Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:15 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Изпращане на бележкинови [re: vedda]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.01.10 13:27



Веда, има проблеми с влизането в клуба, с оставянето на бележки. Работят администраторите на Дир. бг и има такива моменти. По-късно опитай пак да оставиш бележка.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Авторdanyhad (Нерегистриран)
Публикувано15.05.10 23:20



Здравейте! Отчаяно има нужда от помощ!
Откриха на баща ми рак на гърлото и не дават никакви надежди.... Но ето накратко цялата история. Точно след нова година се оказа че има тумор на долната устна. Приеха го в Онкологичната болница е Благоевград, направиха му един курс с лъчетерапия от 18 процедури и го изписаха. Раната беше доста голяма , но постепенно се затвори и заздравя. Чувстваше се много добре. И изведнъж, преди около месец и половина започва да диша трудно, да кашля, да го боли гърлото и все по-малко да се храни. Отидохме на преглед при личния лекар и казаха че има бронхит. Започнаха да го лекуват в болница, след седмица го изписаха и го насоиха за преглед при специалист по Щитовидна жлеза. Той го видя и каза че от негова страна няма нищо, и го насочи към специалист УНГ/проф.Кунев/. Вчера брат ми го е завел на преглед, и той е казал че има рак на гърлото, но че няма смисъл да се оперира, защото е много слаб и няма да издържи. Взел си е хонорара и ги е отпратил без нищо друго. Просто нямам думи да изразя отчаянието ми в тоя момент. Как е възможно лекар да има такова отношение към болен човек? Незнам какво да правя и къде да ходим :( Ако някой може да ми помогне със съвет или контакти, моля ви направете го, ОТЧАЯНА СЪМ!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: danyhad]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.05.10 09:40



Здравей, направете консултация с още един специалист УНГ. Да вземат проба от тумора, да изследват какъв е вида, за да се види, може ли да се приложи примерно пак лъче или химиотерапия, за да стане възможна операция. Само с поглед ли Кунев реши, че няма какво да направи?
В Справочника има теми за рак на устна кухина, ларингс, прегледай ги, а аз ще потърся специалисти, които довечера /или утре сутринта/ ще ти постна.
Освен това, ако е слаб и трудно преглъща, засилете храната, като я пасирате. Има и течна храна, Фризобин. Прясно изстискани сокове сутрин. Не се отчайвайте.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
АвторVANQ (Нерегистриран)
Публикувано03.06.10 08:58



ONZI DEN RAZBRAX 4E MAMA IMA RAK NA 4ERNIQ DROB MNOGO ME E STRAX DA NE STANE NE6O PO LO6O S NEQ ZA6TOTO E MNOGO MLADA SAMO NA 32GODINI ISKAM POMO6 AKO NE6TO SE OBARKA DA ZNAM KAKVO DA PRAVQ.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: VANQ]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.06.10 09:33



Здравей Ваня. Първо се успокой. Майка ти ако е на 32 години, ти на колко си? Защото този форум не е за деца. Ако искаш покажи и къде е клуба ни и я помоли тя да пише. Има какво да научи, ще и помогнем да се информира и да се справи с всички трудности.


п.п. Моля те пиши на кирилица и с малки букви.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
АвторHaдин (Нерегистриран)
Публикувано29.07.10 08:47



Здравейте.
Радвам се,че го има този клуб. За съжаление дойде време и аз да се включа в него. Майка ми е на 59 години с рак на стомаха ,с множество метастази в черният дроб плюс асцит. Но пак е добре, че не събира много вода. Досега не сме вадили.
Прочетох залечениет с газ и вече трети ден и давам сутрин по няколко капки газ. Отделно и давам билки и разни добавки. Много е слаба и няма сили дори да върви и говори. Гледаме се вкъщи.
Лекарите разбира се , не ни дават надежда и трябва сами да се борим. Чудя се по какъв начин мога да окисля кръвта и. Знам, че трябва да се пият много сокове, но от друга страна лекар ми каза,че не е добре да пие много за да не задържа водата после.. Ще съм благодарна за всякакви съвети..

А и още нещо! Има позитронно емисионен томограф в София от тази година!!! Работил е месец и два и са го спрели заради неуредици с пари или незнам си какво. Направо е срамно да имаме такава техника и да неможем да я полззваме. Мисля, че ще си струва да се пошуми около това нещо за да има ефект после. На повечето хора не е известно за съществуванету му и в София



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Haдин]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано29.07.10 10:34



Здравей Надин, лошо е, че и вашето семейство не го подмина рака, доброто е, че си попаднала на място с опит и приятели.
Ще те помоля да си избереш една от темите за рак на стомаха от Справочника и да пишеш в нея как се борите.


В клуба има много рецепти за справяне с асцита, ако имаш нужда от помощ, само дай знак.
А за ПЕТ КТ в София, разбрах, че ще започне работа след коледа? От къде е твоята информация, че е работил два месеца?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
АвторHaдин (Нерегистриран)
Публикувано29.07.10 14:37



Аз вече непомня на колко телефона звънях и с колко хора говорих докато разбрах,че има ПЕТ скенер. Честно, не помня кой ми го каза,но е факт ,че вече го има дори и неработещ.

Буба ти медицинско лице ли си? Искам да разбера дали може при наличен асцит да се правят клизми на болен. Казаха ми, че е хубаво да се прочистват червата но се притеснявам заради асцита. То може и да няма връзка, но след като не съм запозната..

Преместих въпроса в темата за течности в корема.

Редактирано от Buba67 на 29.07.10 16:12.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: slance1]  
Автор AmNeZiA. (Новобранец)
Публикувано03.08.10 19:58



Баща ми също е оперират от рак на мехура , но при него от отсраниха и се появиха метастази в костите. Давам му да пие чаиве, китайски гъби, от днес почвава и тибетски билки.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
АвторCoня (Нерегистриран)
Публикувано05.08.10 15:06



Здравейте:) Аз съм майка на петгодишно момче с диагноза бъркитов лимфом. Откриха му го на 2 юли, вече мина първи курс на химиотерапия.
Буба или някой от модераторите, които познават повече хора тук, моля, ориентирайте ме към майка на друго дете с тази диагноза. Целта ми е на първо време да разбера какво може да яде, какво да очаквам от химиотерапията...
Благодаря и хубав ден




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.