Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:05 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Права на онкоболните ?нови [re: vesela.bg]  
АвторElane (Нерегистриран)
Публикувано05.10.07 11:21



Веси

става дума за дексаметазон (засега ).Разбрах,че може да и се отпуска от онкологията и мисля да се възполвам.
Тази сутрин бях в болницата.Помолих хората ,които бяха с часове да влезна при доктора -пуснаха ме :)
Пак съм в оркестъра,в досието на мама няма абсолютно нищо писано-ни за химиотерапяата ,нито за Роферон-а след това,нито че има метастази в мозъка-нищо !Обясних,че тя се лекуваше по някаква програма и всички лекарства сме получавали без проблем и всички документи ги има нашият доктор (който е отпуска до края на месеца .Сега обаче ,за да и се изписват от диспансера,трябвало да минава някаква комисияВ понеделник сутрин сме на такава-тоест аз ще ходя с всички документи,понеже състоянито на мама не и позволява.Какви са тези истории -нищо не разбирам




Тема Re: Права на онкоболните ?нови [re: Elane]  
Автор Elane ()
Публикувано08.10.07 13:27



Минах през комисията-спокойно и нормално протече всичко,само..после трябваше да чакам доктора да пише протоколи

,но общо взето за един час приключих.В сряда трябва да отида да взема лекартвата на мама.Обаче разбрах друго...че трябва да и представя докуметите пред Телк,защото в нейното състояние се водела инвалид 1-ва група.
Защо чак сега ми казват-незнам !




Тема Re: Права на онкоболните ?нови [re: Elane]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано08.10.07 14:00



Добре,че сте свършили работа.Трябва да минете и на ТЕЛК-толкова малко привилегии имаме ,че не трябва да се отказва човек. Протокола за ТЕЛК го дава лекуващия онколог от диспансера. Аз бях разбрала,че джипито пише протокола,но от ТЕЛК-а ме върнаха.Но това беше преди 1 година.



Тема Re: Права на онкоболните ?нови [re: sv3]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано08.10.07 14:06



Аз съм се явявала на ТЕЛК в Онкодиспансера в Младост 2005 г. с протокол от джипито и ми го приеха. Затова най-добре е да отиде в ТЕЛКА и да попита



Тема Re: Права на онкоболните ?нови [re: sv3]  
Автор Elane ()
Публикувано10.10.07 14:44



Взех дексаметазона

За протокол за ТЕЛК ще ида утре,понеже пред кабнета на доктора пак беше митинг..а мен ми е неловко да пререждам стари и болни хорица
Всъщност се чудя-има ли смисъл от цялата история-бумащина и ходене по комисии,губене на време по опашки ..



Тема Re: Права на онкоболните ?нови [re: Elane]  
Авторsv3 (Нерегистриран)
Публикувано10.10.07 15:02



Има.Ако майка ти не е пенсионерка освен заплатата ще получава и пенсия.Ако е пенсионерка ,мисля че има добавка към пенсията.Има право на карта за градския транспорт,ако има рецептурна книжка за някакви други лекарства,ще получи интеграционна добавка.При I-ва група мисля,че има и добавка за телефон - но за това не съм сигурна,аз съм втора.Не са големи сумите,но все пак е нещо.При тази беднотия всяко левче не е излишно.



Тема Re: Права на онкоболните ?нови [re: sv3]  
Автор Elane ()
Публикувано10.10.07 15:29



Мама е пенсионерка.Представям си каква добавка ще има към смешната пенсия..
Карта за градският транспорт не и трябва -тя е на легло.
Е те тези пари които ще и дават аз ще ги похарча за таксита докато я размотавам напред-назад по комисии.
Отделно трябва да си взимам почивни дни от офиса(неплатени понеже другите вече ги използвах отдавна )Блях по мои сметки има смисъл ако са над 100 лева на месец...Много си фантазирам,а ?


Повече ме интересува дали ще се почувства повече човек,дали ще получи добро отношение и т.н



Тема Re: Права на онкоболните ?нови [re: Elane]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.10.07 20:02



Наистина рожбо златна си фантазираш.Към пенсията на майчето ти ще й сложат 18 лв.Ще има право на намалена телефонна тарифа./ Ще й дават 8 лв за транспорт и още 8 лв.ако има рецептурна книжка от джипито.Това е което получавам аз пенсионерка І категория.Но това е хубавото,че ние пенсионерите ТЕЛКА ни е пожизнен.Няма да ходим през няколко години наново както правят работещите и пенсионерите по болест.Всеки месец ще са й сигурни 18лв.+8+8лв.Това е!



Тема Re: Права на онкоболните ?нови [re: flora bg]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано10.10.07 21:31



a ako e 1 gpupa c 4ujda pomost +11lv za telefon!



Тема Re: Права на онкоболните ?нови [re: Elane]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано10.10.07 22:01



Мила Елан, Флорчето е права. Майка ти може да няма нужда от карта за ГТ, но тези 8 лв й се полагат, както и други добавки, които ще получи от Соц.подпомагане според социалната оценка, но това е след като се яви на ТЕЛК.
Що се отнася до ТЕЛКА, по голямото тичане е да се съберат необходимите документи, което можеш и ти да свършиш ако можеш, а тя е необходимо само в определения ден да се яви пред комисията. Ти сама прецени ситуацията и постъпи както прецениш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.