Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:26 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: *jull**]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано03.05.13 01:52



И аз вярвам.





Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: nelly_83]  
Автор SvetlanaTr (непознат )
Публикувано15.05.13 11:13



Здравейте, на 38 години съм и преди 1-н месец ме оперираха от РМЖ, G1 60% хормонозависим her +1 негативен. Странното е защо ми извадиха само 5-т лимфни възела...? терапията: тамоксифен и золадекс. Една лекарка ми вкара мухата за пълна кастрация:отстраняване на матка и яйчници, като според нея това ще ми реши проблема и няма да пия хормони, защото от те от своя страна могат да предизвикат рак на мактката и яйчниците.
Какво мислети по въпроса, защото ще мисе пръсне главата от мислене, защото оставиха на мен да взема решението.

Мерси предварително



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: SvetlanaTr]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано15.05.13 14:43



Мненията принципно са на двете крайности. За някои жени е важно да не бъдат осакатени, за други е важно да запазят шанса за поколение, за Анжелина Джоли е важно да бъде разумно предвидлива, като изрязва и двете си гърди поради рискът от заболяване, т.е. човек може да жертва нещо в името на оцеляването си.

Аз съм на 39 г. С рак на яйчника и тотална хистеректомия от 33 г. възраст. Може би за това ми е по-лесно да съм на мнение за кастрация.

Накрая пак ти сама ще трябва да вземеш решение.

Успех!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: Ekna]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано15.05.13 16:06



От моите проучвания и мненията тук в клуба, мога да ти разясня, че това, че туморът е хормонозависим и е най-доброто от "това" лошото..


Золадексът или хистеректомия са двете решения, като част от лечението, но тамоксифенът ще се пие, независимо от това. Има доста изписано в клуба, тук има инфо за медицинските стандарти :

\\\" Важно е не дали дълго, а дали добре си живял \\\"

Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: kras4o_k]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано15.05.13 16:12



Мила Светлана, забравих да ти пиша, че мен хурурга ме посъветва да не бързам с хистеректомията, а също така и онколога. Имат си причини, за този избор- Золадекс, но за съжаление ние без медицинското образование трябва да рещаваме и избираме кое е най-доброто за нас.

\\\" Важно е не дали дълго, а дали добре си живял \\\"


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: leonidas22]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано15.05.13 16:22



Да, избора е труден, на мен също са ми предлагали отстраняване /това беше след операцията, когато смятаха, че рака ми е хормонозависим/. Тогава оставих да го мисля във времето, но после ми се оказаха грешни резултатите, оказах се негатив, започнаха ми проблеми в други органи и сега на този етап съм готова да ми изрежат де що може, само да спра процеса! Да, ама не може!
Не искам по никакъв начин да ти влияя, Светле, при всеки е различно, решението трябва да бъде твое, то зависи от много неща, които ти си знаеш най-добре и трябва да прецениш, млада си, може да искаш да имаш дечица, сложен казус, но пък не е от днеска за утре, помисли, прецени и дано решението ти бъде правилното!
Понеже Екна повдигна въпроса за Анджелина Джоли, шокирах се от някои от коментарите: ама как така ще се осакати, след като рака може и да не се появи при нея!
Явно ние гледаме от друга камбанария, а Ан.Дж. явно се е доверила на лекаря си, което е изключително важно, преценила е големия риск и така е решила, освен това за нея не е проблем да си постави импланти. Това е изключително трезво решение за човек, незасегнат от заболяването. Между другото в статията беше цитирано изследване BRCA1, разрових си в моите документи, моя е /+++/, спомних си, че патологът ме пита имам ли дъщери, като казах, че нямам, той каза: това е много добре, защото това е висок наследствен фактор на риск. Зачитайки се в нета обаче, прочетох, че и при мъжете може да се развие мъжки рак на гърдата или рак на панкреаса. Но при мен е твърде късно за всякакви превенции и не искам повече да чета, че и без това психясвам, дано господ ги пази!



Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5нови [re: SvetlanaTr]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано15.05.13 19:43



Аз съм с хормонозависим рак на гърдата и пия Летрозол.Не са ми предлагали да махам матка и яйчници, но засега нямам и проблеми с тях. Ходя веднъж в годината на гинеколог и вече четвърта година съм само на хормонални. Имай в предвид, че всичко е индивидуално при всеки. Твое е решението какво да правиш. Аз не съм ги махала и нямам проблем, но всеки решава сам за себе си.
Желая ти успех и да вземеш правилното решение.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: РАК НА ГЪРДАТА № 5 [re: SvetlanaTr]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано15.05.13 22:19



Мила Светла, моят гинеколог никога не ми е предлагал хистеректомия. Пих тамоксифен 2г и 8м - той предизвика образуване на полипи, трябваше да се махат с абразио. След това смениха тамоксифена с аримидекс и нещата се успокоиха. Пила съм тези лекарства общо около 7 - 8 години.И нямам проблем с матката и яйчниците. Решението е твое, но пък можеш и да го отложиш във времето....
Дано съм ти полезна с моя опит.



Тема За Светлето [re: feniks_m]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано17.05.13 14:01



Светле, тук има много добре описани стандартите за лечение и видовете РМЖ. Може да ти помогне при избора , който трябва да направиш



Пожелавам ти хубав ден и повече усмивки

\\\" Важно е не дали дълго, а дали добре си живял \\\"

Тема Тежкото решение за двойна мастектомия [re: nadia_O6O6]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано18.05.13 19:19





Живота е рисуване без гума за триене.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.