Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Прегледи при контроли на РМЖ за 2011нови [re: Marи]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.03.11 11:40



С малко помощ открих методиката, по която ще се заплаща на болниците /диспансерите/ за контролни прегледи при онкологични заболявания.
Да, имате право на туморни маркери, ето останалите контроли:

1. Специалисти, които провеждат наблюдението: хирург, онколог, лъчетерапевт.
2. Продължителност на наблюдението: за периода на оставащия биологичен живот.
3. Периодичност на дисп. прегледи за първата година: - - - -
4. Клиничен преглед /специализирани медицински дейности и ВСД/ :1. клиничен преглед, 2. ПКК, 3. биохимия,4. рентген, 5. сцинтиграфия на кости, 6. ехография на корем, 7. ТУ маркери, 8.КТ .
5.Изследвания за една година: Първата година, изследвания 1,2,3,6 и 7- четири пъти. 4 - два пъти. 5 и 8 веднъж.
Втората година, 1,3, 6 и 7 - два пъти. 4, 5 и 8 веднъж.
След четвъртата година: схема.???? не пише каква е схемата
6.Консултации /специализирани медицински дейности и ВСД/:при необходимост: ПЕТ КТ, лъчетерапевт, онколог.
7. Консултации: От първата до третата година - максимум 4. От четвъртата - максимум 2.

Това е таблицата за рак на гърдата. След всички таблици, за всички видове рак има забележка, която гласи:

* Изследванията и консултациите се осъществяват по преценка на лекаря, водещ диспансерното наблюдение

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 14.03.11 13:38.



Тема Re: Прегледи при контроли на РМЖ за 2011нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.03.11 13:41



В същата методика пише, че за всеки пациент с онкологично заболяване болниците ще получават по 80 лева за наблюдение. Вие смятайте до къде ще стигнат тези пари.

Ще качвам всеки ден по една таблица за всеки следващ вид рак. Ще ме улесните, ако ми кажете кои ви интересуват.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 14.03.11 14:10.



Тема Re: Прегледи при контроли на РМЖ за 2011нови [re: Buba67]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано14.03.11 18:58



Привет, Бубе...знам,че с ГИСТ са малко болните, ако има нещо по въпроса- качи го ,или ми го прати на ел.поща...Благодаря ти ...





Тема Re: Прегледи при контроли на ГИСТнови [re: guslik_33]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.03.11 08:35



Дайте ми МКБ на ГИСТ. Това е международната класификация /пише го из медицинската документация/, търсих го като ГИСТ, но го няма с това наименование.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Хранопровод, стомах и тънки черванови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.03.11 09:28



Прегледи и изследвания при рак на хранопровод, стомах и тънки черва:

1. Специалисти, които провеждат наблюдението: хирург, онколог.
2. Продължителност на наблюдението: за периода на оставащия биологичен живот.
3. Периодичност на дисп. прегледи за първата година през 3 месеца, втората и третата през 6 месеца, от четвъртата нагоре веднъж годишно.
4. Клиничен преглед /специализирани медицински дейности и ВСД/ 1. клиничен преглед 2. ПКК, 3. биохимия. 4. рентген на гръден кош 5. Туморни маркери 6.Езофазогастроскопия. 7. Абдом. ехография 8. КТ
5. Изследвания за една година:
Година 1/3
клиничен преглед 4/2
ПКК 4/2
биохимия 4/2
рентген 4/2
туморни маркери 4/2
Ендоскопия 2/1
ехография 4/2
КТ 1
От четвъртата година нагоре
клиничен преглед 1
ПКК 1
биохимия 1
рентген 1
туморни маркери 2
ехография 1
КТ 1

6.Консултации /специализирани медицински дейности и ВСД/:при необходимост: Гастроентеролог, ПЕТ КТ, гръден хирург, диетолог, онколог.

7. Консултации: От първата до третата година - максимум 6. От четвъртата - максимум 8,9.

Това е таблицата за рак на хранопровод, стомах и тънки черва. След всички таблици, за всички видове рак има забележка, която гласи:

* Изследванията и консултациите се осъществяват по преценка на лекаря, водещ диспансерното наблюдение

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 15.03.11 13:50.



Тема Диспансеризация и местоживеененови [re: Buba67]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано09.10.14 17:21



Преди имах въпрос, а сега имам информация от място.

В диспансера в Младост, София, научих, че е отпаднало условието за диспансеризация по местоживеене.
Тоест, баща ми например, е с местоживеене в провинцията, насочваха ни в диспансера в Русе, но има право да се диспансеризира в София.
Не знам как ще стои въпросът с получаване на лекарства, дали ще има също право на протокол и т.н.
Тази информация е добра, защото онкоболните няма да са, както се казваше в една статия "крепостни селяни". Но от друга страна, знам, напливът в София е най- голям, и специалистите са затрупани с работа. Комплексен проблем.

Иначе часове за уролог се раздават в понеделник сутрин- часове за цялата седмица.



Тема Диспансер Младост 1 Софиянови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано01.06.15 14:59



Днес диспансеризирахме татко в диспансера в Младост 1, София. Отидохме на голямата регистратура на партера в 7.30, представихме лична карта и налични епикризи, издадоха му картон, който остава в Диспансера. Дадоха ни талонче за преглед за к-т вътрешни болести, намира се на 3 етаж. Там сестрата излезе и събра всички картони и после викаше пациентите по ред на номерата. Д- р Бонева ни прие и доста организирано със сестрата преглесаха документите, назначиха ни онкокомисия скоро, пуснаха на баща ми талон за безплатен туморен маркер, който сбеше придвижен по вътрешен ред до лабораторията, и пред лабораторията изобщо не чакахме. Ако мога да кажа, че съм доволна от организацията, казвам го, доста бързо приключихме. Дано не Ви се налага да посещавате заведението, обаче.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.