Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:51 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Неходжкинов лимфомнови [re: st.vasileva]  
Автор ИлeнkaKo (минаващ)
Публикувано27.07.10 16:49



Здравей мила,
Аз също не съм писала отдавна в клуба, но чета всичко и където мога се включвам със съвет.
В тази болница обикновено близките на пациентите получават информацията, не самите болни. Донякъде, така е по-добре.
Съветвам те да говориш с лекуващия лекар, относно състоянието му.
При баща ми всичко беше отлично до днес, когато стойността на бета2 микроглоболина (туморен маркер неспецифичен при лимфомите) започна да нараства - 2,6.....3,4. ЛДХ и всички други изследвания са ОК.
Как е ЛДХ и бета2 при Вас?
Има ли ангажиране на костния мозък?
Относно скенера, малко вероятно е да е станала грешка от такова естество.
След комитет вероятно ще се премине към схема от втори ред,
Съветвам те първо да говориш с лекуващия лекар и след това да предприемаш нещо друго.

Редактирано от ИлeнkaKo на 27.07.10 16:52.



Тема Re: Неходжкинов лимфомнови [re: ИлeнkaKo]  
Автор st.vasileva (непознат )
Публикувано28.07.10 15:25



ИлeнkaKo, благодаря ти за бързото включване! И съжалявам, че при баща ти изследванията не са добре, дано да е нещо временно и всичко да е ок. Междудругото помня, че баща ти беше по друга схема, но колко цикъла химиотерапия+Мабтера общо му направиха?
Не мога да кажа при нас колко са споменатите от теб показатели, защото вчера при изписването не са му дали никаква епикриза и никакви изследвания, не знам поради каква причина се е оказало сутринта, че документите / включително и картона му / са се загубили, да не казвам, че дори са го разкарвали по кабинети да си ги търси, като това изобщо не е негова грижа

. Лошото е, че всеки път, при всеки цикъл R-CHOP, лекуващият му лекар е различен, и аз реално не знам към кой лекар да се обърна. Изобщо фактът, че живеем в Русе, а той се лекува в София усложнява цялата ситуация.
Засега може би ще изчакаме следващата дата / определили са го за 17,08 / и мисля да отида с него и да говоря с някой лекар.



Тема Re: Неходжкинов лимфомнови [re: st.vasileva]  
Автор ИлeнkaKo (минаващ)
Публикувано28.07.10 16:46



Днес съм малко по-спокойна.
Говорих с друг лекар от друга болница, относно бета2 микроглоболина. Той каза, че последния не от значение при фоликуларен НХЛ. При нас важното е ЛДХ. То е в норма, скенерът е чист., костния мозък също. Само този маркер е малко висок. Според лекарите без диагностично значение.
ХТ протокол при нас бе R-CVP. Разликата в двете схеми е отсъствието на Доксорубицина в CVP. Тя е "Мека" терапия. Татко е 78 г. и не рискуват да увредят сърцето.
Лекарите смятат, че татко е "прелекуван", но това е друга тема.
В интернет има телефони на болницата, можеш да се обадиш, мисля между 11 и 12 часа. Нека обяснят прогресията, какво смятат да предприемат, кога ще минава на втори комитет и т.н.
Моля те от последната епикриза на баща ти препиши: ЛДХ и бета 2 микроглоболин, изобщо изследванията, ако не ти представлява трудност и ще коментираме. Моля те пиши ми.

Редактирано от ИлeнkaKo на 28.07.10 16:48.



Тема Re: Неходжкинов лимфом [re: ИлeнkaKo]  
Автор st.vasileva (непознат )
Публикувано30.07.10 12:13



ИлeнkaKo, пробвала съм по телефона, но ми отказаха информация с обеснянието, че дават информация само на място. Затова ще отида следващия път с него.
Резултатите от изследванията от предпоследната / от 02.07 / епикриза на баща ми са следните: CYE 30mm, Hb 108 г/л, левкоцити 3,35 Г/л, ДКК: неутрофили 52%, моно 14%, еоз 2%, лимфо 32%, тромбоцити 194 Г/л, Серумно ниво на бета 2МГ 5,0 мг/л. Като сравнявам епикризите, въпросните Бета 2мг са се движили от 4,6 /януари/, 7,3, 7,3, 1,7, 5,8, 5,0 по месеци досега. Стойност на ЛДХ няма записана в предпоследните му изследвания. През май месец ЛДХ - 169-179 Е/л.
ИлeнkaKo, надявам се да се включиш с някакво мнение за тези показатели!



Тема Re: Неходжкинов лимфом [re: st.vasileva]  
Автор ИлeнkaKo (минаващ)
Публикувано30.07.10 14:12



ЛДХ е в референтни граници;
бета2 е над референтната граница. На тази лаборатория тя е 2,4;
Не знам каква е референтната граница на СУЕ в тази лаборатория. Попитай по телефона за референтната граница. Мисля, че е трябва (кажи и годините на пациента).
Пиша много объркано, но трябва да издириш този скенер.
Колкото повече време минава, вероятността да не го намериш е по-голяма. Не е добре човека да го "пържат", всеки месец на скенер.
Аз не разбрах, как говорят за прогресия, а скенера го няма при тях?
Лабораторните изследвания не са с голяма стойност при НХЛ, те се интерпретират заедно е образните (скенера) и инвазивни (трепанобиопсия) излседвания.
Затова говоря, че този скенер или поне разчитането, трябва да се намери, защото в случая той е най-важен. Пиши ми и пак ще коментираме.



Тема Re: Неходжкинов лимфомнови [re: ИлeнkaKo]  
Автор ИлeнkaKo (минаващ)
Публикувано30.07.10 14:27



Сега те чета още веднъж и в другия сайт.
Те са изгубили, картона може би. Това не е фатално и друг път се е случвало. То в него няма кой знай каква информация. Не се притеснявай.
Относно диска от скенера: Досега даван ли Ви е такъв? Скенер, ние правим в Хасково, носим им снимките и разчитането. Снимките, дават за мнение при техните ренгенолози. Засега слава богу, резултатите се потвърждават. Скенерът ни връщат веднага след тяхното разчитане.
Епикриза не е задължително да Ви дадат веднага, на нас някои са ни давани и след няколко месеца.
Важното е скенерът да не е загубен.



Тема Re: Неходжкинов лимфомнови [re: ИлeнkaKo]  
Автор st.vasileva (непознат )
Публикувано30.07.10 15:29



ИлeнkaKo, да , загубили са му картона с цялата документация към него, включително и диска със скенера, но явно преди това са го разчели. Предполагам, че ще се намерят документите, сигурно са някъде между отделните кабинети. Нов скенер няма да правим, в краен случай ще направят дубликат, сигурна съм, че пазят някаква база данни! Но това ще стане чак след 20 дена! Няма смисъл и в Русе да го водим на хематолог, при положение че нямаме резултатите от скенера!
Ако наистина има прогресия на заболяването въпреки провежданата химиотерапия, какви други варианти на лечение има? Ако може някой да ми отговори на този въпрос!?



Тема Re: Неходжкинов лимфомнови [re: st.vasileva]  
Автор ИлeнkaKo (минаващ)
Публикувано30.07.10 15:58



Успокой се,
Сигурна съм, че всичко ще бъде наред.
Може и той да не е разбрал, относно прогресията. Мъжете не могат да се оправят сами в такива ситуации.
Варианти има винаги: протокол от втори ред, корекция в дозата..това ще го реши комитета.
но този път трябва да бъдеш платно да него и то за повече от един ден. Първият ден знаеш как е..постъпване и т.н, вторият ден ( в случай, че на първия ден не успееш да се срещнеш с доктора) лекуващият лекар ще ти даде, информация. Те всеки път докторите са различни.
Аз не бях с баща ми на последните две контроли и не бяхме взели епикризи.
Отивайки сега видях стойноста на бета2 микроглоболина в епикризите. И се разтърчах. С други думи казано: ако АЗ не им бях обърнала внимание, тази стойности на никой не са направили впечатление. Което е лошо.
Ставаш тяхна сянка, следиш всяка тяхна стъпка, четеш и следиш всяка тяхна стъпка..нямаме друг шанс.
В България е така, всеки трябва да мисли сам за себе си.
за кога е назначена датата?



Тема Re: Неходжкинов лимфомнови [re: ИлeнkaKo]  
Автор ИлeнkaKo (минаващ)
Публикувано30.07.10 16:11



Имам още един въпрос.
След четвъртия курс се прави рестадиране. На Вас Ви и май 7 или 8 курс. Правен ли е скенер след третият или четвъртия курс?



Тема Re: Неходжкинов лимфомнови [re: ИлeнkaKo]  
Автор st.vasileva (непознат )
Публикувано30.07.10 16:32



На 17.08 е следващата дата - 8ми цикъл, не знам дали е последен, защото лекуващата го лекарка му е казала, че освен него има още два курса Мабтера / досега са му сложили 5 /. А на визитацията преди изписването доцент / на който баща ми не е запомнил името

/ е казал, че нямало смисъл да продължават с Мабтерите, а трябва да го предложат пак на комитет.
Това е първият скенер, който му правят откакто е почнала химиотерапията в София!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.