Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:58 13.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Coня]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.08.10 22:03



Здравей! Много съжалявам, че такова малко детенце е подложено на подобни изпитания, но болестите не подбират... Доколкото разбирам, става въпрос за вид неходжкинов лимфом, но точно за Бъркитов тип досега много не е писано. Но така или иначе, има доста общи неща, за които може да прочетеш в темите за неходжкиновия лимфом:

Мисля, че е добре да отвориш нова тема "Неходжкин - Бъркитов лимфом", в която да пишеш.
Ние тук четем всичко и който знае, помага със съвети. Макар и рядко, но в Клуба влиза и лекар, който отговаря на зададени въпроси.
На първата страница на Клуба ни има Справочник на темите, където можеш да откриеш много полезна информация. Мисля, че засега актуална при вас е химиотерапията. Ще намериш полезни съвети за преодоляване на страничните й ефекти, за храненето, за детоксикацията на организма и т. н.

А как се чувства детето, как понася терапията? Къде се лекувате? Ако имаш въпроси, питай без притеснение!
Желая ти много кураж и късмет! А на малкия боец - целувки!

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 06.08.10 14:38.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Coня]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано06.08.10 14:01



Привет, Соня!
Тази тема

отвори майка на момченце със същата диагноза като твоето и на същата възраст.
Ако искаш продължи да пишеш в нея, за да събираме информацията на едно място. Сподели как се чувства детето и къде се лекува.
Успех!

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: nelgina]  
АвторCoня (Нерегистриран)
Публикувано06.08.10 14:52



Благодаря ви, момичета!
Много моля, ако имате координати на другите майки (видях, че не са регистрирани, но все пак) да ми пишете - s_spasova@yahoo.com



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано20.09.10 13:35



Не зная къде да поставя въпроса, който ме интересува. Ако не е на място, моля модераторите да ме извинят. Чувал ли е някой за лечение на различни болести в това число и онкологични заболявания с уреди на zepir? Аз прочетох за този метод в zepir.com, но ми се видя толкова хубаво та чак не е за вярване.Ако някой знае нещо, моля да сподели, но не като реклама.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: нoвa]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано20.09.10 14:25



Здравей Нова. Лечението със запер, в комбинация с прочистване от паразити е методът за лечение на всички болести на Хулда Кларк. Слагам линк към написаното за нея и методите и.
Много хора ползват методът и, но като добавка, а не като самостоятелно лечение.


Ето още един сайт за запер и продукти:

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: нoвa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.09.10 14:28



Вероятно питаш за апарата срещу паразити? Често го произнасят по различен начин - зепер, запер... При нас съм го срещала в последния вариант. Така че напиши горе на търсачката на Дир-а думата "запер" и ще ти излезе всичко, което сме писали тук по въпроса. А то не е малко...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Авторpomost (Нерегистриран)
Публикувано25.12.10 17:01



Весела коледа на всички!Искам да ви попитам дали някои може да ми помогне!Изчетох много информация относно за Натанала, рецепта на Надежда и др.алтернативни методи за лечение в този форум,но относно Натанала всичката информация е от 2005-6 г.Доста хора които са писали че започват лекарството например Валентина и Биба на която съпруга е бил болен и е взимал Натанал и резептата на Надежда састо така и алое гел не са писали каква е садбата им и на близките им састо.Надявам се да са се излекували и да са живи и здрави.Интересувам се застото баба е болна от рак на костите вигда се на рентгеновата снимка тъмно петно на таза около 15см.Преди година я диагностицираха с коксоартроза но нисто не се виждаше до преди месец когато я заболяха бъбреците.Опитахме се да я закараме в София за пални изледвания, но болките са непоносими и решихме да не я мъчим.Докторите се съмняват 4е това може да е разсеика от друго място.Искаме да започнем ле4ение с Натанал,билки,алое и сабирам информация ,а материалите по тези вапроси са малко стари и няма обновяване по слу4аите на хора които са ги използвали.4 месеца преди това откриха рак на белите дробове на вуичо ми с операция изрязали са половината дроб сега на химиотерапия и след тожа лечетерапия.Искам и на него да помогна по някакъв начин със тези добавки ,а ако някои знае други и каквато и да е инормация относно двата случая може да ми пише тук или на моя е маил-pavchoo@abv.bg сте сам ви много благодарен.Желая ви много здраве и живот!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Авторgugu (Нерегистриран)
Публикувано25.02.11 16:46



здравейте приятели днес пак бях в онкодиспансера да ми поствят Золадекса .В момента съм и на Хелода капсули 500мг .Днес докотрката ми каза че не знае дали трябва да ми поставя Золадекс ..много странно преди 7 месеца каза няма проблем едното е хормонално другото е тарапия.Недоумявам тя луда ли е каква е....Как може да ми казва един път така а днес друго ....



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: gugu]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.02.11 22:07



Как така прилага лечение 7 месеца, а сега не знае?

Лечението трябва да е назначено с решение на онкологичен комитет и залепено в картона /досието/. Вътре в протокола трябва да пише какво е лечението и за колко време.
Не се шашкай, а си направи една консултация с друг химиотерапевт. Пиши ми на мейла, за да ти дам координати. Като цъкнеш върху името ми, излиза профила. Има мейл.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 25.02.11 22:08.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор kns07 (непознат)
Публикувано15.04.11 15:19



Здравейте, аз съм от новодошлите...Никога не съм си мислила, че ще трябва да се ограмотявам относно рака на белите дробове, но за съжаление ще се наложи :(((Предварително се извинявам, поста ми вероятно ще бъде доста объркан, но самата аз се чувствам така, не мога да приема това, което се случва от вчера насам и изобщо незнам как ще се справя и дали изобщо ще мога.Става въпрос за баща ми, той е на 52 години, миналата година получи схващане на дясната ръка, крак и част от лицето, тогава му казаха, че това е пред-инсултно състояние, правиха му доста изследвания, изписаха му куп лекарства,за известно време се чувстваше по-добре, но казваше, че ръката все още си изтръпва, сега се замислям дали и това няма връзка със заболяването...Още миналата година искахме да го вкараме за малко в болница, да направи пълни изследвания, но той като се почувства малко по-добре и отказа, от известно време обаче е много отпаднал, самия той казва, че няма сили за нищо, миналата седмица при силно закашляне се е появила кръв в храчките му.В понеделник беше на лекар, правиха му рентгенова снимка, на която излезе, че имал някакъв стар бронхит, и някакви просветлявания, пишеше също нещо за "разпад". Взеха го в болница за изследвания, оказа се, че кръвната му захар е 26, при норма до 6, отделно Креатинина му е завишен, левкоцитите също леко завишени, както и СУЕ, еритроцити под норма.От няколко дни му вливат инсулин за да свалят кръвната захар, направиха му бронхоскопия и скенер, на скенера се виждали изменения на дроба, които според докторката са злокачествени образувания, имало в дроба, паренхима /дано не бъркам думата / и лимфите.От бронхоскопията излезе, че в бронхите няма, там било възпаление от стар бронхит, в понеделник му предстои биопсия през гръдната стена, докторката казва,че нещата са много сериозни, според нея не може да се прави операция, защото разсейките са много и не позволяват :(((Много съм отчаяна, изобщо незнам от къде да започна, от два дни чета и ми става все по-зле и по-зле.От Варна сме, може ли да ме насочите към добри доктори тук, и изобщо какви са първите стъпки, знам че първо трябва да разберем какъв точно е рака и в кой стадий, но аз просто не мога да стоя и да чакам, като обезумяла съм, лекуващата лекарка е Д-р Ценова от болница Св.Марина/Терапията/, до колкото разбирам не възлага големи надежди, казва, че ще се прави химиотерапия, но още нищо не можело да се каже, докато не излезе биопсията, отделно и този диабет.Моля помогнете, отчаяно се нуждая от някой, който да ме насочи от къде да тръгнем.......




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.