Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:17 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Неходжкинов лимфомнови [re: st.vasileva]  
Автор nelli_dim (непознат )
Публикувано17.02.10 23:13



Аз се лекувах във Варна в св.МАРИНА никога не са липсвали лекарства /тези за химео терапиата/условията са лоши /липсват елементарни неща-спирт.абокати.топла вода/но докторите са добри .От 1 година съм в ремисия.В тази болница има и апарат ПЕТ скенер /има цяла тема /

Редактирано от nelli_dim на 17.02.10 23:34.



Тема Re: Неходжкинов лимфомнови [re: nelli_dim]  
Автор st.vasileva (непознат )
Публикувано19.02.10 18:41



Благодаря Ви за отговорите! В крайна сметка "семейният съвет" реши лечението да бъде в София, в болницата в Дървеница. Имаме насрочен прием за следващия петък.
ИленкаКо, относно Мабтерата - и на нас лекарят в Русе ни каза, че ще е необходимо около 600-700мл. Четох листовката - пише, че една опаковка съдържа 1 флакон от 500 mg ритуксимаб в 50 ml. Това означава ли че ще ни е нужна повече от 1 опаковка? Директно от Рош България ли го закупихте? И още нещо - тези два курса, които сте закупили вие - първите два или последните два курса бяха?
Относно ангажирането на лимфни възли - баща ми има направени 3 биопсии - от лимфен възел под мишницата, от дебелото черво и от костен мозък. От първите две заключението е Фоликуларен лимфом 2-3 степен с ангажиране на дебело черво, а от костния мозък показа значителна лимфомна инфилтрация, което автоматично вдига до 4ст. Отделно от КТ на корем се скенират патологично увеличени двустранно аксиларни лимфни възли, паратрахеални, параортални, коремни и ингвинални с най-голям диаметър до 30мм.



Редактирано от st.vasileva на 19.02.10 18:43.



Тема Re: Неходжкинов лимфомнови [re: st.vasileva]  
Автор ИлeнkaKo (новак)
Публикувано19.02.10 20:00



Рабирам, че си притеснена и много объркана.
На база едроклетъчната съставка(центробласти) фоликуларният лимфом се дели на 1ва, 2ра и 3та степен. Клиничният стадий е нещо друго. Ако е засегнат един нелимфен орган, независимо от групите засегнати ЛВ, стадият е четвърти. Ние закупихме последните два курса. Първият беше само ПХТ (CVP). В случай, че проявяваш интерес ще ти изпратя телефона на човека от Рош на лични.
Как започна заболяването? Баща ти чувстваше ли нещо? Кое В накара да отидете при лекар. Колко му е ЛДХ?



Тема Re: Неходжкинов лимфомнови [re: ИлeнkaKo]  
Автор st.vasileva (непознат )
Публикувано19.02.10 21:06



Всичко започна сякаш изведнъж декември месец - баща ми се почуства зле, отслабна, имаше обилни нощни изпотявания, поддържаше температура до 39гр, беше му оттекъл единия крак и едната ръка. Влезе в болница със съмнения за някакъв артрит заради ставните болки и наистина се оказа , че има болест на Бехтерев - 4 стадий. Но заради изпотяванията и температурата го изпратиха на консулт с хематолог, последваха скенер, ендоскопия, докато се стигна до биопсия на лимфен възел, костен мозък и т.н.
Наистина съм объркана и може да съм написала неправилно - в епикризата пише : диагноза НХЛ IV кс – фоликуларен грII / смесен, дребноклетъчен с назъбени ядра и едроклетъчен/ . Придружаващо заболяване – анкилозиращ спондилит IV ст.Диагнозата е поставена от хистологично изследване на лимфен възел в дясна аксила и и дебелочревна лигавица. Заключението от биопсията на костния мозък е Значителна инфилтрация в костния мозък.
Моля те, изпрати ми на лични телефона на човека от Рош!
ЛДХ - 372
Бета 2 микроглобулини - 4,6
Още веднъж искам да ти благодаря, че отговаряш на всичките ми мнения и въпроси!



Тема Re: Неходжкинов лимфомнови [re: st.vasileva]  
Автор ИлeнkaKo (новак)
Публикувано19.02.10 21:41



Това е най-малкото което мога да направя. Записана ли е референтната граница на ЛДХ. Тя вариара в зависимост от метода. Този показател се взема повече под внимание от хематозолизите от бета 2 микроглоболина. Той е неспицифичен маркер. В случая е завишен, но предполагам, че сте го коментирали с лекуващият хематолог. Кога ще постъпва в болница баща ти?



Тема Re: Неходжкинов лимфомнови [re: ИлeнkaKo]  
Автор st.vasileva (непознат )
Публикувано19.02.10 21:48



Следващият петък.
Притесняваме се, че ще сме далече от него. Майка ми най-вероятно ще остане в София при наши близки през това време, но дали позволяват свиждания там, колко време ще го държат, кога ще започнат химиотерапията - все неизвестни за нас! А и досега аз поддържах връзка с хематолога в Русе, а в София няма да мога!



Тема Re: Неходжкинов лимфомнови [re: st.vasileva]  
Автор ИлeнkaKo (минаващ)
Публикувано19.02.10 22:00



Не знам кога ще започнат. В зависимост дали ще има Мабтера, предоставена от Вас, може и от понеделник. Свиждания може по всяко време, знаеш ли какво решение е взел комитет "Лимфоми" относно протокола?

Редактирано от ИлeнkaKo на 19.02.10 22:13.



Тема Re: Неходжкинов лимфомнови [re: ИлeнkaKo]  
Автор st.vasileva (непознат )
Публикувано10.03.10 18:13



Здравейте! Отворих темата, а не съм писала отдавна! ИленкаКо, благодаря ти за загрижеността!
В събота баща ми се прибра от София - мина първия курс от химиотерапията. Не е имал някакви странични ефекти, чустваше се добре в болницата. Лекуващ лекар е д-р Спасов. Следващата вливка е на 24 март. Надяваме се, че дотогава ще дойде и Мабтерата, но не е сигурно още. Обаче, откакто се е прибрал вкъщти, баща ми се оплаква от силни стомашни болки и разстройство. Чудим се дали е следствие от химиотерапията?



Тема Re: Неходжкинов лимфомнови [re: st.vasileva]  
Авторrumba (Нерегистриран)
Публикувано08.04.10 21:50



kak e ba6ta ti sled parvata vlivka maika e na sa6tata ima stoma6ni bolki kak mina vtorata blagodarq

Кирилицата е задължителна!

Редактирано от *jull** на 08.04.10 21:52.



Тема Re: Неходжкинов лимфомнови [re: rumba]  
Автор st.vasileva (непознат )
Публикувано27.07.10 13:49



Здравейте! Отдавна не съм писала в темата, мислех че химиотерапията при баща ми върви добре , но... Днес му свърши 7-мия цикъл CHOP, като последните 5пъти беше R-CHOP. Досега кръвните му изследавния бяха добре, този път му направиха и скенер, трябваше да му бъде направена и биопсия на костен мозък, но са я отложили. Вчера лекарите са разгледали резултатите от скенера и днес са му казали само, че не са добре и имало прогрес на заболяването. Нищо не са му обеснили подробно, а и ние не живеем в София за да говоря с лекарите. На всичкото отгоре са му казали и че не могат да му намерят документите, представа си нямам как могат да му ги загубят, не са му дали нито епикризата, нито диска от скенера! Само са му насрочили следващата дата. Направо не знам какво да предприемем в този случай - дали да направим повторен скенер тук в Русе и друг хематолог да разчете резултатите? Четох за ПЕТ-скенера във Варна, иска ми се да го заведем на него, но прочетох, че трябва да е минало месец след последната химиотерапия!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.