Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:18 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: МЕТАСТАЗИ СЛЕД РАК НА ГЪРДАТАнови [re: rumikad]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано01.02.14 22:21



Руми, здравей! Не очаквай лекарите да ти кажат точно как ще се развият нещата - ами просто и те не знаят! Те си имат схеми за лечение - най-напред І линия, после метастази - ІІ линия лекарства, това е начина на лечение и не само в БГ, а и на международно ниво. Тези схеми са стандартни, а случаите на пациентите, като видове тумори, начин на разпространение и т.н., дори с идентични диагнози, са абсолютно различни, затова може би при едни едно лекарство действа, при друг не се повлиява. По-горе съм ти писала за случай с мен, когато едно лекарство не ми подейства и след 2-3 г. много добре и много бързо се повлиях.
За туморния маркир май точно аз не трябва да взимам отношение, защото при мен не е показателен - с толкова метастази съм, а ТМ ми е перфектен. Но понеже не се включват други, по-знаещи, ще ти кажа само, че явно това завишение е вследствие на тези мети, за които си знаеш. Освен това, самото завишение е малко, понякога лекарствата действат по-бавно. Тези инжекции Фазлодекс не са ми познати, колко време могат да се използват, хормонални ли са ? Ти пак питай лекарите, то все трябва да ги ръчкаш, де, ама иначе никой няма да тръгне да ти обяснява. Мисля, че завишението на ТМ е минимално и нямаш причини да се притесняваш, референтните стойности колко са 25-30?



Тема Re: МЕТАСТАЗИ СЛЕД РАК НА ГЪРДАТАнови [re: N O6O6]  
Автор rumikad (четяща)
Публикувано02.02.14 10:26



Здравей, помня какво ми писа миналото лято

Референтната стойност на туморния маркер СА 15-3 в лабораторията на онкото е 32,4. Аз бях почти на горната граница. Фазлодекс са хормонални инжекции. Бях на Нолвадекс, но след резултатите от ПЕТ-скенера лекарката-химиотерапевт каза, че очевидно не ми действа , а Фазлодекса е по-ново и по-добро лекарство. Дано!



Тема Re: МЕТАСТАЗИ СЛЕД РАК НА ГЪРДАТАнови [re: rumikad]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано05.02.14 12:25



Руми, според мен за момента си ОК, щом лекарите са ти препоръчали хормонотерапия, т.е. тя в момента ти е поддържаща и ти си в частична ремисия. Дано не си помислиш, че тука раздавам диагнози, но при мен положението е аналогично, но аз не съм хормонозависима, а с ХЕР позитивен и на мен пък ми се регулира процеса с Херцептин. Проследяването е със КТ, когато спрямо предходния няма нови мети или наличните са намалели, оставам на Херцептин и Зомета за костите. КОгато се появи нова находка или се увеличат размерите, започвам химия. При теб пък щом маркера е определящ, може още по-лесно да си следиш нещата, пробвай някакви алтернативни средства за смъкване, ако не се повлиява от едни, пробвай други. Така, докато си намериш "точната комбинация". Аз съм споделяла тук за средствата, които използвам, само съвместими с ХТ използвам, но това не значи, че ще подействат така на всеки. Така че всеки трябва да си намери неговата "рецепта", дано скоро я намериш и ти и сподели тук!





Тема Re: МЕТАСТАЗИ СЛЕД РАК НА ГЪРДАТАнови [re: rumikad]  
Автор rumikad (четяща)
Публикувано05.02.14 16:52



маслото е от черен кимион, а не кантарион.





Тема Re: МЕТАСТАЗИ СЛЕД РАК НА ГЪРДАТАнови [re: rumikad]  
Автор bilyana.decheva-191211 (ентусиаст)
Публикувано06.02.14 10:07



Руми, тъкмо се зачудих какъв е този черен кантарион

може и да има?
Бъди здрава!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: Buba67]  
Автор annynik (непознат )
Публикувано15.02.14 18:28



привет на всички :-)

оперираха ме преди 4 месеца, 1 стадий, нямах разсейки. Сега пия тамоксифен и направих изследвания 1 месец след лъчето. Всичко е почти на 6 с резултатите дори ТМ е спаднал от 15,4 на 14,7.
Трябва да направя ехография на коремни органи - моля ви за препоръки - къде? Ще си платя, но нямам идея при кой да ида. Личната ми е много кофти и няма да ми даде направление ...
благодаря и хубав ден от мен :-)



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: annynik]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано15.02.14 19:39



Ани, много се радвам, че резултатите са ОК, за ехография не мога да ти дам препоръка, защото се проследявам с друг вид обр.диагностика.
От постинга ти много ме подразни това, че личната няма да ти даде направление. Ти сигурно си много мила и добричка и въобще не си настоятелна, но трябва малко да се промениш, мила. От сега нататък е много важно да се проследяваш и ако вземеш да си плащаш всичко... Трябва да й покажеш, че си знаеш правата, че няма право с тази диагноза да ти отказва направления за проследяване на състоянието, може би и плащаш и потребителска такса - ако не знаеш, а тя си трае - освободени сме!!! И в крайна сметка ако не прояви разбиране я смени - джипита под път и над път, а живота ти е един!
Поздрави!





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: N O6O6]  
Автор annynik (непознат )
Публикувано18.02.14 13:55



Благодаря ти. Какъв вид образна си правиш? Дай повече инфо моля те.
Имаме право, ми казаха, да ни пращат безплатно на ехография от Онкото. Бях там в четвъртък - приемаха хора записани преди 6 (!) месеца или такива които са на вливки.... Защото един от лекарите бил напуснал и не можели да смогнат..... Дадоха ми час за 22.9.2014.....


Та затова си търся някава алтернатива.
хубав ден



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: annynik]  
Автор TNBC (Тони)
Публикувано18.02.14 14:44



Здравей annynik, по принцип с това заболяване личната лекарка не би трябвало да ти отказва направление - просто бъди по-настоятелна.
Аз бих ти препоръчала д-р Гергов (СБАЛО) и д-р Иванов (Токуда)
Телефона на образната диагностика в Токуда е 02 403 4920, където можеш да получиш повече информация и да си запишеш час.

Хубав ден!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: annynik]  
Автор viara67 (минаващ)
Публикувано18.02.14 20:10



Образен диагностик за ехография на коремни органи - д-р Иванов от Токуда. Препоръчвам го! Преди Токуда, той работеше в Онкологията в Дървеница. Посещавала съм го и на двете места. Разбира от работата си и е отзивчив като човек. Цената е 30 лв., записването е по телефона, но трябва изрично да искаш час за него, защото се въртят няколко лекари и трябва да уточниш, че искаш точно за д-р Иванов когато е на смяна. Май имам някакъв спомен, че цената може и да са я вдигнали на 40 лв., но дълго време беше 30 . Успех и занапред и само добри новини.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.