Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:26 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Права на онкоболните ?нови [re: misticna-toni]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано03.11.07 23:45



За какви изследвания искаш направления от личния лекар?
Не забравяй, че личния лекар не може да ти издава направления за специализирани изследвания - тумормаркери, сцинтиграфии и т.н.
Пък за скенер и ЯМР съвсем не може.
Можеш да си искаш само пълна кръвна картина. Иначе лекуващият онколог ти дава направления за другите неща, свързани с контролиране заболяването и лечението на майка ти.



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Права на онкоболните ?нови [re: vesela.bg]  
Автор misticna-toni (самотна)
Публикувано03.11.07 23:57



Весе, става въпрос за нормалните направления-за кожен,хирург -такива.Май трябва да сме по-лошички понякога.Здрав на болен не вярва....



Тема Re: Права на онкоболните ?нови [re: misticna-toni]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано04.11.07 00:03



Съвет от опит

В началого на месеца ходи при личния лекар, тогава няма начин да каже, че няма вече талони

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Плосък данък и хора с увреждания?нови [re: vesela.bg]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано04.11.07 11:01



Днес чета, че от 2008 г. вече реално ще се въведе плосък данък върху доходите. Възниква въпросът за необлагаемите доходи върху заплатите на работещите хора с увреждания с % увреждане над 50%. Законът гласеше - за необлагаеми 2 месечни минимални работни заплати. Интересно дали това ще се запази при плоския данък и как ще изглежда и дали някой ще се сети да актуализира това...

Редактирано от *jull** на 27.07.11 00:00.



Тема Открих текста от проекто законанови [re: Baлeнтинa]  
Автор Baлeнтинa (аз съм)
Публикувано04.11.07 13:06



В сайта на министерството нафинансиите намерих
проекта на Закон за изменение и допълнение на Закона за данъците върху доходите на физическите лица
, както и файл с
М О Т И В И към проекта на Закон за изменение и допълнение на Закона за данъците върху доходите на физическите лица

ще копирам част от текста : "Запазено е и данъчното облекчение за лица с 50 и над 50 на сто намалена работоспособност като размерът му от двойния размер на необлагаемата годишна данъчна основа е заменен с абсолютна
стойност 5820 лв. годишно (485 лв. месечно)."

Така сама си отговорих на повдигнатия от мене въпрос. Данъчните облекчения за нас върху заплатата ни остават.

ето ви и линка:


там търсете :
Мотиви към проекта на Закон за изменение и допълнение на Закона за местните данъци и такси
Проект на Закон за изменение и допълнение на Закона за данъците върху доходите на физическите лица



Тема Re: Открих текста от проекто законанови [re: Baлeнтинa]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано04.11.07 17:19



Валя, страхотна си. И аз също си задавах този въпрос. Благодаря ти!



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Пътуване на инвалидинови [re: vesela.bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.04.10 10:36



Има промяна в правилника към закона за социално подпомагане. До сега инавалидите със 70 и над 70% намалена работоспособност ползваха два безплатни билета за междуградско пътуване с автобус и два с влак годишно. От 9 април 2010г. пътуването с автобус отпада, остава само пътуването с влак.

Чл. 19. (1) (Изм. - ДВ, бр. 97 от 2001 г., в сила от 01.11.2001 г., изм. - ДВ, бр. 31 от 2005 г., в сила от 08.04.2005 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 27 от 2010 г., в сила от 09.04.2010 г.) Лицата със 71 на сто или над 71 на сто степен на трайно намалена работоспособност, децата до 16-годишна възраст с трайно увреждане и военноинвалидите имат право на безплатно пътуване два пъти в годината - отиване и връщане, с железопътния транспорт в страната.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 97 от 2001 г., в сила от 01.11.2001 г.) Правото по ал. 1 ползват и придружителите на лицата с определена чужда помощ, когато пътуват с тях"

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 21.04.10 10:37.



Тема Re: Пътуване на инвалидинови [re: Buba67]  
Авторondin (Нерегистриран)
Публикувано21.04.10 12:48



ето това е тъпанарщина.да променят нещо, което и без това е малка полза за хората, в смисъл, че би трябвало да увеличат помощта, а не да я намалят.

ние не ползваме билетите, така или иначе пътуваме с кола, защото е по-удобно. НО трябва да се увеличават правата на болните, а не да ги караме да плкащат всичко, пък било то и пътя си за да стигнат до качествено лечение!



Тема Re: Пътуване на инвалидинови [re: ondin]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано21.04.10 13:31



Права си Онди.Досега не съм ползвала нито рейс ,нито влак и няма да ползвам но много хора ползват и това беше макар и малко едно улеснение.А сега?...Жалко,много жалко.



Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Химиотерапиянови [re: flora bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано20.12.11 18:14



Миналата седмица умувахме с нашето Наде /N0606/ какво ще се случи като са решили в клиниката в ИСУЛ да почиват между коледа и нова година. И докато пращаше официални въпроси по мейла все пак решиха да я влеят още тази седмица и да не пропуска вливка. Преди малко получих бележка от нея:

"Днес към обяд ми се обадиха от ИСУЛ - лекаря, при когото бях по Програмата. Каза ми, че шефа му е дал писмото ми и да дойда в петък. Аз му казах, че нямам назначена дата и изследвания за следващото вливане, той ми каза тогава да дойда в четвъртък да ми вземат кръв и в петък да направиме вливането. По принцип вливането става на третия ден след приемането. Но, както се сещаш, в моя случай ще се направят ред от компромиси: първо ме няма в списъка за приемане, /но ще ме включат!/, второ лекарствата ще ми се изпишат максимално бързо /не по каналния ред/ и ще бъда обслужена. Ето че всичко може!Давам си абсолютно сметка, че това е начин да ми запушат устата,
но за пореден път се убеждавам, че човек не трябва да си мълчи и да се примирява. В случая аз, като не си затраях, си постигнах целта, а останалите? Ще си чакат до 05.01, явно трябва да се шуми повече, та следващия път да си помислят преди да затварят клиниката за толкова дълго.
Иска ми се за пореден път да призова всички от клуба да не се примиряват, а да си търсят правата. Наистина има смисъл! За пореден път се убеждавам!
Ако се сещаш за подходящта тема в клуба може да ми копираш постинга."

Това е положението, ако не си търсим правата няма спасение!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.