Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:28 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема ОСТРА МИЕЛОИДНА ЛЕВКЕМИЯнови [re: Buba67]  
Автор IKSTA (непознат )
Публикувано03.11.11 10:49



Здравейте отново. Понеже темата липсва реших да отворим нова, макар и за не ново заболяване. Силно се надявам участниците тук да бъдат така сплотени и всеотдайни както и при ХМЛ. Нека да си помогнем взаимно и да си дадем кураж. Поздрави и нека Фортуна да бъде с всички нас.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: tinker.bell]  
Автор milenkat (непознат)
Публикувано11.01.12 14:09



Здравейте
Моят въпрос е за майка ми, възрастта е 59 години.При преглед от гастоентеролог е намерено образувание до матката.
Последва консултация с гинеколог:
Основна диагноза C56 обс. Злокачествено новообразувание на яйчника.
Обс. Ендометриална жлезна хиперплазия.
Обс. Полип на женските полови органи.
Не знам къде да напиша останалите подробности. Моля за Вашата помощ.
Просто съм много объркана, но се опитвам да запазя спокойствие.
Благодаря предварително.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: milenkat]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.01.12 14:13



Здравей, ето линк от темата Рак на яйчника 2,



опиши всичко и си задай въпросите.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор Tsvetelina (непознат )
Публикувано04.02.12 20:39



дравейте,
Макар да не съм сигурна, че това е правилният поздрав, но всички сме тук заради здравето.
На 18 януари, светът на моето семейство започна да изглежда по съвсем различен начин. Диагнозата на моя брат е Дифузен фибриларен астроцетом 2-ра степен по СЗО. Той е само на 33 години, но не смятам да остане на толкова. Предстои ни тежка борба. Наясно съм, че няма да спечеля войната, но искам като всички вас, колкото се може по-дълго да я водим и колкото се може по-дълго да удържам спечелените битки. Заради него и 7-годишната му дъщеричка искам да направя всичко възможно, тези битки са малко на брой и с много, много дълги примирия с болестта - наречени ремисия. Първата е спечелена. На 23-ти януари претърпя операция в ИСУЛ. Все още чакаме хистологичното изследване, искаме да го повторим. Не защото не вярваме на лекарите, а защото по български "три пъти мечка играе". Посъветвайте ме къде да го направим и при кого. Споделете и какво следва нататък. Искам да вървя по утъпкани пътеки, не да откривам топлата вода. До тук чета и слушам от приятели за лъчетерапия съчетана с темодал, но на братлето ми май няма да му се полага темодал заради ниската степен на тумора. Посъветвайте ме! Не знам дали пиша на правилното място и дали се справих от първия път с темата, за което моля за извинение! Моля, само за съдействие и споделен опит! Благодаря ви!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Tsvetelina]  
Автор Tsvetelina (непознат )
Публикувано05.02.12 11:47



Здравейте, утре ни предстои среща с лекуващия неврохирург на брат ми в ИСУЛ, но в главата ми е пълна каша. Пиша по един тефтер какво трябва да питам и да консултирам, но всичко ми е толкова непознато и объркано. Все пак се надявам на някакъв съвет от вас и насоки, с които да ми помогнете. Диагнозата е Дифузен фибриларен астроцетом 2-ра степен по СЗО. Къде да направим втората хистология и при кого? За какво лечение да питам и къде? Само лъчетерапия ли или в комбинация с химио? Какви лекарства да пие? Какви имуностимуланти? Мисля, че пак имаше лек епилептичен гърч? Моля ви, дайте съвет!!!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Tsvetelina]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано05.02.12 18:29



Мила, убедена съм, че много хора са прочели постинга ти и искат да ти помогнат, но просто не знаят отговора. На мен тази диагноза също не ми говори нищо.
Мога да те посъветвам да се концентрираш и да поровиш в Справочника на темите в клуба. Избери тема, която е най-близка до диагнозата на брат ти и задай въпросите си в нея. Така хората, които я следят ще я видят на първа страница и ще пишат.

Добре правиш, че записваш въпросите си. Така няма да пропуснеш нещо. Също много правилно е да търсиш второ мнение.
Добре е да си наложиш по възможност спокойствие и да премахнеш паниката от главата си за да си максимално полезна за брат ти. Когато човек се сблъска с болестта пред сетивата му се спуска воал от страх, паника и отрицание. Няма да ти се проясни всичко от раз, за това следващия ми съвет е много да четеш - от начало всичко наред, ще подбираш по-нататък.

Това, което мога да споделя е:

- Въоръжи се с търпение, любов и смелост. Приготви се за битка не само с болестта, но и със системата. Лекарите избягват обясненията - бъди настоятелна.

- За храненето обикновено лекуващите казват да си яде каквото си е ял. Не ги слушай. Поне докато се лекува - строга диета, съобразена с принципите на здравословно хранене и с диагнозата - без пържено, без захар, малко месо (телешко и пилешко), риба, много зеленчукови и плодови сокове (моркови, цвекло, ябълки, спанак и т.н.); много чайове (зелен, ройбос и т.н.), без алкохол, може по малко вино. Има и диетолози, които могат да подходят индивидуално. Да се храни поне 5 пъти на ден по малко. Вечер не по-късно от 18 ч. и да си ляга рано.

- Хранителните добавки са спорен момент. Въпрос на избор е дали да им се вярва и да се взимат. Има хора, които напълно ги отричат. Адски много са, но постепенно ще се ориентираш, на кои може да се има доверие. Някои от тях са: кръвен здравец, саменто, ехинацея, кордицепс, котешки нокът, алое вера гел, натанал и т.н.
- Ако физически не е отпаднал е добре да спортува ежедневно нещо леко - разходки, йога.

- Твърда вяра - и за болния и за близките, промяна в мисленето - има много хубави филми и книги за позитивното мислене. И за това си има специалисти, но никой лекар няма да се погрижи и да ви насочи. Ако сметнете за нужно и брат ти не се съпротивлява може да потърсите помощ - не е срамно, нито пък излишно!

Съжалявам, че не мога да отговоря на конкретните ти въпроси.

Успех и горе главата! Да животът му, а и на всички около него се променя тотално - приемете го и запретвайте ръкави! Всичко ще стане както трябва!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Ekna]  
Автор utrots (непознат )
Публикувано05.02.12 20:19



Много благодаря за мнението. Наистина се почувствах по-добре и с повече вяра. Бях се отчаяла, че никой не ми отговаря без да се замисля за елементарния отговор, който ми дадохте. Благодаря ви!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: utrots]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано05.02.12 23:54



Здравей и от мен! Добре е, че си задала въпроса на лекарите в нашия форум и виждам, че вече имаш отговор и то обнадеждаващ! Аз не съм лекар, така че мога да те насоча само към алтернативната медицина. Не знам какво е отношението ти към нея и хомеопатията в частност, но ако те интересува, ето нещо в тази връзка:



УСПЕХ!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: *jull**]  
Автор utrots (непознат )
Публикувано06.02.12 02:52



Благодаря! Непременно ще разгледам връзката. Майка съм на две момчета и благодарение на личната ни лекарка, която е специализирала хомеопатия имаме само две-три епизиодични срещи с антибиотиците за 14 години, а и вече прочетох доста неща за японските гъби. Имам много въпроси, за вас те може би са вече отговори. Утре сме при хирурга от ИСУЛ и ще питам, ще питам, ще питам...дано да има нерви да ми отговаря и след тоа ще пиша. Благодаря Ви!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Авторcecтpa (Нерегистриран)
Публикувано10.02.12 10:23



Здравейте,стресът и мъката са ми огромни,възможностите за помощ ?!? Ще разкажа-След продължителни болки в крака,лечение от невролог,престой в болница,неврология,от където беше изписан с диагноза шипове на гръбначния стълб,един ренгенолог се усъмни в снимката на тазобедрената става и ни насочи към сцинтиграфия на костите.От там заключението е направо за метастази по ребра и тазобедрени стави.Започна да се търси първично огнище и скенера на бял дроб показва пакети лимфни възли дори на надбъбречни жлези и в медиаст.В понеделник ще му правят бронхоскопия,но обясниха,че просто такъв е реда заради протокола,иначе процесът е много напреднал?!? т.е.надали има някакво лечение.Видях,че не съм писала,че става въпрос за брат ми -мъж на 62г.Той милият се притеснява,че не може вече да ходи дори с 2 патерици в къщи и нищо не подозирайки се чуди защо докторите не концентрират първо там усилията си и да му лекуват шиповете ?!?Въпросите ми са ИМА ЛИ НАДЕЖДА ЗА ЛЕЧЕНИЕ В ТОЗИ НАПРЕДНАЛ СТАДИЙ,ПРИ КОГО И КАК? 2.ТРЯБВА ЛИ БОЛНИЯТ ДА ЗНАЕ ДИАГНОЗАТА СИ? 3.КАК НИЕ БЛИЗКИТЕ ДА СЕ СПРАВИМ С ТРЕВОГАТА /лекарства,психотерапия/ЗА ДА СМЕ В ПОМОЩ,А НЕ ДА РУХВАМЕ ?Може би е писано по тези въпроси тук,но освен,че не мога да изчета всичко в клуба,имам крещяща нужда ,от капчица лично отношение.Благодаря предварително!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.