Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:51 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема КЪМ НОВОДОШЛИТЕ  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано12.04.09 00:37



Информацията, поместена в настоящия клуб, се предоставя доброволно от потребителите и има информативен характер. Администраторите и модераторите на Клуб за борба с рака не носят отговорност за нейната точност и/или достоверност. Запознаването с информацията в Клуб за борба с рака не следва да отмени и/или замени консултацията с лекар. Прилагането на каквито да е методи за лечение, описани от потребителите на Клуб за борба с рака е на лична отговорност на прилагащия ги. Всеки метод на лечение следва да бъде обсъден с лекар преди прилагането му. За публикациите в Клуб за борба с рака важат и общите правила на dir.bg, относими към форумите за дискусии на адрес




Мили хора,

всички ние, които по неволя сме членове на този клуб, сме едно голямо семейство: грижим се един за друг, помагаме си със съвети и кураж, понякога се караме как да подредим дома си, понякога се шегуваме, понякога се събираме на чашка в реалния свят.

Не ви приветстваме с добре дошли, защото не е добре, че сте дошли. Но ви уверяваме, че точно тук ще срещнете разбиране, топлота, подкрепа и уют, които са ви толкова нужни сега.

Защото всички ние знаем как се чувствате в момента, колко сте объркани и уплашени. Защото когато човек падне, има нужда от някой, който да му подаде ръка и да му помогне да се изправи отново, въпреки болката. Защото сме минали вече по трънливия път, но сме "тук и сега" и сме доказателство, за това, че "сговорна дружина планина повдига".

Чувствайте се у дома си! Още с първия си въпрос вие вече сте членове на клуба така, както сме и всички ние!

Задайте своите първи въпроси тук, в тази тема и някой от нас ще ви насочи към подходящите за вашия случай теми, систематизирани в темата "Справочник на темите в клуба".

Прегръдки,

От целия клуб






НЕМА НАЧИН ДА НЕМА НАЧИН! - девиз на Весела (първата модераторка на Клуба)


Мили хора,
От името на модераторите на този Клуб, искам да ви помогна да се ориентирате в структурата му, за да може информацията да бъде максимално полезна и достъпна за всички, които го посещават. Най-долу сме поместили няколко важни линка към теми, които считаме за приоритетни.

И така, на първо място, разбира се, е ПРАВИЛНИКЪТ, в който ще прочетете обръщението на нашата първа модераторка Весела. Правилата в него са общовалидните за всички клубове, но има и някои специфични, свързани конкретно с този Клуб. Между тях е и изискването да се пише на кирилица.

„КАК ДА ТЪРСИМ, ЧЕТЕМ, ПИШЕМ, КАЧВАМЕ СНИМКИ И СЕ РЕГИСТРИРАМЕ” е вашият помощник, за да търсите бързо и лесно информацията в този Клуб, както и да комуникирате с другите му членове. Тук ще научите и как да кирилизирате текста си при необходимост. Регистрацията също е препоръчителна по няколко причини, които може да прочетете в същата тази тема.

„КОИ СМЕ НИЕ /ВИЗИТНИК/” – тук членовете на Клуба се представят с информация за своите или на близките си заболявания. Препоръчваме да се включите и вие, защото така ще може да откривате (и да ви откриват) хора със сродни проблеми за обмяна на опит и взаимна помощ. За удобство, темата е постоянна на главната страница на Клуба.

„СПРАВОЧНИК НА ТЕМИТЕ В КЛУБА” – това всъщност е архив, съдържащ постингите, постъпващи в различни теми на Клуба от 2005 г., систематизирани по проблематика. Изключително богата информация, която се обновява постоянно. За да не се разпилява, апелираме към пишещите да се придържат към названието на темата, както и да изберат от Справочника подходящата такава, в която да пишат. Тази тема също е постоянна и се намира на главната страница на Клуба.

„АЛТЕРНАТИВИ ЗА ЛЕЧЕНИЕ НА РАК” – тази тема също е резултат от опита на членовете на Клуба и желанието им да помогнат с изпитани и събрани от различни източници методи на лечение с алтернативни средства. Те са извадени от хилядите постинги, писани от 2005 г. насам и систематизирани по видове заболявания. Вие също може да допълвате информацията, като споделяте вашия опит и знания и я помествате в съответната тема или в специално създадения за тази цел:

Много от темите, които са обемисти, получават продължения, които се номерират. Тази тема е една о тях. Когато поредната част на такава тема стане прекалено голяма, тя се затваря и остава достъпна само за четене, но не и за писане. Отваря се следваща й част, в която може и да се чете, и да се пише. За удобство, в края на всяка заключена част се дава линк към следващата, а в началото на новата – линк към предишната.

„ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ” – както ще разберете от увода към темата, в Клуба влиза лекар-онколог, който според времето и възможностите си консултира членовете на Клуба. Може да прочетете и първата част на темата, където всеки постинг е озаглавен по начин, ориентиращ към основния проблем в него – така бързо ще намерите въпросите, които ви интересуват. Молим всички пишещи в тази тема да формулират ясно проблема и въпроса си към нашия MD.
Тази тема също е постоянна на главната страница, за да е винаги на разположение.

„ДОБРАТА НОВИНА” е създадена, за да съобщаваме в нея успешните резултати от лечението си.
Да се надяваме, че хубавите новини в нея ще се множат!

И накрая искам да пожелая от Модераторския ни екип:

УСПЕХИ В БОРБАТА С БОЛЕСТТА И ПЪЛНА ДОЖИВОТНА РЕМИСИЯ!

*jull**




За да получите достъп до клуба, първо си правите регистрация в Дир.бг, влизате регистриран в клуба и ни пишете бележка /това става като цъкнете върху ника ни, излиза профила, отдолу има плик за писмо, цъкате върху него и пишете.









Редактирано от Buba67 на 31.01.14 15:02.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано14.04.09 12:50







Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор Senana (непознат)
Публикувано08.07.09 15:58



Здравейте!
Искам да попитам има ли място,където мога да пиша,за да предложа добавки/гъби/, останали след лечение на хора,които са заинтересовани. Благодаря



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Senana]  
Автор MamaD (минаващ)
Публикувано08.07.09 22:42



Това са темите за лечение с азиатски гъби, можеш да оставиш е-мейл за връзка в някоя от тях и който има нужда, ще се свърже с теб.


Тук се обявяват подаръци.Връзката пак става с е-мейл.

Това от мен, модераторите могат да ти дадат и по-добър съвет.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: MamaD]  
Автор dea6 (непознат )
Публикувано30.07.09 12:59



Къде мога да разбера някой лекувал ли се е в Лукас клиник в Швейцария?



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: dea6]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано30.07.09 22:08



Здравей Деа6,

Ето една от темите, в които е дискутирана клиниката:



Може да зададеш въпросите си в нея.

Мисля, че Thea и Mia имат най-много информация по въпроса и най-вероятно ще се включат с мнения и препоръки.

Успех!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор tandaleyo (непознат )
Публикувано12.08.09 12:14



Привет на всички,

Баща ми е на 55 г. и наскоро претърпя операция за отстраняване на ракови образувания на левия бял дроб. Операцията се оказа неуспешна, т.е. лекарите казаха, че не е имало начин да се оперира, тъй като разсейките били твърде много.

За утре 13.08.2009 г. е назначена първата му химиотерапия. Някой може ли да ми помогне със съвет - ние с какво можем да му помогнем?

Днес някой е препоръчл на майка ми хранителни добавки на VISION. Откъде мога да ги купя и най-вече наистина ли имат ефект?

Благодаря предварително на всички отговорили.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: tandaleyo]  
Автор MamaD (минаващ)
Публикувано12.08.09 20:11



Здравей tandaleyo! Съжалявам много за това което се е случило с баща ти! Ще ти дам линк към темите за рак на белия дроб. Ти си избери в коя да пишеш, а и като ги прочетеш, ще намериш много опит и полезни съвети. Ще ти пишат хора запознати с това заболяване, а и информацията ще се събира на едно място, което е от полза за всички ни.


Успех в лечението!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
АвторEни-B (Нерегистриран)
Публикувано31.08.09 17:52



Здравейте! Прочетох вашите съвети към новодошлите и съобразявайки се с текста "Задайте своите първи въпроси тук, в тази тема ................ " моля ако някой може да ми помогне. Издирвам д-р Средкова, мамолог, работеше в отделение по Гръдна хирургия в Онкологичната болница-София (СБАЛО). Аз имам спомени отпреди 1 година, че беше там. Ако някой знае в коя болница мога да я намеря ще бъда безкрайно благодарна. В СБАЛО, където разпитах никой не можа или не поиска да ми каже къде къде мога да отида на преглед при нея.
Благодаря предварително!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор hicataa (непознат )
Публикувано25.09.09 01:32



Здравейте,

аз съм момче на 18 години, преди около 2 месеца оперираха майка ми(40г) от...рак на яйчника/яйчниците...Имам въпроси свързани с това и бих искал да помоля да ме упътите, къде е най-подходящо да ги задам. Благодаря предварително!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: hicataa]  
Автор MamaD (минаващ)
Публикувано25.09.09 02:51



Здравей мило момче!
Ето това са темите за рак на яйчниците(линка по-долу). Разгледай ги, ще научиш много неща от споделения опит. Избери си подходящата тема и питай. Хубаво е да опишеш по-подробно за какво става въпрос. По-точно диагнозата може да препишеш от епикризата от операцията,хистологията и, а за предвиденото лечение, виж какво пише на протокола от онкологичната комисия.


Не се притеснявай, питай за всичко кето те притеснява!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор el7O (нова)
Публикувано05.11.09 18:20



Искам да напиша нова тема ,но незнам как.Не е нищо особенно ,но виждам,че вие в София се събирате ,а аз съм от Русе.Иска ми се и ние да се намерим и да се събираме като вас.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: el7O]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано05.11.09 18:34



ЗДравей Ел70,погледни в горния десен ъгъл,точно над темите в клуба ,там има няколко символа в малки квадратчета.Първият от тях е станичка с прегънато ъгълче.Когато я натиснеш се появава новата тема,само трябва да й сложиш заглавието

Дано съм обяснила .Успех

Редактирано от tinker.bell на 05.11.09 18:36.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: dea6]  
Автор radenata (непознат )
Публикувано06.11.09 17:27



Моля ви да ми кажете ако някой е пил добавката Киноко голд, или така нареченото АНСС.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: radenata]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.11.09 18:03



За тази добавка сме писали, макар и оскъдно. Ще се радвам, ако можеш да дадеш след време самата ти повече информация. Моля те само да продължиш в темата, която ти посочвам, за да събираме информацията за АНСС на едно място:





"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: tinker.bell]  
Автор житницa (непознат )
Публикувано08.11.09 19:20



от друг учестник разбрах за Др Григоров в исул софия бихте ли ми дали повече информация кьде се намира защото не сьм от града сьпруга ми е с мета в черен дроб остановен преди седмица и мета на грьбначния стьлб без остановено пьрвично огнице как мога да се свьржа с този доктор
преди врме прочетох от друг саит за др юлианов от стар загора за него иматели информация



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: житницa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.11.09 20:51



Писах ти на лични!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: *jull**]  
Автор slance1 (непознат )
Публикувано20.11.09 18:28



Интересува ме къде да прочета за рак на пикочния мехур. Съпругът ми е опериран и сега започна химио локално - в мехура. Интересува ме и по-нататъшно поддържане .
Алтернативно лечение при този вид заболяване.

Редактирано от slance1 на 20.11.09 18:30.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: slance1]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.11.09 19:19



На главната страница има тема "Справочник на темите в Клуба", в чието съдържание може да откриеш това, което те интересува.
Прочети цялата тема "Към новодошлите" и ще се ориентираш в структурата на Клуба. Надявам се да намериш много полезни неща.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: *jull**]  
Автор Valery 72 (непознат )
Публикувано24.11.09 23:38



Към slance 1!
В клиниката по интергративна медицина имат много добри постижения с онкологични заболявания на пикочен мехур.
Самият др. Дамянов/собственика/ е уролог.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор nik1357 (непознат )
Публикувано18.12.09 17:36



Бъдете здрави

,
Бих желал да намеря място,където са събрани всички неща които се отнасят до нашия статут.Аз бих се наел да систематизирам информацията ,ако мога да я събера с ваша помощ.Опита ми като раково болен е съвсем кратък.Преди 2 месеца ми откриха рак на десния бъбрек.Днес ме изписаха от болницата в Русе с отстранен бъбрек.Не можах да намеря какво трябва да очаквам на телк-срок и размер на пенсията;Съпътстващото ми заболяване-хипертония има ли някакво значение.В болницата чух ,че се полага безплатна годишна винетка-някой знае ли повече за това. За социално подпомагане къде и какви документи да подам.Не знам дали сте го обсъждали,но някои банки имат застраховки по кредитите и при нетрудоспосбност застрахователите покриват вноските .



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: nik1357]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано18.12.09 17:47



Здравей nik1357. Темата, в която сме коментирали кога и как става минаването на ТЕЛК, пенсия, социални добавки е тази:



В нея има линк към първата част на темата.
В резюме, на ТЕЛК ще се явиш след 6 месеца болнични. От процента инвалидност зависи на какво имаш право. Ако имаш въпроси ще помоля да ги задаваш в темата за ТЕЛК, така информацията се събира на едно място.

Не ти казах добре дошъл, защото не звучи добре на фона на диагнозите ни, но мога да ти кажа, че тук сме отбор, който помага винаги когато и с каквото може и то от собствен опит.


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 18.12.09 17:48.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Valery 72]  
Автор janaik (непознат)
Публикувано21.12.09 18:54



здравеи ,нау4их за д-р Дамянов в Дружба и отидох там за терапия ,ако знаеш разкажи има ли добри отзиви лекуват ли там?доволни ли са хората?



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: nik1357]  
Автор Aдмиpaл Tpoekypoв (на вахта)
Публикувано21.12.09 19:56



Мисля, че раковите заболявания са изключени /непокрити/ рискове в повечето зстраховки, за които споменаваш. По принцип на такива застраховки не разчитайте - казвам ви го като юрист сс опит в банковото право.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: nik1357]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано22.12.09 14:11



и аз да добавя /като вишист-застраховател и застр.агент с дългогодишен опит в общо и в животозастраховане/ :
- онкозаболяванията се признават само ако не са били факт при сключването на застраховката /всеки застраховател определя специални условия - дали се отнася за покриването на здравните клаузи - престой в болница и т.н., дали за нетрудоспособност - много са условията - трябва да се питат и да се четат преди да се подписва договор/
-ако клиентът е знаел за това си заболяване към момента на сключването на застрахователен договор/доказва се с документи - търси се личния лекар и т.н./, то може да бъде подведен и под отговорност и за подаване на фалшиви данни... да не говорим, че никакви обезщетения няма да се изплатят
-а банките също си имат своите условия за кредитополучатели и невинаги те съвпадат по условията на застраховките със застрахователните клаузи...в повечето случаи лихвите по кредитите остават за наследниците...
***По-добре да изгориш, отколкото да изтлееш!***

Редактирано от LlDl_ru на 22.12.09 14:12.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор belmur (непознат )
Публикувано14.01.10 18:14



как се става член на клуба чисто технически не се спавям скомпютъра



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: belmur]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.01.10 18:35



След като вече пишете, значи сте част от нас. Няма списък с членове. Всеки, който има нужда от помощ и съвет и можем да помогнем е добре дошъл.
Това е клуб за Взаимопомощ.
Какво точно ви интересува и как не се справяте технически? Няма проблем като намерите тема с нещо, което ви интересува, задавате там въпрос. Който има време и опит и може да ви отговори ще го направи.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор vedda (новак)
Публикувано22.01.10 09:31



Не ми се получава изпращането на бележки. Моля да ми обясните.



Тема Re: Изпращане на бележкинови [re: vedda]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.01.10 10:39



Ако искаш да изпратиш бележка, кликаш с мишката върху името /трябва да е влязъл регистриран човека/. Излиза профила на човека, най-отдолу под правоъгълника има два сини символа, плик за писмо и стрелка. Кликаш върху плика и ти излиза формата за бележка. Пишеш каквото имаш и натискаш бутона Изпрати долу. Това е. Пробвай.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Изпращане на бележкинови [re: Buba67]  
Автор vedda (новак)
Публикувано22.01.10 11:35



Благодаря Буба! Точно по този начин действам, но не се получава. Винаги ми изписва грешка. А мисля , че тези на които опитах да изпратя, са регистрирани. Ще пробвам да изпратя на теб. Дано не те ангажирам с това.

Редактирано от vedda на 22.01.10 11:37.



Тема Re: Изпращане на бележкинови [re: vedda]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.01.10 13:27



Веда, има проблеми с влизането в клуба, с оставянето на бележки. Работят администраторите на Дир. бг и има такива моменти. По-късно опитай пак да оставиш бележка.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Авторdanyhad (Нерегистриран)
Публикувано15.05.10 23:20



Здравейте! Отчаяно има нужда от помощ!
Откриха на баща ми рак на гърлото и не дават никакви надежди.... Но ето накратко цялата история. Точно след нова година се оказа че има тумор на долната устна. Приеха го в Онкологичната болница е Благоевград, направиха му един курс с лъчетерапия от 18 процедури и го изписаха. Раната беше доста голяма , но постепенно се затвори и заздравя. Чувстваше се много добре. И изведнъж, преди около месец и половина започва да диша трудно, да кашля, да го боли гърлото и все по-малко да се храни. Отидохме на преглед при личния лекар и казаха че има бронхит. Започнаха да го лекуват в болница, след седмица го изписаха и го насоиха за преглед при специалист по Щитовидна жлеза. Той го видя и каза че от негова страна няма нищо, и го насочи към специалист УНГ/проф.Кунев/. Вчера брат ми го е завел на преглед, и той е казал че има рак на гърлото, но че няма смисъл да се оперира, защото е много слаб и няма да издържи. Взел си е хонорара и ги е отпратил без нищо друго. Просто нямам думи да изразя отчаянието ми в тоя момент. Как е възможно лекар да има такова отношение към болен човек? Незнам какво да правя и къде да ходим :( Ако някой може да ми помогне със съвет или контакти, моля ви направете го, ОТЧАЯНА СЪМ!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: danyhad]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.05.10 09:40



Здравей, направете консултация с още един специалист УНГ. Да вземат проба от тумора, да изследват какъв е вида, за да се види, може ли да се приложи примерно пак лъче или химиотерапия, за да стане възможна операция. Само с поглед ли Кунев реши, че няма какво да направи?
В Справочника има теми за рак на устна кухина, ларингс, прегледай ги, а аз ще потърся специалисти, които довечера /или утре сутринта/ ще ти постна.
Освен това, ако е слаб и трудно преглъща, засилете храната, като я пасирате. Има и течна храна, Фризобин. Прясно изстискани сокове сутрин. Не се отчайвайте.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
АвторVANQ (Нерегистриран)
Публикувано03.06.10 08:58



ONZI DEN RAZBRAX 4E MAMA IMA RAK NA 4ERNIQ DROB MNOGO ME E STRAX DA NE STANE NE6O PO LO6O S NEQ ZA6TOTO E MNOGO MLADA SAMO NA 32GODINI ISKAM POMO6 AKO NE6TO SE OBARKA DA ZNAM KAKVO DA PRAVQ.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: VANQ]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.06.10 09:33



Здравей Ваня. Първо се успокой. Майка ти ако е на 32 години, ти на колко си? Защото този форум не е за деца. Ако искаш покажи и къде е клуба ни и я помоли тя да пише. Има какво да научи, ще и помогнем да се информира и да се справи с всички трудности.


п.п. Моля те пиши на кирилица и с малки букви.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
АвторHaдин (Нерегистриран)
Публикувано29.07.10 08:47



Здравейте.
Радвам се,че го има този клуб. За съжаление дойде време и аз да се включа в него. Майка ми е на 59 години с рак на стомаха ,с множество метастази в черният дроб плюс асцит. Но пак е добре, че не събира много вода. Досега не сме вадили.
Прочетох залечениет с газ и вече трети ден и давам сутрин по няколко капки газ. Отделно и давам билки и разни добавки. Много е слаба и няма сили дори да върви и говори. Гледаме се вкъщи.
Лекарите разбира се , не ни дават надежда и трябва сами да се борим. Чудя се по какъв начин мога да окисля кръвта и. Знам, че трябва да се пият много сокове, но от друга страна лекар ми каза,че не е добре да пие много за да не задържа водата после.. Ще съм благодарна за всякакви съвети..

А и още нещо! Има позитронно емисионен томограф в София от тази година!!! Работил е месец и два и са го спрели заради неуредици с пари или незнам си какво. Направо е срамно да имаме такава техника и да неможем да я полззваме. Мисля, че ще си струва да се пошуми около това нещо за да има ефект после. На повечето хора не е известно за съществуванету му и в София



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Haдин]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано29.07.10 10:34



Здравей Надин, лошо е, че и вашето семейство не го подмина рака, доброто е, че си попаднала на място с опит и приятели.
Ще те помоля да си избереш една от темите за рак на стомаха от Справочника и да пишеш в нея как се борите.


В клуба има много рецепти за справяне с асцита, ако имаш нужда от помощ, само дай знак.
А за ПЕТ КТ в София, разбрах, че ще започне работа след коледа? От къде е твоята информация, че е работил два месеца?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
АвторHaдин (Нерегистриран)
Публикувано29.07.10 14:37



Аз вече непомня на колко телефона звънях и с колко хора говорих докато разбрах,че има ПЕТ скенер. Честно, не помня кой ми го каза,но е факт ,че вече го има дори и неработещ.

Буба ти медицинско лице ли си? Искам да разбера дали може при наличен асцит да се правят клизми на болен. Казаха ми, че е хубаво да се прочистват червата но се притеснявам заради асцита. То може и да няма връзка, но след като не съм запозната..

Преместих въпроса в темата за течности в корема.

Редактирано от Buba67 на 29.07.10 16:12.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: slance1]  
Автор AmNeZiA. (Новобранец)
Публикувано03.08.10 19:58



Баща ми също е оперират от рак на мехура , но при него от отсраниха и се появиха метастази в костите. Давам му да пие чаиве, китайски гъби, от днес почвава и тибетски билки.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
АвторCoня (Нерегистриран)
Публикувано05.08.10 15:06



Здравейте:) Аз съм майка на петгодишно момче с диагноза бъркитов лимфом. Откриха му го на 2 юли, вече мина първи курс на химиотерапия.
Буба или някой от модераторите, които познават повече хора тук, моля, ориентирайте ме към майка на друго дете с тази диагноза. Целта ми е на първо време да разбера какво може да яде, какво да очаквам от химиотерапията...
Благодаря и хубав ден



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Coня]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.08.10 22:03



Здравей! Много съжалявам, че такова малко детенце е подложено на подобни изпитания, но болестите не подбират... Доколкото разбирам, става въпрос за вид неходжкинов лимфом, но точно за Бъркитов тип досега много не е писано. Но така или иначе, има доста общи неща, за които може да прочетеш в темите за неходжкиновия лимфом:

Мисля, че е добре да отвориш нова тема "Неходжкин - Бъркитов лимфом", в която да пишеш.
Ние тук четем всичко и който знае, помага със съвети. Макар и рядко, но в Клуба влиза и лекар, който отговаря на зададени въпроси.
На първата страница на Клуба ни има Справочник на темите, където можеш да откриеш много полезна информация. Мисля, че засега актуална при вас е химиотерапията. Ще намериш полезни съвети за преодоляване на страничните й ефекти, за храненето, за детоксикацията на организма и т. н.

А как се чувства детето, как понася терапията? Къде се лекувате? Ако имаш въпроси, питай без притеснение!
Желая ти много кураж и късмет! А на малкия боец - целувки!

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 06.08.10 14:38.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Coня]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано06.08.10 14:01



Привет, Соня!
Тази тема

отвори майка на момченце със същата диагноза като твоето и на същата възраст.
Ако искаш продължи да пишеш в нея, за да събираме информацията на едно място. Сподели как се чувства детето и къде се лекува.
Успех!

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: nelgina]  
АвторCoня (Нерегистриран)
Публикувано06.08.10 14:52



Благодаря ви, момичета!
Много моля, ако имате координати на другите майки (видях, че не са регистрирани, но все пак) да ми пишете - s_spasova@yahoo.com



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано20.09.10 13:35



Не зная къде да поставя въпроса, който ме интересува. Ако не е на място, моля модераторите да ме извинят. Чувал ли е някой за лечение на различни болести в това число и онкологични заболявания с уреди на zepir? Аз прочетох за този метод в zepir.com, но ми се видя толкова хубаво та чак не е за вярване.Ако някой знае нещо, моля да сподели, но не като реклама.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: нoвa]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано20.09.10 14:25



Здравей Нова. Лечението със запер, в комбинация с прочистване от паразити е методът за лечение на всички болести на Хулда Кларк. Слагам линк към написаното за нея и методите и.
Много хора ползват методът и, но като добавка, а не като самостоятелно лечение.


Ето още един сайт за запер и продукти:

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: нoвa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.09.10 14:28



Вероятно питаш за апарата срещу паразити? Често го произнасят по различен начин - зепер, запер... При нас съм го срещала в последния вариант. Така че напиши горе на търсачката на Дир-а думата "запер" и ще ти излезе всичко, което сме писали тук по въпроса. А то не е малко...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Авторpomost (Нерегистриран)
Публикувано25.12.10 17:01



Весела коледа на всички!Искам да ви попитам дали някои може да ми помогне!Изчетох много информация относно за Натанала, рецепта на Надежда и др.алтернативни методи за лечение в този форум,но относно Натанала всичката информация е от 2005-6 г.Доста хора които са писали че започват лекарството например Валентина и Биба на която съпруга е бил болен и е взимал Натанал и резептата на Надежда састо така и алое гел не са писали каква е садбата им и на близките им састо.Надявам се да са се излекували и да са живи и здрави.Интересувам се застото баба е болна от рак на костите вигда се на рентгеновата снимка тъмно петно на таза около 15см.Преди година я диагностицираха с коксоартроза но нисто не се виждаше до преди месец когато я заболяха бъбреците.Опитахме се да я закараме в София за пални изледвания, но болките са непоносими и решихме да не я мъчим.Докторите се съмняват 4е това може да е разсеика от друго място.Искаме да започнем ле4ение с Натанал,билки,алое и сабирам информация ,а материалите по тези вапроси са малко стари и няма обновяване по слу4аите на хора които са ги използвали.4 месеца преди това откриха рак на белите дробове на вуичо ми с операция изрязали са половината дроб сега на химиотерапия и след тожа лечетерапия.Искам и на него да помогна по някакъв начин със тези добавки ,а ако някои знае други и каквато и да е инормация относно двата случая може да ми пише тук или на моя е маил-pavchoo@abv.bg сте сам ви много благодарен.Желая ви много здраве и живот!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Авторgugu (Нерегистриран)
Публикувано25.02.11 16:46



здравейте приятели днес пак бях в онкодиспансера да ми поствят Золадекса .В момента съм и на Хелода капсули 500мг .Днес докотрката ми каза че не знае дали трябва да ми поставя Золадекс ..много странно преди 7 месеца каза няма проблем едното е хормонално другото е тарапия.Недоумявам тя луда ли е каква е....Как може да ми казва един път така а днес друго ....



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: gugu]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.02.11 22:07



Как така прилага лечение 7 месеца, а сега не знае?

Лечението трябва да е назначено с решение на онкологичен комитет и залепено в картона /досието/. Вътре в протокола трябва да пише какво е лечението и за колко време.
Не се шашкай, а си направи една консултация с друг химиотерапевт. Пиши ми на мейла, за да ти дам координати. Като цъкнеш върху името ми, излиза профила. Има мейл.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 25.02.11 22:08.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор kns07 (непознат)
Публикувано15.04.11 15:19



Здравейте, аз съм от новодошлите...Никога не съм си мислила, че ще трябва да се ограмотявам относно рака на белите дробове, но за съжаление ще се наложи :(((Предварително се извинявам, поста ми вероятно ще бъде доста объркан, но самата аз се чувствам така, не мога да приема това, което се случва от вчера насам и изобщо незнам как ще се справя и дали изобщо ще мога.Става въпрос за баща ми, той е на 52 години, миналата година получи схващане на дясната ръка, крак и част от лицето, тогава му казаха, че това е пред-инсултно състояние, правиха му доста изследвания, изписаха му куп лекарства,за известно време се чувстваше по-добре, но казваше, че ръката все още си изтръпва, сега се замислям дали и това няма връзка със заболяването...Още миналата година искахме да го вкараме за малко в болница, да направи пълни изследвания, но той като се почувства малко по-добре и отказа, от известно време обаче е много отпаднал, самия той казва, че няма сили за нищо, миналата седмица при силно закашляне се е появила кръв в храчките му.В понеделник беше на лекар, правиха му рентгенова снимка, на която излезе, че имал някакъв стар бронхит, и някакви просветлявания, пишеше също нещо за "разпад". Взеха го в болница за изследвания, оказа се, че кръвната му захар е 26, при норма до 6, отделно Креатинина му е завишен, левкоцитите също леко завишени, както и СУЕ, еритроцити под норма.От няколко дни му вливат инсулин за да свалят кръвната захар, направиха му бронхоскопия и скенер, на скенера се виждали изменения на дроба, които според докторката са злокачествени образувания, имало в дроба, паренхима /дано не бъркам думата / и лимфите.От бронхоскопията излезе, че в бронхите няма, там било възпаление от стар бронхит, в понеделник му предстои биопсия през гръдната стена, докторката казва,че нещата са много сериозни, според нея не може да се прави операция, защото разсейките са много и не позволяват :(((Много съм отчаяна, изобщо незнам от къде да започна, от два дни чета и ми става все по-зле и по-зле.От Варна сме, може ли да ме насочите към добри доктори тук, и изобщо какви са първите стъпки, знам че първо трябва да разберем какъв точно е рака и в кой стадий, но аз просто не мога да стоя и да чакам, като обезумяла съм, лекуващата лекарка е Д-р Ценова от болница Св.Марина/Терапията/, до колкото разбирам не възлага големи надежди, казва, че ще се прави химиотерапия, но още нищо не можело да се каже, докато не излезе биопсията, отделно и този диабет.Моля помогнете, отчаяно се нуждая от някой, който да ме насочи от къде да тръгнем.......



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: kns07]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.04.11 15:45



Здравей kns07, съжалявам, че трябва да минете през това изпитание. Сигурно вече си видяла справочника на първа страница на клуба. Вътре са подредени видовете рак, добавки, лекарства, така ще се ориентираш лесно. Избираш една от темите за рак на бял дроб и задаваш въпросите там. Тя автоматично се качва на първа страница и всеки, който може да помогне се включва. Да, първата стъпка е ясна диагноза, два пъти проверена с две биопсии, за да е ясно какво лечение ще се приложи.

Слагам линк, ако ти е трудно да се ориентираш питай, ще помагаме с каквото можем. Започни с последната тема - споделен опит.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор kssO7 (непознат)
Публикувано15.04.11 16:06



Благодаря за насоките и предварително се извинявам, че вероятно ще задавам глупави въпроси, докато се ориентирам...



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: kssO7]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.04.11 16:14



Не е нужно да се извиняваш, за това сме тук.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор Hope_8 (непознат )
Публикувано02.06.11 22:07



Здравейте, приятели. На моя близка роднина й откриха рак на дебелото черво, но уви, вече в късен стадий, с множество разсейки, личният лекар е казала, че има разсейки във всеки един орган в коремната кухина ... Дъщеря й искаше да опита лечение с Кселода, защото четохме много добри отзиви за него, но за съжаление лечението е твърде скъпо за възможностите й, не съм сигурна дали може да си го позволи. В момента жената е в болница, зле е, показателите й били много високи... Знам, че няма много голяма надежда, но моля всеки, който може да ни помогне със съвет, каквото и да е, да го направи... Благодаря ви предварително, пожелавам на всички успех в борбата!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Hope_8]  
Автор kambam (татко)
Публикувано14.06.11 22:56



Най-лесно е гладуване и суровоядство, а най-трудното е да я убеди някой че има надежда и всичко зависи от нея






Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: kambam]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано14.06.11 23:34



Ако желаеш да напишеш нещо повече по този въпрос, моля да продължиш в една от следните теми:



Така написаното остава в архив.

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Hope_8]  
Автор whitelilly ()
Публикувано14.06.11 23:54



Кселодата се отпуска безплатно в Диспансера в Младост - къде се лекува тя?



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: whitelilly]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано17.06.11 11:13



Уважаеми НОВОДОШЛИ!
Обръщам се към вас /дано четете тук/, моля ви, преди да пускате нова тема, проверете за съществуваща вече такава.
Клубът съществува вече 5 години, структурата му е много добра, всичко е подредено и класифицирано и систематизирано перфектно, благодарение на нашите модератори. Пускайки нова тема за нещо, което е коментирано многократно, вие затруднявате тяхната работа.
Моля, преди да пуснете нова тема, проверете в Справочник на темите дали има вече такава, или използвайте търсачката на ДИРа - много е добра.
Благодаря ви!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: nadia_O6O6]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано17.06.11 14:57



Наде, много ти благодаря! Дано новодошлите го прочетат, защото обикновено рядко влизат в тази тема. Или пък влизат, за да коментират въпроси, на които мястото не е тук. Дори след изрично напомняне и линк към подходяща тема, пак не пишат в нея...
Ето защо много разчитам на старите клубари - да се намесват и помагат. Още веднъж ти благодаря!



"Совите не са това, което са..."

Тема Здравейте,нови [re: Buba67]  
Автор ushco (hot sexy mamma)
Публикувано11.09.11 10:46



оперираха ме преди 10 месеца от остеобластом на тибията. Биопсията преди операцията даде резултат остеобластом и след операцията от по-ниско ниво на структурата беше същия резултат. Обаче 10 месеца по-късно имам рецидив! Цялата оперирана зона на коста е одебелена + две големи "топчета" стърчат от нея... Ще ме оперират втори път и този път няма да спасят костта, а ще отстранят засегнатата част и ще поставят протеза...
Искам да попитам първо, как е възможно доброкачествен тумор да рецидивира??? ... или биопсията е била с грешен резултат 2 пъти или резултата е бил верен, но тумора се е изродил в злокачествен няколко месеца след операцията???
И възможно ли е този път да поискам да бъде пратена хистология и в друга лаборатория, както и да бъде проверено дали тумора се влияе от лъче и химиотерапия, защото след първата операция (може би, защото са вярвали, че е доброкачествен) никой не ми назначи никакво последващо лечение???
Извинявам се много, ако пиша объркано, но съм много объркана...

Look in the mirror and keep on shining



Тема Re: Здравейте,нови [re: ushco]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.09.11 15:18



Скъпа, задължително е да потърсиш второ и трето мнение! Ако искаш, пиши и в темата "Въпроси към лекарите" (втората на главната ни страница), но там добави данните от епикризата. В темата отговарят лекари-онколози, така че трябва да им предоставиш изчерпателна медицинска информация.

КУРАЖ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Здравейте,нови [re: *jull**]  
Автор ushco (hot sexy mamma)
Публикувано11.09.11 16:11



Благодаря ти много Джул!
За съжаление имам 4 мнения от различни лекари и те са еднакви - трябва да се протезира участъка от коста... и някак го приех това, но искам да направя всичко възможно тази операция да е последна!!!
Мисля, че съм попаднала на най-добрия хирург (доц. Стоков), но искам да намеря път да се погрижа за крака си след операцията по най-добрия начин..., а в това хирурзите не са добри....

Look in the mirror and keep on shining



Тема Re: Здравейте,нови [re: ushco]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.09.11 16:57



Не разбрах диагнозата ти, но ако става въпрос за сарком, именно саркомите (или поне видовете, с които аз съм наясно) не се влияят от лъче- и химиотерапия. С това си обяснявам, че не са ти приложили никакво лечение. Изчела съм доста за саркомите, защото самата аз съм оперирана от лейомиосарком (на гладкомускулната тъкан). Преди това бях оперирана на същото място от липом, който - подобно на твоя случай - също не изследваха, защото бяха сигурни, че е мастно образувание (не знам, може и да е било тогава). Но след 3 години там се появи злокачествен тумор и се установи, че е лейомиосарком. След отстраняването му също не ми приложиха никакво лечение, като ме "успокоиха", че рядко метастазира, но пък често рецидивира! Е, при мен, разбира се, рецидивира... и пак го оперираха. Засега мирува, да видим докога.
Колкото до превръщането на един доброкачествен тумор в злокачествен, случаите са редки, но все пак с срещат, така че не изключвам и аз да съм в тази статистика (все някой трябва да е!)

Четох, че причината за израждането в злокачествен може да е травма, така че ако приема предшестващата операция по отстраняването на липома за травма, нещата се проясняват донякъде. Сега имам липом на друго място и много се изкушавам да му видя сметката, но след лошия опит с първия, се замислям.
Не изключвам и при теб нещата да са се развили по подобен начин...

Надявам се да имаш по-компетентно мнение, когато се включи и другата модераторка - Буба, която е със сходен на твоя проблем. Само ще те помоля да пишеш в някоя от посочените по-долу теми, защото поддържаме архив на Клуба (Справочника на първата страница). Можеш да пейстнеш първия си пост в някоя от подтемите и да продължим в нея: -



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Здравейте,нови [re: *jull**]  
Автор ushco (hot sexy mamma)
Публикувано11.09.11 18:09



Да, при мен се получава същото, но под други кодови имена...
Благодаря ти Джул... аз... с никого не говоря за това... казвам само "още една операциика ще ми направят"... и сега се чуствам много по-добре, като си казах ... Благодаря!

Look in the mirror and keep on shining



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор Иванка (непознат )
Публикувано20.09.11 22:42



Здравейте,
Казвам се Иванка
Баща ми се бори с рака от 2 години!
Преди две години му поставиха диагноза рак на дебелото черво...имаше операция имаше химиотерапия имаше и още една операция ...която водеха козметична за да премахнат торбичката...всичко си вървеше чудесно...изследванията в последствие даваха чудесни резултати туморните маркери си бяха в нормата...допреди месец.
Казвам месец защото така или иначе това което го сполетя в последствие не беше засечено в нито едно от изследванията които той си правеше!?
Преди месец се върнаха от море с майка ми
Започнаха леки неразположения...виеше му се свят болеше го глава . Първо му казаха че е начален стадии на шипове!
Неразположенията ...се превърнаха в постоянно гадене и повръщане двойно виждане залитане ужасно главоболие!
Направи си скенер ...
има три тумора в мозъка...
Преди седмица го приеха в Токуда и оперираха най големия, който беше на малкия мозък...ще последва още една или две операции!
Първата мина успешно!Толкова съм благодарна че мина успешно ...изключително благодарна...нямам думи
Един въпрос не ми дава мира!
Как може рецидива да не бъде засечен от туморния маркер?
Истината е че искам да има някой виновен някой, който да навикам , да го ударя...всичко това е толкова нечестно...искам да посоча с пръст този който му правеше изследванията и този който твърдеше че метастази може да има най често в черния дроб и за това на скенер му гледаха само коремните органи...мисля че най напред трябва да се потърси хапче което да лекува безхаберието и немърливостта по медицинския персонал....ХОРА МОЛЯ ВИ ВЪРШЕТЕ СИ РАБОТАТА...МОЛЯ ВИ!!!

Сега баща ми е се чувства много по-добре!Всичките симптоми които имаше преди операцията ги няма вече. Тумора на малкия мозък е отстранен напълно!
Специални благодарности на двамата доценти които го оперираха...Нямам думи да изразя признателността си към тях!
Чакам го да се прибере вкъщи в понеделник, живот и здраве!
Баща ми е силен човек той е на 52 години аз съм убедена че ще се пребори, ще надвие тази коварна болест!Вярвам в това с цялото си сърце!

Пишете ми моля ви!
Споделете с мен опита си!
Всичко ще ни е от полза!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Иванка]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.09.11 09:16



Здравей мила, съжалявам за ада, през който сте минали. Отговор на въпроса не мога да дам, но можеш с копи и пейст да попиташ в темата Въпроси към лекарите.
Трудна е борбата с рака, познавам хора с рецидиви или метастази дори 30 години след първата операция. А иначе може да споделяш и да дискутираме в една от следните теми:


Пак с копи и пейст премести цялото мнение в тема, която си избереш. Така информацията остава систематизирана и на едно място.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Иванка]  
Автор Jeleznicharq (непознат )
Публикувано06.10.11 16:35



Иванка не искам да бъда лош пророк.Писал съм рядко в този форум но го чета редовно.Съпругата ми беше болна от хематологично заболяване. След 5-та година се получи рецидив в бял дроб. Шест месеца след операцията на бял дроб метастаза в мозъка и всичко беше наред -изчистено и т.н.ОПерацията беше на 19 декември 2010 а тя на 25 март 2011 си замина .Не знам мисля си че докторите отстраняват един проблем а се явява друг.Това нещо рака е много гадно.Махат го от едно място то се появява на друго.Извинявам се ако с нещо съм ви увеличил болката. Съпругата ми беше само на46 години.Желая ви успех с тази гадост рака



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Авторlubomira77 (Нерегистриран)
Публикувано22.10.11 17:22



Здравейте,преди месец ми откриха фибросарком в десен максиларен синус , оперираха ме като ми направиха пълна резекция на горна дясна челюст .Сега се възстановявам в къщи , искам да ви попитам има ли някой друг със същия тумор?
Мога ли да пия някакви билки и какви?



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор IKSTA (непознат )
Публикувано03.11.11 09:52



Здравейте и от мен. Аз съм от новичките. От както откриха на майка ми левкемия чета и препрочитам мнения и съвети във форума. За съжаление не видях тема която да отговаря на диагнозата на майка ми, а тя е остра миелоидна левкемия. Майка ми е на 69г. с множество други заболявания. Левкемията беше открита съвсем в начален стадий преди половин месец. Иска ми се да отворим нова тема с това заглавие, дори и да няма информация за тази болест си мисля, че това което ще се споделя там ще бъде в полза на хората за в бъдеще. Пожелавам приятен ден на всички и горе главата - ще победим.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: IKSTA]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.11.11 10:11



Здравей, ако нито една от темите за левкемия


не отговаря на вида заболяване на мама, отвори нова, аз ще я кача в Справочника.
Задавай въпроси, споделяй, ще си помагаме взаимно.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема ОСТРА МИЕЛОИДНА ЛЕВКЕМИЯнови [re: Buba67]  
Автор IKSTA (непознат )
Публикувано03.11.11 10:49



Здравейте отново. Понеже темата липсва реших да отворим нова, макар и за не ново заболяване. Силно се надявам участниците тук да бъдат така сплотени и всеотдайни както и при ХМЛ. Нека да си помогнем взаимно и да си дадем кураж. Поздрави и нека Фортуна да бъде с всички нас.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: tinker.bell]  
Автор milenkat (непознат)
Публикувано11.01.12 14:09



Здравейте
Моят въпрос е за майка ми, възрастта е 59 години.При преглед от гастоентеролог е намерено образувание до матката.
Последва консултация с гинеколог:
Основна диагноза C56 обс. Злокачествено новообразувание на яйчника.
Обс. Ендометриална жлезна хиперплазия.
Обс. Полип на женските полови органи.
Не знам къде да напиша останалите подробности. Моля за Вашата помощ.
Просто съм много объркана, но се опитвам да запазя спокойствие.
Благодаря предварително.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: milenkat]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.01.12 14:13



Здравей, ето линк от темата Рак на яйчника 2,



опиши всичко и си задай въпросите.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор Tsvetelina (непознат )
Публикувано04.02.12 20:39



дравейте,
Макар да не съм сигурна, че това е правилният поздрав, но всички сме тук заради здравето.
На 18 януари, светът на моето семейство започна да изглежда по съвсем различен начин. Диагнозата на моя брат е Дифузен фибриларен астроцетом 2-ра степен по СЗО. Той е само на 33 години, но не смятам да остане на толкова. Предстои ни тежка борба. Наясно съм, че няма да спечеля войната, но искам като всички вас, колкото се може по-дълго да я водим и колкото се може по-дълго да удържам спечелените битки. Заради него и 7-годишната му дъщеричка искам да направя всичко възможно, тези битки са малко на брой и с много, много дълги примирия с болестта - наречени ремисия. Първата е спечелена. На 23-ти януари претърпя операция в ИСУЛ. Все още чакаме хистологичното изследване, искаме да го повторим. Не защото не вярваме на лекарите, а защото по български "три пъти мечка играе". Посъветвайте ме къде да го направим и при кого. Споделете и какво следва нататък. Искам да вървя по утъпкани пътеки, не да откривам топлата вода. До тук чета и слушам от приятели за лъчетерапия съчетана с темодал, но на братлето ми май няма да му се полага темодал заради ниската степен на тумора. Посъветвайте ме! Не знам дали пиша на правилното място и дали се справих от първия път с темата, за което моля за извинение! Моля, само за съдействие и споделен опит! Благодаря ви!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Tsvetelina]  
Автор Tsvetelina (непознат )
Публикувано05.02.12 11:47



Здравейте, утре ни предстои среща с лекуващия неврохирург на брат ми в ИСУЛ, но в главата ми е пълна каша. Пиша по един тефтер какво трябва да питам и да консултирам, но всичко ми е толкова непознато и объркано. Все пак се надявам на някакъв съвет от вас и насоки, с които да ми помогнете. Диагнозата е Дифузен фибриларен астроцетом 2-ра степен по СЗО. Къде да направим втората хистология и при кого? За какво лечение да питам и къде? Само лъчетерапия ли или в комбинация с химио? Какви лекарства да пие? Какви имуностимуланти? Мисля, че пак имаше лек епилептичен гърч? Моля ви, дайте съвет!!!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Tsvetelina]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано05.02.12 18:29



Мила, убедена съм, че много хора са прочели постинга ти и искат да ти помогнат, но просто не знаят отговора. На мен тази диагноза също не ми говори нищо.
Мога да те посъветвам да се концентрираш и да поровиш в Справочника на темите в клуба. Избери тема, която е най-близка до диагнозата на брат ти и задай въпросите си в нея. Така хората, които я следят ще я видят на първа страница и ще пишат.

Добре правиш, че записваш въпросите си. Така няма да пропуснеш нещо. Също много правилно е да търсиш второ мнение.
Добре е да си наложиш по възможност спокойствие и да премахнеш паниката от главата си за да си максимално полезна за брат ти. Когато човек се сблъска с болестта пред сетивата му се спуска воал от страх, паника и отрицание. Няма да ти се проясни всичко от раз, за това следващия ми съвет е много да четеш - от начало всичко наред, ще подбираш по-нататък.

Това, което мога да споделя е:

- Въоръжи се с търпение, любов и смелост. Приготви се за битка не само с болестта, но и със системата. Лекарите избягват обясненията - бъди настоятелна.

- За храненето обикновено лекуващите казват да си яде каквото си е ял. Не ги слушай. Поне докато се лекува - строга диета, съобразена с принципите на здравословно хранене и с диагнозата - без пържено, без захар, малко месо (телешко и пилешко), риба, много зеленчукови и плодови сокове (моркови, цвекло, ябълки, спанак и т.н.); много чайове (зелен, ройбос и т.н.), без алкохол, може по малко вино. Има и диетолози, които могат да подходят индивидуално. Да се храни поне 5 пъти на ден по малко. Вечер не по-късно от 18 ч. и да си ляга рано.

- Хранителните добавки са спорен момент. Въпрос на избор е дали да им се вярва и да се взимат. Има хора, които напълно ги отричат. Адски много са, но постепенно ще се ориентираш, на кои може да се има доверие. Някои от тях са: кръвен здравец, саменто, ехинацея, кордицепс, котешки нокът, алое вера гел, натанал и т.н.
- Ако физически не е отпаднал е добре да спортува ежедневно нещо леко - разходки, йога.

- Твърда вяра - и за болния и за близките, промяна в мисленето - има много хубави филми и книги за позитивното мислене. И за това си има специалисти, но никой лекар няма да се погрижи и да ви насочи. Ако сметнете за нужно и брат ти не се съпротивлява може да потърсите помощ - не е срамно, нито пък излишно!

Съжалявам, че не мога да отговоря на конкретните ти въпроси.

Успех и горе главата! Да животът му, а и на всички около него се променя тотално - приемете го и запретвайте ръкави! Всичко ще стане както трябва!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Ekna]  
Автор utrots (непознат )
Публикувано05.02.12 20:19



Много благодаря за мнението. Наистина се почувствах по-добре и с повече вяра. Бях се отчаяла, че никой не ми отговаря без да се замисля за елементарния отговор, който ми дадохте. Благодаря ви!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: utrots]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.02.12 23:54



Здравей и от мен! Добре е, че си задала въпроса на лекарите в нашия форум и виждам, че вече имаш отговор и то обнадеждаващ! Аз не съм лекар, така че мога да те насоча само към алтернативната медицина. Не знам какво е отношението ти към нея и хомеопатията в частност, но ако те интересува, ето нещо в тази връзка:



УСПЕХ!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: *jull**]  
Автор utrots (непознат )
Публикувано06.02.12 02:52



Благодаря! Непременно ще разгледам връзката. Майка съм на две момчета и благодарение на личната ни лекарка, която е специализирала хомеопатия имаме само две-три епизиодични срещи с антибиотиците за 14 години, а и вече прочетох доста неща за японските гъби. Имам много въпроси, за вас те може би са вече отговори. Утре сме при хирурга от ИСУЛ и ще питам, ще питам, ще питам...дано да има нерви да ми отговаря и след тоа ще пиша. Благодаря Ви!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Авторcecтpa (Нерегистриран)
Публикувано10.02.12 10:23



Здравейте,стресът и мъката са ми огромни,възможностите за помощ ?!? Ще разкажа-След продължителни болки в крака,лечение от невролог,престой в болница,неврология,от където беше изписан с диагноза шипове на гръбначния стълб,един ренгенолог се усъмни в снимката на тазобедрената става и ни насочи към сцинтиграфия на костите.От там заключението е направо за метастази по ребра и тазобедрени стави.Започна да се търси първично огнище и скенера на бял дроб показва пакети лимфни възли дори на надбъбречни жлези и в медиаст.В понеделник ще му правят бронхоскопия,но обясниха,че просто такъв е реда заради протокола,иначе процесът е много напреднал?!? т.е.надали има някакво лечение.Видях,че не съм писала,че става въпрос за брат ми -мъж на 62г.Той милият се притеснява,че не може вече да ходи дори с 2 патерици в къщи и нищо не подозирайки се чуди защо докторите не концентрират първо там усилията си и да му лекуват шиповете ?!?Въпросите ми са ИМА ЛИ НАДЕЖДА ЗА ЛЕЧЕНИЕ В ТОЗИ НАПРЕДНАЛ СТАДИЙ,ПРИ КОГО И КАК? 2.ТРЯБВА ЛИ БОЛНИЯТ ДА ЗНАЕ ДИАГНОЗАТА СИ? 3.КАК НИЕ БЛИЗКИТЕ ДА СЕ СПРАВИМ С ТРЕВОГАТА /лекарства,психотерапия/ЗА ДА СМЕ В ПОМОЩ,А НЕ ДА РУХВАМЕ ?Може би е писано по тези въпроси тук,но освен,че не мога да изчета всичко в клуба,имам крещяща нужда ,от капчица лично отношение.Благодаря предварително!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: cecтpa]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.02.12 11:00



Здравей сестра, надежда винаги има. В кой онкологичен център отказват лечение? Може след резултата на бронхоскопията да се консултирате на друго място и съответно да предложат някакво лечение.
Дали да му кажете, ще трябва да си решите вие, но рискувате в ситуация със силни болки или по друг повод като иде в спешно или друго отделение лекарите да го пратят вкъщи с думи от рода "ама вие сте в последен стадий, отивайте да си умирате вкъщи" - това се случи на моя близка, след тези реплики се предаде и си отиде за седмица, без да е била на легло.
За психолог /и за него и за близките/, мога да предложа безплатен в АПОЗ /асоциация на пациенти с онкологични заболявания/, но за съжаление само в София.
Слагам линк с рак на бял дроб, споделен опит. Прочетете го и ако имате въпроси, моля да ги задавате там.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: radenata]  
Авторнeл (Нерегистриран)
Публикувано15.05.12 19:47



Има ли диета при В-едроклетъчен дифузен лимфом?



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: нeл]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.05.12 19:52



При всички онкологични заболявания е хубаво да се храни здравословно болния. Т.е. има диета. В книгата "Антирак" на д-р Шрайбер има доста добри обяснения по повод храненето.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕ. РЕФЕРАТ "КАКВО Е РАКЪТ"нови [re: Buba67]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано30.05.13 17:30



В библиотеката на компютъра някой е забравил един реферат на тема "Какво е ракът" и си мислех, че ако го краднем няма да е зле. Пък нека му кажем наум едно "Благодарим, айде със здраве".




Какво е ракът?
Ракът се развива, когато клетките в дадена част на тялото започнат да растат неконтролируемо. Въпреки, че има много видове рак, всички те започват с неконтролируем растеж на анормални клетки. Нормалните човешки клетки растат, делят се и умират в естествен ред. В ранните години на човешкия живот, нормалните клетки се делят по-често, отколкото при възрастния човек. Освен това клетките в повечето части на тялото се делят само, за да заменят износените умиращи клетки или да възстановят нарушена тъкан. Едно от основните качества на рака е, че за своите нужди консумира много повече енергия, отколкото организма може да му достави.

Раковите клетки се отличават от нормалните с това, че се делят и размножават твърде бързо, способни са да се разпространяват между другите тъкани и живеят по-дълго от нормалните клетки.

Трансформирането на нормалните клетки в ракови е резултат от нарушение в генетичния код на клетките, записан в дезоксирибонуклеиновата киселина /ДНК/. Генетичният код на всяка клетка определя нейната функция, продължителност на живота и способността да се размножава. При раковите клетки нарушената ДНК води до бърз растеж на клетките, ускорен процес на размножаване, загуба на нормални функции и удължен живот. Ежедневно в човешкия организъм се образуват стотици генетично променени клетки, но те биват унищожавани от специализирани корекционни системи в самите клетки или в организма. Не е ясно защо понякога тези коригиращи системи ,,изпускат” контрола над определени променени клетки и дават възможност те да се разрастнат и разпространят.

През последните 30 години бяха идентифицирани редица гени, които кодират образуването на ракови клетки (онкогени) и други гени, които подтискат образуването на рака (тумор-супресорни гени). Счита се, че нарушеният баланс между изявата на тези две групи гени води до появата на злокачествен растеж при определени клетки. Последните две десетилетия бяха посветени на проучването на гените, водещи до образуването на рака и търсенето на средства за предотвратяване на тяхната изява.

Злокачественото заболяване (наричано още “малигнено”), представлява неконтролирано, бързо разрастване на дадена тъкан от организма. При него клетките на рака се делят твърде бързо и имат способността да проникнат между клетките на други тъкани и да растат в други органи. Често раковите клетки се разпространяват до други части на тялото, започвайки да растат и да заменят нормалната тъкан.Този процес на разсейване на раковите клетки в целия организъм се нарича метастазиране.

За разлика от злокачествените, доброкачествените тумори растат и притискат околните тъкани, без да проникват в тях. Те не метастазират и в повечето случаи не са животозастрашаващи.

Често се бърка употребата на понятията “рак” и “карцином”. Ракът е по-общото понятие. Карциномът е рак, произлизащ от епителната тъкан. Епителната тъкан е разпространена в организма, като от нея се изграждат лигавиците на храносмилателната система, вътрешната покривка на всички кухини, дихателни пътища и кръвоносни съдове (своеобразен хастар на организма), от епителна тъкан е и кожата. Най-честа причина за рак са карциномите.
Кои са рисковите фактори?
Съществуват рискови фактори, които подлежат на контрол и такива, които не могат да бъдат променени. Рисковите фактори за появата на рака могат да бъдат възраст, пол, семейна, медицинска история. Други са свързани с канцерогенни фактори от околната среда, а трети с начина на живот - като тютюнопушене, употреба на алкохол, неправилна диета и излагане на слънце.
Рисковите фактори предполагат, че човек може да развие онкологично заболяване в даден етап от живота си. Но това не означава, че задължително ще се разболее от рак. Често пъти някои хора с един и повече рискови фактори до края на живота си не развиват рак, докато други, които не са подложени на нито един от рисковите фактори се разболяват.
Лечение на онкологичните заболявания
Начинът на лечение пряко зависи от конкретния вид рак, от фазата на заболяването и от други индивидуални фактори като възраст, здравен статус и лични предпочитания.

Основните четири типа лечения са хирургията, лъчетерапия, химиотерапията и биотерапията. При някои случаи се използва хормонална терапия или трансплантация на костен мозък.

Най-доброто лечение е това, което започва навреме и е съобразено с индивидуалната ситуация на болния. Възможността за пълно излекуване е правопропорционална на ранното откриване на рака.

Злокачествените онкологични заболявания най-общо се делят на два вида:
- Солидни тумори – най-често под думата рак се разбира именно солиден тумор – рак на белия дроб, на гърдата, на дебелото черво, на простата, стомаха и т.н.
- Хематологични злокачествени заболявания (рак на кръвта) – левкемии, лимфоми и др.
Солидните тумори, след откриването им от различните специалисти, се насочват към хирург, който заедно с онколог решава да извърши определен вид операция за отстраняване на тумора. Често хирурзите действат сами, без консултация с онколог. След отстраняване на тумора, част от изрязания материал се дава на патоанатом да определи вида на тумора, степента на злокачественост и дали изобщо е злокачествен. По време на самата операция се прави експресно патоанатомско изследване на малко парче от тумора, т.нар. ГЕФРИР. При това изследване се определя степента на изрязване – само тумора при доброкачествените или целия орган ,,до здраво” - при злокачествените.

След операцията, при злокачествените тумори се провежда (в 60%) от случаите, т.нар. адювантна химио- или лъчетерапия с цел да се унищожат останали незабелязани клетки на тумора. След всичко това пациента се счита за излекуван, ако през следващите 5 – 10 години няма локален рецидив или метастаза на тумора. Фактически лечението, което може да доведе до излекуване на рака, на съвременния етап е само хирургията, която отстранява тумора. Отстраняване на тумора може да се постигне и с лъчелечение, когато е възможно облъчване на тумора от поне две страни.

При прогресия на заболяването – рецидив на старото място или откриване на метастаза в друг орган, се започва лечение, което не си поставя за цел пълното излекуване на пациента. Тук вече битката е за удължаване на живота чрез подтискане на заболяването. Тази битка продължава между 6 месеца и 3 – 4 години. Провеждат се определени линии на хормонотерапия, лъчетерапия и/или химиотерапия, според регистрацията на лекарствата и според приетите протоколи при всеки тип рак. За съжаление с по-старите средства се постигаше малко удължаване на живота, при това, придружено с тежки странични ефекти от лечението – опадане на косата, слабост, повръщане и др.

В последните 5 години в медицинската практика навлизат нов тип лекарства, които удължават живота на онкологично болните, без да увреждат качеството му. Това са т.нар. нови ,,прицелни” лечения в онкологията.

Хематологичните злокачествени заболявания се лекуват от хематолози в хематологичните клиники. У нас по-тежките случаи се насочват в някоя от петте университетски клиники. Провеждат се различни схеми на химио- и лъчетерапия. Като цяло болните с хематологични злокачествени заболявания се откриват в доста напреднал стадий на заболяването, поради нетипичните симптоми на болестта. Тези болни обаче, живеят по-дълго от болните със солидни тумори в също толкова напреднал стадий. Ако онколозите се борят за месеци до година по-дълъг живот на пациент с метастази, то хематолозите се борят за 3 до 5 години удължаване на живота, понякога и за повече. Нежеланите лекарствени реакции при хематологичната терапия са също толкова тежки, както и при солидните тумори.




Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор DJ MK Crazy (непознат )
Публикувано31.05.13 19:30



Здравейте и от мен.
Случайно попаднах тук, виждам, че клубът е пълен с полезна информация. Моят случай е, че баща ми е в много тежък случай - метастази, 4ти стадий. Докторите му дават макс 6 месеца живот, а може и по-малко да е, защото назначените химиотерапии често ги пропуска, заради лоши показатели на кръвта. Най-животозастрашаващото при него са разсейките в черния му дроб, заради които лекарите очакват целия орган да блокира. Все пак борим се, не сме се отказали и ще продължа да се боря до последно!

Пожелавам на всички членове тук само успехи с тази коварна болест!!!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: DJ MK Crazy]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано31.05.13 21:24



Здравей, за чернодробните метастази имаме специалист, който прилага метода термоаблация. Ето инфо

Свържи се и се консултирай дали е подходящ. Успех!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор DJ MK Crazy (непознат )
Публикувано02.06.13 18:56



Благодаря ти, Buba67! Не знаех за него, ще направя една консултация, пък да видим.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор ВЯРА (непознат )
Публикувано02.10.13 18:22



Здравейте, хиляди благодарности, че ви има!
Аз имам питане относно това къде в София е най-добре да се проведе химиотерапия. Бих искала да мога да осигуря за майка си най-добри условия, професионално и човешко отношение. Преди 2 седмици я оперираха от тумор на дебелото черво и следващата стъпка е химиотерапия.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: ВЯРА]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано02.10.13 19:27



Здравей, за София вариантите са няколко: СБАЛО, ИСУЛ, болница Сердика, СофияМед, последните две са частни. Поне отношението към пациентите е човешко. Съвет - избирате две от горепосочените, регистрирате я /с епикриза и лична карта/, за да разгледат случая и на онкологичен комитет. После избирате в коя да започне лечението. Самото лечение е безплатно.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 02.10.13 19:28.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор freedomO4 (непознат )
Публикувано08.01.14 21:58



Здравейте !
Преди няколко дни баща ми го приеха в болницата за изследвания и се оказа че има рак на панкреаса (има и някакво петно на черния дроб).Утре ще го прибирам от болницата и ще знам всички подробности.Много съм объркан и незнам какво следва от тук на сетне.Предполагам че докторите ще ми кажат утре но реших да потърся съвет тук.Случайно от попаднах на доцент Александър Юлиянов,който практикува в Стара Загора и му записах час при него за вторник.Моля за съвет за този доктор или за някои друг , каквото и да е .......... надявам се да ме разберете и извините но наистина незнам какво да правя .....

Благодаря Предварително !
Поздрави !



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: freedomO4]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.01.14 22:34



Здравей, д-р Юлиянов е много добър избор. Ако трябват насоки, той ще ги даде.
Нека да мине прегледът ви, после ще говорим пак. Стискам палци!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: freedomO4]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано09.01.14 10:44



Здравей,

съжалявам за това, което ви се случва.

Джул, вече ти е писала - нужно е да имаш повече информация за да се ориентираш какво да четеш, а и съклубарите каква информация да дават.

Но ако междувременно не те свърта и искаш да правиш нещо, да четеш, иди в Справочник на темите в клуба - темата е закачена на първа страница горе. Там ще видиш теми по видове рак, както и много други полезни теми.

Дръж се, ще бъдеш нужен на баща ти с цялата обич и грижа, на които си способен!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: freedomO4]  
Автор freedomO4 (непознат )
Публикувано09.01.14 19:14



А дали здравната каса оказва някаква помощ , отностно изследвания лекарства или евентуална операция или каквото и да е и ако има нещо такова към кого трябва да се обърна ,личния лекар някои друг или незнам ???? или може би въобще да не търся помощ от държавата ...?????



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: freedomO4]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.01.14 20:38



Здравей, да, има клинични пътеки за лечение на тумори. Пътят е следния - с епикризата и лична карта го регистрираш в онкологичен център - къде - решавате вие. Във всяка онкология се събират онкологични комитети и с протокол дават мнение за лечение - химиотерапия, лъчетерапия, палиативни грижи.

Изчакай консулта с доц. Юлиянов, питай го къде да се регистрирате и лекувате.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 09.01.14 20:39.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: freedomO4]  
Автор freedomO4 (непознат )
Публикувано15.01.14 23:54



Здравейте!Днес бяхме във софия във ВМА. Баща ми го приеха във вма по клинична пътека 32.Пое го д-р Сираков.Като за начало трябва да му поставят тръбичка(стенд)на жлъчния път,неоперативно а чрез някаква тръба през устата.Интересува ме какво точно от лечението му поема здравната каса,понеже ме накараха да му купя тръбичките и още някои неща,на стойност около 500 лв,за който неща ми обясниха че здравната каса не ги поема!!!???Майната му(моля да ме извините) на пърите но се притеснявам да не би само да ни използват и нищо да не му помогнат. Къде мога да получа необходимата информация.Благодаря предварително.
И още нещо искам да попитам,аз съм от Раднево ,намира се до Стара Загора,утре или в петък може би пак ще съм в софия,ако се наложи да преспа знаете ли някое по евтино и що годе добро място , понеже ще съм и с маика ми?



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: freedomO4]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.01.14 08:57



Здравей, стискам палци да мине бързо и безпроблемно процедурата. Не са те излъгали, всички скъпоструващи консумативи здравната каса не ги поема, законно те обират.



"Скъпоструващи консумативи за провеждане на лечение
Комплект за ендоскопска резекция при горна ендоскопия еднократен НЗОК не заплаща посочения консуматив
Балонен екстрактор НЗОК не заплаща посочения консуматив
Кошница за механична литотрипсия НЗОК не заплаща посочения консуматив
Пластмасова ендопротеза за жлъчните пътища НЗОК не заплаща посочения консуматив
Пластмасова ендопротеза за панкреаса НЗОК не заплаща посочения консуматив
Игла за тънкоиглена биопсия под ехографски контрол НЗОК не заплаща посочения консуматив
Игла за биопсия през ехоендоскоп НЗОК не заплаща посочения консуматив
Набор за термоаблация НЗОК не заплаща посочения консуматив"

Копирах го от

А за място за преспиване се надявам да се включи някой, който може да помогне.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: хотел в Александровска, до ВМАнови [re: Buba67]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано16.01.14 10:29





Хотел Медик, 60 лв. двойна стая, стаите с повече легла са по-евтини. Чисто, топло, съвсем прилично за цената. В оградата на Александровска има място за по-пряк път до ВМА.

Извинявам се,че линкът не е активиран, до URL при мен не работи.

Редактирано от Buba67 на 16.01.14 12:50.



Тема Re: хотел в Александровска, до ВМАнови [re: MamaD]  
Автор freedomO4 (непознат )
Публикувано16.01.14 14:37



благодаря много, наистина полезна информация и за хотела и ГИСТ



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор freedomO4 (непознат )
Публикувано25.01.14 16:19



Здравейте !
Преди 2-3 дни изписаха баща ми от ВМА София и вече му сложиха трубичката на жлъчните пътища.Пооправи се човека,поне временно.За жалост вече започнаха болките в корема.Регистрирах го в онкото в Стара Загора,от там му изписаха опиати за болката(да не ви говоря каква е бумащина и търчене,сигурно и вие сте се сблсъскали с тази наша добре уредена държава).За жалост и доц.Юлиянов от Ст.Загора,и д-р Сираков ВМА-София,и проф.Киров Вма,и още 1-2 ма лекари всички ме отчаяха и с две думи ми казаха че няма смисал и от каквото и да било,нито операция,нито някакъв химио терапия,лъче терапия и какво и да е :(

, много е тежко....,баща ми започна да нервничи,не излиза никъде , боли го ,иска само мен,аз да съм до него само мен слусша , само с мен разговаря,а тои не знае всъщност какво му е ...... как да му кажа- не мога,господ ми е свидетел не мога,а разбере ли ще се предаде.Постоянно задава въпроси,пита ме за всичко,има съмнениня а аз само го лъжа и лъжа ... Започнах да му давам ,МАСЛО ОТ ЧЕРЕН КИМИОН И ГОРЧИВ ПЪПЕШ (след като ме отчаяха лекарите,трябва да пробвам нещо не мога да стоя безучастен),лъжа го че лекарите са му го изписали,,него го боли и си мисли че е от тези неща(а като сложим и хапчетата става каша).Незнам дали е нормално да го боли ,дали е от тези неща които му давам или си е от болеста ,той е на границата да откайе да ги пие и да пие само хапчетата.Може ли да ми дадете съвет????Също така имам нужда и от някой лекарства ,ако некой подарява или продава нека ми пише на е-маила : rumen_2002@yahoo.com. Знам че има теми за подаряване и продажба на лекарства но са много и затова пиша тук .Лекарствата които пие са :
1,Ursofalk
2.Ацилесол
3,Дуспаталин
4,Легалон
ако някои има нека се отзове , моля ви!
Моля даите ми съвет отностно черниа кимион и горчивия пъпеш.дали е нормално да го боли или е от тях,дали не е лошо да му ги давам и двете или пък да си пречат с лекарствата с които пие и т.н. Мога още много да продължа да пиша но просто нямам думи и сили вече............... тежко е хора........ това не мога да го пожелая и на най-големия си враг..........
Благодаря предварително !
Поздрави !!!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: freedomO4]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано25.01.14 20:11



От горчивия пъпеш не би трябвало да го боли корема, нали го разреждате със вода. Но другата комбинация не ми е позната и е възможно от лекарствата да има странични реакции. Незнам какво друго да ти напиша. Със сигурност преживявате тежко време.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: freedomO4]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано26.01.14 01:44



Здравей freedomO4, отчайващо е човек да не знае към кого да се обърне за помощ след като традиционните лекари кажат, че не могат да помогнат. Разбирам колко ти е трудно - баща ти е, притесняваш се, искаш да направиш нещо, мъчно ти е да го гледаш да страда. Вярвай ми, на всички , които пишем в клуба ни се иска да помогнем по някакъв начин – споделяме едно или друго, чуто или прочетено някъде, споделяме неща, които някой от нас ползва, но ние все пак не сме медицински лица, повечето хора, които пишем тук сме с диагноза рак, но както знаеш ракът е толкова много видове и не всичко чуто и прочетено ще подейства еднакво на всички. При един човек едно може да подейства - при друг друго, ако на един човек му действа – на друг същото нещо може да не му подейства.

От личен опит знам, че понякога в стремежа си човек да направи нещо за да помогне на себе си или на свой близък, започва да купува и да пие всевъзможни чути или прочетени някъде неща с надеждата, че някое от тях ще проработи. Проблема като цяло с нашето заболяване е това, че до сега никой не може да ни гарантира какъв ефект ще има едно или друго нещо , било то терапия, билка, масло от черен кимион, горчив пъпеш или друго ...Всеки сам за себе си поема риска и решава какво да приема.

Аз не видях да си споменал по колко и по какъв начин приема баща ти от маслото от черен кимион, но бих те посъветвала каквото и да решиш да дадеш на баща си, колкото и да е прехвалено това нещо някъде дори и в този клуб да е - първо прочети и разбери какви странични ефекти може да има и дали евентуално няма да навреди докато помага.
Сигурно знаеш, че колкото и да се спряга за лечебно дадено нещо е по- добре в началото за известно време да се започва с малка доза и ако случайно има някакви оплаквания след приема да се прекрати приемането на въпросното нещо за няколко дни, за да може да се прецени дали на него се дължат оплакванията към момента. Не е за предпочитане да се взимат повече от две нови неща изведнъж и е по-добре да има разстояние от поне няколко дни между приемането, за да може да се види кое как действа…Обикновено между приема на някои неща е добре да има разлика т.е. да се приемат по различно време на деня(освен ако не е споменато, че едновременният им прием е за предпочитане) за да не си пречат едно на друго. Лекарствата по принцип е по-добре да се приемат самостоятелно а не заедно с някакви билкови и др.

Имай на предвид и това, че хора, които имат здрав стомах по-лесно понасят някакви лечебни комбинации, но доколкото разбирам проблема на баща ти е с панкреаса и жлъчката, все пак бъдете предпазливи какво ще му давате, тъй като в такъв момент определени неща могат повече да раздразнят стомаха и да предизвикат болки, а знаеш при някои хора и пикантните или ароматните храни могат доведат до проблеми . Само лекар може да ти отговори на какво може да се дължат болките при баща ти , както и да ви посъветва дали не трябва да спазва някаква диета или поне кои храни да приема и кои да избягва.
Все пак маслото от черен кимион се прави от семена черен кимион, които обикновено се ползват в малки количества като подправка, а както знаеш не всички подправки понасят еднакво на всички хора. За горчивия пъпеш не мога да изкажа мнение тъй като не знам какви странични ефекти може да има.


Не се отчайвай – търси, чети, питай, и не забравяй, че винаги има надежда, има толкова много случай дето от медицината първоначално са били отписани а в последствие са се оправили. Всичко е въпрос на късмет!

Пожелавам ви много сила, здраве и късмет и дано баща ти се оправи!




П.С. Това, което написах в този мой постинг е лично мое мнение, не те ангажирам с него, просто исках да помогна по някакъв начин, а и се почувствах длъжна да го направя тъй като бях дала информация за черния кимион в темата за панкреаса. Аз съм с друг вид рак, но също приемам такова масло(както и още други неща), но понеже по принцип съм с чувствителен стомах не смея да взимам цялата доза, която е написана в рецептата, а взимам само половин лъжица от маслото в малко сок от грейпфрут, два пъти на ден , пия го една седмица и една седмица почивам.

Редактирано от TNBC на 26.01.14 02:30.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: TNBC]  
Автор freedomO4 (непознат )
Публикувано26.01.14 10:55



Благодаря ти много TNBC , и на теб и на kaloyana_-177704 , благодаря на всички който пишат и ми дават някакъв съвет и помощ , повярвайте ми това е много за мен ..... Напълно съм наясно с нещатата,че при всеки човек е различно,че при едни мойе да помогне , при други не и т.н.,но най лошото е че нямам много време ,според всички лекари му остажат 2-3 до 4 месеца и аз трябва да пробвам.Наясно съм и с рисковете , но ако нищо не направя ,след това цял живот това ще ме мъчи че не съм пробвал........
Давам му горчивия пъпеш (тои е на капсули и не се усеща мн ого вкуса му) , по 1 хапче сутрин и вечер, а черният кимион (тои е масло-в течно състояние), сутрин 30 мин . преди храна една чаена лъжичка със сок или мед смесена,след това следобед към 14-15 часа пак същата доза и вечер към 20.00 часа отново.Днес се чух с маика ми и ми каза че снощи и днес засега нямал болки и ги пиел ,явно болките са от самата болест от самия рак..... В предния пост , пропуснах да напиша че обезболяващите който пие са :Трамалгин ,изписаха му ги от онкото в стара загора по едно хапче сутрин и вечер. Отностно това да се консултирам с някого отностно билките и лекарствата ,към кого трябва да се обърна ,лекар ,диетолог ,билкар ...знам ли и аз ????? ако знаете за някои напишете ми име или адрес , по принцип съм от Раднево ( Стара Загора ) ако може да е в региона но не е проблем където и да е ще отида ако трябва.
Благодаря отново на всички ВИ !
Поздрави !



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: freedomO4]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.01.14 12:34



Чета те със свито сърце, а си представям какво ти е на теб и денем, и нощем. Но трябва да стискаме зъби, защото на болния му е още по-зле.
След като лекарите вдигат ръце, почваш да търсиш където-каквото чуеш. Предполагам, че си изчел темите ни в Рак на панкреаса:

Има доста споделен опит.

Чувал ли си за Центъра по интегративна медицина в София? Има доста различни мнения за него, лечението е скъпо, но може би пък поне да облекчат положението на човека. Тук има описана една сходна на вашата история и дори да е с рекламна цел, никой не е казал, че всяка реклама лъже:

Напоследък нашумя един иновационен ултразвуков метод за лечение на тежки ракови заболявания с ХАЙФУ в Плевен. Може да прочетеш тук:

Ако те интересуват билките, определено препоръчвам рецептите на Петър Димков. Помагали са ми при различни случаи. Трудни са като режим на следване, но поне вече могат да се намерят всички билки. Ако се наложи, в София има една аптека на ул. "Поп Богомил" № 38, тел. 983 99 16 и 983 60 03. Там работят фитотерапевти, които дават съвети, имат и готови рецепти. Сигурно имат практика да изпратят билките с наложен платеж.

Бих препоръчала също и хомеопатия. Имам личен опит и то положителен, дано и на вас помогне. Много добър хомеопат (и фитотерапевт) е д-р Атанас Михайлов, който обаче също е в София. Дано това да не е голям проблем, но сигурно може да се консултирате и без да водите болния при него:

Д-р Атанас Михайлов
Уеб сайт: http://www.bns-bg.hit.bg
E-mail: verbenam@abv.bg
Телефон 02/865 11 82
Адрес София; кв. Лозенец, ул. "Милин Камък" № 63

Разбрах, че телефонната връзка с него е трудна, така че трябва повече упорство при звъненето. Също така, ако се отиде на място, не се съблюдавали часовете, а хората влизали по реда на пристигането. Смятам, че няма да ви върне, дори и да сте последен на опашката.

Това е засега. Пожелавам успех и късмет!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: freedomO4]  
Автор ramibolu (hope)
Публикувано29.01.14 12:06



Здравей, много съжалявам за проблемите ви и от сърце ви желая здраве и късмет. Аз имам Ursofalk - 3 блистера (това са 75 таблетки). Живея в Пазарджик. Ще ви ги дам, само предложете как.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: ramibolu]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано29.01.14 14:43



freedomO4, ако те интересува предложението на ramibolu, и ако нямаш достъп до клуба, може да й пишеш на ЛС или мейла





Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: N O6O6]  
Автор freedomO4 (непознат )
Публикувано29.01.14 15:25



Благодаря ви отново !!!!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: freedomO4]  
Автор freedomO4 (непознат )
Публикувано11.02.14 20:34



Здравейте отново !!!
Скоро не съм писал , но е разбираемо .... не спирам да търча от болница на болница от лекар на лекар и така....... Няколко думи за баща ми и това къде съм ходил и какво сме направили ... Бях в София и успях да отида до тази клиника за интергративна медицина. Срещнах се с Д-р Дамянов ,общо взето погледна на 2 на 3 епикризите на татко и около 10-15 мин ми изнесе една лекция ( точно това което го пише и във сайта) и в крайна сметка се стигна до финансовата страна и ми каза че са ми необходими около 5 000 - 7 000 лв. в крайна сметка разговора се въртеше около парите и на мен това не ми хареса.Някак си не успя този човек да ми вдъхне доверие а и почти беше убеден в думите си че ще излекува татко.Незнам може би тези хора са помогнали на някого , но на мен не ми вдъхнаха никакво доверие и реших да не им се доверя.А и ми взеха такса за консултация за неща който ги пише и в сайта , нищо индивидуално за конкретния пациент ( моля не ме разбирайте погрешно , парите не са от значение ,но мисля че там се спекулира много с болеста и лечението - това е лично мое мнение не ангайирам никого с него).От там на връщане минах през Пловдив : Централ Онко Хоспитал .Много възпитани и обръщащи внимание хора.Бях се обадил предварително и когато отидох веднага ме насочиха къде да отида.Изчаках 10 тина мин. и дойде някакъв доктор ,професор или доцент незнам за жалост не му запомних името.Човека ме прие , взе епикризите , разгледа ги внимателно и ме посъветва да направим изследване за билиробина.Понеже след поставянето на тръбичката на жлъчката показанията на билиробина би трябвало да се понижат.На епикризата са му над 200 а трябва да паднат под 25 и ако евентуално това стане би могло да му се приложи някакъв вид от най леката химио терапия,ако ли не отновово единствено нещо е само обезболяващи до настъпването на ...... Дори каза че ако е паднал този маркер не е проблем и там да го настаним като всичко ще е безплатно.Дори не ми взеха и 1 стотинка за консултацията.По пътя за Раднево аи след това много размишлявах ... как е възможно на едно място да е напълно безплатно а другаде всичко или почти всичко плаща,как може на едно място да ти обърнат внимание да погледнат на теб като на човек а на друго те имат за банкомат,как може всичко в тази наша любима България да е с главата надолу и да те изцеждат до последно без какпка свян ,дори няма и съчуствие ....И така се прибирам към нас със свито сърце ,боли ме и отново без решение на проблемите а татко ме чака с някаква надежда(а той дори незнае какво му е).Прибрах се , отново четох много за Герсон терапията,намерих си книгата,влезнах в сайта на клиниката в унгария ,лечението е 6900 ежро за 2 седмици .Парите ще ги намеря не са такъв голям проблем,но как да му кажа : Татко , болен си от Рак , отиваш си и трябва да направим това и това . Той няма да го понесе , все говори че от това най го е страх и добре че не е болен от това зашото иначе щял да направи някоя глупост.Майка ми и тя горката вече няма сили .... гледам я как страда и болката ме разяжда още повече.Страх ме е и тя да не се разболее.Аз трябва да се държа пред него,пред нея,пред близките,пред кого ли не и няма с кой да си кажа 2 приказки а и аз не издържам вече..... Както и да е , прибрах се , него го боли , особенно след като се нахрани,вечер почти не спи , през час става по малка нужда и го боли , денем малко го успокоява и все го избива на сън , не е излизал от вкъщи повече от месец.Всеки ден сутрин и привечер съм при него , когато майка я няма ,човека само с мен говори,не иска никой друг,играем карти , табла когато е по добре,а аз като го гледам отвътре мисълта ме изяжда......отново ме стяга сърцето,но се държа и му казвам като оздравееш ще излезнем на разходка,ще си идем на село и какво ли не,а той : Да , момчето ми ,само да си жив и здрав ! (до последно мисли само за мен).Отново го боли,а той не е от хората който се оплакват за щяло и не щяло.Успях и му смених лекарствата (опиатите),даваха му тремалгин ,сега вече ги смениха на Долтард.От 3 дни е на тях и слава богу,СЛАВА БОГУ,по добре е ,почти не го боли ,хапва , става 2 до 3 пъти вечер до тоалетна,даже пожела утре да излезне на кафе с неговите приятели,майка малко се поуспокои,като вижда че поне не го боли....... Татко , отказа да пие и черния кимион и горчивия пъпеш,намерих му капсули и от двете и не са скъпи , но не иска и да чуе за тях,понеже си мисли че от тях го боли.Някак си се примирихме с мисълта..... Решихме да не го тормозим , да прави каквото иска,да се храни с каквото иска , да пие каквото иска, въобще всичко само да се чуства добре,в крайна сметка това може да са последните му дни или месеца не бива да го тормозим.Майка се притеснява за всичко ,гледам да я отменя във всичко което мога само и само да си почива и да не мисли.... Незнам дали знаете какво е чуството да се подготвяш за най лошото , при още жив човек и то близък,родител..... не издържам психически,понякога ми идва да кажа "майната му на всичко ".
Мога да пиша още много много ..... знам че не съм единствения със случващото ми се и ви моля да ме извините ако съм ви досадил.
Накрая искам отново да ви помоля за лекарства ако някой има нека ми пише , тук или на е-майла ми : rumen_2002@yahoo.com , или във facebook ,където и да е .Имам нужда от :
ацилесол
легалон
дуспаталин

Но най важното е Долтард -а .От онкото ми дадоха безплатно , но са само 50 хапчета за 25 дни и ми казаха че в аптеката няма да има в близките месеци и не се знае до кога, имало някакъв проблем с доставчика и цената .Ако някой има нека пише или ако знаете от къде мога да си го купя и на каква цена е ,ще съм ви много благодарен.

Лека вечер на всички и още веднъж моля да ме извините ако по горе написано е прекалено объркано и несвързано или пък ако съм досадил на някого.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: freedomO4]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.02.14 22:11



Следя одисеята ти и ме изпълва силна жал, защото твоят случай е един от многото... той просто е показателен за нашата система. Отначало мислех да ти предложа да пишеш в темата, свързана с конкретното заболяване на баща ти, защото често хората влизат в темите, които по някаква причина са им "близки". Но сега като прочетох написаното, мисля, че ако го поместиш в темата "Споделено с болка", ще го прочетат много повече хора:

.
И ще получиш много повече отзиви. Може просто да използваш опциите copy-paste.
А лекарствата, които търсиш, може да отделиш в нова тема, напр. "Търся спешно" или "Моля за помощ" - тогава задължително всички ще я прочетат.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: *jull**]  
Автор freedomO4 (непознат )
Публикувано11.02.14 22:57



Благодаря ти jull!
Дори само това че четеш това което пиша и ми пишеш отговор е много .... послушах те и съм изпълнил съветите ти .
Поздрави !



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор vasilka.1961 (непознат )
Публикувано22.10.14 19:29



Здравейте,
нова съм и имам ММ-меланом 2 ра степен.В момента съм на роферон.Поставиха ми диагнозата на 18.07.2014 и можете да си представите светът се срина за мен.Има ли някой със същото заболяване и може ли да сподели опита си с мен.Ще бъда благодарна.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: vasilka.1961]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.10.14 19:55



Здравей, мила, всички тук знаят какво е да се срине светът в един миг, затова имаш нашето разбиране и съчувствие. В момента на първа
страница е отворена тема за ММ. Съветвам те да пишеш там - така хората, които влизат в нея със сигурност ще прочетат твоя постинг.
Каня те да влизаш и в темата РАЗДУМКА - там се сприятеляваме и си говорим за разни приятни неща. Ще се радвам да се присъединиш!



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.