Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:50 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Рак на простататанови [re: Kpacи]  
Автор фaнka янeвa (непознат )
Публикувано07.12.10 18:33



здравей краси как вървят при вас нещата как е баща ти???
Какви алтернативни лечения използвате ?



Тема Re: Рак на простататанови [re: фaнka янeвa]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано08.12.10 15:05



Здравей Фани сега ни предстои 4-то вливане на Зомета-на 20.12.10г,продължаваме с Андрокур през 14 дни и...това е.Пие АННС от 2месеца сега пак ще поръчвам от фондация Неогенезис ,според указанието поне 3мес трябва да пие ударна доза :сутрин и вечер х 2 капсули.Друго -пие чай от котешка стъпка от няколко дни.За ефект не мога да кажа от алтернативно лечение,но от вливането болките в кръста понамаляха,но сега хемоглобина взе да пада е не много но все пак-130.Много алтернативни методи на лечение има тук ......но незнам какво да му включа още?Сега като влезе за вливането в отделението трябва да му направят и ПСА ,надявам се да пада последно беше 45.Незнам само на колко време се прави костна сцинтиграфия-през август са му правили една и това е.
Пиши при вас как са нещата, какво лечение вие назначено.



Тема Re: Рак на простататанови [re: Kpacи]  
Автор фaнka янeвa (непознат )
Публикувано10.12.10 15:54



Ами според мен пса -то вие добре има развитие щом пада!!!
Татко му бият Андокур един път седмично защото маркера е висок 275
на 08.12. вляхме зомета която сами закупихме понеже в Пловдив пак няма по здравна каса , понеже му е нисък хемуолобина му предписаха хормон на растежа и от докторите това е ?
Аз съм взела да пие кордицепс (гъба) ,масло от черен дроб на акула,витамини и билки от КУЦАРОВ.
Той казва че го болят краката ,но сме вляли само една зомета .
Пиши ако има нещо ново и много здраве и щастие на всички и за Коледа едно чудо ти пожелавам!!!



Тема Re: Рак на простататанови [re: фaнka янeвa]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано13.12.10 18:47



Здравей Фани,днес ходихме в онкото за изписване на Андрокур,но уви нямат и не се знае кога ще имат предлагаха ми някакъв Бикусан на таблетки но огказах да го взема т.к тук съм чела че не бил добър.След няколко обикаляния по аптеките ми обещаха да ми го доставят за утре,явно и в складовете го няма и незнам от тук нататък какво ще се прави ако продължава така,то и по медиите говорят че няма да има лекарства за онкоболните....Баща ми има болки в дясната коремна област и според лекаря с който говорих днес това са увеличени лимфни възли и като попитах какво се прави при такова състояния отговора беше --ами нищо или химиотерапия т.е нищо обнадеждаващо.Чудя се да го водя и при друг специалист но незнам къде?Нямали някакво лечение при увеличени лимфни възли? просто незнам. Вие къде се лукувате ,ако знаеш някой добър специалист независимо къде ....?
При вас нещата как са ? Дай боже на всички ни здраве и сили да се справяме



Тема Re: Рак на простататанови [re: Kpacи]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано14.12.10 09:41



Бикусана уби баща ми!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


От андрокура беше свалил PSA -то, после го смениха на Casodex, от който беше най-добре. Стигна до 2,5.

После тъпите дистрибутори и докторята дето изписват медикаментите гушнаха пачките, купиха лиценза да Бикусана, щото исландски, пък исладндците нали купиха БТК-то.


Внимавайте - ЩЕ ВИ ЛЪЖАТ И ОБЯСНЯВАТ КОЛКО БИКУСАНА Е ИДЕНТИЧЕН С КАЗОДЕКСА. По принцип така пише на опаковката, уж веществото вътре е едно и също, но не действа по същия начин, изобщо няма лекуващ ефект.

Когато вече виждахме, че PSA-то се качва, и се молехме на докторите да направят нещо, че Бикусанът не действа, д-р......каза: "Да, и други се оплакват от него." Това да не е хапче против кашлица.

Ние го купихме от Гърция, там свободно го продавт в аптеките, ама късно.


Ако имате приятели в чужбина, питайте ги за съвет на доктори от чужбина за медикаментите....



"Умиране няма и задачата има решение." - Стъчо Джонсън

Редактирано от Poзa-Merry на 14.12.10 09:55.



Тема Re: моята първа тема изобщо в клубовотенови [re: Poзa-Merry]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано14.12.10 09:49



Първо да помоля, ако модераторките преценят, това мнение да го изтирят.
Понеже давам линк към моята стара тема.

Не искам да бъда разбирана погрешно, целта ми не е да продам опаковките, а да ориентирам момичето.



Кураж момиче.

И извинете ме за допусканите грешки, развълнувах се.

"Умиране няма и задачата има решение." - Стъчо Джонсън

Редактирано от Poзa-Merry на 14.12.10 09:51.



Тема Re: Рак на простататанови [re: Poзa-Merry]  
АвторKpacи (Нерегистриран)
Публикувано14.12.10 11:20



Вие колко време бяхте на Анрокур,защо са ви го сменили с Казодекс?Да наистина вчера ме убеждаваха че Бикусана действал като Анрокура и да ми го изпишат,но благодарение на информацията от вас мили хора не пожелах да го взема .Днес ми доставиха Андрокур в аптеката и я поставих на бащами,след 14 дни пак ще търсим да ни я доставят.Неразбрах Андрокур или Казодекс можем да си купим по ефтин от Гърция? От Казодекса добре ли се повлияваше?От какво алтернативно лечение се повлияваше добре? Мила извинявай че те карам да се връщаш назад във времето и ровя в раната... но всяка информация е с цел малко да удължа живота на татенцето ми ...то друго не маже да се направи.Благодаря ти.



Тема Re: Рак на простататанови [re: Kpacи]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано14.12.10 11:51



Андорокур и Казодекс са хормонални - т.е. спират производството на ракови клетки от тестисите и простатата. С еднакво действие бяха, поне при баща ми. (Вливанията са отделно, те са друг тип препарати, те се правят за да блокират вече образувалите се разсейкти)

Татко беше около 3-4 години на Андрокур. След това на Казодекс. Сменят лекарствата, защото ги плаща касата. А щом ги плаща касата, имат право да изпишат каквото си искат. Т.е. - здравната каса обявава търг, познай как се печелят търговете, сключва договор за определен медикамент в съответно количество, плаща го и го доставят по аптеките за цялата страна. Затова за пациентите е безплатно.

Проблемът дойде, когато Казодекса го смениха с аналога му Бикусан.
Казодексът е скъп, около 300 - 360 лв. на месец. Но дори и да ги имаш парите, в България вече го няма и в складовете, защото никой лекар не го изписва, и следователно фирмите вносителки не ги внасят. Трябва да го търсиш в Гърция, цената е същата. Около 160 евро, нещо такова, трябва да проверя етикета.

Щом има Андрокур, той е по-добрия, както ти казах, с него баща ми живя 3-4 години.
Най-добре се повлия от Казодекса.
Алтернативно - вземаше Саменто.

Моят съвет е, да намериш познат лекар. Даже и да не е онколог, да му имате доверие, да е добър професионалист, и да му покажеш какво съм написала.
Имай предвид, тук е само форум, споделям опит.



"Умиране няма и задачата има решение." - Стъчо Джонсън

Редактирано от Poзa-Merry на 14.12.10 11:59.



Тема Re: Рак на простататанови [re: Poзa-Merry]  
Автор gigi1234 (непознат)
Публикувано14.12.10 17:16



Баща ми също ена Бикусан,хапчета.Взима го всеки ден .Д-р Вълчева каза ,че Андрокура си е свършил работата,така да се каже.Аз го разбрах така:Бикусана е по-силен от Андрокура и за това го сменят.Той беше на Андрокур от юни след операцията на простатата до ноември,когато беше записан на лечение в клиниката по хематология в Пловдив.А октомври със сцинтиграфия му откриха метастазите навсякъде в костите.Да разбирам ли ,че трябва да настоявам за казодекс?!
Или за Андрокур?!

Редактирано от gigi1234 на 14.12.10 17:26.



Тема Re: Рак на простататанови [re: gigi1234]  
Автор Poзa-Merry (жилава)
Публикувано16.12.10 09:16



Не мога нищо повече да напиша от това, което вече съм казала.

Щом лекарката е казала, че Андрокура се взема в началото, а Бикусана - после, значи е така.

Бикусан и Казодекс са едно и също лекарство и според мен Казодекса е по-добър от Бикусана.

А за метастазите се правят вливания с други медикаменти.

"Умиране няма и задачата има решение." - Стъчо Джонсън



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.