Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:55 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Рак на устната кухина и езиканови  
АвторJackueline (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 14:47



Има ли хора, които да споделят по вече информация за този вид рак? Свекърва ми е болна, минаха вече две операции, но лекарите не са оптимистично настроени. Днес е минала преглед пред комисия в "Св.Анна" в София и са и предписали химиотерапия, но не знам тя какво решение ще вземе дали да се подложи или не. Имало и някакъв човек - билкар, който се занимавал с лекуване на рак. Какво бихте ни посъветвали?
Благодаря на всички ви предварително
...и Бъдете здрави!!!

Редактирано от Buba67 на 12.03.10 17:13.



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: Jackueline]  
Автор nelidz (минаващ)
Публикувано18.12.06 16:34



Здравей!Аз бих ви посъветвала да не се отказвате от предложената ви химиотерапия.Щом е възможно, действайте и не се чудете.А за допълнително стабилизиране на организма билките и добавките не бива да се подценяват.И е важно самата тя и всички вие около нея да се настроите положително и с вяра в успеха да вървите напред.ПОдкрепете я на 100%.Успех!



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: Jackueline]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано21.12.06 11:48



Ето няколко рецепти при рак на гърлото от руската народна медицина:

Първа рецепта- за рак на езика, устните и гърлото:
Блатен аир(корени)-10.0 г
Петнист бучиниш(стръкове)-10.0 г
Голям репей(корени)-10.0 г
Блатен бял смил(стръкове)-10.0 г
Черна топола(пъпки)-10.0 г
Змийско мляко(стръкове)-10.0 г

Отвара:2 супени лъжици суровина на 1 чаша вода, вари се 1 мин, престоява 1 час, прецежда се и с нея се мокрят поразените места.

Маз: 1 супена лъжица ситно нарязан лук се запържва в 150 г зехтин или олио, като се разбърква до златист цвят, после лукът се отстранява и се добавят 2 супени лъжици от билковата смес.Всичко се разбърква добре и се кипва, после се отстранява от огъня и съдът плътно се затваря.След престояване на топло в продължение на 1 денонощие се прецежда и се използва за намазване на поразените места след промиването им с отварата.Съхранява се на хладно.

Втора рецепта-за рак на езика, устните и гърлото:
Бреза(пъпки)-10.0 г
Магарешки бодил(върховете на растението)-10.0 г
Черна топола(пъпки)-10.0 г
Трицветна теменуга(стръкове)-10.0 г
Бутрак(стръкове)-10.0 г
Змийско мляко(стръкове)-10.0 г

Отвара:1 супена лъжица суровина на 1 чаша вода, вари се 1 мин, престоява 1 час, прецежда се и с нея се мокрят поразените участъци.

Маз: 1 супена лъжица ситно нарязан лук се запържва в 150 г олио, като се разбърква до златист цвят, после лукът се отстранява, и се добавят 2 супени лъжици от билковата смес.Всичко се разбърква добре и се кипва, после се отстранява от огъня и съдът плътно се затваря, след престояване на топло в продължение на 1 денонощие се прецежда и се използва за намазване на поразените места след промиването им с отварата.Съхранява се на хладно.

Трета рецепта-за рак на гърлото:
Дафинов лист-3 чаши.Листата се раздробяват и се заливат с ½ л водка.Киснат 12 дни на топло място.Пие се по 1 супена лъжица по 3 пъти на ден до излекуване



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: Jackueline]  
Авторstela (Нерегистриран)
Публикувано12.10.07 15:02



моля помогнете даите ми иформациа за това.маика ми е болна,предстои и операциа,трябва да и отрежат езика...

мн. съм претеснена. КАКВО СТАНА С СВЕКАРВАТА



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: stela]  
Автор vik4eto (непознат )
Публикувано13.11.08 21:53



моето майче е много болно казаха рак на задна челюст и част от гърлото адски съм притеснена в 4стадий е доктора каза 4е неможе да се помогне най много година отказа операция нямало смисъл сега чакаме химиотерапия защото и определиха лъчетерапия чак за 3февруари и гледаме поне химиото да мине доктора каза може да я уморим от химеотерапията много е слаба незнам какво да правя мисля за натанал или вижан можете ли да ми помогнете с мнението си благодаря предварително.



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: vik4eto]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано13.11.08 22:28



Вики, успокой се, запиши я за лъчетерапия и си започнете химиото. Не знам за тази диагноза, но за някои даже най-напред препоръчват химиотерапия.
Влез в тема "Справочник на темите" и прочети как би могла да стабилизираш организма така, че да може да провежда ХТ. Виж и темата "С какво храним болните" там има много полезни съвети.
Аз съм на химиотерапия от м.юни до сега, изкарах 8 курса, храня се главно със салати, ям и месо, хляб, избягвам сладко, въобще не спазвам някакъв стриктен режим, но до сега не съм имала проблеми с падане на левкоцитите и въобще с кръвните показатели. Но не знам майка ти дали няма проблем с приемането на храната.
Избери си и някои хранителни добавки и вярвай, най-важното е да вярваш, че това й помага.
От сърце ви желая много сили в борбата и успех!





Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: N_O6O6]  
Автор vik4eto (непознат )
Публикувано13.11.08 23:03



Много благодаря за куража но нямам капка надежда като знам какво ме чака не мога да приема че тя умира а аз съм безпомощна как ще я погледна като почнат мъките как тя ще се надява да направя нещо а аз ......................... извинете ме адски съм разстроена а натанал мога ли да давам.



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: vik4eto]  
Автор Buba67 ()
Публикувано14.11.08 09:26



Можеш да даваш всичко, стига да го понася. Успокой се и започвайте терапиите. По-късно ще ти препиша рецептите на Димков за този вид рак. Тя склонна ли е да пие всичко? Примерно газ.



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: Buba67]  
Автор Buba67 ()
Публикувано14.11.08 11:34



Ето рецептите:
Сутрин, обед и вечер 30 минути преди ядене да се взима едно от следните средства:
а/ по 1 супена лъжица сироп от алое арборесценс /трионче/:
200 грама зелени листа се махат бодлите, смилат се на каша и се смесват с по 50 грама корени от ранилист, магарешки трън и полски бъз, нарязани на ситно. Прибавят се 2,5 литра натурално червено вино и 2 килограма чист мед и се варят на водна баня 1 час. Като изстине се прецежда през тънка кърпа и се държи на студено, за да не вкисне.
б/ по 1 супена лъжица настойка от чист зехтин: вари се на водна баня 1 час литър чист зехтин заедно с по 2 супени лъжици широколист живовляк /листа/, жълт и червен кантарион, подбел /листа/, ранилист /корени/, и цариче /листа и цвят/. Отварата престоява ден, два после се прецежда.

20 мин след едно от горните се изпива 75 мл отвара от:
акация /цвят/
волски език
магарешки трън /корени/
жълт кантарион
кървав здравец /корени/
лайка
ранилист /листа и цвят/
мащерка
по 50 грама от всяка билка. От сместа 4 супени лъжици се запарват с 1 литър вряща вода. После ври на тих огън 30 мин, да остане наполовина. Като изстине се прецежда.

Два часа след ядене се пие 100 мл отвара от:
агримония
лавандула
лепка
магарешки трън /корени/
невен
пача трева
ранилист /листа и цвят/
цикория /листа и стебла/
по 50 грама от всички. От тази смес се запарват 2 супени лъжици с 500 мл вряща вода и се вари 15 мин. Като изстине се прецежда.

Редактирано от Buba67 на 14.11.08 11:36.



Тема Re: Рак на устната кухинанови [re: Buba67]  
Автор vik4eto (непознат )
Публикувано14.11.08 22:12



Мерси за рецептите но от билкова аптека ли да ги намеря днес поръчах Натанал може ли да го давам и с тези билки аз съм решила че няма шанс щом докторите ми го казаха в очите а тя милата нищо не знае знае че е лошо но не знае че е много много лошо исками се с нея да си ида но имам детенце и това ме спира извинете ме просто съм слаб характер страх ме е от всичко и най много че ще е мъчително.Благодарна съм ви много за съветите.Мерси




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.