Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:46 06.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Нов подход при лечението на ракнови [re: tia maria]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.08.11 23:34



Цитокините в никакъв случай не са цитостатици!



Цитостатиците са лекарствата на химиотерапията, които се бъхтят с раковите клетки...
Цитокините са вид протеинови молекули, които осигуряват имунната защита на организма.
Те се произвеждат от Т-клетките (вид лимфоцити от тимусната жлеза). Задача на цитокините
е да привличат имунните клетки към дадени антигени (врагове), за да ги унищожат.

Както се вижда, живеем върху истинско бойно поле!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Нов подход при лечението на ракнови [re: tia maria]  
Автор joy_11 (непознат )
Публикувано19.08.11 01:37



Т-клетките са клетки на имунната система, участващи в имунния отговор. Също така участват и в алергичните реакции. Затова казват че алергиите се борят с рака, т.к. се активизират Т-клетките.

Активизирането на тези клетки може да стане и по много други начини и организмът да бъде заставен да се бори срещу рака сам. И тук няма нищо сензационно. Само дето на класическата медицина и фармацевтичните компании това не е изгодно.

Редактирано от joy_11 на 19.08.11 01:43.



Тема Re: Нов подход при лечението на ракнови [re: joy_11]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано19.08.11 07:12



Напротив, има много голяма сензация. И тя е именно в това, че конвенционалната медицина признава този подход! Защото каквото и да си говорим, нито един от алтернативните подходи не е достатъчно успешен за да може всеки един от нас да зареже т.нар. "класическа" медицина и да се втурне в обятията на братчето й

Ако има радост между нашите редици, то тя е именно в съчетанието /най-накрая/ на два подхода - конвенционален и алтернативен.

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Тема Re: Нов подход при лечението на ракнови [re: megolina75]  
Автор joy_11 (непознат )
Публикувано19.08.11 07:21



Кой каза че "не е достатъчно успешен"? Ако има нещо което да измъкне болни в крайни стадии безнадеждни за конвенционалната медицина, това е само алтернативна. Всъщност, конвенционалната единствено пречи на здравословните методи да работят. Защото допълнително доотравят организма.
Това че някой някъде си публикувал че ето виждаш ли най-сетне, не значи че конвенционалната медицина ще го признае, нито пък означава че това е нещо ново, а не изнамерено преди век и повече.

Гледай и помисли кога конвенционална медицина може да се похвали с такава успешност. На куково лято.

http://www.youtube.com/watch?v=OkV6GHOYcjc

Редактирано от joy_11 на 19.08.11 07:24.



Тема Re: Нов подход при лечението на ракнови [re: joy_11]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано19.08.11 07:27



Ами ако беше достатъчно успешен нямаше хората да умират, нали?

И именно конвенционалната медицина прави тази имунотерапия. То си е написано Да не говорим за многото случаи, в които успяват да третират болестта като хронично заболяване. Защото имам приятели, които се излекуваха благодарение на съчетанието на двете. Не виждам защо успехите на едната биха могли да пречат на другата. Именно в това е смисъла, че всичко върви ръка за ръка.

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Тема Re: Нов подход при лечението на ракнови [re: megolina75]  
Автор joy_11 (непознат )
Публикувано19.08.11 08:21



Една единствена химиотерапия намалява шансовете на терапията на Герсон значително. Вместо да се чистят раковите клетки и техните токсини, ще се чисти отровата от химиото. Отделно на ръка химиото е убило огромно количество здрави клетки в цялото тяло.

Мисля че е логично защо класическата медицина само пречи.
Хората умират защото разчитат на отрови и радиация вместо на най-логичното природосъобразно лечение. От терапия на Герсон не се умира - умира се от рак и лечение с отрови и радиация.



Тема Re: Нов подход при лечението на ракнови [re: joy_11]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано19.08.11 09:09



Всеки е свободен сам да избира пътя си. Щом вярваш толкова безрезервно в тази терапия значи това е твоя път



"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Тема Re: Нов подход при лечението на ракнови [re: megolina75]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано20.08.11 15:05



megolina,

joy_11, според мен, е прав/а.
До сега няма конвенционални методи на лечение на рак без странични ефекти, да не говорим изобщо за химиотерапията, която ти отравя целия организъм.

Но явно, че ти си поддръжничка на конвенционалните методи на лечение. Това личи от възторга, с който посрещаш това, за което пишеш.

А също и от отговорът ти в моята тема за алтернативното лекарство за лечение на рак Antineoplastons с много случаи на излекувани, което е напълно безвредно.
Тогава беше лаконична с думите: За съжаление е само на територията на САЩ.

А това, за което пишеш не е ли за съжаление, че е на територията на САЩ?

Вече толкова безвредни алтернативни методи и лекарства за успешна борба с рака има открити, че според мен, ако не е алчността на фармацевтичните компании досега да сме забравили що е то рак!

В крайна сметка си права, че всеки е свободен сам да избира пътя си. Щом ти вярваш толкова безрезервно в конвенционалната медицина значи това е твоя път.


Никога не казвай никога!



Редактирано от paparosko на 20.08.11 15:16.



Тема Re: Нов подход при лечението на ракнови [re: paparosko]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано20.08.11 15:36



Папароско, мислех, че тази информация ще е ценна за всички и да, радва ме. И да, аз искрено съжелявам че клиниката на д-р Бурзински е само на територията на САЩ. Не виждам защо трябва да се иронизират думите ми. Просто следващия път няма да превеждам и да пиша какво съм прочела. По-простичко е. А това в какво вярвам аз е различен въпрос. Да, вярвам на конвенционалната медицина, но я съчетавам с алтернативна. Дали ще получа добър резултат - времето ще покаже.

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."


Тема Re: Нов подход при лечението на ракнови [re: megolina75]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано20.08.11 18:59



Извинявай, ако съм те обидил.

Не съм имал намерение да те иронизирам, а да покажа, кое ми е направило впечатление от думите ти.

Благодаря ти, че ме накара да се замисля!
За вярата имаш право - положителните резултати идват от дълбоката вътрешна убеденост, че нещата ще се случат, макар и да се използват силно токсични методи на лечение като химиотерапията (е, по-добре би било да не са такива).

Нищо не е случайно, човек цял живот се учи.

Лека вечер!


Никога не казвай никога!



Редактирано от paparosko на 20.08.11 19:05.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.