Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:28 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Пари нЕманови [re: Tia maria]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано12.11.16 09:41



Tia, според Медицински стандарт по клинична патология :

6. Запазване и архивиране на документацията по биопсичното изследване.
• Вторият екземпляр от биопсичното писмо се запазва в номерирани папки.
Препаратите от биопсичните изследвания се съхраняват в продължение на 10
години


Това ми казаха и от прословутата ни лаборатория на КОЦ Пловдив.

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Пари нЕманови [re: kras4o_k]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано12.11.16 17:26



Изпуснала съм срока ! Ех...

Зс вашия прекрасен коц ще пиша в друга тема.Особено ме взриви ,че се намират защитници.Малките птички ,които щъкат из устата на крокодила и в чистят от мърша.



Тема Re: Пари нЕманови [re: Tia maria]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано12.11.16 17:46



Аз от 7 години я "дъвча" темата с патолозите в нашата лаборатория. Първо когато ми изгубиха първия път път блокчетата, после с моя сгрешен ХЕР2 миналата година..
Само съжалих моя доктор Валентин Иванов, как репортера арогантно и безцеремонно го прекъсваше и се държеше, все пак наистина има златни ръце хирурга и се ръководи от резултата от гефрира..
Това с което не мога обаче и до ден днешен да се съглася е, че лекарите без хък и мък си прибират паричките, които им се предлагат за извършената операция на ръка!
Та нали все пак това им е работата и то в държавната или общинска болница!

Не е важно колко дни има в живота ти, важно е колко живот има в дните ти.


Тема Re: Пари нЕманови [re: kras4o_k]  
Автор Tia maria (старо куче)
Публикувано12.11.16 17:53



Да...в Плевен преди операцията ме питаха къде работя.
Интересен въпрос ,от огромно значение за диагнозата.

Редактирано от Tia maria на 12.11.16 17:55.



Тема Помощи от 2019 г.нови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано13.02.19 09:58



В края на миналата година /2018/ приеха нов закон за хората с увреждане, съответно с изменения за изплащане на помощи. Спряха социалната пенсия (това важи за пенсии отпуснати преди 2014) и интеграционните добавки.
"За хората със степен на увреждане от 50 до 70,99% месечната финансова подкрепа ще е 7% от линията на бедност или 24,36 лв. за 2019 г.
За хората със степен на увреждане от 71 до 90% нейният размер ще е 15% от линията на бедност или 52,20 лв.
За хората със степен на увреждане над 90% финансовата подкрепа ще е 25% от линията на бедност или 87 лв.
За хората с над 90% степен на увреждане с определена чужда помощ, новата помощ ще е равна на 30% от линията на бедност или 104,40 лв.
Най-висок размер на финансова подкрепа ще получават хората с над 90% степен на увреждане с определена чужда помощ, които получават социална пенсия за инвалидност. За тази група новият вид месечна помощ през 2019 г. ще е 57% от линията на бедност, което прави 198,36 лв.

Хората, които към момента получават месечна добавка за социална интеграция, ще получават новата финансова подкрепа, без да е необходимо да подават нови заявления в дирекция „Социално подпомагане“ (ДСП).

Лицата, които са получавали прекратената от 01.01.2019 г. социална пенсия за инвалидност, изплащана към друг вид пенсия, но не получават месечна добавка за социална интеграция, ще трябва да подадат заявление в ДСП по настоящия си адрес не по-късно от 31 март 2019 г., за да им бъде отпусната новата месечна финансова подкрепа, считано от 1 януари 2019 г."

Та така, вчера получих моята помощ, без да съм подавала заявление.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.