Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:05 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: freedomO4]  
Автор TNBC (one woman)
Публикувано26.01.14 01:44



Здравей freedomO4, отчайващо е човек да не знае към кого да се обърне за помощ след като традиционните лекари кажат, че не могат да помогнат. Разбирам колко ти е трудно - баща ти е, притесняваш се, искаш да направиш нещо, мъчно ти е да го гледаш да страда. Вярвай ми, на всички , които пишем в клуба ни се иска да помогнем по някакъв начин – споделяме едно или друго, чуто или прочетено някъде, споделяме неща, които някой от нас ползва, но ние все пак не сме медицински лица, повечето хора, които пишем тук сме с диагноза рак, но както знаеш ракът е толкова много видове и не всичко чуто и прочетено ще подейства еднакво на всички. При един човек едно може да подейства - при друг друго, ако на един човек му действа – на друг същото нещо може да не му подейства.

От личен опит знам, че понякога в стремежа си човек да направи нещо за да помогне на себе си или на свой близък, започва да купува и да пие всевъзможни чути или прочетени някъде неща с надеждата, че някое от тях ще проработи. Проблема като цяло с нашето заболяване е това, че до сега никой не може да ни гарантира какъв ефект ще има едно или друго нещо , било то терапия, билка, масло от черен кимион, горчив пъпеш или друго ...Всеки сам за себе си поема риска и решава какво да приема.

Аз не видях да си споменал по колко и по какъв начин приема баща ти от маслото от черен кимион, но бих те посъветвала каквото и да решиш да дадеш на баща си, колкото и да е прехвалено това нещо някъде дори и в този клуб да е - първо прочети и разбери какви странични ефекти може да има и дали евентуално няма да навреди докато помага.
Сигурно знаеш, че колкото и да се спряга за лечебно дадено нещо е по- добре в началото за известно време да се започва с малка доза и ако случайно има някакви оплаквания след приема да се прекрати приемането на въпросното нещо за няколко дни, за да може да се прецени дали на него се дължат оплакванията към момента. Не е за предпочитане да се взимат повече от две нови неща изведнъж и е по-добре да има разстояние от поне няколко дни между приемането, за да може да се види кое как действа…Обикновено между приема на някои неща е добре да има разлика т.е. да се приемат по различно време на деня(освен ако не е споменато, че едновременният им прием е за предпочитане) за да не си пречат едно на друго. Лекарствата по принцип е по-добре да се приемат самостоятелно а не заедно с някакви билкови и др.

Имай на предвид и това, че хора, които имат здрав стомах по-лесно понасят някакви лечебни комбинации, но доколкото разбирам проблема на баща ти е с панкреаса и жлъчката, все пак бъдете предпазливи какво ще му давате, тъй като в такъв момент определени неща могат повече да раздразнят стомаха и да предизвикат болки, а знаеш при някои хора и пикантните или ароматните храни могат доведат до проблеми . Само лекар може да ти отговори на какво може да се дължат болките при баща ти , както и да ви посъветва дали не трябва да спазва някаква диета или поне кои храни да приема и кои да избягва.
Все пак маслото от черен кимион се прави от семена черен кимион, които обикновено се ползват в малки количества като подправка, а както знаеш не всички подправки понасят еднакво на всички хора. За горчивия пъпеш не мога да изкажа мнение тъй като не знам какви странични ефекти може да има.


Не се отчайвай – търси, чети, питай, и не забравяй, че винаги има надежда, има толкова много случай дето от медицината първоначално са били отписани а в последствие са се оправили. Всичко е въпрос на късмет!

Пожелавам ви много сила, здраве и късмет и дано баща ти се оправи!




П.С. Това, което написах в този мой постинг е лично мое мнение, не те ангажирам с него, просто исках да помогна по някакъв начин, а и се почувствах длъжна да го направя тъй като бях дала информация за черния кимион в темата за панкреаса. Аз съм с друг вид рак, но също приемам такова масло(както и още други неща), но понеже по принцип съм с чувствителен стомах не смея да взимам цялата доза, която е написана в рецептата, а взимам само половин лъжица от маслото в малко сок от грейпфрут, два пъти на ден , пия го една седмица и една седмица почивам.

Редактирано от TNBC на 26.01.14 02:30.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: TNBC]  
Автор freedomO4 (непознат )
Публикувано26.01.14 10:55



Благодаря ти много TNBC , и на теб и на kaloyana_-177704 , благодаря на всички който пишат и ми дават някакъв съвет и помощ , повярвайте ми това е много за мен ..... Напълно съм наясно с нещатата,че при всеки човек е различно,че при едни мойе да помогне , при други не и т.н.,но най лошото е че нямам много време ,според всички лекари му остажат 2-3 до 4 месеца и аз трябва да пробвам.Наясно съм и с рисковете , но ако нищо не направя ,след това цял живот това ще ме мъчи че не съм пробвал........
Давам му горчивия пъпеш (тои е на капсули и не се усеща мн ого вкуса му) , по 1 хапче сутрин и вечер, а черният кимион (тои е масло-в течно състояние), сутрин 30 мин . преди храна една чаена лъжичка със сок или мед смесена,след това следобед към 14-15 часа пак същата доза и вечер към 20.00 часа отново.Днес се чух с маика ми и ми каза че снощи и днес засега нямал болки и ги пиел ,явно болките са от самата болест от самия рак..... В предния пост , пропуснах да напиша че обезболяващите който пие са :Трамалгин ,изписаха му ги от онкото в стара загора по едно хапче сутрин и вечер. Отностно това да се консултирам с някого отностно билките и лекарствата ,към кого трябва да се обърна ,лекар ,диетолог ,билкар ...знам ли и аз ????? ако знаете за някои напишете ми име или адрес , по принцип съм от Раднево ( Стара Загора ) ако може да е в региона но не е проблем където и да е ще отида ако трябва.
Благодаря отново на всички ВИ !
Поздрави !



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: freedomO4]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.01.14 12:34



Чета те със свито сърце, а си представям какво ти е на теб и денем, и нощем. Но трябва да стискаме зъби, защото на болния му е още по-зле.
След като лекарите вдигат ръце, почваш да търсиш където-каквото чуеш. Предполагам, че си изчел темите ни в Рак на панкреаса:

Има доста споделен опит.

Чувал ли си за Центъра по интегративна медицина в София? Има доста различни мнения за него, лечението е скъпо, но може би пък поне да облекчат положението на човека. Тук има описана една сходна на вашата история и дори да е с рекламна цел, никой не е казал, че всяка реклама лъже:

Напоследък нашумя един иновационен ултразвуков метод за лечение на тежки ракови заболявания с ХАЙФУ в Плевен. Може да прочетеш тук:

Ако те интересуват билките, определено препоръчвам рецептите на Петър Димков. Помагали са ми при различни случаи. Трудни са като режим на следване, но поне вече могат да се намерят всички билки. Ако се наложи, в София има една аптека на ул. "Поп Богомил" № 38, тел. 983 99 16 и 983 60 03. Там работят фитотерапевти, които дават съвети, имат и готови рецепти. Сигурно имат практика да изпратят билките с наложен платеж.

Бих препоръчала също и хомеопатия. Имам личен опит и то положителен, дано и на вас помогне. Много добър хомеопат (и фитотерапевт) е д-р Атанас Михайлов, който обаче също е в София. Дано това да не е голям проблем, но сигурно може да се консултирате и без да водите болния при него:

Д-р Атанас Михайлов
Уеб сайт: http://www.bns-bg.hit.bg
E-mail: verbenam@abv.bg
Телефон 02/865 11 82
Адрес София; кв. Лозенец, ул. "Милин Камък" № 63

Разбрах, че телефонната връзка с него е трудна, така че трябва повече упорство при звъненето. Също така, ако се отиде на място, не се съблюдавали часовете, а хората влизали по реда на пристигането. Смятам, че няма да ви върне, дори и да сте последен на опашката.

Това е засега. Пожелавам успех и късмет!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: freedomO4]  
Автор ramibolu (hope)
Публикувано29.01.14 12:06



Здравей, много съжалявам за проблемите ви и от сърце ви желая здраве и късмет. Аз имам Ursofalk - 3 блистера (това са 75 таблетки). Живея в Пазарджик. Ще ви ги дам, само предложете как.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: ramibolu]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано29.01.14 14:43



freedomO4, ако те интересува предложението на ramibolu, и ако нямаш достъп до клуба, може да й пишеш на ЛС или мейла





Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: N O6O6]  
Автор freedomO4 (непознат )
Публикувано29.01.14 15:25



Благодаря ви отново !!!!



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: freedomO4]  
Автор freedomO4 (непознат )
Публикувано11.02.14 20:34



Здравейте отново !!!
Скоро не съм писал , но е разбираемо .... не спирам да търча от болница на болница от лекар на лекар и така....... Няколко думи за баща ми и това къде съм ходил и какво сме направили ... Бях в София и успях да отида до тази клиника за интергративна медицина. Срещнах се с Д-р Дамянов ,общо взето погледна на 2 на 3 епикризите на татко и около 10-15 мин ми изнесе една лекция ( точно това което го пише и във сайта) и в крайна сметка се стигна до финансовата страна и ми каза че са ми необходими около 5 000 - 7 000 лв. в крайна сметка разговора се въртеше около парите и на мен това не ми хареса.Някак си не успя този човек да ми вдъхне доверие а и почти беше убеден в думите си че ще излекува татко.Незнам може би тези хора са помогнали на някого , но на мен не ми вдъхнаха никакво доверие и реших да не им се доверя.А и ми взеха такса за консултация за неща който ги пише и в сайта , нищо индивидуално за конкретния пациент ( моля не ме разбирайте погрешно , парите не са от значение ,но мисля че там се спекулира много с болеста и лечението - това е лично мое мнение не ангайирам никого с него).От там на връщане минах през Пловдив : Централ Онко Хоспитал .Много възпитани и обръщащи внимание хора.Бях се обадил предварително и когато отидох веднага ме насочиха къде да отида.Изчаках 10 тина мин. и дойде някакъв доктор ,професор или доцент незнам за жалост не му запомних името.Човека ме прие , взе епикризите , разгледа ги внимателно и ме посъветва да направим изследване за билиробина.Понеже след поставянето на тръбичката на жлъчката показанията на билиробина би трябвало да се понижат.На епикризата са му над 200 а трябва да паднат под 25 и ако евентуално това стане би могло да му се приложи някакъв вид от най леката химио терапия,ако ли не отновово единствено нещо е само обезболяващи до настъпването на ...... Дори каза че ако е паднал този маркер не е проблем и там да го настаним като всичко ще е безплатно.Дори не ми взеха и 1 стотинка за консултацията.По пътя за Раднево аи след това много размишлявах ... как е възможно на едно място да е напълно безплатно а другаде всичко или почти всичко плаща,как може на едно място да ти обърнат внимание да погледнат на теб като на човек а на друго те имат за банкомат,как може всичко в тази наша любима България да е с главата надолу и да те изцеждат до последно без какпка свян ,дори няма и съчуствие ....И така се прибирам към нас със свито сърце ,боли ме и отново без решение на проблемите а татко ме чака с някаква надежда(а той дори незнае какво му е).Прибрах се , отново четох много за Герсон терапията,намерих си книгата,влезнах в сайта на клиниката в унгария ,лечението е 6900 ежро за 2 седмици .Парите ще ги намеря не са такъв голям проблем,но как да му кажа : Татко , болен си от Рак , отиваш си и трябва да направим това и това . Той няма да го понесе , все говори че от това най го е страх и добре че не е болен от това зашото иначе щял да направи някоя глупост.Майка ми и тя горката вече няма сили .... гледам я как страда и болката ме разяжда още повече.Страх ме е и тя да не се разболее.Аз трябва да се държа пред него,пред нея,пред близките,пред кого ли не и няма с кой да си кажа 2 приказки а и аз не издържам вече..... Както и да е , прибрах се , него го боли , особенно след като се нахрани,вечер почти не спи , през час става по малка нужда и го боли , денем малко го успокоява и все го избива на сън , не е излизал от вкъщи повече от месец.Всеки ден сутрин и привечер съм при него , когато майка я няма ,човека само с мен говори,не иска никой друг,играем карти , табла когато е по добре,а аз като го гледам отвътре мисълта ме изяжда......отново ме стяга сърцето,но се държа и му казвам като оздравееш ще излезнем на разходка,ще си идем на село и какво ли не,а той : Да , момчето ми ,само да си жив и здрав ! (до последно мисли само за мен).Отново го боли,а той не е от хората който се оплакват за щяло и не щяло.Успях и му смених лекарствата (опиатите),даваха му тремалгин ,сега вече ги смениха на Долтард.От 3 дни е на тях и слава богу,СЛАВА БОГУ,по добре е ,почти не го боли ,хапва , става 2 до 3 пъти вечер до тоалетна,даже пожела утре да излезне на кафе с неговите приятели,майка малко се поуспокои,като вижда че поне не го боли....... Татко , отказа да пие и черния кимион и горчивия пъпеш,намерих му капсули и от двете и не са скъпи , но не иска и да чуе за тях,понеже си мисли че от тях го боли.Някак си се примирихме с мисълта..... Решихме да не го тормозим , да прави каквото иска,да се храни с каквото иска , да пие каквото иска, въобще всичко само да се чуства добре,в крайна сметка това може да са последните му дни или месеца не бива да го тормозим.Майка се притеснява за всичко ,гледам да я отменя във всичко което мога само и само да си почива и да не мисли.... Незнам дали знаете какво е чуството да се подготвяш за най лошото , при още жив човек и то близък,родител..... не издържам психически,понякога ми идва да кажа "майната му на всичко ".
Мога да пиша още много много ..... знам че не съм единствения със случващото ми се и ви моля да ме извините ако съм ви досадил.
Накрая искам отново да ви помоля за лекарства ако някой има нека ми пише , тук или на е-майла ми : rumen_2002@yahoo.com , или във facebook ,където и да е .Имам нужда от :
ацилесол
легалон
дуспаталин

Но най важното е Долтард -а .От онкото ми дадоха безплатно , но са само 50 хапчета за 25 дни и ми казаха че в аптеката няма да има в близките месеци и не се знае до кога, имало някакъв проблем с доставчика и цената .Ако някой има нека пише или ако знаете от къде мога да си го купя и на каква цена е ,ще съм ви много благодарен.

Лека вечер на всички и още веднъж моля да ме извините ако по горе написано е прекалено объркано и несвързано или пък ако съм досадил на някого.



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: freedomO4]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.02.14 22:11



Следя одисеята ти и ме изпълва силна жал, защото твоят случай е един от многото... той просто е показателен за нашата система. Отначало мислех да ти предложа да пишеш в темата, свързана с конкретното заболяване на баща ти, защото често хората влизат в темите, които по някаква причина са им "близки". Но сега като прочетох написаното, мисля, че ако го поместиш в темата "Споделено с болка", ще го прочетат много повече хора:

.
И ще получиш много повече отзиви. Може просто да използваш опциите copy-paste.
А лекарствата, които търсиш, може да отделиш в нова тема, напр. "Търся спешно" или "Моля за помощ" - тогава задължително всички ще я прочетат.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: *jull**]  
Автор freedomO4 (непознат )
Публикувано11.02.14 22:57



Благодаря ти jull!
Дори само това че четеш това което пиша и ми пишеш отговор е много .... послушах те и съм изпълнил съветите ти .
Поздрави !



Тема Re: КЪМ НОВОДОШЛИТЕнови [re: Buba67]  
Автор vasilka.1961 (непознат )
Публикувано22.10.14 19:29



Здравейте,
нова съм и имам ММ-меланом 2 ра степен.В момента съм на роферон.Поставиха ми диагнозата на 18.07.2014 и можете да си представите светът се срина за мен.Има ли някой със същото заболяване и може ли да сподели опита си с мен.Ще бъда благодарна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.