milenars]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано21.07.12 16:04



Искам веднага да те успокоя: Докато не излезе хистологията не мислете лошо. Аз съм оперирана от рак на гърдата 3ти стадий с хер2-3+ и след успешно лечение съм в ремисия. Така, че спокойно изчакайте нещата и когато се наложи ще помагаме с каквото можем. Важно е да не се паникьосвате. Успех!

Всеки изживян ден е една малка победа!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: mammita63]  
Автор milenars (непознат)
Публикувано21.07.12 16:09



Благодаря ти!
В момента ми е изключително тъжно, чувстваме се безсилни с баща ми и единственото, което искам е, да се оправи мама и с химиотерапия/лъчетерапия да се сложи край на този ад.
Четох много последните два дни, човек се плаши и му трябва една сламчица, за която да се хване... Усещам се, че като някой каже "Ама тя след такава операция живее до днес" се успокоявам...
Надявам се, много се надявам, резултатите да са добри.
Кураж на всички!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: vedda]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано22.08.12 20:55



Лечение на рак на гърдата

натиснете червеното копче да изгледате видеото

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от *jull** на 30.04.13 06:33.



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: mammita63]  
Автор milenars (непознат)
Публикувано03.09.12 14:12



Маммита,
точно 3а стадий излезе... ХЕР2 +++. Четох много, адски ми е притеснено, но ще се борим всички заедно.
Благодаря за милите думи. Надявам се и при нас лечението да протече добре!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5 [re: milenars]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано03.09.12 19:12



Milenars, мога още малко да те успокоя, че ХЕР2-3+ се влияе много по-добре от Херцептин, отколкото по-малкото хиксове. Така, че при правилно лечение всичко ще е наред. Трябва само спокойно да се приемат нещата и да вярвате в успеха. Не се предавайте!

Всеки изживян ден е една малка победа!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5 [re: mammita63]  
Автор milenars (непознат)
Публикувано04.09.12 12:27



Благодаря, наистина ме успокояваш... защото в нета четох, че ХЕР2 +++ е с по-лоша прогноза.
Всяка хубава дума ми действа много добре и се радвам, че има хора като вас!

Поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.