Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:52 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Контролни прегледи в Диспансера  
Авторpil4eto (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 14:40



Мислех, че туморните маркери направени в Онкологичния диспансер на онкоболен диспансеризиран там са безплатни. Но уви, плащат се. Има ли начин това да се избегне като разход или "надей се"?

Редактирано от Buba67 на 13.06.11 14:55.



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: pil4eto]  
АвторDimana64 (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 16:37



Не се поемат в Диспансера, но се поемат в онкоболницата в Дървеница (ако се диспансеризираш при тях).



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Dimana64]  
Авторket1234 (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 08:03



Или ако получиш направление от специалист, ще платиш по около 2,50 - 3 лв на маркер в частните лаборатории.



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: ket1234]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано21.08.07 13:40



Но САМО АКО ПОЛУЧИ НАПРАВЛЕНИЕ ЗА ТУМОРМАРКЕР

А това се случва много, много, много, ама много рядко

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: ket1234]  
Авторpil4eto (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 16:06



Нещо се амбицирах за тези туморни маркери. Мисля да направя леко проучване и да разбера как точно стоят нещата. Като начало в лаборатория "Кндиларов" ми казаха че с направление от специалист онколог ще ги направят безплатно, само боцкането се плаща=2-3лв.
Писна ми да ме ЩАВАТ! Проблема на повечето българи е ,че не си знаем правата и още по-лошо, че не си ги търсим!



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: pil4eto]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано21.08.07 23:10



Да де, нали това казваме. Какво проучване има да правиш?
По принцип трябва лекуващия лекар да ти дава талон за тумормаркер.
Да, ама не. На мен за 8 години не ми се е случило нито веднаж.....



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: vesela.bg]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано24.08.07 19:38



В Шумен при редовните контролни прегледи, туморния маркер се пуска на шестмесечие, без значение дали пациента си го изисква или не. Изработва се в нуклеарната лаборатория на самия диспансер и не се заплаща. Всъщност нищо там не се заплаща като преглед или изследване, при условие, че пациента има досие на онкоболен.
Не знам защо при вас се правят на ударени...



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: pil4eto]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано25.08.07 02:02



Да обясня и при мен как беше: три години си ги плащах туморните маркери като арабин,след като се прехвърлих в друг диспансер първото с което ме посрещнаха бе,че няма да плащам за скенер и изследвания за което съм им благодарен:до този момент не съм платил и една стотинка. И преди знаех,че са ми безплатни,но не ми се разправяше още повече,че ми писна да ми губят досието и да се разправям с доктори за лекарства,освен това бях и в движение и позагубих малко връзка с личния си лекар.С една дума--изследванията на туморните маркери е безплатно независимо дали имате направление или не от личния лекар.Единия вариант( моят) е направление от лекар-онколог и мисля е по-лесен



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: tetty71]  
Авторflora (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 18:41



Точно така!И в Пловдив ги правят на шестмесичие и до сега не съм плащала.В реда на нещата си е в Пловдивския онко.Наистина защо в другите градове е така,много интересно и фатално за потърпевшите.



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Гaмбa]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано20.09.07 12:35



Мисля, че зависи дали лечебното заведение е сключило договор със здр.каса. В случая в онкото в Младост няма такъв и се плаща 15 лв. Аз лично не го правя там, а си вземам талон от личния лекар за гинеколог, при когото си правя АГ прегледа и си взимам талон за туморния маркер /предварително по телефона си уговарям талон, за да не ми откажат/. След което в лабораторията /добре е да се прави в една и съща/ си плащам само 2 лева.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.