Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:54 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: hospitalier]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано12.01.10 09:23



Виж какво Господине, прекали...направо се изложи с догадките ти за МД. Много добре знаем кой е МД -светило от национална величина, че и доста извън страната ни. За нас е чест, че се включва в клуба ни. За него знаем много повече отколкото са теб- регистриралия се. Че имате разногласия с него и с другите клубари е видно....но без обиди.Тук се разменят мнения а не налагащи се догми.

Хайде по-споко...четат ни много хора не желая да ни се подиграват.

Животът е сцена,а ние сме артисти!

Редактирано от flora bg на 12.01.10 09:24.



Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: hospitalier]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано12.01.10 16:31



Клиничната онкология се занимава с профилактика, диагностика, лечение и проследяване на пациентите с новообразувания. Т.е. включва тези аспекти от онкологията, които са директно и непосредствено свързани с пациента. В сферата на неклиничната онкология са генетичните, имунологични, експериментални и т.н. проучвания, които нямат към момента на проучването пряко отношение към обслужването на пациентите, а са с предимно фундаментален биологичен характер. По средата са т.нар. "translational research".
А коментарът ми беше относно разбирането Ви за TNF-alpha, което е по-скоро неразбиране. В цитираната от Вас база данни PubMed като напишете "tnf alpha and cancer" ще установите, че са налице над 16000 публикации. Препоръчвам Ви клиничните. По-ясни са и липсват спекулациите, които са често срещани във фундаменталните публикации.



Тема Re: ГА 40нови [re: MD]  
Автор MamaD (член)
Публикувано13.01.10 00:53



Някой да знае нещо за това лекарство? Може и вече да е обсъждано и да не съм се справила с търсачката, но не успях да открия споделен опит. Чудя се и как може да се купи от Русия или Украйна. Ако някой знае нещо ще ми е от полза.
Това може да заинтересува just flower
Ако някой има опит с този формуляр 27 - кой го издава, ще съм му благодарна да сподели.



Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: MD]  
Автор hospitalier (непознат )
Публикувано13.01.10 04:55



MD, В това което каза няма нищо вярно...Ама нищо ...и няма да се впускам да ти обяснявам защо тъй като имаш доста обожатели тука.Само не можах да разбера какъв ти е проблема с дискусията относно TNF -alfa -не си сългасен с нещо от твърденията на някой ли?Или само констатираш че това нямало връзка с клиничната онкология -напротив има връзка и то тясна.Всяко откритие в тази насока има връзка с клиничната онкология.За да не бъда голословен можеш да провериш колко клинични проучвания текат с натурални субстанции начело с най мощните -генистеин ,куркумин и епигалокатехин галат.И дори да не са одобрени като лекарствени средства все още от клиничната онкология и СЗО има много примери за успешното им приложение .



Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: hospitalier]  
Автор MamaD (член)
Публикувано13.01.10 09:20



Hospitalier, ние получаваме подкрепа и компетентна помощ от МД. Когато имаме проблем, той не ни обяснява колко сме тъпи и некомпетентни, а ни дава конкретен съвет. Всичко това е дефицит в здравеопазването ни и за нас е неоценима помощ. Така МД се сдобил с много "фенове", както ти се изразяваш.
От обиди и остър език тук никой няма мужда и не ми се струва редно да поддържаш такова отношение не само към МД, а и към когото и да е от нас. Тук не се конкурираме със знания, а си помагаме.

Аз не умея да боравя с терминология като теб, но от това дето съм чела, в онкологията когато става дума за имунотерапия, не се говори за билки, а за лечения с интерферони, интерлевкини, тумор-некротизиращ фактор, ама такъв получен от клетки на мишки инжектирани с BCG. Изготвянето на автоложни туморни ваксини също е част от имунотерапията в онкологията. Всичките тези лечения имат доста странични ефекти и се прилагат под лекарски контрол. Това не са безобидни лечения, връзките между разните там растежни фактори, лимфокини и интерферони никога нямат еднозначно биологично и терапевтично влияние в организма. Всички терапии имат странични ефекти - вкарваме ги в организма за да се съпротивляваме на някакъв естествен за него процес (напр. решил е да се самоунищожи с раково заболяване) и така нарушаваме неговия си баланс. Ако нещо няма странични ефекти, значи не лекува. Просто няма как да стане.
А сега ти желая приятен ден и моля те, по-кротко! Помагай, от това имаме нужда тук, колко сме компетентни, ние си знаем и разчитаме на по-компетентните





Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: hospitalier]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано13.01.10 14:13



Твърдението Ви по-горе: "...увеличавайки нивата на ТНФ- алфа ти ще увеличиш нивата на C0X- 2 ензим на възпалението което със сигурност ще предизвика нарастване на тумора", например не корелира с факта, че регионалната перфузия с рекомбинантен TNF-alpha добавен към ХТ е в момента май най-ефективното лечение, позволяващо избягване на ампутация на крайниците при пациенти с авансирали мекотъканни саркоми или меланом. От друга страна анти-TNF-alpha препаратите употребявани широко за лечение на ред неонкологични заболявания водят, както е широко известно до развитие на някои видове тумори. Не възприемайте коментарите ми като персонални. Просто неточностите е редно да се изглаждат. Хората, посещаващи този форум обичайно имат нужда от конкретен, разбираем и прагматичен съвет. Псевдонаучните дискусии не са им от полза.



Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: MD]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано13.01.10 15:25



Уважаеми МД, това, което пишете за саркомите ме заинтересува, защото спомнавате ХТ...
На мен ми казаха, че те (в случая лейомиосаркомите) не се влияят от ХТ. Така ли е наистина?
В моя случай не предприеха никакво лечение след хирургическата интрвнция и останах само на наблюдение.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Изследвания или консулт с имунолог??нови [re: *jull**]  
АвторMD (Нерегистриран)
Публикувано13.01.10 18:01



Ами за лейомиосаркомите нещата общо взето стоят така.



Тема Re: ГА 40нови [re: MamaD]  
Авторleonidas22 (Нерегистриран)
Публикувано13.01.10 20:23



аз четох за това лекарство преди 3-4 месеца,видя ми се доста интересно.Написах в Москва на моите приятелки,помолих да разберат за него нещо,някакви впечатления и никой нищо не можа да ми каже положително.Май страна-производител беше Грузия,а за там сега не се знае,как е положението и производството на такива препарати...та така и останах без по-точна информация от самите жени...а и като гледам по ТВ,как "произвеждат" и какви лекарства се продават по аптеките,по-добре да не се надяваме на тях,има даже смъртни случаи от закупените от аптеките лекарства.Това е мое мнение!



Тема Re: ГА 40нови [re: leonidas22]  
Автор MamaD (член)
Публикувано13.01.10 22:54



Не е много обнадеждаващо това дето казваш. Украинско е лекарството и се продава в Русия и Грузия само в определени аптеки. Аз се интересувам за близък човек, дето никък не е добре и просто се чудех дали някой го е ползвал. Вижда ми се сериозна разработка, ама знам ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.