Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:07 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на простататанови [re: Krasi..-202430]  
Автор gigi1234 (непознат)
Публикувано16.04.11 17:43



Баща ми приема Бикузан от около 4 месеца, а го сменят, защото това било за него най- доброто , според лекарката. Не са махнати теститсите и не знам дали и кога трябва да водим този разговор.Предполагам,че лекарката ще каже според изследванията, а той няма да иска...Както и очакваме да го пратят на контролна сцинтиграфия, но кога- не знам...



Тема Re: Рак на простататанови [re: *jull**]  
Автор gigi1234 (непознат)
Публикувано17.04.11 21:56



Благодаря за бързия отговор, Джул.Взех рибеното масло,а за останалите неща ще се погрижи самия той.Всъщност лекарката му е изписала хр.добавка, която съдържа хрущял от акула, магнезии и др. неща.Сега пък си мисля да не стане много.т.е. да не се вдигне над нормата калция.



Тема Re: Рак на простататанови [re: Aбupaтepoн]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано19.04.11 09:17



При нас преди три години, баща ми беше с ПСА - маркер паднал до 2,4 с помощта дълго приемане на Казодекс. Касата го поемаше. После Казодексът бе заменен с Бикусан и за половин година човекът си отиде с ПСА - над 1600.

Писала съм нееднократно по темата, вече се уморих.

"Умиране няма и задачата има решение."


Тема Re: Рак на простататанови [re: Poзмapия]  
Автор Krasi..-202430 (непознат )
Публикувано21.04.11 13:22



Да ...за кой ли път пишеш относно този Бикусан,но дилемата при нас е следната.Досега бяхме на Андрокур но сега ни изписаха Бикусан за Протокола за Здравната каса и аз не мога да им кажа какво да изписват и подадох документите за Бикусан.Но...на своя глава продължавам да му поставям Андрокур през 14 дни като го купувам естествено.Решила съм след месец да му пусна ПСА и ако маркера пада ще продължа да му поставям Андрокура,но ме притеснява ако маркера се повишава и не се влияе от Андрокура ...как да постъпя? ..не го искам този БИКУСАН....пак на своя глава да търся Казодекс ли но от колко милиграма каква е схемата ...незнам
Препоръчва се при рак на простатата да се приема НАР, някой ползвали е в таблетна форма или трябва натурален плод да се яде.



Тема Re: Рак на простататанови [re: Krasi..-202430]  
АвторAbiraterone (Нерегистриран)
Публикувано26.04.11 12:49



ПСА-то е много високо - над 200. Появиха се и много силни болки в костите. Б17 поръчахме от щатите, цената ще я видим точно като дойде, но не е много висока, към 80 долара беше опаковка със 500 мг таблетки - 100 бр. ако не се лъжа. За Абиратерона още не мога да намеря от къде да го доставим. Честно казано, аз най-много се надявам на него, при условие че го намерим.
Щом при вас действа Андрокура е добре, особено ако ПСА продължава да спада.
След това ще можете да минете на Казодекс, той допълнително ще го свали и ще имате около 1-2 години време с него. Ще видя каква беше схемата за приема му, но е добре да го изпише лекар, за да може да ви го поеме касата, иначе е доста скъп - около 300 лв. на месец. Бикусан не действа добре.... проклет да е този дето го е поръчал за доставка от НЗОК.



Тема Re: Рак на простататанови [re: Poзмapия]  
АвторAbiraterone (Нерегистриран)
Публикувано26.04.11 12:53



Съжалявам много.
И при нас Бикусан влоши нещата ... имам чувството че този генерик много съкращава периода на изграждане на резистентност у тумора към медикамента. Сега отново го поема касата, но при нас вече не действа и търсим друг вариант....



Тема Re: Рак на простататанови [re: Krasi..-202430]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано26.04.11 13:13



Аз нямам опит с този вид рак, но гледах един документален филм специално за рак на простатата. Разговорът беше с един онколог, белгиец, който дава сок от нар на неговите пациенти. Резултатът беше добър, задържа процеса доста. Най-вероятно в био магазините има сок от нар.

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..." Екзюпери


Тема Re: Рак на простататанови [re: Abiraterone]  
Автортoлkoвa (Нерегистриран)
Публикувано03.05.11 21:42



Днес взехме Бикусан с протокол по новия ред, но доплатихме 37лв и стотинки. В онкодиспансера Зомета няма вече цял месец...

И това ако не е геноцид



Тема Re: Рак на простататанови [re: тoлkoвa]  
Автор Poзмapия (жилава)
Публикувано03.05.11 21:44



Баси и за Бикусана ли искат доплащане, банда престъпници са тези....



"Умиране няма и задачата има решение." - Ст. Джонсън

Тема Re: Рак на простататанови [re: Poзмapия]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.05.11 22:56



Бикусана се поема 100% от касата. Не е трябвало да доплащате. Той е с номер 1380 в позитивния списък,

L02BB03 Bicalutamidе Bicusan film-coated tablets 50 mg 30 Актавис ЕАД, България 50 mg 143,10 4,77000 143,10 143,10 За експертиза по чл.78 т.2 от ЗЗО C61 № 137/ 20.01.2011 LF107 LA, SE, SA, FA, MD Група І обр. МЗ - НЗОК № 5; обр. МЗ - НЗОК № 5А Група ІС по протокол, заверен в РЗОК

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.