Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:00 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Забременяване след рак  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано11.05.10 16:30



Здравейте отново,

днес в химиотерапията, лекарката ми ясно ми заяви, че не е добре да забременявам, дори и след като минат 5 години, защото това може да ми коства живота и в крайна сметка е по-добре да съм здрава, отколкото да оставя дете сираче.

Знам, сигурно е права, но така ми се стъжни. Все си се надявах. Нали всички казват "да минат тези 5 години, пък тогава". А сега - и 5 години не стигали.

Има ли някое момиче, което е забременяло и родило дете след лечение на рак?
Как стоят нещата с осиновяването. Притеснява ме бележката, която Агенцията за защита на детето искат от личния лекар, в която трябва да пише, че си здрав. Аз сега здрава ли съм или болна?



Тема Re: Забременяване след ракнови [re: Aн]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.10 18:13



За осиновяването е нужно да си клинично здрав ...т.е. без признаци на заболяването към момента на осиновяването...Тъй че споко...Имам приятелка осинови дете , а ходеше на хемодиализа...Успех!!!





Тема Re: Забременяване след ракнови [re: yraaa]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.05.10 18:29



Виж сега Ан, преди време писах в клуба и ще ти намеря линка, но дотогава да ти кажа. Да, има жена която си роди рете, докато беше в ремисия. Това беше нейна сбъдната мечта.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Забременяване след ракнови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.05.10 18:36



Ето обещаният линк:




Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Забременяване след ракнови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.05.10 21:48



Забравих да ти кажа че, борбата на тази майка продължава, но вече две очички като звездички и помагат. Бебчо навърши годинка.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Забременяване след ракнови [re: Buba67]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.10 22:32



Ан, незнам какво беше раковото ти заболяване..., но ако става въпрос за рак на гърдата мое мнение е да не рискуваш със забременяване...просто защото по време на бременност хормоните в тялото на жената полудяват...а е известно , че рачо-осмокрачо при гардата се храни доста обилно с тези хормони..тъй че може наново да пламне...Аз , ако бях на твое място не бих рискувала

....Дори и да се роди бебчо какъв е смисалът да бъдете заедно за малко...Не абсолютирай раждането и имането на дете...първо при тази болест помисли за себе си..а аз пак казвам винаги може да осиновиш и да дадеш обич и на изоставено детенце....



Тема Re: Забременяване след ракнови [re: yraaa]  
Авторcoмeoнe (Нерегистриран)
Публикувано12.05.10 03:57







Тема Re: Забременяване след ракнови [re: coмeoнe]  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано12.05.10 10:58



Ан,настрой се за осиновяване и лека -полека движи нещата. Нищо не се знае -може осиновеното детенце да ти" доведе "и лично твое. С моя комшийка стана така като и двете деца са родени на една и съща дата !
А след 5 години кой знае как ще напредне медицината и как ще се забременява


Аз съм с РМШ, но и за мен има добър сценарий-детенцето в живота ми вече се появи! Племеница ми е ,но аз изцяло се грижа за нея.



Тема Re: Забременяване след ракнови [re: Aн]  
Автор Изyмeн (Ненормален)
Публикувано12.05.10 14:02



Щом така питаш... Според мен рискът си заслужава. Осиновяването не е добра идея. Лично мнение.

Най-важното е невидимо за очите.



Тема Re: Забременяване след ракнови [re: coмeoнe]  
Авторнaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано12.05.10 14:15



Аз лично бих рискувала да родя ,след като има две мнения по въпроса от лекарите.Имам предвид мнението на coмeoнe .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.