Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:13 09.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: nelly_83]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано13.05.10 08:13



Първо реши дали да продължиш лъчето или направо операция. Направи още една консултация с друг хирург. Има имена на лекари в клуба, даже цели теми. Така ще можеш да вземеш адекватно решение.



Не е проблем да спреш газта. Натанала е чудесен за имунната система, но да намалява тумори не съм чула.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 13.05.10 08:16.



Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано20.08.10 11:41



Този въпрос е на poliwoli .

"Първо: съжалявам, че пиша Re: на конкретен автор, но не мога да се ориентирам как другояче да си поставя въпроса.
Аз пиша от името на свекърва ми, която е с диагноза рак на гърдата. Оперирана е, с махнати бучка и лимфен възел. След направени изследвания /HER2 и КИШ/ и съответните лоши резултати, назначиха й три дози червена химиотерапия, след нея три Херцептина, а помежду вливанията- лъчетерапия. Доколкото успявам да разбера, това е доста отрова в тялото, а тя си е навила на пръста, че иска и газ да пие преди това.
Прочетох за това как се приема газта, но исках вас да попитам: дали ще повлияе зле на организма, предвид това, че ще последват химикали? Дали е съвместима с тези химиотерапии? Въобще, всеки един отговор и всяко едно мнение ще са ми добре дошли

Много благодаря предварително"

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано20.08.10 11:49



Поли, не може да се пие газ и да се прави химиотерапия. Натоварва се черния дроб. Самата газ е вид химиотерапия. Затова нека си направи химиотерапията, лъчетерапията, и месец след като приключи с тях може да провежда алтернативно лечение, каквото е газта.
Задължително се запознай със страничните ефекти при химиотерапия и лъчетерапия /при нея е комбинация/ и как да реагирате. Отделно от това погледни как да държите кръвните показатели в норма, защото е важно да не пропускате вливки и облъчвания. На първа страница на клуба има две постоянни теми: Справочник на темите и Алтернативи за лечение, в тях има събрана много безценна информаация от споделен опит. Ако имаш още въпроси, питай.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: Buba67]  
Автор poliwoli (непознат )
Публикувано20.08.10 13:08



Много ти благодаря, Буба67
Ами аз тепърва се заравям в този подфорум и /честно казано/ не мога да повярвам колко информация има. И то такава, с която ТРЯБВА да се запознаем. Важното е да знае, че сега не трябва да пие газ /тя смяташе преди терапиите, започващи на 3.09, да направи някакъв курс/. Та явно ще имам време щателно да прочета и проуча какво да се прави.
Че ще питам- ще питам, просто мозъка ми е устроен да организира информацията тромаво и без някое и друго рамо трудно ще осмисля и разбера всичко.
Още веднъж благодаря за отзивчивостта





Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: Buba67]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано21.08.10 18:17



здравей-те, и главно Бубе!!! изчетох всичко за газта и от днес започнах с по една капка. пия я с лененото олио на гладно, за да не ми смърди??? благодаря



Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: изrpeв]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.08.10 21:26



Да ти кажа изгрев, трудно се свиква с миризмата. Както ти е добре, така я приемай. Слагах я върху захар, затапвах със залък хляб, все си мирише. Накрая и свикнах, направо от шишето гълтам. Номерът е поне час, даже повече след приема, да не ядеш и пиеш, за да може стомаха да я абсорбира бързо. Тогава не се връща като миризма и оригване.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: Buba67]  
Авторизrpeв (Нерегистриран)
Публикувано22.08.10 23:10



уф, страшно благодаря, мислех, че не е наред нещо, до към обед я усещам, ама като чета - има смисъл, пък и какwо ли не сме пили





Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: Buba67]  
Автор yovina ()
Публикувано01.11.10 15:46



През юли 2010 съпругът ми беше опериран от рак на дебелото черво с разсейки в черния дроб. Сега прави химиотерапия - четири вливания - септември, октомври, ноември и декември, по три дни всеки месец. Може ли да започне да приема газта докато трае химиото? Чернодробните разсейки са отстранени по време на операцията, не знам дали няма останали метастази - горещо се моля да няма! Не съм наясно дали може да пие газ, при положение, че е имал метастази в черния дроб. Моля за повече информация и съдействие.
Благодаря от сърце на всички, които ще се отзоват.

Много вожд, малко индианец...



Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2нови [re: yovina]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.11.10 16:12



Мисля си да изчакате докато минат химиите. Вливките траят три дни, но действието им продължава месец. Черният дроб е натоварен да се справя с лекарството, отделно са отстранени мети, ако започнете и газ е все едно да направите плюс горните натоварвания още една химия. Изчакайте.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ЗА ГАЗТА № 2 [re: Buba67]  
Автор yovina ()
Публикувано01.11.10 16:18



Благодаря за бързия отговор! И аз мисля така, особено след като изчетох и почти всичко, писано тук. В момента той се чувства добре и се надявам и до последните вливания да е така. Въпреки доброто му общо състояние, обаче, всичките тези отрови са страхотен шок за него. Вероятно ще досаждам и занапред с въпроси



Много вожд, малко индианец...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.