Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:40 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Забременяване след ракнови [re: Aн]  
Автор viara67 (непознат)
Публикувано12.05.10 21:39



Миличка има различни видове рак, не бързай да вземаш решение, не бързай и да се отказваш и отчайваш.Аз забременях 3 месеца след операцията и родих точно една година след това. Вярно, нямах друга терапия и рецидивът настъпи след 7 години, но това дете е най-голямото щастие в живота ми, а и сега е най- голям стимул в борбата... А това за оставянето на сираци... това е Божа работа, освен това много хора са останали сираци и това не им е попречило да изживеят живота си, нали ?!



Тема Re: Забременяване след ракнови [re: viara67]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано12.05.10 23:41



Разбира се, щом някой има питане, получава почти толкова мнения, колкото членове отговорят

Крайното решение ще си бъде твое, така както си е твой живота ти

Моят съвет е да не мислиш за това сега Има още време докато минат най-рисковите 5 години Тогава ще дойде време за решението ти дали да поемеш риск да имаш детенце от своята плът и кръв

Напълни ми душата споделеното от Viara67 За този, може би, най-силен стимул за оцеляване

Относно осиновяването: Преди време и аз задавах тези въпроси. Тогава чувствах същото нетърпение и страх. Няколко пъти стартирах с подготовка на документи, но като че ли мъж ми не беше напълно готов и сега съм в изчаквателни позиции (май доста дълго вече, но това е друга тема). Ще ти дам линк към темата от друг форум, в който зададох абсолютно същия въпрос. Преди това само искам да ти кажа: там ще прочетеш мнения от дама с ник "Оste edna". Тя ми стана близка и сега заедно с нея се радвам на растящото, сладко и умно детенце, което си осиновиха. Ето линка:

Така че горе главата и стъпка по стъпка ... всичко ще се нареди!

Прегръдки



Тема Re: Забременяване след ракнови [re: Ekna]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано13.05.10 01:52



Момичета, благодаря ви за мненията.

От една страна, не ми се ще да чакам 5 години, за да разбера, че е прекалено рисково. Но пък все се надявам, че дори да има сериозен риск и медицината да напредне и да го намали. Ако ще се заемам с осиновяване, трябва по-скоро да почне, че като чета какви години чакат хората.
От друга страна, даже не сме сигурни още, че искаме да осиновим. Така се надявахме на наше дете.

Раздвоена съм много в момента, а явно и сред лекарите има разногласия. В деня когато ми го откриха (рмж-то) лекарят ми заяви следващите 10 години да не си помислям за деца. Лошото е, че след 10 години и да искам, може да не мога. След това направих една консултация в НОЦ-а при едно светило и той каза "ами 5 години, и 3 стигат". Тази седмица пък друго.





Тема Re: Забременяване след ракнови [re: Aн]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано14.05.10 12:08



Имам приятелка, която забременя и роди след успешно излекуван лимфом на Ходжкин. Но пък при нея имаше друг проблем: терапията за това заболяване (химио и лъче) е изключително агресивна към яйчниците и тя беше замразила яйчникова тъкан преди да започне лечението си.



Тема Re: Забременяване след ракнови [re: Aн]  
Авторembadem (Нерегистриран)
Публикувано15.05.10 10:07



Скоро ще приемат изменения в законите и ще разрешат сурогатното майчинство. Би могло само да ти извлекат яйцеклетки ( макар само по себе си това също да е рисковано, защото пак прилагат стимулации) и друга жена да износи твоето детенце. На мен ми се струва, че това все пак е по-малко рисковано.



Тема Re: Забременяване след ракнови [re: Aн]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано15.05.10 18:44



Да разкажа нещо и аз. Водещите специалисти по тези проблеми в света предлагат какви ли не опции. Преди няколко години се роди и първото бебе след автотрансплантация на яйчници (отстранени и замразени преди химио-и лъчетерапия на майката, за да не се повредят от противотуморното лечение). Смятате ли, че водещите умове на планетата биха си дали толкова зор да постигат неща, от които няма смисъл? Естествено има най-различни рискове, но този за тласък на заболяването след петата година е силно преувеличен.



Тема МД - моля пояснетеRe: Забременяване след ракнови [re: MD]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано15.05.10 22:05



Бихте ли пояснили какво имате предвид под:
тласък на заболяването след петата година

Каква е тази сакрална пета година - до сега битуваше, че Тамоксифен се пие 5 години, че преобладаващо ако няма рецидив до петата година, то едва ли не болният се третира като здрав...(въпреки, че в този клуб виждаме доста рецидиви след доста време...за съжаление); моят химиотерапевт пък ми каза - "гарантирам ти 5 години"...все 5, 5 5....Сега Вие казвате, едва ли не в унисон с него, че след 5-тата година всеки ден ни е подарък....

Много Ви моля дайте малко по-подробно обяснение.



Тема МД - моля пояснетеRe: Забременяване след ракнови [re: Dimana64]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано16.05.10 08:55



НЕЕЕЕ! Въобще не казвам това! Май трябва да поясня всъщност за тази пета година. Та, петата година не е умозрителен избор. Многоборойните проучвания при най-различни видове тумори са установили преди доста години, че АКО НА ПЕТАТА ГОДИНА СЛЕД ПОСТАВЯНЕТО НА ОНКОЛОГИЧНА ДИАГНОЗА ПАЦИЕНТИТЕ СА БЕЗ РЕЦИДИВ ИЛИ МЕТАСТАЗИ, СТАТИСТИКАТА ПОКАЗВА, ЧЕ ПРОДЪЛЖИТЕЛНОСТТА НА ЖИВОТА ИМ НЕ СЕ РАЗЛИЧАВА ОТ ТАЗИ НА ДРУГИТЕ ХОРА В ПОПУЛАЦИЯТА, В КОЯТО ЖИВЕЯТ. Т. е. - по тази причина ние ги смятаме за здрави след петата година. Вярно, че си има изключения за по-късна проява, но е много малко вероятно едно онкологично заболяване да "спи" пет години без никаква проява и да се изяви чак след това. Това исках да кажа.



Тема МД - моля пояснетеRe: Забременяване след ракнови [re: MD]  
Автор Dimana64 (вървяща)
Публикувано16.05.10 11:04



Благодаря!!!!

Това вече е друго нещо





Тема Re: Забременяване след ракнови [re: embadem]  
АвторEли (Нерегистриран)
Публикувано21.05.10 17:11



Зададох същия въпрос в друга тема. Разликата при мен е, че се касае за карцином на бъбрека.
Малко е тревожен закона за сурогатното майчинство, защото там май ще се наблегне на липсата на матка, като причина за невъзможност за износване. Ако наистина се окаже така и този шанс ще ни се отнеме. И аз като теб Ан си мислех, нека минат 5 години и тогава. Но се консултирах с двама онколози. Единият каза, че риск спрямо основното заболяване няма, но аз вече съм с един бъбрек. А мамоложката направо заяви - имало ли е карцином в тялото, не бива да се дърпа дявола за опашката. Сега ми е много мъчно и място не мога да си намеря.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.