Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:20 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Имунотерапия на злокачествените заболявания  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 22:34



Здравейте на всички. Тъй като скоро разбрах за този форум не знам как точно се започва нова тема и се надявам нещата да са адекватни. Като за начало мога да кажа, че методиката най-общо е свързана с използването на имунната система като "оръжие" срещу тумора. Известно е че за 24часа в човешкия организъм се унищожават от здравата имунна система 10 на 7ма степен до 10 на 9 степен брой ракови клетки в различни органи. При заболелите от рак винаги се намира някаква явна или скрита имунна дисфункция- пропуск на имунната система, водещ до заболяване. Толкова с теорията, може би следва, ако има интерес да се задават въпроси и аз или ако има други колеги тук да отговорим, когато имаме време като даваме конкретна информация, която може да е от полза на питащия. На всички желая най-вече здраве! Поздрав, д-р Данов.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.05.08 22:50



Точно така се отваря нова тема! Благодаря!
Чудесно е, че още един лекар се включва тук, толкова имаме нужда от вас


Ние не сме научни работници и теориите /поне за мен/ са ми доста мътни. Предпочитам синтезираната и опростена информация, достъпна за неспециалисти.
Започвам с въпроси, за да е по-лесно!

Каква е разликата между имуностимулатори и имуномодулатори? Някъде четох, хората с онкозаболяване да избугват имуномодулаторите.

Кои според вас са сравнително надеждните препарати на нашия пазар?

Някои отричат имуностимулиращи/модулиращи препарати да се приемат по време на химиотерапия с твърдението, че пречат на действието на химиотерапевтиците! Вярно или не.

Започвам с такива леки и практически въпроси

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: vesela.bg]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано11.05.08 22:57



Моят въпрос е - С какви заболявания работите, има ли такива, които не биха се поддали на тази терапия, например левкемия, от която съм болна аз. В-клетъчна хронична лимфоцитна левкемия - това е левкемията, която от всички видове е най-засегната точно в посока имунна система. Това е проблема на нашето заболяване. Как да повишим защитата на организма.
Благодаря Ви, ще очаквам коментарите с интерес!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Автор zari_a (минаващ)
Публикувано11.05.08 23:14



Здравейте! Майка ми е с окончателна диагноза: ИЗСН III ф.к. по НИХА. ДКМП. Абсолютна тахиаритмия при ХПМ. ХСБ II ст. Подлежи ли на имуннотерапия и ако може малко повече инфо?



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: vesela.bg]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 14:15



Имуномодулаторите е общата група- променят имунната система в някаква посока, а имуностимулаторите са подгрупа на модулаторите, която има конкретно действие- само стимулиращо. Обикновено става въпрос за количествено действие- напр. увелчават броя на някоя от лимфоцитните субпопулации. Имуносупресорите също са модулатори, но с нежелан ефокт при онкоболните- в този смисъл някои модулатори не бива да се приемат от онкоболни.
За химиотерапията- повечето химиотерапевтици са мощни имуносупресори, което е техен нежелан ефект и след химиотерапия се препоръчва имуностимулация. Така се създава възможност да се издържат от страна на болния повече курсове на химиотерапия. Този подход се нарича имунохимиотерапия и в някои европейски държави се реимбурсира от определени здравноосигурителни фондове.
Трябва да се отбележи, че в България всички опити за имунотерапия са от групата на неспецифичната имунотерапия и имунопрофилактиката.
За препаратите- има много законно регистрирани препарати в България и ЕС, които имат точно определено действие. Принцип при прилагането им е предварително изследване на имунен статус на пациента. Ако има интерес мога да пиша конкретно за принципите на проверка на дейсвието на даден препарат и за неговата регистрация.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Авторmim.i (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 14:21



Интерес има и то голям. Моля напишете, ако е възможно конкретно за някой препарат. Но нека не е от позицията на дистрибутор или нещо подобно, а като лекар. Ако споменете имена на продукти ще е от полза за всички нас. В момента сме вперили поглед с надежда към всеки, който може да даде повече информация.Благодаря!



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: Baлeнтинa]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 14:23



Работейки в клиника по вътрешни болести се интересувам и лекувам пациенти със солидни тумори. Онкохематологията и имунологичните подходи там имат същия обем като имунологията на солидните тумори, а дори и по-голям и сложен за разбиране. Тъй като не съм онкохематолог мога да отговарям в обема, в който може да отговори всеки клиницист. Онкохематолозите, за разлика от другите интернисти са доста малко и се познават добре помежду си- почти като семейство. С това намаляват възможнотите някой да е разбрал нещо ново и да не го е споделил в гилдията. При останалите лекари е почти точно обратното





Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Автор4aя (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 21:01



какви имуностимулатори се препоръчват след операция на онкоболен.
Аз съм се консултирала вече с вас. Майка ми приема олексин и най-сетне, след много откази, се съгласиха да я оперират.след 2 дни предстои цистектомия с екстерпация на уретрата. Дано всичко мине благополучно.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: mim.i]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 21:13



Напоследък виждам, че доста се говори за различни трансфер фактори, които се получават от коластра. За лекарят, който изписва подобни препарати е важно да знае начина на получаване и чистотата на продукта. Тези продукти се получават от коластра, в коята има множество растежни фактори. Ако производителят не се ангажира, че продуктът е рекомбинантен или няма примеси от коластрата такъв продукт не бива да се приема особено от болни с карцином но гърдата. Растежните фактори от коластрата могат да се окажат пусков механизъм за метастазиране. Съобразяването на всеки продукт е работа на лекаря и обикновено изисква доста време. Други фактори на коластрата са с добър ефект при колоректалния карцином, но абсолютно противопоказани при рак на гърдата! При мен често идват представители на фармацевтични фирми, които с приятен тон рекламират продуктите си, но се случва да ме търсят хора, които искат да внасят нерегистрирани продукти с неясно съдържание. Освен тези т.нар. общоукрепващи имуностимулатори интересен е и въпросът за имуностимулацията с ваксини. Преди време имаше дори становище на МЗ за такава една ваксина за неспецифична имунотерапия. Това становище много ме учуди, защото всъщност никой не беше сезирал компетентните държавни институции и не беше поискал становище от местна етична комисия. Може би при повече време ще напиша нещо за висшия пилотаж- специфичната имунотерапия с ваксини и черешката на сладоледа- клетъчната терапия.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: 4aя]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано12.05.08 21:17



При болни преди и след операция в българските условия може да не направи неспецифична имунотерапия с ваксини. Този подход често пъти спасява болните от метастазиране след операцията, а по своята себестойност е посилен на повечето нуждаещи се, което го прави чудесна възможност за профилактика.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Автор orii (любима)
Публикувано12.05.08 22:18



Здравей,д-р,аз давам на маминка OXIBLOCK-SPIN и INMU PLUS.Освен това давам храна която,засилва имунната система с изключение на месото което според мен не е за предпочитане защото има много хормони а в моя случай мама е с Ca Ovari i мета в черен дроб,булото на корема и на дебелото черво.Съобразявам всички храни които имат хормони.Моля за мнение и съвет!Благодаря д-р!



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: orii]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано13.05.08 19:11



Първия препарат е добра комбинация, но ме безпокои факта, че не мога да намеря точно количество на съдържания вит.А. Това е важно, защото освен антиоксидантен ефект той има и мощен растежен ефект и по правило се избягва при онкоболни. Вторият препарат е не лоша добавка за обща профилактика и не са ми известни противопоказания. Богатите на белтъци храни са полезни за синтетичната функция и следователно за имунната система. Хормоните, обаче, наистина са голям проблем и става въпрос за снабдяването с продукти и тяхното качество- определено болна тема за всички потребители





Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Автор orii (любима)
Публикувано13.05.08 19:34



Благодаря много д-р,старая се да си набавям продукти които не са третирани с химикали.Повечето си ги произвеждаме и се стараем да не използваме препарати.Днес ни беше парвото химио.За сега всичко е ок,дай Боже всекиму здраве и добри новини.Занимавам се с хранене и знам ,че може да си набавим белтъчини от растителен произход достоини заместители на месото.Никога не забравям че всичко е строго индивидуално.Още веднъж благодарности д-р!



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Автор aloefenka (минаващ)
Публикувано14.05.08 17:47



А каква е безопасната доза вит А в този случай? И има ли разлика дали се приема синтетичен вит А или провитамин А?



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: aloefenka]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 22:29



Принципът е да се избягва приема на синтетичен витамин. Може да се приемат свободно естествени продукти, съдържащи вит.А



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Автор aloefenka (член)
Публикувано18.05.08 16:32



Благодаря ви докторе!



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Авторmss.deisy (Нерегистриран)
Публикувано19.05.08 10:31



Здравейте, напоследък все по-често се говори за бета глюканите като имуномодулатор, много подходящ за онкологично болни. Вие имате ли впечатления и какво по-точно бихте ми казал за Инму Плюс?



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: mss.deisy]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано19.05.08 10:37



Ако отвориш темата на пълен преглед ще видиш, че има въпрос и отговор за Инму плюс!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Авторmim.i (Нерегистриран)
Публикувано19.05.08 10:45



Исками се да попитам за определена добавка. Авемар се казва. Ще съм благодарна да чуя мнение на специалист.



Тема отново Имунотерапия и левкемиинови [re: vesela.bg]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано19.05.08 10:47



Докторе, здравейте отново. Вие вече ми отговорихте на въпроса "левкемия и имунотерапия", но не мога да се сдържа да не питам отново. Поради типа на левкемията при мене В-клетъчна хронична лимфоцитна левкемия, хематолозите не прилагат нищо за момента. Стадия е 1. Знам, че принципа е "watch and wait", но имунната система не бива да се поддъжа само с позитивно мислене. Не сте ли имал пациент с масивен тумор, който да е имал и хематологично заболяване и да сте предприемали стратегия в това отношение? Благодаря за търпението Ви и за отговора Ви предварително!
С уважение към Вашата работа
Валентина



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
АвторBиkи (Нерегистриран)
Публикувано19.05.08 21:38



Здравейте докторе! Бихте ли ми казали какво е мнението ви за ваксината на проф. Спартак Хаджиев-дали е ефективна при лечение на онкозаболявания и ако е,при кои?



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Автор dea123 (непознат)
Публикувано20.05.08 09:37



Много се радвам да прочета това и то точно от доктор:)
Напълно съм съгласна с написаното от вас.Аз също съм изчела доста литература по въпроса за имуннта система като оръжие и щит срешу всякакви нежелани посетители в нашия организъм.
Точно за това не смятам, че може да се разчита на химиотерапия и лъчетерапия(само) ,защото те допълнително тровят, скапват, увреждат и без това изтерзания ни организъм.
Благодарим ви за съветите!



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: dea123]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 13:03



Тоест, ако добре съм разбрал предпочитате да пренебрегнете доказалите ефективността си методи, поради наличието на странични ефекти и да се доверите на лечение, което звучи добре и логично, но няма доказателства да е ефективно поне наполовина колкото отричание от Вас (с изключение на 1-2 вида тумори),а предполага и широко поле за спекулации. Не знам доколко такъв подход е разумен, но във всеки случай това не е моят начин за избор на терапевтична стратегия.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: MD]  
Автор dea123 (непознат)
Публикувано20.05.08 13:25



Не,не отричам доказани методи.Казах, че не съм съгласна да се разчита само и единствено на тях(в случая за химио и лъчетерапиите),а да се вземат и други мерки за подсилване и стабилзиране на имунната система,като по този начин да се действа срещу рака чрез здравия организъм.А относно доказателствата, за които говорите, по скоро не съм съгласна.Защото и по този въпрос съм изчела досттачно, че да съм наясно до колко ефикасни са тези терапии.Защото те смъкват евентуално туморния маркер,но това е временно.За наличие на рак си има причина,а причината си остава и след време рака пламва отново с мнгоо по мощна сила.А тогава ние сме изнемощели и скапани от тези химио и радиотерпаии и как ще се справим?Точно никак.И тогава идва дежурния момент-ами ние направихме,каквото можахме , всичко което ни е по силите ,но повече нищо не може да се направи-остават ви(или му) 2,3 месеца.Е за какво успешно лечение говорим тогава?
Не искам в никакъв случай да натрапвам мойто мнение, но има неща по които определно има доста неяснота и пропуски и за това се стига винаги до този фатален край.
А без да отричам медицината мога само да добавя,че много по успешна ще бъде тя, ако лекарите започнат да гледат на пациента комплексно(като на цял организъм),а не да го раздробяват ан части още докато е жив и освен това да са наясно ,че лечението започва със откриване и отстраняване на причината за болестта,а не потушаване на нейното следствие.А за моя радост познавам слава богу доктори, които действат по този начин,макар и да не са много
Нищо лично конкретно като упрек към вас МД не искам да кажа.Напротив, на мен ми допадат вашите съвети и уважавам вашата компетенция.
А относно спекулациите в алтернативната медицина, това не е проблем на алтернативната медицина, а на самите хора , които се доверяват и се хващат като удавник за сламка за разни неясни и непроверени "чудеса".Аз лично никога не съм прибягвала до нищо подобно.Пари за "чудеса" не съм давала.
А след като малко се съвзех и имах възможност да шавам и да излизам , първото нещо , което направих е да потърся литература по въпросите , които ме вълнуват.И от тогава до сега не съм спирала да чета.
И нямам и намерение.Прочела съм и доста медицински книги(учебници) за лична информация.И мисля ,че полезността на форум акто този до голяма степен е във възможността да получат хората повече информация и възможности относно тяхното лечение.
Ето това е един от проблемите на болните, че им липсва информация.Малко повече образованост , ще е в полза на всеки.:)



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: Bиkи]  
Автор firrst (BIG)
Публикувано20.05.08 14:55



В отговор на:

Бихте ли ми казали какво е мнението ви за ваксината на проф. Спартак Хаджиев-дали е ефективна при лечение на онкозаболявания и ако е,при кои?





Ваксините вече са забранени със закон при животните на територията на Европейския съюз !Те по-скоро са вредни и за хората!




Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: firrst]  
Автор dea123 (непознат)
Публикувано20.05.08 16:29



В отговор на:

Ваксините вече са забранени със закон при животните на територията на Европейския съюз !Те по-скоро са вредни и за хората!



Опа, а сега нови 20



Защо ли все повече и повече се убеждавам, че държавната ни политика(следвайки тази на европейския съюз)изобщо няма за цел да се справя с тези болести , смятани за бич.А от тази глдна точка няма и за цел да подпомага медицината при борбата с рака.Като се замисля в какъв ултра комерсиален свят живеем, където всичко е комерс , всичко е индустрия и бизнес. Излиза ,че и медицината няма сметка ние да сме здрави.Защото тогава ще фалират повечето фармацевтични компании, които в момента предлагат какви ли не скъпоструващи препарати.А ползването им ни прави все по зависими .

А за ваксината на проф.Спартак Хаджиев,аз лично не съм я ползвала.Обаче бащата не един познат го оперираха преди 3 години от рак на пикочната(или половата ,не съм съвсем сигурна).До преди да го отворят тумора беше само един(макар и доста напреднал),но без разсейки .2 или 3 месеца след операцията човека започна да се гърчи-с болки в кръста , колената ,гърба и къде ли не.Тогава установиха ,че е пълен с метастази на различни места.Та тогава знам ,че позлваха тази ваксина около година(а може и повече да е било,не съм сигурна).Знам само ,че човека сега е здрав и жизнен(поне видимо).Дори работи като автомонтьор при сина си.А доколкто знам ,друго освен тази ваксина не са ползвали.Освен ,ако не са решили да опитат и с газ ,защото доста се допитваха до мен за газта, но незнам дали са предприели.Обаче ще попитам



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: dea123]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 16:42



Да си призная не разбрах какво точно искате да кажете. Дали може да бъде резюмирано в 1-2 изречения?



Тема Re: отново Имунотерапия и левкемиинови [re: Baлeнтинa]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 16:49



По принцип общоприетата схема е точна тази, която вие описвате- изчаквателна. Някъде по конгреси съм чувал, че отделни колеги прибягват със съгласието на пациента към по-агресивен подход и отчитат успех. Поради сравнително доброкачественото протичане на това заболявание не може да се каже, обаче, дали това е успех или просто пациентът е бил склонен да не преминава в по-тежък стадий на болестта. Мога да се консултирам допълнително по този въпрос с колеги.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: dea123]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 16:58



Години наред проф. Спартак Хаджиев и дъщеря му работят върху неспецифичната имуностимулация с БЦЖ ваксина. Всички негови резултати са публикувани и сочат сигнификантно (значимо) от научна гледна точка покачване на преживяемостта, сравнено с конвенционалните методи. Може би тук трябва да поясня каква е разликата между неспецифична и специфична имунотерапия- при неспецифичната, ако приемем, че имунната система е устроена като армейско подразделение, то ние я стимулираме и се покачва броя на агентите, които търсят врага

Така разчитаме, че когато са повече, вероятността някой да разпознае тумора като нашественик е по-голяма. При специфичната имунотерапия (клетъчна) пускаме обучен "агент", който веднага намира врага!



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 17:25



Бихте ли ме упътили към някое проспективно рандомизирано проучване на този екип? Чел съм техни публикации, но нито една от тях не е с дизайн на проучването, който да отговаря на международните стандарти. Навярно съм пропуснал някои все пак. Ясно е че имунотерапията е съществена част от лечението. Тук не иде реч за това. Въпросът е, че спекулациите в официалната медицина са не по-малко (според мен доста повечко даже) от тези в нетрадиционните методи. Медицината днес е базирана на доказателства. Къде са те? Когато препоръчвам дадено лечение се опирам на ясни и необорими доказателства за ефективността му. Ако няма такива пациентът трябва да бъде уведомен, че препоръките са на база умозрителни заключения. Върши работа, ако човек иска да не загуби границата между желано и действително





Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 17:32



Ще добавя още няколко факта- според един от последните доклади за онкологичните заболявания в световен мащаб починалите от ефектите на химиотерапията са повече от починалите директно от заболяването си. Проблемът в лечението на онкологично болните е, че всеки тумор има различна антигенност и не може да се организира масово производство на продукт за терапията му. Това отблъсква фармацевтичните компании, чиито интерес е колкото се може по-големи групи от хора да се лекуват с една схема, която да е печеливша поради основния принцип на промишлеността- серийното призводство. Трудно е да печелиш от левкоцити, така, че по-добре да пречиш. От години в България се подготвят и се хабилитират кадри с финансовата подкрепа на тези фирми, които са стигнали до там да предлагат лекарства против страничните ефекти на собствените си химиотерапевтици. Техните агенти-псевдоучени (повечето от вас могат да посочат по име) жестоко защитават източника на своите доходи. България носи на фармацевтичните фирми, произвеждащи химиотерапевтици повече пари от голяма част от напредналите европейски държави. Тези факти са достатъчен пример за силата на фармацевтичния бранш- реализиращият най-висок финансов резултат през последните 10 години в световен мащаб.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 17:35



Ignoratio non est argumentum

. Със сигурност не сте онколог колега.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: MD]  
Автор dea123 (непознат)
Публикувано20.05.08 17:44



Много ясно, точно, логично и аргументирано е изказването ви MD.
Ще се радвам да дадете доказателства(документирани ,ако е възможно де)за успешно излекуван пациент, който е в напреднал или краен стадий на болестта.Аз поне не се сещамз а такъв случай.Истината (статистиката) е ,че едва 4% от подложените на химио и лъчетерапия пациенти оживяват,а какво е качеството на понататъшния им живот е отделен въпрос.
А официалната информация дава около 50 -60% надежност на тези терапии като лечение(което обаче на практика се оказва абсолютна измама)Както" д-р" в неговото компетентно изказване пояснява -че според световната статистика броят на починалите от въпросните терапии е доста по голям от броя на починалите от самата болест,защото както писах и преди от въпросните терапии организма на човек до такава степен се скапва и залинява,че загива доста преди самия рак да го е сразил.
Или вие МД, може би говорите за други заболявания?Ако е така, за доказаното лечение на доказано лечимите болести-спор няма.

"Д-Р"поздравявам ви за точните данни и преценки, които представяте.Абсолютно сте прав.Изключително щастлива съм ,че има лекари като вас





Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: dea123]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 17:49



Прочетох внимателно съдържанието на тази статия в FROGnews и съм учуден от неуморното желание на нови и нови субекти да се закачат към идеи, които не разбират само защото евентуално може да бъде доста печелившо, ако се комбинира с някаква простичка измама. Ваксината на Коули не е по-ефикасна сравнена с БЦЖ или коя да е друга имунотерапия свободно прилагана в БГ. Трябва да се знае, че ваксината на Коули е достъпна в нашата страна и може да се прилага във всяко лечебно заведение, където има регистрирана комисия по етика след внасяне на цялата документация по протокола за приложението на продукта и посочване на главен проучвател. Такова лице може да бъде хабилитиран специалист по клинична имунология (не просто имунология) или вътрешни болести и клинична фармакология. Тъй като Коули се оказа доста известна към нея се закачиха доста "лекари", народни лечители, фондации и какви ли още не организации с една единствена цел- да поприпечелят като "лекуват рак". Напълно естествено ИАЛ не им позволява да внасят този продукт, защото не са преставили нито една диплома за медицинско образование, пък камо ли за специалност.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: MD]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 17:52



Вие онколог ли сте, защото ако сте значи читете независимите доклади поръчани от FDA?



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: dea123]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 17:55



"Данните" Ви са потресаващо неверни. Аз говоря за малигнени тумори. За пример ще Ви дам пациенти сколоректален рак и чернодробни метастази (няма спор, че са в 4-ти, т.е. последен стадий нали?). Без химиотерапия живеят средно 6 месеца, с един от най-агресивните режими на химиотерапия живеят 4 ПЪТИ повече при 2,4% смъртност от усложнения. При комбиниране на радикална хирургия с химиотерапия 50% живеят 5- и повече години, като прогнозата зависи от броя на метастазите. При една метастаза петгодишната преживяемост след резекция и химиотерапия имат 70% от пациентите в този краен стадий. Изберете сами.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 18:03



И още нещо- има заболявания, при които успеваемостта е висока, но знаете ли колко е преживяемостта на болни с хепатоцелуларен карцином на химиотерапия и на имунотерапия- пише го дори в новите учебници на студентите- нещо което установих днес с голямо задоволство по повод на дошли в клиниката стажант-лекари, които искаха някои разяснения.
Искам най-колегиално да Ви обърна внимание, защото е важно





Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 18:10



Имам и такава специалност

. Чета т.нар. "независими" доклади, но ще се съгласите, че единственото независимо в тях е, че от тях нищо не зависи. Както и да е - интересите и неетичните практики във фармацевтичния бизнес не променят фактите относно ефективността на терапиите в клиничната практика. Тук хората търсят конкретни решения на конкретните си проблеми. Отплеснахме се в безплоден разговор и аз бях дотук по тази тема.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: MD]  
Автор dea123 (непознат)
Публикувано20.05.08 18:18



В отговор на:

За пример ще Ви дам пациенти сколоректален рак и чернодробни метастази (няма спор, че са в 4-ти, т.е. последен стадий нали?). Без химиотерапия живеят средно 6 месеца, с един от най-агресивните режими на химиотерапия живеят 4 ПЪТИ повече при 2,4% смъртност от усложнения. При комбиниране на радикална хирургия с химиотерапия 50% живеят 5- и повече години, като прогнозата зависи от броя на метастазите. При една метастаза петгодишната преживяемост след резекция и химиотерапия имат 70% от пациентите в този краен стадий. Изберете сами.



МД,
Вие май не обърнахте внимание на същността на въпросната"преживяемост" , за която говорите,в моя пост споменах за качество на живот на пациента след тези манипулации.
Не може да се смята за постижение факта,че е увеличен живота на човка от 6 месеца на 2 или 3 години, при положение че след тези терапии пациента е тотално смазан (както вътрешно)така и външно ,без самочуствие е и ужасно подтиснат.А времето което му е необходимо за евентуално възстановяване понякога е повече от колкото му се дава като максимум живот.Да не говорим че скоро след това започват болките и агониите и всичко това се развива пред очите на хората, които обичаме и ни обичат.И последното нещо, което искаме да те видят, това е нашия разпад.Смисълът и същността на човешкия живот не се измерват само в количество,а дори и това да е вашето убеждение-10 или 15 месеца,а дори и 2,3 години увеличение ,не звучат убедително.Особено като се има в предвид как го преживяват пациентите този "леко удължен " период.
Тогава не разбирам за каква преживяемост говорите -1,2или 3 години на тотална скръб.Незнам ,аз ли нещо грешно ги виждам нещата ,но това "лечение"за мен в никакъв случай не е постижение.То е просто изместване на трагедията малко напред, но за чия сметка?



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: dea123]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 18:24



Ще бъда малко по-рязък - не съм малоумник,че да създавам живи, агонизиращи трупове. Качеството на живот е преди всичко. Май пропускате факта, че аз съм лекарят, а не Вие. Ако имам нужда от подобни поучения не е ли ясно, че по-добре да се занимавам с нещо друго, а не с медицина?



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: MD]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 18:24



Тъй като явно работим в една област ще си позволя да направя и един коментар за решението на проблемите на хората. Скоро проф. Захарий Кръстев публикува резултати от лечението на стомашен карцином с интерлевкин и те са обнадеждаващи. Щом и най-здраво стъпилите на земята светила на гастроентерологията оценяват имунните аспекти на тези заболявания мисля, че никой не може да спре развитието на нещата. Аз искрено се надявам колегите да продължат това лечение, защото то е непосредствен шанс за хората- тук и сега А ако научим хирурзите да правят простичка имунотерапия преди и след операцията може да намалим метастазите при 2-3човека на 100 болни с колоректален карцином, които ще получат метастази след интервенцията.
Най-искрен поздрав



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Автор dea123 (непознат)
Публикувано20.05.08 18:37



Д-р,това което казвате звучи изключително оптимистично и обнадеждаващо


Дай боже,всичко което казвате да се реализира с голям упсех и то скоро.
И тогава този форум на раково болни да се превърне във форум на силни и здрави успешно завърнали се "ветерани от войната":)



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 18:46



Прочетете внимателно т.нар. "обнадеждаващи" резултати на З.Кръстев - нито един излекуван, прогресия след средно 7-8 месеца. Просто четете внимателно и не спекулирайте с данните. Какво е различното от химиотерапията? Има си и странични ефекти и усложнения и всичко. Ефективност? Ето Ви и адреси към пълния текст на статиите:

http://www.wjgnet.com/1007-9327/11/5525.asp

http://www.pubmedcentral.nih.gov/articlerender.fcgi?tool=pubmed&pubmedid=18256831



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: MD]  
Автор dea123 (непознат)
Публикувано20.05.08 18:49



Благодаря МД,ще прочета задължително.
За мен това е нещо ново и звучи надеждно -нищо повече не съм дала като изявление, по скоро изказването ми е с пожелателен характер:)
Но ще се поинтересувам непременно



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: MD]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 19:16



Колега не спекулирам с резултатите- Вие го правите най-безогледно! Никъде не съм казал, че всички са се излукивали на 100%, нито, че няма странични ефекти, просто са доста по-малко ако се подходи сравнително. Казах, че това е просто крачка, а искам да ви наблегна на това, че дори най-дългия път има своята ПЪРВА КРАЧКА! Мислите ли, че 7-8 месеца са малко- за близките на пацента тава е много време. Нека не лишаваме теза хора от един месец, един ден, един час дори повече със своите обичани хора и то по възможност без ужасните ефекти на химиотерапията. Най-лесно ще ми е да кажа ето ви световните ценрове срещу 160-170 000 евро ще Ви дадат много висок шанс за напълно излекуване, но нали тряба да можем да предложим нещо реално на "първо време"! Похвално е, че Кръстев се е опитал и като заключение слагам тук извода прочетете го внимателно преди да пишете, защото масово чашата от друга гледна точка е наполовина пълна, а не наполовина празна!

This study demonstrates the feasibility of low dose locoregional IL-2 application in advanced abdominal cancer. Local IL-2 therapy gives only negligible adverse effects. The results suggest that it is important to apply intratumorally. Local IL-2 may be given adjunct to standard therapeutic regimes and does not imply complex surgical interventions. These initial results are encouraging.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: dea123]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано20.05.08 19:18



Ехей, хора, какъв спор заформяте?!


За лекарите горе-долу съм съгласна, в спора се ражда истината!

Но Деа, много те моля да не навлизаш в спор нито с лекарите, нито с пишещите във форума. Да одобряваш или да отхвърляш споделен опит или знание!
Това, че ти си имала късмета да пребориш рака при теб, това не означава, че това е приложимо при всички и е първа истина и работи при всички.
Всички имаме някакво мнение и опит по въпроса. Затова и споделяме, но не налагаме нашите разбирания на другите!
Моля те да се съобразиш с това

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Авторviki (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 20:41



Според мен онкологичните заболявания трябва да се лекуват комплексно- с химиотерапия, нетрадиционна медицина,билки,ваксини и на духовно ниво,чрез психотерапия.Бих казала,че аз съм се лекувала с всичко горе изброено. За протокола ще поясня,че заболяванието ми е малигнен меланом с метастази -един в лимфен възел,отстранен оперативно и множество в черен дроб,изчезнали вследствие всички тези лечения.От юни 2006г. се водя в пълна ремисия.От тогава си поставям и БЦЖ ваксината на проф.Спартак Хаджиев.Така,че по-добре е човек да опита всичко ,което смята че може да му помогне,защото живота е борба и не трябва да чакаме някой да дойде при нас и да ни помогне ,а да си помогнем сами,за да ни помогне и бог!



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: MD]  
Авторfirrst (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 21:34



Изтрито заради заяждане с пишещи от клуба!

Редактирано от vesela.bg на 20.05.08 21:47.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 21:41



Фърст, случайно да знаеш, че великият Д_Р АТКИНС е тотално отречен и линчуван на запад и в Сев. Америка?Прусловутата му белтъчна диета е дала , много повече поражения (особено на бъбреците!), отколкото изцеления ....има бая материал по въпросът





Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: firrst]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано20.05.08 21:46



Firrst имаш последно предупреждение за бан. Напоследък си позволяваш доста волности. А за този ти постинг просто нямам думи!
Затова моля те да бъдеш внимателен/а, ако не искаш да получиш доживотна забрана за писане в този клуб!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: yraaa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано20.05.08 21:49



Моля да престанете със споровете в темата за Имунотерапията!
Магнитните бури ли ви правят нервни?
Сериозно говоря и моля не спамете темата!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: vesela.bg]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано20.05.08 22:44



Надявам се наистина в спора да се роди истината. Реагирам, защото не обичам да се изопачават фактите. Преобладаващата част проучвания показват подобряване на прогнозата при добавяне на имунотерапия към останалото- не случайно се говори за имунолъчелечене и имунохимиотерапия. Университетът Джон Хопкинс постоянно бълват статии в най-елитните списания- глупаво е да пренебрагваме доказани неща, а е аз не съм представител на ултраконсервативната фракция гастроентеролози- докато някои биопсират полипи, в други клиники вече се работи мукозна резекция



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 15:38



Не се сърдете де

. Говорим си тук, не се караме. А и спорът ни си е чисто професионален анализ на една публикация в случая. Вярно е, че имам известни резерви към въпросните изводи, но не казвам, че имунотерапията е химера. Просто изводите са леко... да речем прекалено ентусиазирани. Вижте таблица 2 с резултатите от лечението на пациентите (само 16 в случая). Не може да не Ви прави впечатление, че 75% са с прогресия на фона на лечението, само 25% (четири пациента) с временно стабилизиране, три от тях с НСС на фона на цироза. Вие какъв извод бихте направили за ефективността като цяло? Има някакъв резултат при някои пациенти да - при четирима. И? Много работа ни чака още. Това може да се каже. Препоръки за лечебни стратегии базирани на такъв малък опит с много хетерогенна група болни, много от тях получавали и стандартно лечение аз бих бил мнооого предпазлив да направя. Или пак спекулирам с данните безогледно. И не се сърдете



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Авторrotoni (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 17:44



В темата "Карцином на стомаха" споделяте, че не сте обнадежден от резултатите за лечението с интерлевкин 2, а тук споменавате друго за интеревкин. Това различни варианти на един и същ медикамент ли са и може ли да се прилага при съпругата ми? Подробно съм описал състоянието й в посочената по-горе тема.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: dea123]  
Авторpaparosko (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 22:40



dea123,

Твоето попадение е най-точно.
Обикновено лекарите се интересуват от физическото състояние, а не от емоционалното или душевното.
Но това е нормално, тъй като те не прилагат холистично лечение.

Хареса ми твоето изказване за търсенето на всевъзможни начини за лечение.
Според мен, това е най-доброто, а и много нови неща се научават, които те отварят към опознаването на още и още "тайни".

Искам да те попитам запозната ли си с лекарството Антималигноцит и ако е така, какво ти е мнението за него?

Бъди здрава и щастлива!




Никога не казвай никога!



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: paparosko]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано21.05.08 22:50



Имаме теми за Антималигноцита, моля за него да пишете там!



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: vesela.bg]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано21.05.08 23:26



Въпросът ми е към dea123.


Никога не казвай никога!



Редактирано от paparosko на 21.05.08 23:27.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: paparosko]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано21.05.08 23:31



Разбрах към кого ти е въпроса!
Но помолих, разговорите за Антималигноцит да се прехвърлят в Темата за него! Благодаря ти!



Нема начин да нема начин!


Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Авторnin (Нерегистриран)
Публикувано22.05.08 05:37



ПУСТА БОЛЕСТ ДА УПОСТЕЕ,ДА НИ СПАСИ ГОСПОД ВЕЧЕ ОТ НЕЯ
БАБА ПОЧИНА ЗА 2 СЕДМИЦИ,БОГ ДА Я ПРОСТИ,ИМУНОТЕРАПИЯТА НЕ ПОМОГНА



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: yraaa]  
Автор firrst (BIG)
Публикувано22.05.08 22:06



В отговор на:

Фърст, случайно да знаеш, че великият Д_Р АТКИНС е тотално отречен и линчуван на запад и в Сев. Америка?Прусловутата му белтъчна диета е дала , много повече поражения (особено на бъбреците!), отколкото изцеления ....има бая материал по въпросът





Два пъти носителят на Нобелова награда, Лайнус Паулинг, обяви: ”Всички трябва да научат, че борбата срещу рака е най-голямата измама”

А за тва кво ще кажеш?
Или и тоя вече е отречен?Ако е така,бах тая медицина дето дава Нобелова награда на некой доктор,а после го оплюва и отрича!Явно критериите нещо и куцат,да не говориме,че обслужва нечии интереси,а за здравето на пациентите пък хич никой не го е еня!!Секи да си се оправя сам!




Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: firrst]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано23.05.08 17:58



firrst,

Явно си от малкото хора, които са проумели истината, че борбата срещу рака е най-голямата измама в световен мащаб.
В тази "борба" се наливат страшно много парични средства и ако недай се боже официално се "открие" лекарство тези пари трябва да секнат и много хора и институти (пак в световен мащаб), които до момента са ползвали средства ще останат на сухо. Да не говорим какво ще стане пък, ако секнат продажбите и на химиотерапевтиците.

Как мислиш, възможно ли е това да стане?
И кой има сметка да не се регистрират открити вече лекарства против рака.

Бъди здрав!




Никога не казвай никога!



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: paparosko]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано23.05.08 21:49



Paparosko, много те моля да не отпочваш такива дискусии в тази тема.
За световната конспирация сме говорили достатъчно.
Също бих искала да напомня, че тук не е клуб "Алтернативна медицина", нито клуб "Езотерика" за да акцентираме и да пишем единствено за алтернативите и духовното извисяване. Който има интерес ще посети горепосочените клубове или ще ви пише на лични бележки.
Благодаря ти!

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: MD]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано23.05.08 23:22



Не се обиждам, както и не влагам нищо лично. Прекрасно разбирам, че спорът е на професионална тематика за нас двамата поне


Просто давам Кръстев за пример, че дори той почна да пробва варианти на имунотерапия. По никакъв начин не твърдя, че той е постигнал най-добрите резултати! Той реагира много враждебно на подобна тематика само преди няколко години, а сега смята, че това трябва да се работи
Като сравнявам резултатите на чужди центрове с нашите естествено съм на мнение, че: "cell immunotherapy is the name of the game!"
Разбира се има много по-добре изработени варианти на нашите проучвания, дори когато публикувахме резултатите от интерфероните много се различаваха от тези на Хаджиянис и Манс, но това не значи, че терапията не върви.
Повечето клиники имат регистрации в Elsevier, така че може да сравниш публикации в списания като Lancet с нашите Онези наистина отговарят на определението "обнадеждаващи". Съжалявам, че не мога да пусна линк тук, но излиза искане за парола, а не самата статия.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано24.05.08 11:25



Ха сега те разбрах що за човек си

. Съгласен напълно. Имал съм възможност да поработя с Yuman Fong в Memorial Sloan-Kettering Cancer Center, много интересен проект с аденовирусни вектори, таргета беше НСС, та думата ми беше за сериозността на едно проучване и отговорността на екипите при боравене с данните. Имаме сериозен път да извървим в тази насока.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: MD]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано24.05.08 11:56



Май се разбрахме
Гледам да пиша много резюмирано и може би не винаги при първи прочит стават ясни детайлите в позицията ми.
Ще добавя нещо за личния опит, защото той понякога е този, който впечатлява и изгражда позиция. Имам един пациент с колоректален карцином с мултиплени чернодробни метастази и тройна локализация- ректум и флексурите. Хирурзите направиха каквото могат, но черния дроб не можеше да се пипне. Имаше възможност да отиде при Славин- сега картинката в черния дроб е аехогенни превдокисти на местото на метастазите след тяхната некроза. Вече надхвърля с 1 година максималната преживяемост, която намерих в литературата. Следва продължение, че нямам време...



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано24.05.08 12:18



Д-р, и моя черен дроб е с метастази и хирурзите не могат да го пипнат.
Да пробваме, а? Предлагам се за "опитно зайче", щото и аз имам намерение да прескоча определената ми преживяемост.
Ако решиш, че би се наел с мен, моля за координати на имейла ми
vasileva.bg@abv.bg

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: vesela.bg]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано25.05.08 17:58



Трябва да направя уточнение, че става въпрос за клиники извън България, а това е случаят, който ме накара да променя мнението си за имунотерапята. Първата среща със Славин наистина ме впечатли.

А и за пореден път се замислих каква наука имаме възможност да правим ние тук и за сравнение какво се прави навън.
Но пък хубавото е, че не се отказваме! Надявам се, че и колегата ще е съгласен с мен. Изглежда ми, че и той е от тези, които не са се отказали! Аз, например, днес съм на работа и върша много отговорна медицинска дейност- лепя листи, защото касата дебне



Тема ВЪПрОСИ КЪм Д-рнови [re: nin]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 18:57



В един ваш постинг пишете за трансфер фактор плюс Моля да ми поясните подходяща хранителна добавка ли е за мен - имам кенсер ин сито и кисти на гърдите Изпращам информация за трансфера и моля за отговор







Тема И от мен въпрос към д-рнови [re: Kaлoянa]  
АвторAнн (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 20:41



Здравей д-р,
Оперирана съм от Carcinom ovarii 3ст. преди 3,5 години. Нямах разсейки, но туморът беше пукнат. Проведох химиотерапия с таксол и платина. От тогава нямам проблеми и всички изследвания са идеални. Постоянно пия имуностимуланти. Сега Inmu plus. Какво можете да предложите за да задържа ремисията.



Тема Re: ВЪПрОСИ КЪм Д-рнови [re: Kaлoянa]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 22:17



Тъй като фирмите производители не се ангажират, че няма растежни фактори от коластра в препаратите като примеси- не бих препоръчал да ползвате трансфер фактор точно при този вид карцином. Може би това е и единственото противопоказание на трансфер факторите получени от коластра.



Тема Re: И от мен въпрос към д-рнови [re: Aнн]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 22:19



В зависимост от хистологията на тумора има няколко приемливи варианта за имуностимулация с ваксини, прилагани в специализиран кабинет на НЦЗПБ с цел неспецифична имунотрофилактика без да се спира основното лечение, ако е необходимо такова.



Тема До Д-рнови [re: д-p]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 23:24



Благодаря Д-р В темата ПОлЕЗЕН САЙТ копирах 4 филмчета Последното, където пише здрав имунитет на Ели Хорозова става въпрос освен за водораслите и за коластрата Гледам, слушам и немога да си обесня, защо точно коластрата е причина за гинекологичен рак, ако имате възможност обяснете по-подробно Пак благодаря



Тема Re: До Д-рнови [re: Kaлoянa]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 23:26



В последно време нашумя много ползването на сурватка, продават я в кутии, на прах, всеки сам си прави шейка Искам пак да попитам за моите заболявания полезна ли е, мога ли да я ползвам и в какво количество



Тема Re: Отново до Д-рнови [re: Kaлoянa]  
Авторmim.i (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 11:44



Д-р, преди време поисках мнение за Авемар, но не отговорихте. Дали не сте успяли да го прочетете? Моля, ако може да ми кажете какво смятате за продукта.



Тема Re: Отново до Д-рнови [re: mim.i]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 21:14



Докато чакаш отговора от д-р, както и аз, се разрових малко и открих следната информация, може би ще ти помогне малко









Сега да не вземете да се нахвърлите върху мен, аз само искам да помогна, нямам медицинско образование, но предполагам, че не всеки има време да се рови из нета, дори и за елементарна информация

Моля д-р отговори и на моите въпроси



Тема Re: Отново до Д-рнови [re: Kaлoянa]  
Автор mim.i ()
Публикувано29.05.08 21:52



Изобщо няма да се нахвьрлям вьрху теб! Много ти благодаря за линковете. Аз имам време да се ровя в нета и вече сьм ги прочела тези неща.Исках мнение на лекар, та затова попитах, защото от фирмата ми казаха : "това е точно за вас", но дали е заради продажбите? Не искам да сьм мнителна, но много сьм се парила от такива неща и сега пьрво проверявам. Но пьк Калояна ти може да нямаш медицинско образование, но чета много тук и мога смело да кажа, че си от голяма помощ за всички!



Тема Re: Отново до Д-рнови [re: mim.i]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 22:13



Старая се, защото и аз получавам помощ от клуба, нали за това е взаимопомощ, но гледам да съм убедителна и с точна информация, а не тук прочел, там видял, нещо чул, нещо му казали, ей такива неща, Благодаря ти И аз чакам отговори от д-р, може би е зает, няма време сега, но ще чакаме, нямаме избор



Тема Гама-интерфероннови [re: д-p]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано30.05.08 20:54



Д-р в България работи ли се с гама-интерферон - Имукин, Актимун, Ингарон?
Ако да, къде?

Нема начин да нема начин!


Тема Re: До Д-рнови [re: Kaлoянa]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 23:11



В кърмата на всички бозайници има т.нар. растежни фактори. Те са необходими на бебетата, в случая малкото теле, за да расте бързо и да развива организма си или на клетките, секретиращи кърма, за да хиперплазират. За определени растежни фактори имат рецептори определени клетки. Карциномът на гърдата призхожда от жлезната тъкан на гърдата и може да експресира рецептори към голяма част от рестежните фактори на коластрата. Тези растежни фактори може да предизвикат бурен растеж при карцинома на гърдата. Отделянето на чисти белтъчни фракции, каквито са и търсените белтъци на кърмата и растежните фактори е много трудно и повечето производители на такива продукти не се ангажират за 100% чистота. Това означава, че те със сигурност са противопоказани при рак на гърдата. За другите тумори е необходимо индивидуална преценка, която е лесна при наличен хистологичен резултат.



Тема Re: Отново до Д-рнови [re: mim.i]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 23:13



Според информацията, която намерих мисля, че авемар може да бъде добра добавка към терапията, но не бива да се прекалява с очакванията наистина да увеличи продукцията на тумор некрозис фактора.



Тема Re: Гама-интерфероннови [re: vesela.bg]  
Авторд-p (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 23:18



Известно ми е да се работи с гама интерферони при онкологични заболявания по няколко клинични изпитвания. При повечето става въпрос за гастроентеролгични тумори. Иначе има доста други приложения, където е почти рутинно.



Тема Re: Гама-интерфероннови [re: д-p]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано30.05.08 23:29



Къде в България се правят тези изпитвания? Моля те за повече конкретика, щото ми се пекат яйца на д....то и нямам много време да питам и да чакам отговори. Моля те!
И още по-точно къде се употребява рутинно. Спешно ми е!

Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 30.05.08 23:30.



Тема Re: До Д-рнови [re: д-p]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 23:45



Благодаря д-р



Тема Re: До Д-рнови [re: Kaлoянa]  
Автор mim.i ()
Публикувано31.05.08 12:52



Аз сьщо благодаря много! За рак на гьрдата разбрах, но какво е положението при дебело черво?



Тема Коластранови [re: vesela.bg]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано10.06.08 07:58



д-р,може ли да се приема коластра при глиални мозъчни тумори?



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Автор 123galia (непознат )
Публикувано11.06.08 20:23



В темата Калгевакс вече питах за прилагане на ваксината Калгевакс при рак на дебелото черво. Ще съм благодарна, ако ми отговорите има ли практика да се прилага тази имунотерапия при този рак, някаква статистика, ваше мнение и опит. Каква ваксина според вас е подходяща при рак на дебелото черво.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: 123galia]  
Авторпak (Нерегистриран)
Публикувано11.06.08 22:51



и моят въпрос е за бивш, опериран преди 4 г. Са sygmae, ХТ, по принцип Са 19-9 в нормата днес, някои други като СЕА и 72-4 - завишени. пих хрущял от акула, онзи ден лекар от диспансера ми препоръча детокс на вижън, от форума разбрах и пия капсулите на др. Хулда Кларк и от време на време Овосан. дали съм с правилна профилактика, д-р, МД?
да, хранене с "добрите" храни, без Е-та и прочие...
с благодарност



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: пak]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано11.06.08 23:29



Калгеваксът дава прекрасни резултати при интравезикално вливане при карцином на пикочен мехур и добри при рак на гърдата /съответно се апликира строго подкожно.
За повече информация се обърнете към доц. д-р Милиана Чучкова, която е резработила препарата - зав. лаборатория БЦЖ - тел. 944 69 99, след сигнала и обяснението, че сте се свързали с.... натискате звездичка и в. тел. 281 или 284.
Обяснявям така, защото новата централа е.....?????
http://www.bda.bg/bdias/19131d.pdf
Давам ви линк към "Кротка характеристика на продукта" от регистрацията в ИАЛ.

Е, не мога и немога да си активирам линковете. Ще си ги копирате!
Кажете бе хора как става. Пробвам с УРЛ-то, но не става!





Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: ket1234]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано11.06.08 23:55



Погледни тук, дано ти се изясни и се справиш накрая. Човек докато е жив се учи.



Иначе, това е линка от лентата горе на страницата, пише Клубове, Остави бележка, Кой е тук, Въпроси и т.н. Като отворите тези Въпроси, вътре е описано всичко.

Нема начин да нема начин!


Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: vesela.bg]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано12.06.08 00:15



Добре, де!
Другият път ще се постарая повече! Уж съм много компютърно грамотна, а ма на, като селски кмет съм!



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: пak]  
Автор 123galia (непознат )
Публикувано12.06.08 12:21



Пак, моля те да напишеш стойностите на CEA, 72-4, CA 19-9 към настоящия момент и преди няколко месеца, ако е възможно, а също и референтните им стойности. Майка ми 1 година след химиотерапията пие следните добавки като ги редува: Натанал, Алое, Герисан, Ленено масло на капсули, Неостат (комбинация от котешки нокът и хрущял от акула). Благодаря!



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: 123galia]  
Авторпak (Нерегистриран)
Публикувано12.06.08 22:44



СЕА референтни стойности за моята лаборатория около 4,при мен беше преди нялколо месеца 20, сега е над 40, 72-4 е с референтни около 6, при мен беше преди няколко месеца 38, сега не е пускан, инак 19-9 от година се покачва от 4, през 14 до 27 днес...казват , ндес пак бях на консултация последният бил важният, ония, завишените - били песпецифични, кво ли значи тва и дали са такива и при здрави хора





Тема НЕОСТАТнови [re: 123galia]  
Автор just flower (детето)
Публикувано28.12.09 14:24



123galia и уважаемите лекари, които отговарят тук, искам да попитам за Неостат. Поръчах го за майка, но чета противоречиви неща. Моля, кажете нещо за него, от опит или по научному какво може да се очаква и дали може без лекарско предписание да го приема. Да уточня, майка е с диагноза Аденокарцином на ендометриума в първи стадий, без лечение след операцията (тотална хистеректомия). Желанието ми е да профилактираме и да се предпазим от евентуален рецидив или метастази на заболяването.



Тема Re: НЕОСТАТнови [re: just flower]  
Автор just flower (детето)
Публикувано30.12.09 13:36




Ето тук например пише, че на дадената добавка, съдържаща котешки нокът трябва да е означено, че е премахнато ТОА, а на тази на Борола- Неостат, не пише..какво да правя, да я пием или не..?
Има две групи възможни странични ефекти: причинени от ПОА и причинени от ТОА. ПОА предизвикват свръх имунни реакции при някои хора с алергии. ТОА подтискат сърдечната дейност.

Повечето производители не премахват тетрацикличните оксинадолови алкалоиди от екстрактите с котешки нокът. Най-добре търсете на етикета на продукта уверение за % съдържание на ПОА и ТОА алкалоидни групи, защото само така ще сте по-сигурни за своето здраве.

Кой и в комбинация с какво не бива да приема Котешки нокът?

Бременни жени или кърмещи майки. Деца на възраст под две години. Хора с присадени кожа или органи. Хора с автоимунни заболявания (алергии-майка има например разни алергии), проблеми с кръвосъсирването или туберкулоза също не бива да употребяват билката.

Не е желателно да се взима Котешки нокът в комбинация с ваксини, хормони или инсулин. Не приемайте Котешки нокът с азотни буустъри, в случай че страдате от ниско кръвно налягане.



Тема Re: НЕОСТАТнови [re: just flower]  
Автор Kaлoянa_ (ентусиаст)
Публикувано30.12.09 19:55



бих ти препоръчала да даваш от това Саменто, виждала съм в халите на Лечител аптеката, но там има без ТОА, а това е много важно. Ползвай по възможност и ектракт-течност, защото много бързо се абсорбира и не дразни стомаха. Таблетките които се предлагат са много тежки и боли корема. Аз много бързо се въстанових преди години (от друга операция) благодарение на този продукт, още първия месец бях във пълна форма за работа дори. Пих го 1 година. За имунната система е добро, но не лекува рак, да знаеш, само поддържа високо имунната система. Пие се стъпаловидно, почва се от 1 капка... до 20 три пъти на ден, като достигнеш максималната доза 20 капки така караш до край, също и 30 минути преди храна с около 100-120 грама вода. Обаче не е хубаво дълго време да го даваш, привиква се, за това сменяй продуктите.



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Автор hospitalier (непознат )
Публикувано31.12.09 00:25



Аз искам да задам кардиналния въпрос- ЗАЩО Е НУЖНА ИМУНОТЕРАПИЯ НА РАКА СЛЕД КАТО ИМУННАТА СИСТЕМА НЕ РАЗПОЗНАВА РАКОВАТА като опасен агент?Раковата клетка се прикрива като нормална и заобикаля оръжията на имунната система.Целта на имунотерапията трябва не да прилага имуностимулатори а да се научи имунната система да разпознава раковата като опасна за тялото.В много случаи имунната система на раково болните не е срината от самия тумор а от вторични последици нанесени от самия тумор.Рака не е болест на имунната система.Нека имаме предвид това.



Тема Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: hospitalier]  
Автор just flower (детето)
Публикувано05.01.10 22:18




Тук поствам един сайт на някакъв институт за имунологично здраве и искам да попитам някой знае ли нещо? Не е ли препоръчително преди да пие човек каквито и да е имуно- стимулатори, супресори, модулатори да се направи някакво изследване на настоящото състояние на имунната му защита, все пак, дали има нужда от подсилване или занижаване на имунитета (например при алергии и някои други автоимунни заболявания не е нужна да се посилва, а дори обратното имунната защита), модулиране и прочие, много ми е сложна материята наистина се оплетох, като пиле в кълчища, но това е първия ми досег. И все пак усещам, че нещата не са както трябва, защо наред с контролите не се прави и подобно изследване, защото лесно е да се каже, причината за рака е неизвестна и поддържането на ремисия е Божа работа (то е най- важното това, но нали "Помогни си сам, за да ти помогне и Господ!") и с бабини илачи и всякакви легални и нелегални, знайни и незнайни хранителни добавки, които избираш сам?!Струва ми се, че имунотерапията има нещо аналогично с ХЗТ и хормоналната, но механизма е толкова фин и деликатен..че човек вместо да изпише вежди, може да избоде очи..май Да, всеки би ми казал "Абе какво си се разровила, никой не те кара да пиеш или не тези добавки, а пък и в крайна сметка са само добавки, не лекарства, та да имат странични ефекти и противопоказания!", както между другото ми казаха днес и от Министерство на здравеопазването, че закона в БГ е такъв, щом е хранителна добавка няма контрол един вид (на препарата пише, че е със съставки стандартизирани от американците- това трябва ли да ми вдъхва пълно доверие, защото и на Калция с витамин Д, който пие майка пише същото и в съставките- модифицирана целулоза, с техните модификации нещо...днес четох пак за опасностите от ГМХ, но това сигурно е друго), няма противопоказания, няма странични ефекти, то си било нещо, като храна все пак и да си питам лекуващия лекар..А лекуващият онколог казва "Няма проблем, пийте си ги", като бас ловя, че 95% не се е сетила или незнае за дадения препарат. Не, не упреквам никого, просто е много хаотично всичко и се обърках.. От фирма Борола ми дадоха информация, която се припокрива с тази от листовката и едно име на лекарка, работеща с дадения препарат. Ами ще търся координати да говоря с нея, но нещо май удрям на камък. И да, въпроса на hospitalier е резонен, мисля..Ходил ли е някой на консултация с имунолог?
Охх, извинете ме за обърканият пост, исках нещо да кажа, но незнам дали успях да формулирам основната си мисъл или по- скоро чувство, защото не съм специалист. Нещо се напрегнах..
Въпросът ми може би би следвало да е: нужна ли е консултация с имунолог, преди приема на Неостат или други имуностимулатори, имуномодулатори, имуносупресори?
И този Тумор Некротизиращ Фактор алфа (TNF alfa) трябва ли да се инхибира наистина при онкологичните заболявания (както прави Неостат) или обратното, да се активира, както пише пък тук : " 5. Имуномодулиращ ефект: освен при вътрешно приложение, Алое Вера, действа и локално върху забавената свръхчувствителност, като регулира функциите на Т „хелперните" клеткти, на Т „суп-ресорните" клетки, на т.н. „клетки-убийци" (чиято активност повишава с около 50%), активира фагоцитозата, както и продукцията на полезни цитокини: ТНФ (тумор некротизиращ фактор), ЕГФ (епидермален растежен фактор), интерферони алфа и гама.
" ? Демек това било полезен цитокин, е в листовката на Неостат пише, че се подтиска неговото производство!Е, направо незнам вече..
Ето в този документ се обяснява точно риска от използване на инхибиторите на TNF alfa (точно каквото го водят Неостат и предполагам и други добавки, съдържащи котешки нокът и разни имуномодулатори), вижте го, мисля че е важно!:

Редактирано от just flower на 05.01.10 23:08.



Тема НЕОСТАТ регистрация?нови [re: just flower]  
Автор just flower (детето)
Публикувано06.01.10 12:36



Незнам дали на някой ще му е полезно, но току- що говорих отново с Министерство на здравеопазването, Д-р Николова и тя каза, че е говорила с РИОКОЗ, там препарата НЕОСТАТ не е регистриран, но остави една възможност, че може да е било отпреди 3 години, когато не е било нужно регистрация или нещо подобно..На въпроса ми за противоречието или неяснотата за мен поне с Тумор Некротизиращия Фактор алфа, ми каза, че няма болести, има болни, при всеки е индивидуално повлияването от даден продукт и трябва да се консултираме с лекуващия онколог или производителите. И на мен все пак не ми е ясно отново за този фактор, врведен ли е или полезен, да се инхибира или активира и следователно аккви са последствията в единия и другия случай?! Е, явно отново самичка ще се наложи да разгадавам и да се опитам да си обясня нещата..



Тема Re: НЕОСТАТ регистрация?нови [re: just flower]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано06.01.10 13:16



Цветенце, колкото повече четеш и научаваш, толкова повече се оплиташ.
Да, трябва да знаеш как ще реагира имунната ти система при прием на определена добавка, но ето тук идва едно голямо НО.
Имунологията трябва да върви ръка за ръка с лечението на рака. Би трябвало след поставяне на диагнозата, да се направят изследвания колко и как ще реагира организма на терапиите и едва тогава да се прилагат. Кой го прави тук у нас, НИКОЙ. Още по-зле е с морето от хранителните добавки. Производителите пишат невероятни неща, само и само да купиш продукта. Всеки организъм е единствен и неповторим и не можем да очакваме да има панацея, която като пиеш и всичко е наред. Просто няма.
Отдавна съм на мнение, че до кабинета на онколога трябва да има още два кабинета - Имунолог и Психолог. Дано нещата тръгната във вярната посока.

Отвори темата на пълен преглед и виж има мнения на лекар за имуномодулирането и имуностимулацията.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 06.01.10 13:23.



Тема Re: НЕОСТАТ регистрация?нови [re: just flower]  
Автор MamaD (член)
Публикувано06.01.10 21:38






Редактирано от MamaD на 06.01.10 21:59.



Тема Re: НЕОСТАТ регистрация?нови [re: MamaD]  
Автор MamaD (член)
Публикувано06.01.10 21:52



Цвете, Буба много точно те е посъветвала. Аз също вечно тъна в съмнения по отношение състава и качеството на хранителните добавки.
Майка ти в момента не провежда някакво лечение което да рефлектира върху имунитета и, или да понижава показателите и. По-добре да се ориентираш към по-естествени имуностимулатори и антиоксиданти - билки, сокове, плодове. Един такъв режим + една хубава почивка, напр. във Велинград , ще се отрази чудесно на майка ти.





Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: just flower]  
Автор hospitalier (непознат )
Публикувано07.01.10 01:09



TNF -alfa трябва да се инхибира..Той е сигнална молекула която тялото отделя за да се унищожат клетките на тумора.Само че те не се унищожават а стават по силни и изграждат защитна реакция като увеличават нивата на най ключовия протеин NF-kapp B този който е нещо като най елитната част на крепоста когато тя е по обсада.Друго ядче казано TNF -alfa e нещо като известител на раковата клетка -казва и ПАЗИ СЕ активирай се и се прикрий като нормална.Това е най общо.Относно този продукт Неостат това е просто един инхибитор на ангиогенезата и имуностимулант.Мисля че не е нещо особено.



Тема ТНФ- предател?!?нови [re: hospitalier]  
Автор just flower (детето)
Публикувано07.01.10 08:42



Милички, благодаря, че се отзовавате, на моменти, като че ми става ясно, после не съм много сигурна отново..

По това, което пише в Уикипедия: A local increase in concentration of TNF will cause the cardinal signs of Inflammation to occur: heat, swelling, redness, and pain.

Whereas high concentrations of TNF induce shock-like symptoms, the prolonged exposure to low concentrations of TNF can result in cachexia, a wasting syndrome. This can be found, for example, in cancer patients.

Ще се опитам да преведа буквално: Локалното нарастване в концентрацията на ТНФ ще причини основни белези на Възпаление, като се появят: топлина, подуване, зачервяване и болка.
При високи концентрации на ТНФ се индуцират шок- наподобяващи симптоми, продължителното излагане на ниски концентрации на ТНФ може да резултира в Кахексия, a wasting syndrome (може би Синдром на отнемане, незнам точно какво значи). Това може да се срещне например при раково болни пациенти.

Тоест аз така го разбирам, при високи концентрации- възпаление, ниски концентрации се срещат при раково болни пациенти. Е, като при онкоболните концентрациите на ТНФ са ниски резонен въпрос е мисля, защо тогава при тях трябва да се инхибира (подтиска) ТНФ?
Сигурно вече звуча смешно и за лаици и за медици, но се опитвам да си го обясня по- простичко, което явно е невъзможно..
hospitalier казва : "TNF -alfa трябва да се инхибира..Той е сигнална молекула която тялото отделя за да се унищожат клетките на тумора.Само че те не се унищожават а стават по силни..". Значи борбата на тялото освен в друго се състои и в това да отдели ТНФ, а защо той не се справя и раковите клетки стават по- силни..по- надолу казва, че той ги предупреждава да се прикрият, значи този ТНФ е предател. Така ли да разбирам?! И е добре да се подтисне продукцията му..а това подтискане до какво води..може би до формиране на други "войници" или организма се обърква?

Редактирано от just flower на 07.01.10 08:46.



Тема Re: НЕОСТАТ регистрация?нови [re: MamaD]  
Автор just flower (детето)
Публикувано07.01.10 08:55



Да,мило, така е, не е приемала досега нищо, което отявлено да повишава или понижава имунитета, но аз така разсъждавам, че след като се е стигнало до злокачествено образувание, значи има проблем..и може би е била с по- нисък имунитет, но според мен на специалистите им е по- лесно да обявят, че причините са неизвестни (а те са много и комплексни, предполагам) и да лекуват следствието, а това всички знаем не е особено резултатно.
Та мисълта ми е, няма да е зле да се ходи на имунолог, само дано пак не ядосам мамчо..че много мрази да я водя по такива работи..
Но и там при имунолога незнам как да му обясня за ТНФ по- правилно, това което ме притеснява точно и дали изобщо ще ме изслуша и дали ако ме изслуша аз ще разбера отговора му..

То не е едно и две..
Освен за по- простичко да го питам какви добавки ще препоръча и това е..не е нужно и аз да ставам имунолог, не че не е гот..



Тема Re: За имунната системанови [re: just flower]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано07.01.10 14:50



Ще представя моето опростено разбиране, като съм компилирала някои неща от интернет.
За да се справи нашето тяло с различните проблеми, не е достатъчно само високият дух и борбеност, особено когато става дума за такова “интелигентно” заболяване, като рак (изразът не е мой). Имам лични наблюдения, когато след успешна операция и първо лечение мои близки и познати решават, че всичко вече е отминало, повече няма да мислят за болест и ще живеят както е било преди. За съжаление това се оказва грешка или е фатално – нещата бързо се връщат.
Абсолютно приемам, че трябва да се обърне внимание на имунната система, но какво по-точно да се прави. Най-общо, нарушенията в работата на имунната система са няколко вида: имунодефицит; автоимунни разстройства, когато имунната система вместо да пази организма от чужди вещества, атакува собствения организъм. Като трети вид се посочват алергиите.
По отношение на туморните заболявания, като се имат предвид природата и особеностите на туморните клетки, то в нашата имунна система съществуват специфични клетки, които именно трябва да се справят с появилите се мутанти на нормални клетки. Те пускат съответните механизми, насочени към тяхното унищожаване и изработват защитни белтъчини – антитела. Нашият имунен отговор се осигурява от три главни типа клетки: макрофаги, Т-лимфоцити и В-лимфоцити. Т-лимфоцитите на свой ред дават “разпореждане” на В-лимфоцитите да произвеждат антитела. Затова макрофагите са получили названието си антигенпредставляващи клетки, Т-лимфоцитите - Т-хелпери (съществуват две разновидности на Т-лимфоцитите: Т-супресови и Т-килъри), а В-лифоцитите се наричат произвеждащи антитела клетки.
The 'T' cells are produced by the thymus gland. They become mirror images of invading organisms and become antibodies. A small population of these cells are already conformed to kill cancer cells. They are called NK (Natural Killer cells).
Така след моята операция и химиотерапията преди повече от четири години, започнах най-напред с пречистване на организма, след това си избрах и вземам различни добавки антиоксиданти, а за това специфично поддържане на имунната система съм постоянна с две неща – Натанал и Искадор. Специално за тях има резултати от изследвания, доказващи благоприятното им действие именно в това отношение.
Определено ще спомена Искадор, който се произвежда на базата на имел. Изобретен в Лукас Клиник в Швейцария, специализирана именно в съдействие и лечение на онкологични заболявания, където са правени клинични изпитания от десетилетия, доказан ефект. Там съм пациент от три години – писала съм в темата за Искадор. По тяхно искане правя периодично кръвни изследвания, по-специално за Т-хелпери, Т-супресори и главно НК-клетки, които се влияят от Искадора.
Допълнително (инцидентно и за съжаление рядко) правя следната билкова смес, за която се предполага, че влияе на тези показатели на имунната система:
Равни количества червен кантарион, жълт кантарион, невен, бял имел и кръвен здравец, две супени лъжици от тази смес слагам да врят 10-15 минути в 700 мл вода, аз ги оставям да престоят 1 час и пия три пъти на ден.

Между другото не открих темата за Искадор – моля Бубето или Джул да е добавят.

Извинявам се за дългия постинг.



Тема Re: За имунната системанови [re: TheaO5]  
Автор just flower (детето)
Публикувано07.01.10 15:29



По думите ти разбирам, че вземаш добавки, повлияващи имунната система, но със съответните имунологични изследвания. Нещата се усложняват и оскъпяват, но е по- добре да се знае има ли нужда от подсилване и точно на какво ниво на имунната защита!
Искадор помага ли при всички видове онкологични заболявания или не? Извинете ако повтарям зададени вече въпроси, на които е даден отговор..ще прегледам темата за Искадор.
И все пак не видях нищо да се споменава измежду магрофаги, Т- и В- лимфоцити за ТНФ алфа, но пак ще ровя, защото в един материал за Трансфер факторите на Асоциация Неогенезис се натъкнах на следното: "През 2002 година, в майския брой на американското списание по имунология / Immunological Investigation A Journal of Molecular and Cellular Immunology/ е публикувана статия на двамата учени Мейсън и Рошън ,разглеждащи връзката между употребата на някои натурални елементи и засилването на факторите, противодействащи на рака.
Според тях натуралните продукти могат да увеличат цитоксическата активност на НК / клетките -убийци на рака/ и на ТНФ /факторът некроза- умъртвяване на тумора,/
Тук ми звучи, че ТНФ е фактор, противодействащ на рака и трябва да се подсили?!? А Неостат и други добавки и лекарства за рак, както писах горе го подтискат, именно за да спре растежа на туморни клетки..е, нищо не разбирам наистина, съжалявам, приятели, че ви тормозя с едно и също, но докато не си го обясня няма да мирясам..


Та нали всеки говори за ролята на пустата имунна защита и нуждата от подсилването й при онкологичните заболявания?!? Но механизмът поне за мен не е ясен..

Редактирано от just flower на 07.01.10 15:31.



Тема Re: За имунната системанови [re: just flower]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано07.01.10 16:21



Тези изследвания се направиха СЛЕД като бях решила какво да правя.
Не съм ходила при никакъв имунолог.

Не мисля, че е необходимо чак такова запознаване с механизма на действие, а по-скоро да се доверим на резултатите.



Тема Re: За имунната системанови [re: TheaO5]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано07.01.10 16:37



Искадора го има в Справочника. В темата Добавки - натурални, хранителни и антиоксидантни.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТНФ- предател?!?нови [re: just flower]  
Автор hospitalier (непознат )
Публикувано08.01.10 02:17



Виж сега не е толкова просто -инхибиране или активиране.Сам по себе си TNF-alfa е ендогенен цитостатик и мощен антитуморен агент.Да но е и нож с две остриета както обясних активира NF -kappa b и МАРК пътища на вътреклетъчна сигнализация което води до рязко засилване в крайна сметка на защитните сили на раковата клетка.Ако се активира ТНФ -алфа трябва да се потиснат тези две системи вътре в клетката за да има ефект.Другия начин е инхибиране на ТНФ-алфа което води до само по себе си до потискане в някаква степен на NF-kappa b най вече което е много ама много важно.Сега онкологията търси решение на проблема с потискане на NF-kappa b.Едни от най мощните средства за това са ГЕНИСТЕИНА И КУРКУМИНА.Има и доста други алкалоиди с такива действия например олеандрин от олеандър ,бетулин от гъба чага,силимарин от бял трън,урсулова киселина от розмарин и много други.



Тема Re: ТНФ- предател?!?нови [re: hospitalier]  
Автор just flower (детето)
Публикувано08.01.10 13:49



Подозирам, че наистина нещата не са изобщо прости и все още се опитвам да вдяна..


Казваш генистеин и чета в Гугъл, излизат резултати, почти всички са свързани със соята, като растение, което го съдържа (друг е въпроса, че соята в по- голямата си част вече е генно модифицирана, но както и да е..): "Какво друго има в соята?
Преди няколко години в нея бе открита противотумурната съставка “генистеин”. Установено е, че тя предотвратява развитието на раковите клетки, което даде повод за нови и задълбочени изследвания и лекарства. Най-добрият източик на генистеин са соевите кълнове и поници. Компонентите на соевия протеин, към които науката гледа с най-голям интерес, са неговите биоактивни съставки изофлавоните, в частност - генистеин, даидзеин и глицитиин. Изофлавоните са фитохимикали - фитоестрогени, които имат действие подобно на естествените женски полови хормони (естрогените), но не са стероиди." Отнасям се с подозрение към действието на естрогените, пък били те и фито. Сещате се защо..
Следва куркумин. В Уикипедия: "Както посочват Каваниши et al. (2005), куркуминът е нож с две остриета, като има както антиракови, така и канцерогенни ефекти. Канцерогенните ефекти са установени при интерференция с пътеката на p53 туморния супресор, важен фактор на човешкия рак на колона (част от дебелото черво)."
После Олеандрин, пак в Гугъл: "Oleandrin е токсично сърдечна glycoside намерени в Oleander (Nerium Oleander). Заедно с neandrin Тя е преди всичко отговорност за токсичността на сока на Oleander.

Поглъщането на Oleander може да предизвика стомашно-чревни и сърдечни ефекти. На стомашно-чревния тракт могат да се състоят на гадене и повръщане, над саливация, коремни болки, диария, която може или не може да съдържа кръв, и особено при коне, колики.[1] Сърдечни реакции се състоят от неправилен сърдечен ритъм, понякога се характеризира със сърцебиене на първо, че след това да се забавя по-долу нормална допълнително заедно в реакция. Сърцето може да победи erratically с никакви признаци на специфичен ритъм. Крайниците може да стане бледо и студено поради лоша и неправилна циркулация.[2] Реакциите на отравяния от това растение също може да повлияе на централната нервна система. Тези симптоми могат да включват сънливост, тремор или треперене на мускулите, припадъци, колапс, а дори и кома, които могат да доведат до смърт.[2] Oleander SAP може да предизвика кожни раздразнения, тежко възпаление на очите и дразнене, алергични реакции и се характеризира с дерматит.[2]"
Съжалявам, че не го преведох лично, а го оставям на автоматичния преводач, но мисля че и така се разбира..Хайде, тук поне няма канцерогенни ефекти, а други странични, които не мога да подценя, поради факта, че жена с тотална хистеректомия (както е майка ми) е предразположена към сърдечно- съдови заболявания (тя има вече оплаквания и без това).
Бетулин- тук вече не намерих за момента нищо притеснително, може би ще избера точно това за поддържане на ремисията. Но, ще продължа все пак да чета..
За силимарин- писах в темата за руските рецепти, чудя се бял трън или магарешки бодил, но предполагам си права hospitalier, че силимарин се съдържа в белия трън, макар че рецептата за рак на матка е с "татарника обыкновенного".
Урсоловата киселина и розмарин също, висля че са о.к.
Това е добре, значи по- лесно е да се инхибира ТНФ и донякъде да се подтисне и NF-kappa b. И все пак си мисля дали няма да има някакви неблагоприятни следствия от това подтискане..защото всичко в организма знаем, че опира до хармонията. А това е избран откъс от рецептата на Хулда Кларк за "ЛЕЧЕНИЕ НА ВСИЧКИ ВИДОВЕ РАК": "ЗАЩИТА СРЕЩУ ТУМОРИ В ТЯЛОТО
Сега тялото има нужда да извика допълнителни подкрепления за да порази младият тумор. То използва фактор за смаляване на тумор, наречен Тумор Некрос Фактор (ТНФ), който изчезва редом с тумора. Всеки човек, който съм виждала без тумор има положителни резултати на теста за ТНФ. Всеки човек със тумор показва негативни резултати. Очевидно, изчезването на ТНФ позволява на тумора да расте. Какво ли предизвиква спиране производството на тази животоспасяваща субстанция? "
В главата ми започна да се върти следната мисъл, породена от горчивия опит в борбата ми с моята тревожност, тъй като и там изчетох какво ли не, опитвайки се да лекувам сама себе си и сменяйки различни видове лекарства против тревожност, та в повечето от тези лекарства пише (ще перефразирам): Указание: за лечение на тревожност, и същевременно Странични действия: поява на тревожност?!? Дано не е същото..

П.П. Извинявам се за моментите, когато не съм по темата и сигурно разводнявам, но така тече мисълта ми.. Извинете ме и ако натоварвам с дългия пост.

Редактирано от just flower на 08.01.10 14:14.



Тема Re: ТНФ- предател?!?нови [re: just flower]  
Автор hospitalier (непознат )
Публикувано08.01.10 15:36



Би ли ми говорила в мъжки род:)
Мисля че имаш крайно погрешен метод за извличане на информация като се опираш на Уикипедия и посредствени ненаучни стати където всичко е дадено сбито и концентрирано.Просто ти дадох няколко примера а ти цитираш изданието с много лош превод.За генистеина куркумина и епигалокатехин галата мога да говоря с дни и часов имам над 200 линка.Информацията я черпя от най сериозните научни медицински библиотеки като PUB MED.
Първо относно генистеина направи си труда да провериш какво значи фитоестроген.Той е модулатор на естрогеновите рецептори.Съдържа се в най голямо количество в соевите ферментирали зърна където е в своята форма на aglucone т.е активен.И напълно безвреден.Действа и като антагоснист и като агонист.И няма абсолютно никакви действия оприличаващи се на женските полови хормони.Всичко това е доказно In vitro и in vivo И в клиничните проучвания на хора и пациенти в CLINICAL TRIALS.GOV. Само в този сайт можеш да намериш актуална информация за резултатите на тези съствки върху туморните процеси.
Куркумина няма никакви канцерогенни свойства ама никакви и това е добре документирано.Това което ти набързо и лошо си превел без да разбираш както подозирам е нещо съвсем друго.Има се предвид че куркумина само в някои много редки случаи ин витро може да предизвика в клетъчни култури туморен процес когато има наличие на ген P53 мутация и то във високи дози.В дози до 5 грама на ден действието му върху човешки рак е само едно антиканцерогенно действайки на много пътища и най вече на инхибиране на NF-kapp b.Във високи дози куркумина е токсичен обаче и предизвиква окислителен стрес.Никога от хилядите проучвания на животни хора няма документирано канцерогенен ефект.Така че опасенията са безпочвени.
Олендърът безспорно е токсично лекарствено растение.Да но само и единствено тогава когато е дозиран неправилно.Във фаза едно с проучването на Anvirzel - търговско име на извлек от олеандър е установено категорично -НАПЪЛНО БЕЗОПАСЕН.Олеандърът се използва от хиляди години за лечение на рак.В някои случаи показва повече от добър ефект.Той е токсичен за раковата клетка.Що се отнася до страничните действия на олеандъра те се проявяват само в дози надвишаващи допустимите.Иначе нормализират сърдечния ритъм и това е доказано - можеш да видиш в PUB MED.Иначе както всички цитостарици той показва и странични действия но многократни по малко от който и да е химичносинтезиран цитостатик ЗАЩОТО ОЛЕАНДЪРЪТ УБИВА САМО РАКОВАТА КЛЕТКА КАТО ПРЕКЪСВА РЕПЛИКАЦИЯТА В ДНК.Иначе ако има негативни ефекти как ще се обясни огромния успех на суплементите с олеандър като SUTHERLANDIA OPC която пие майка ми и се чувства повече от добре???Да не говоря за Анвирзела който е лекарство на бъдещето успешно преминал фаза 1 на клинични проучвания.Имало е случай с дете което е предозиарло Олеандер и е постъпило в болница със стомашни болки и сърцебиене и на другия ден е било ок.
За други съединения има много информация в инетрент стига да знаеш къде да търсиш и как.Аз ползвам информация само от научни сайтове с академично ниво и сайтове към институти и университети.А не от Уикипедия и и други места където сглобяват и обобщават твърдения някои от които са неверни.Аз борява с резултати и факти.
Всички тези опасения за продуктите и страничните им действия може да имаш и за всичко което те заобикаля от въздуха който е отровен от храната която е замърсена с пестициди до аналгина в чиятоп листовка можеш да прочетеш потерсаващи на пръв поглед неща.Но го пият хиляди хора нали???
Ако ми кажеш какъв е проблема мога да ти дам инфо и сериозни линкове.
Иначе за темата за TNF alfa мисля че бях изчерпателен и не е в реда нещата да се цитира Хулда Кларк.Аз говоря за модулиране на TNF-alfa a не за подтискане и т.н..Просто акцента пада върху NF-kappa b a не върху TNF-alfa.Защото увеличавайки нивата на ТНФ- алфа ти ще увеличиш нивата на C0X- 2 ензим на възпалението което със сигурност ще предизвика нарастване на тумора.По добре прочети повече за ТНФ -алфа в интернет а не Хулда Кларк която едва ли знае какво всъщност прави ТНФ в раковата клетка.

Редактирано от hospitalier на 08.01.10 15:40.



Тема Re: ТНФ- предател?!?нови [re: hospitalier]  
Автор MamaD (член)
Публикувано08.01.10 17:38



Just flower, не се вторачвай толкова в отделните съставки на хранителните добавки. Това не са лекарства, хранителни добавки са. Концентрацията на съставките им не е толкова голяма, че да даде странични ефекти или да предизвикат токсичност. Избери си някаква схема за приема им, сменяй я на няколко месеца и майчето да не пропуска контролните прегледи. С какво може напр. 5гр. куркума забъркана със зехтин да навреди? Може само да помогне, та аз в манжите слагам повече

Избягвай такива дето съдържат разни растежни фактори. Поработете върху психиката - има много методи - медитации, визуализиране, интернет е пълен с информация. Пробвай и с книжките на Норбеков - забавно е. Точно в PUB MED четох една публикация за това как стресът отключва някакъв растежен фактор, не го помня кой беше.

Hospitalier , дай ми линк да прочета за Anvirzel. Може и на лични, да не занимаваме хората излишно. И знаеш ли, прави ми впечетление, че не всички лекарства са синтетични, но често синтетичните са с по-добри резултати - напр. IPI504 е от натурален извлек , а STA9090 е синтетичен аналог, но резултатите in vitro показват, че вторият препарат е 10 пъти по-силен инхибитор на HSP90. И аз попрочитам в PUB MED и други сайтове, ама ми е трудничко, не съм много образована. По-лесно ми е в сайтовете дето са за support. Радвам се. че майка ти се чувства добре

Редактирано от MamaD на 08.01.10 17:41.



Тема Anvirzelнови [re: MamaD]  
Автор hospitalier (непознат )
Публикувано08.01.10 22:38



http://www.mskcc.org/mskcc/html/69314.cfm
Tова е хубав линк отдолу има и препратки.Иначе в PubMed има доста за Oleander,oleandrin и Anvirzel.
Eто и част от сайта на болницата в Хондурас която лекува с Анвирзел:
http://www.saludintegral.hn/product_anvirzel.htm
Eто и за Олеандер за рака на панкреаса:
http://www.tbyil.com/autophagy.htm
На български:http://anticancer-bg.com/articles/anvizrel/
И за Sutherlandia OPC която има нериум в себе си:http://www.sutherlandiaopc.com/



Тема Re: ТНФ- предател?!?нови [re: hospitalier]  
Автор just flower (детето)
Публикувано11.01.10 11:15



Извинявам се за женския род, но от hospitalier само не можах да се ориентирам..


Може и подхода ми да е грешен, казваш, че гледам от "посредствени ненаучни стати където всичко е дадено сбито и концентрирано", благодаря за насоките, но не е зле да е сбито и концентрирано все пак , стига да е вярно с общия логичен смисъл.
"Това което ти набързо и лошо си превел без да разбираш както подозирам е нещо съвсем друго."В последният си пост специално наблегнах, че поради липсата на време оставям превода на автоматичния преводач, без аз лично да съм го превеждалА и никъде не съм претендирала за нещо, просто изложих страховете си от това, на което се натъквам, може и да прекалявам, но все пак не искам точно аз да съм човека, който ще дава на майка ми безполезни или дори зле повлияващи неща..
"Ако ми кажеш какъв е проблема мога да ти дам инфо и сериозни линкове." Проблемът е, че искам да изберем дадено средство, билки, добавка, лекарство и т.н.., което да предотврати евентуален рецидив или метастазиране на заболяването й- Аденокарцином на ендометриум след тотална хистеректомия стадий Т1Б Г2 и да подтисне и спре (надявам се!) малигнезирането на други нейни доброкачествени тумори- на гърди (мастопатия), аденом на надбъбречна жлеза, жлъчка с камък и прочие преканцерози. Това е. Искам да й спестя ходене отново по болници и лекари, имунолог и пр., ако е възможно, разбира се.
Искам още да кажа, че съм изключително добронамерен и чувствителен човек и не целя заяждане, не съм медицинско лице и не претендирам и за точност, опитвам се да чета и разбирам..Надявам се, че ти си, след като пишеш така уверено и би дал съвет и насока! Предварително благодаря!
П.П. Извинете ме, ако съм разводнила темата.



Тема Re: ТНФ- предател?!?нови [re: just flower]  
Автор ИлeнkaKo (новак)
Публикувано11.01.10 11:43



Hospitalier, извинявай за личния въпрос, но все пак искам да те запитам: какво образование имаш?



Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: hospitalier]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано11.01.10 18:37



Да речем, че тези разсъждения, макар и да звучат горе-долу логично, нямат нищо общо с концепциите и практиките в клиничната онкология.



Тема До MDнови [re: MD]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.01.10 19:01



А Вие може ли да препоръчате имунолог за консултации?



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 11.01.10 21:22.



Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: MD]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано11.01.10 20:14



странно...

колкото и лекари да питах за лечението с ХТ, лекарства, билки, за прогнозата, за механизма на рака - отговорът беше от тях "само Господ знае..."



***По-добре да изгориш, отколкото да изтлееш!***

Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: MD]  
Автор ИлeнkaKo (новак)
Публикувано11.01.10 20:17



Аз мисля, че има много неточности, особено в разсъжденията отнасящи се до взаимодействията на клетките в хода на имунния отговор. Надявам се някой имунолог да се включи и да ги коригира.



Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: ИлeнkaKo]  
Автор hospitalier (непознат )
Публикувано12.01.10 00:13



До just flower:
Убеден съм че генистеин е златен стандарт в лечението на карцинома на ендометриума.Има много клинични проучвания в тази насока.Мога да ти дам линкове ако се съмняваш в моята преценка.Нека го пие заедно с другите средства от конвенционалната терапия.И запомнете генистеина е както добавка така и лекарствено средство.Той е инхибитор на топоизомераза 2 индуцирана репликация на ДНК на раковата клетка.И няма никакви странични ефекти!!!Може да се добави и Sutherlandia OPC която има олеандър в нея.
Относно този нерегистрирал се критик MD който заявява че тези разсъждения(без да уточнява кои) нямали нищо общо с клиничната онкология ще го попитам какво има в предвид под клинична и неклинична онкология?.Или най вероятно е защитник на свещената триада-хирургия,химиотерапия,лъчетарапия?Защото съвремената наука на тази неефективна трида противопоставя новите открития в медицината :
НА ХИРУРГИЯТА и лъчетерапията -МАГНИТНАТА БИОРЕЗОНАНСНА ТЕРАПИЯ ОТ РОДА НА CYTOTRONE.Още 20 те години на 20 век др Роял Райф намира принципа на биорезонасното лечение и ги използва успешно в лечението на рака така че този тип терапия има дълга история.
А НА ХИМИОТЕРАПИЯТА съвремената наука противопоставя целия арсенал от съвремени цитостатични средства от натурален произход които нямат страничните ефекти на повечето от използваните в клиничната онкология средства.
До ИленКаКо:
Не желая да коментирам образованието си тук само ще кажа че няма значение образованието когато ползваш научни методи и се аргументираш с езика на науката.Моята методика е едно към едно с методите на академичните среди.



Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: hospitalier]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано12.01.10 09:23



Виж какво Господине, прекали...направо се изложи с догадките ти за МД. Много добре знаем кой е МД -светило от национална величина, че и доста извън страната ни. За нас е чест, че се включва в клуба ни. За него знаем много повече отколкото са теб- регистриралия се. Че имате разногласия с него и с другите клубари е видно....но без обиди.Тук се разменят мнения а не налагащи се догми.

Хайде по-споко...четат ни много хора не желая да ни се подиграват.

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Редактирано от flora bg на 12.01.10 09:24.



Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: hospitalier]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано12.01.10 16:31



Клиничната онкология се занимава с профилактика, диагностика, лечение и проследяване на пациентите с новообразувания. Т.е. включва тези аспекти от онкологията, които са директно и непосредствено свързани с пациента. В сферата на неклиничната онкология са генетичните, имунологични, експериментални и т.н. проучвания, които нямат към момента на проучването пряко отношение към обслужването на пациентите, а са с предимно фундаментален биологичен характер. По средата са т.нар. "translational research".
А коментарът ми беше относно разбирането Ви за TNF-alpha, което е по-скоро неразбиране. В цитираната от Вас база данни PubMed като напишете "tnf alpha and cancer" ще установите, че са налице над 16000 публикации. Препоръчвам Ви клиничните. По-ясни са и липсват спекулациите, които са често срещани във фундаменталните публикации.



Тема Re: ГА 40нови [re: MD]  
Автор MamaD (член)
Публикувано13.01.10 00:53



Някой да знае нещо за това лекарство? Може и вече да е обсъждано и да не съм се справила с търсачката, но не успях да открия споделен опит. Чудя се и как може да се купи от Русия или Украйна. Ако някой знае нещо ще ми е от полза.
Това може да заинтересува just flower
Ако някой има опит с този формуляр 27 - кой го издава, ще съм му благодарна да сподели.



Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: MD]  
Автор hospitalier (непознат )
Публикувано13.01.10 04:55



MD, В това което каза няма нищо вярно...Ама нищо ...и няма да се впускам да ти обяснявам защо тъй като имаш доста обожатели тука.Само не можах да разбера какъв ти е проблема с дискусията относно TNF -alfa -не си сългасен с нещо от твърденията на някой ли?Или само констатираш че това нямало връзка с клиничната онкология -напротив има връзка и то тясна.Всяко откритие в тази насока има връзка с клиничната онкология.За да не бъда голословен можеш да провериш колко клинични проучвания текат с натурални субстанции начело с най мощните -генистеин ,куркумин и епигалокатехин галат.И дори да не са одобрени като лекарствени средства все още от клиничната онкология и СЗО има много примери за успешното им приложение .



Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: hospitalier]  
Автор MamaD (член)
Публикувано13.01.10 09:20



Hospitalier, ние получаваме подкрепа и компетентна помощ от МД. Когато имаме проблем, той не ни обяснява колко сме тъпи и некомпетентни, а ни дава конкретен съвет. Всичко това е дефицит в здравеопазването ни и за нас е неоценима помощ. Така МД се сдобил с много "фенове", както ти се изразяваш.
От обиди и остър език тук никой няма мужда и не ми се струва редно да поддържаш такова отношение не само към МД, а и към когото и да е от нас. Тук не се конкурираме със знания, а си помагаме.

Аз не умея да боравя с терминология като теб, но от това дето съм чела, в онкологията когато става дума за имунотерапия, не се говори за билки, а за лечения с интерферони, интерлевкини, тумор-некротизиращ фактор, ама такъв получен от клетки на мишки инжектирани с BCG. Изготвянето на автоложни туморни ваксини също е част от имунотерапията в онкологията. Всичките тези лечения имат доста странични ефекти и се прилагат под лекарски контрол. Това не са безобидни лечения, връзките между разните там растежни фактори, лимфокини и интерферони никога нямат еднозначно биологично и терапевтично влияние в организма. Всички терапии имат странични ефекти - вкарваме ги в организма за да се съпротивляваме на някакъв естествен за него процес (напр. решил е да се самоунищожи с раково заболяване) и така нарушаваме неговия си баланс. Ако нещо няма странични ефекти, значи не лекува. Просто няма как да стане.
А сега ти желая приятен ден и моля те, по-кротко! Помагай, от това имаме нужда тук, колко сме компетентни, ние си знаем и разчитаме на по-компетентните





Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: hospitalier]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано13.01.10 14:13



Твърдението Ви по-горе: "...увеличавайки нивата на ТНФ- алфа ти ще увеличиш нивата на C0X- 2 ензим на възпалението което със сигурност ще предизвика нарастване на тумора", например не корелира с факта, че регионалната перфузия с рекомбинантен TNF-alpha добавен към ХТ е в момента май най-ефективното лечение, позволяващо избягване на ампутация на крайниците при пациенти с авансирали мекотъканни саркоми или меланом. От друга страна анти-TNF-alpha препаратите употребявани широко за лечение на ред неонкологични заболявания водят, както е широко известно до развитие на някои видове тумори. Не възприемайте коментарите ми като персонални. Просто неточностите е редно да се изглаждат. Хората, посещаващи този форум обичайно имат нужда от конкретен, разбираем и прагматичен съвет. Псевдонаучните дискусии не са им от полза.



Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: MD]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.01.10 15:25



Уважаеми МД, това, което пишете за саркомите ме заинтересува, защото спомнавате ХТ...
На мен ми казаха, че те (в случая лейомиосаркомите) не се влияят от ХТ. Така ли е наистина?
В моя случай не предприеха никакво лечение след хирургическата интрвнция и останах само на наблюдение.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: *jull**]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано13.01.10 18:01



Ами за лейомиосаркомите нещата общо взето стоят така.



Тема Re: ГА 40нови [re: MamaD]  
Авторleonidas22 (Нерегистриран)
Публикувано13.01.10 20:23



аз четох за това лекарство преди 3-4 месеца,видя ми се доста интересно.Написах в Москва на моите приятелки,помолих да разберат за него нещо,някакви впечатления и никой нищо не можа да ми каже положително.Май страна-производител беше Грузия,а за там сега не се знае,как е положението и производството на такива препарати...та така и останах без по-точна информация от самите жени...а и като гледам по ТВ,как "произвеждат" и какви лекарства се продават по аптеките,по-добре да не се надяваме на тях,има даже смъртни случаи от закупените от аптеките лекарства.Това е мое мнение!



Тема Re: ГА 40нови [re: leonidas22]  
Автор MamaD (член)
Публикувано13.01.10 22:54



Не е много обнадеждаващо това дето казваш. Украинско е лекарството и се продава в Русия и Грузия само в определени аптеки. Аз се интересувам за близък човек, дето никък не е добре и просто се чудех дали някой го е ползвал. Вижда ми се сериозна разработка, ама знам ли?



Тема Re: ГА 40нови [re: leonidas22]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.01.10 23:46



Моя позната разказа, че при свекърва й лекарството дало отлични резултати. На нея го препоръчала близка,
също онкологично болна, която пак благодарение на него, от 8 г. е в ремисия. В Клуба съм описвала този случай.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: MD]  
Автор hospitalier (непознат )
Публикувано15.01.10 08:10



МD би ли дал пример с прилагане на анти TNF-alfa препарати които водят до поява на тумори.Явно не четеш какво пиша.Изисква се модулиране на действието на TNF-alfa.Никъде не съм споменал за пълно инхибиране.Факт е че съвремената онкология търси начин да подтисне индуцираната от TNF -alfa вътреклетъчна сигнализация която ускорява ангиогенезата.Такова действие имат генистеина и куркумина доказано.И най накрая би ли бил така конкретен да кажеш от позицията на какъв оспорваш нещо без да даваш доказателства.Досега не си изложил нито една теза която да си защитил докрай.Поне дай линк който да защитава в някаква степен неясната ти теза.



Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: hospitalier]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.01.10 13:19



hospitalier, мисля, че е крайно време да спрете заяждането с MD. Ние знаем кой е той и сме благодарни, че намира време да ни отговори.
Между другото е най-добрия чернодробен хирург /това за ваша информация/ в страната, с публикации в международни медицински списания.
Ето и линк да се запознаете с едно от последните му изследвания.


Най-малко имаме нужда от излишни спорове и заяждания.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: hospitalier]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано15.01.10 13:21



Вие сте в Клуб за борба с рака.
Това поведение е неприемливо!!



Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: hospitalier]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано15.01.10 17:41



Уважаеми господине/госпожо. ВСИЧКИ достъпни на пазара анти-TNF-alpha препарати, които са рекомбинантни моноклонални антитела водят до появата на неоплазми,оновно лимфоми. Ако бяхте лекар или пациент щяхте да сте запознат с това, защото го пише дори на листовките за пациента. И нямам намерение да пълня повече със спам темата като Ви изнасям лекции тук.



Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: MD]  
Автор merylus (непознат )
Публикувано18.06.12 18:31



Здравейте,
виждам , че скоро не се е писало по темата . Търся някакво лечение , четох за имунотерапията и попаднах на този център

,
интересува ме знаете ли някой да се е лекувал / излекувал там , или някъде другаде с имунотерапия ? Благодаря .

Редактирано от *jull** на 18.06.12 19:51.



Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: merylus]  
Авторkrasiva (Нерегистриран)
Публикувано18.06.12 19:38





На един помагат, на двама не. Казват, че е скъпо и тъпо.
MD правелно казва за имунната система, ама Продан Христов в едно интервю вика, че при тумор клетките на имунната система заобикалят тумора и стоят и гледат. Били бая голям процент от масата на тумора. Като мине химиотерапията и на скенера се вижда, че тумора е намалял. Продан Христов казва, че просто са изчезнали клетките на имунната система.
Нищо чудно и от един момент нататък да е така, защото нали раковите клетки си поправят теломерите и стават годни за безкрайно делене. Защо да не мутират и в друго отношение и да казват на имунната система "ние сме от вашите, не ни закачайте." Все пак и при тях най-гадните оцеляват и ако някоя ракова клетка не го може тоя фокус имунната система вече да я е свитнала.
А на тоя център му викат "Последна надежда". Теб за какво ти е



Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: krasiva]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.06.12 09:42



Интересно за какво му е на някой този център. krasiva, влагай малко мисъл преди да напишеш поредната глупост.

merylus, в този център ходят пациентите, когато всички от т.нар. официална медицина вдигнат ръце и не могат да направят нищо. Предлагат терапии /платени/, разбира се без гаранция.
Вид имунотерапия е прилагането на HD88 - на проф. Хаджиев.
Имунофан също се прилага.
Има много методи и препарати, лошото е, че не се прилагат в болница. За какъв вид тумор става дума, че от скоро се изработва ваксина за тумор в мозъка.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: Buba67]  
Авторkrasiva (Нерегистриран)
Публикувано19.06.12 11:12



Човекът вероятно е изселник живеещ в Турция или търси информация за такъв негов познат или роднина, който иска да посрещне на границата и да го съпроводи да тях на гости в Троян. Може и да не е така, но от предишните му поустове става ясно, че се е регистрирал набързо и скоро трябва да намери разрешение на въпроси, които според мен не са свързани с неговото лично здраве.
На сайта на клиниката пише, че могат да ти помогнат, ако имаш хроничен простатит или ако си в андропауза.
Явно в тази клиника са се ориентирали кам едно лекарство за няколко болести, а не сто лекарства за една болест.
Но имат още да се учат. В поуста на 2smart4all се твърдеше от клипа, че учителят е лекувал успешно 180 забалявания. А тримата индийци използват ефира



Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: Buba67]  
Автор merylus (непознат )
Публикувано19.06.12 11:14



Какво да ви кажа , отчаяна съм , имам метастази коремна стена . Не може да се оперират ще чакаме да се смалят с химио , и за нея четох мн. за и против . Този център като гледам е мн. скъп , не е за нас - безработна съм , изплащаме и заем . Регистрирах се тука оня ден , нямам възможност да изчета всичко , пък и се уморявам бързо , ако има някъде из темите като моя случай , дайте линк , благодаря .



Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: merylus]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано19.06.12 11:50



Метастазите от какъв вид рак са? За да дам тема за четене дайте инфо за основния вид рак.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: Buba67]  
Автор merylus (непознат )
Публикувано19.06.12 13:42



krasiva , отиваме в Троян при лечителя Нешев .

Buba67 , вторично злокачествено новобразувание на перитонеум и ретроперитонеум / хистология - метастази от умеренодиференциран аденокарцином / от жлезист карцином . Откъде е огнището никой не можа да каже , преди 11 год. съм оперирана от рак на гърдата и гинекологични имам 2 радикални / така ги казвам защото 1-та беше уж радикална , след 2 год. пак излезе яйчников кистаденом та пак радикална ...и все - доброкачествено , което явно не е било така , объркана работа съм аз от доктори .

Редактирано от merylus на 19.06.12 13:42.



Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: merylus]  
Авторkrasiva (Нерегистриран)
Публикувано19.06.12 14:00



Ами попитай и разгледай темите тук и във Въпроси към лекарите. И разкажи, ако искаш за лечителя, как лекува и какво си чувала за него и какво очакваш коге долу да прави, а после като отидеш пак разкажи какво е станало. Можем да си извадим някакви изводи.
Лекарите често казват НПО - неиндефицирано първоначално огнище. Ама какво от това. Може би пък просто конкретиката при всеки случай е различна. Не е задължително да има точно локализирано място.
Имаш големи шансове. Виж и линка в алтернативи как за 3 минути изчезва тумор. Как ли става. Може ли да се разбере от този лечител. Я му разкажи накратко видеото и го питай той какво мисли, а



Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: krasiva]  
Автор merylus (непознат )
Публикувано19.06.12 14:34



Дано да е така да имам шансове както казваш , има ли тука някой като моя случай с метастази - излекуван ?
Не знам къде е това видео , да не разводнявам тая тема повече бихте ли ми казали къде да пиша , още не мога да се оправям из форума . А по какъв начин мога да си видя моите мнения където съм писала , има ли бутон ? Трябва да ги помня наизуст ли , обяснете ми - благодаря .



Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: merylus]  
Авторkrasiva (Нерегистриран)
Публикувано19.06.12 18:17




Когато отидеш на заглавната страница на форума и най-горе са темите с главни букви и те все най-горе стоят. Там си намери диагнозата в СПРАВОЧНИК НА ТЕМИТЕ. Прочети и темата АЛТЕРНАТИВИ ЗА ....
Иначе има тема, вдясно името ти във форума и най-вдясно датата на поуста ти. За да си видиш всичките свои поустове си кликни на името там дето си поуствала нещо и ще ти излезе един прозорец и на него най-долу има едно копче ПОКАЖИ ВСИЧКИТЕ МНЕНИЯ НА ПОТРЕБИТЕЛЯ. Значи, ако на някое копче нищо не пише, просто задръж курсора на мишката върху него без да го мърдаш и ще излезе надпис. Навсякъде където курсора на мишката се променя от стрелкичка в ръчичка, значи отдолу има нещо. Натискаш и, ако не ти хареса даваш Back най-горе вляво на страницата на уиндоус и пак си на старото място.
Дай да сключим сделка. Гледаш бавно клипа и гледаш положението на ръцете на тримата индийци. После го разказваш на лечителя и го питаш има ли идея какво правят. Не знам Нешев как лекува, а май и във клуба го няма като тема, което е учудващо, като се има предвид обема на клуба. Това означава, че непременно трябва да съдадем нова тема за него. Опиши сега какво знаеш за него, а после какво е правил.
В замяна, ако не се оправиш, в което се съмнявам, пак пиши тука и ще изпробваме с тебе да направиме една машина на принципа ,по който работят тримата индийци. Множество малки метастази е по-добре отколкота солиден единичен тумор за такава машина.
Ако имаш въпроси, питай във ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ.
Случайно да не си митничарка



Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: krasiva]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано19.06.12 19:48



За Нешев е писано тук неведнъж главно във връзка с апарата му за производство на жива и мъртва вода.
Напишете горе в търсачката името му и ще излезе цялата информация за него.

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: krasiva]  
Автор merylus (непознат )
Публикувано19.06.12 21:48



Благодаря krasiva ,оправих се , ако не ми беше казала кога ли щях да си кликам на името хаха . Добре би било да съм митничарка , но както споменах съм безработна , не живея в този град . Искам да се намирам в Индия и да ме излекуват за миг , хубав клип .
jull , аз съм чела тука за Нешев да .



Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: merylus]  
Авторkrasiva (Нерегистриран)
Публикувано19.06.12 22:53



Искам да се намирам в Индия и да ме излекуват за миг

Ами няма да е само за миг, но толкова пъти се казва когато се говори за заредена или жива вода, че туморите се стопявали, че просто няма как толкова много хора да лъжат по толкова еднакъв начин. Няма как да са се наговорили. И биоенерголечителката от Камен ми каза същото. И тази статия казва същото. Вижте най-долу в коментарите цитат на някакъв професор, който изказва една хипотеза.
Но все пак става въпрос за месеци наред да се пие. И в статията го пише.
Но я си представете, ако трябва да се спасява някой терминален. То просто няма толкова време. А и само пиене е малко. Трябва и къпане по няколко пъти на ден. А най-добре е направо по 24 часа на ден да лежи до такава машина плюс къпане и пиене. Плюс плодове, които и те да са били до машината.
Машината обаче не може да е както при лечителя Нешев на принципа на електролизата. Но пак ще напълва водата с ефир.
Знаете ли, че само 37% от водата е заета от водната молекула, а другото е "празно пространство". При леда дори <37%. А леда е по-подреден.
Ракът е неподреденост. И то много гадна стабилна неподреденост. Малко да я подредиш и поне вече не е злокачествена тази неподреденост. А конвенционалната химиотерапия и лъчетерапията пак се опитват да разбъркат тази гадна стабилна неподреденост, но в обратната посока, тоест още повече да я разбъркат. И понякога се получава, но с цената на разбъркване и на здравите органи и клетки. При живата вода тези странични ефекти ги няма, но въпросът е дали водата има необходимата сила и дали има време. Не случайно в статията пише, че се спазва и диета и режим.
То като безработна няма как веднага да си купиш такава машина, ама с повече труд и интернет може и да си направиш. Но се надявам лечителя достатъчно да си е усъвършенствал метода.
Питай го за видеото и какво мисли, защото в статията пише, че ако живата вода не е достатъчно силна и той прави като индийците. Аз такива способности нямам, пък и защо да се изтощавам. 80% от екстрасенсите умират от рак, защото зареждайки с ефир другите или вода допускат хаос в себе си. По-ефикасно и безопасно е с машина.
Питай го дали завихря нещо с ръцете си и от коя част на ръката какво излиза. А като се прибереш пиши пак тук. Мен вече сесията ще ми е минала и пак ще пускам компютъра. Чао за сега





Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: д-p]  
Авторdesidora (Нерегистриран)
Публикувано30.06.12 15:38



Здравейте д-р Данов!
Майка ми на 18.06.12 свърши 11 си курс химиотерапия.На 5.07.12 е на комисия за да решат дали да продължат с химиотерапията.Само,че мама вече не се чувства никак добре,в смисъл доста е изтощена,спря да се храни както преди,всичко я боли.Продължиха й приема на Кселода 500 мг.Това е 7 месец в който го взема.Сутрин и тече кръв от носа.
Искам да попитам може ли да поискаме времемнно спиране на химиотерапиите за да започнем да правим имунотерапия при доц.Хаджиева.Поне докато се стабилизира.Пие алое,което го правим от самото растение.Виждам,че става по-зле,а не подобре.Искам да й помогна.Ще се радвам,ако успеете да ми отговорите преди 5.07.12,за да вземем решение.
Благодаря Ви предварително за отделеното време!!!

С уважение:
Деси



Тема Re: Имунотерапия на злокачествените заболяваниянови [re: desidora]  
Автор merylus (непознат )
Публикувано27.10.12 19:57



Да допълня тука ,( защото преди няколко месеца когато писах не знаех ) че от ревизията която направихме на препаратите ( от гинекологичните ми операции ) се разбра , че метастазите ми идват от злокачествен яйчник , който казаха за доброкачествен . Как мислите дали мога да ги съдя за сгрешен резултат , по-точно имам ли шансове да спечеля или докторите винаги с оправдани дори и когато са уморили някой ...



Тема Сгрешена диагнозанови [re: merylus]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.10.12 23:49



Цитираният случай е с нашия пръв модератор Весела. Нейната диагноза също беше сгрешена:



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.