Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:38 13.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор nik1357 (непознат )
Публикувано18.12.09 17:36



Бъдете здрави

,
Бих желал да намеря място,където са събрани всички неща които се отнасят до нашия статут.Аз бих се наел да систематизирам информацията ,ако мога да я събера с ваша помощ.Опита ми като раково болен е съвсем кратък.Преди 2 месеца ми откриха рак на десния бъбрек.Днес ме изписаха от болницата в Русе с отстранен бъбрек.Не можах да намеря какво трябва да очаквам на телк-срок и размер на пенсията;Съпътстващото ми заболяване-хипертония има ли някакво значение.В болницата чух ,че се полага безплатна годишна винетка-някой знае ли повече за това. За социално подпомагане къде и какви документи да подам.Не знам дали сте го обсъждали,но някои банки имат застраховки по кредитите и при нетрудоспосбност застрахователите покриват вноските .



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: nik1357]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано18.12.09 17:47



Здравей nik1357. Темата, в която сме коментирали кога и как става минаването на ТЕЛК, пенсия, социални добавки е тази:



В нея има линк към първата част на темата.
В резюме, на ТЕЛК ще се явиш след 6 месеца болнични. От процента инвалидност зависи на какво имаш право. Ако имаш въпроси ще помоля да ги задаваш в темата за ТЕЛК, така информацията се събира на едно място.

Не ти казах добре дошъл, защото не звучи добре на фона на диагнозите ни, но мога да ти кажа, че тук сме отбор, който помага винаги когато и с каквото може и то от собствен опит.


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 18.12.09 17:48.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Valery 72]  
Автор janaik (непознат)
Публикувано21.12.09 18:54



здравеи ,нау4их за д-р Дамянов в Дружба и отидох там за терапия ,ако знаеш разкажи има ли добри отзиви лекуват ли там?доволни ли са хората?



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: nik1357]  
Автор Aдмиpaл Tpoekypoв (на вахта)
Публикувано21.12.09 19:56



Мисля, че раковите заболявания са изключени /непокрити/ рискове в повечето зстраховки, за които споменаваш. По принцип на такива застраховки не разчитайте - казвам ви го като юрист сс опит в банковото право.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: nik1357]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано22.12.09 14:11



и аз да добавя /като вишист-застраховател и застр.агент с дългогодишен опит в общо и в животозастраховане/ :
- онкозаболяванията се признават само ако не са били факт при сключването на застраховката /всеки застраховател определя специални условия - дали се отнася за покриването на здравните клаузи - престой в болница и т.н., дали за нетрудоспособност - много са условията - трябва да се питат и да се четат преди да се подписва договор/
-ако клиентът е знаел за това си заболяване към момента на сключването на застрахователен договор/доказва се с документи - търси се личния лекар и т.н./, то може да бъде подведен и под отговорност и за подаване на фалшиви данни... да не говорим, че никакви обезщетения няма да се изплатят
-а банките също си имат своите условия за кредитополучатели и невинаги те съвпадат по условията на застраховките със застрахователните клаузи...в повечето случаи лихвите по кредитите остават за наследниците...
***По-добре да изгориш, отколкото да изтлееш!***

Редактирано от LlDl_ru на 22.12.09 14:12.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор belmur (непознат )
Публикувано14.01.10 18:14



как се става член на клуба чисто технически не се спавям скомпютъра



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: belmur]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.01.10 18:35



След като вече пишете, значи сте част от нас. Няма списък с членове. Всеки, който има нужда от помощ и съвет и можем да помогнем е добре дошъл.
Това е клуб за Взаимопомощ.
Какво точно ви интересува и как не се справяте технически? Няма проблем като намерите тема с нещо, което ви интересува, задавате там въпрос. Който има време и опит и може да ви отговори ще го направи.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор vedda (новак)
Публикувано22.01.10 09:31



Не ми се получава изпращането на бележки. Моля да ми обясните.



Тема Re: Изпращане на бележкинови [re: vedda]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.01.10 10:39



Ако искаш да изпратиш бележка, кликаш с мишката върху името /трябва да е влязъл регистриран човека/. Излиза профила на човека, най-отдолу под правоъгълника има два сини символа, плик за писмо и стрелка. Кликаш върху плика и ти излиза формата за бележка. Пишеш каквото имаш и натискаш бутона Изпрати долу. Това е. Пробвай.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Изпращане на бележкинови [re: Buba67]  
Автор vedda (новак)
Публикувано22.01.10 11:35



Благодаря Буба! Точно по този начин действам, но не се получава. Винаги ми изписва грешка. А мисля , че тези на които опитах да изпратя, са регистрирани. Ще пробвам да изпратя на теб. Дано не те ангажирам с това.

Редактирано от vedda на 22.01.10 11:37.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.