Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:57 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Контролни прегледи в Диспансера  
Авторpil4eto (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 14:40



Мислех, че туморните маркери направени в Онкологичния диспансер на онкоболен диспансеризиран там са безплатни. Но уви, плащат се. Има ли начин това да се избегне като разход или "надей се"?

Редактирано от Buba67 на 13.06.11 14:55.



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: pil4eto]  
АвторDimana64 (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 16:37



Не се поемат в Диспансера, но се поемат в онкоболницата в Дървеница (ако се диспансеризираш при тях).



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Dimana64]  
Авторket1234 (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 08:03



Или ако получиш направление от специалист, ще платиш по около 2,50 - 3 лв на маркер в частните лаборатории.



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: ket1234]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано21.08.07 13:40



Но САМО АКО ПОЛУЧИ НАПРАВЛЕНИЕ ЗА ТУМОРМАРКЕР

А това се случва много, много, много, ама много рядко

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: ket1234]  
Авторpil4eto (Нерегистриран)
Публикувано21.08.07 16:06



Нещо се амбицирах за тези туморни маркери. Мисля да направя леко проучване и да разбера как точно стоят нещата. Като начало в лаборатория "Кндиларов" ми казаха че с направление от специалист онколог ще ги направят безплатно, само боцкането се плаща=2-3лв.
Писна ми да ме ЩАВАТ! Проблема на повечето българи е ,че не си знаем правата и още по-лошо, че не си ги търсим!



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: pil4eto]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано21.08.07 23:10



Да де, нали това казваме. Какво проучване има да правиш?
По принцип трябва лекуващия лекар да ти дава талон за тумормаркер.
Да, ама не. На мен за 8 години не ми се е случило нито веднаж.....



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: vesela.bg]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано24.08.07 19:38



В Шумен при редовните контролни прегледи, туморния маркер се пуска на шестмесечие, без значение дали пациента си го изисква или не. Изработва се в нуклеарната лаборатория на самия диспансер и не се заплаща. Всъщност нищо там не се заплаща като преглед или изследване, при условие, че пациента има досие на онкоболен.
Не знам защо при вас се правят на ударени...



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: pil4eto]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано25.08.07 02:02



Да обясня и при мен как беше: три години си ги плащах туморните маркери като арабин,след като се прехвърлих в друг диспансер първото с което ме посрещнаха бе,че няма да плащам за скенер и изследвания за което съм им благодарен:до този момент не съм платил и една стотинка. И преди знаех,че са ми безплатни,но не ми се разправяше още повече,че ми писна да ми губят досието и да се разправям с доктори за лекарства,освен това бях и в движение и позагубих малко връзка с личния си лекар.С една дума--изследванията на туморните маркери е безплатно независимо дали имате направление или не от личния лекар.Единия вариант( моят) е направление от лекар-онколог и мисля е по-лесен



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: tetty71]  
Авторflora (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 18:41



Точно така!И в Пловдив ги правят на шестмесичие и до сега не съм плащала.В реда на нещата си е в Пловдивския онко.Наистина защо в другите градове е така,много интересно и фатално за потърпевшите.



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Гaмбa]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано20.09.07 12:35



Мисля, че зависи дали лечебното заведение е сключило договор със здр.каса. В случая в онкото в Младост няма такъв и се плаща 15 лв. Аз лично не го правя там, а си вземам талон от личния лекар за гинеколог, при когото си правя АГ прегледа и си взимам талон за туморния маркер /предварително по телефона си уговарям талон, за да не ми откажат/. След което в лабораторията /добре е да се прави в една и съща/ си плащам само 2 лева.



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Гaмбa]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано20.09.07 12:39



Забравих да уточня, че освен от гинеколог, такъв талон може да се вземе и от хирург, стига да имат, защото талоните се отпускат на тримесечие и може да са изчерпани.



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: N_O6O6]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано20.09.07 13:52



Значи да обясня пак.Туморните маркери за контролен преглед са ни напълно безплатни.Мразя опашките и да вися по няколко часа и заради това в Пловдив докато бях на отчет предпочитах да си ги плащам (28 лв ) и след това от акаунта си да си ги проверя .Там имам чувството,че организацията на работа е такава,че да довършат болните: тесни коридори и ниски тавани,липса на места за сядане ,пренебрежително отношение на лекуващите и пълен безпорядък на регистратурата.Два пъти ми губиха досието като единия път виках журналисти да направят репортаж за кочината им и изобщо не искам да чувам добри думи за тамошния диспансер.Изключвам д-р Христова и Томова която ме лекуваше и на която и благодаря.
Та за туморните маркери които правех в лаборатория "Писанец" тамошната управителка постоянно ми повтаряше,че с направление от личния доктор ще ми е напълно безплатно един път месечно.Оттук си правя извода за себе си,че поне един път месечно ни се полагат безплатни изследвания.В момента си ги правя в друг диспансер и не плащам наистина нищо



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Гaмбa]  
АвторMuna (Нерегистриран)
Публикувано20.09.07 17:17



последно може ли с направление от личен лекар да се направи изследване на туморен маркер или задължително трябва да е от специалист?



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: N_O6O6]  
Автор atsem (selski)
Публикувано20.09.07 19:32



хирурзите имат повече възможости за талони, затова търсете тях



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Muna]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано20.09.07 22:37



Личния лекар не може да дава МДД за туморни маркери.



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: tetty71]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано21.09.07 00:11



А защо на мен от лабораторията ми казваха,че мога да вземам .Няма да си измислям сега ,особено за такива важни неща.Никога не съм вземал наистина просто защото не бях наблизо,но това ми го казваха винаги като ходех.Каква е таз объркана работа ,откъде си сигурна ,че личния лекар няма право да дава направление???



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Гaмбa]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано21.09.07 05:12



Вчера и на баща ми, който регистриран в онко диспансера, личният лекар отговори, че не може да му даде направление.



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Гaмбa]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано21.09.07 07:53



Защото до преди четири месеца работех точно в кабинет на джипи. Това е от типа изследвания, които се водят високо специализирана дейност и се пускат само от специалисти. Същата ситуация е като при скенера или ЯМР-а. Джипито може да ти даде ( ако има или по-точно, ако прояви желание ) направление за хирург, а хирурга вече може да ти пусне самите маркери. Дълга и широка... и не е в услуга на пациента... ама това е!

По принцип в диспансера, където ти правят контролните прегледи са длъжни на 6 месеца да ти пускат маркерите, без дори да им напомняш, при това трябва да са безплатни.



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: tetty71]  
АвторMagi (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 08:42



Точно така е, аз от хирург ще взема направление за скенер.
Но, в Токуда се обадих да си запиша час и там ми казаха ,че трябвало два талона за скенера, защото бил на цяло тяло. Аз едва един измолих,те измислиха два.......
А не знам какво значи цяло тяло, ако е без глава и крака- не е вече цяло ,нали?



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: tetty71]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано21.09.07 13:08



Права си ,днес ходих при личния си лекар за една заверка и я попитах за туморните маркери --няма право да издава направление защото били високоспециализирани медикодиагностични дейности.Моля да бъда извинен

,така е когато човек е неподготвен



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Magi]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано21.09.07 13:44



За съжаление даже и за изследване на корем и малък таз искат две направления. Малкият таз май е извън корема или тялото, не зная.....???
Та правиш се на ударена и отиваш с едното направление. Там се учудваш!
"Ама как така! Аз не знаех! И сега какво ще правим? Толкова съм притеснена и разтревожена. Много ми е спешно!"
Ако са човеци ти правят скенера на това за което си отишла и ти казват да заплатиш само нещичко от необходимото контраснто в-во за втората част.
Ако не, си плащаш като поп всичко или си тръгваш със скенер на това за което ти е по-спешно.
Пробвай при нас един път проработи! То ние два пъти само сме правили безплатни скенери - под безплатни с направление разбирай със заплащане на контраста от нас.



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: atsem]  
АвторMarи (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 14:34



Много пъти сме обсъждали, че трябва да се следим, там каквото е необходимо- на 6м, на1 год., но нали затова сме диспансеризирани уж да не плащаме......
А скенер се прави на една година.А кой плаща?--НИЕ.....
Май болните сме най-платежо способни.....





Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Magi]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано21.09.07 14:49



Правят се на две и половина...



По принцип процедурата каква е - хирурга ти дава едно ( не повече ) направление за ВСД, което се придружава от обикновен зелен талон, на който на ръка специалиста написва с молба за кои органи да се направи скенера. "Цяло тяло" не знам как го гледат, като техниката е с различни настройки за бял дроб, черен дроб, кости на гръбнака и т.н., нищо че всичките те са в "тялото".

Аз лично съм ходила на скенер на бял и черен дроб с едно единствено направление и зеления талон.

По мой съвет, като отидеш там, направи се на ударена и им кажи, че си искала още едно направление, но са ти отговорили, че и само едното е достатъчно и не ти се полага второ...



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Гaмбa]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано21.09.07 14:52



Няма проблем бе, човек. Аз докато работех в тая сфера се нагледах на лекари и сестри, които не са наясно с изискванията на здравната каса, пък какво остава за пациентите...





Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: ket1234]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано23.09.07 23:05



С направление или без - контрастното вещество се заплаща от пациента.

Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: vesela.bg]  
Авторecтep (Нерегистриран)
Публикувано10.03.11 09:37



Поемат ли се туморните маркери от диспансера



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: ecтep]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.03.11 10:38



Да, назначени от онколога в лечебното заведение, в което се следите са безплатни.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 10.03.11 10:39.



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Buba67]  
Авторester (Нерегистриран)
Публикувано10.03.11 10:54



Винаги ме кара да ги плащам. Става дума за д-р Тошева от диспансера в Младост.
Какво трябва да и кажа, за да не ми откаже?



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: ester]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.03.11 12:08



Кажете и, че има наредба № 39 за диспансеризация, според която получават стотици левове за всеки пациент. Кажете, че отказвате да платите и ще отидете при управителя на Диспансера да се информирате за права си, както и ще алармирате пациентските организации. Нека се аргументира!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Buba67]  
Авторecтep (Нерегистриран)
Публикувано10.03.11 12:32



Благодаря



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: ecтep]  
Автор naneta1 (минаващ)
Публикувано10.03.11 18:59



Проблема в диспансера е в това, че не работи със здравната каса и другите здравно-осигурителни фондове и затова ни карат да си плащаме за маркер. Единствено, когато се прави вливане не се плаща, защото тогава важи талон № 7. Когато е така върху бележката пишат "прием" и само тогава е безплатен. Колко скандали съм направила...



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Buba67]  
АвторЛuлuaнa (Нерегистриран)
Публикувано10.03.11 20:27



Бубе, ти сериозно ли? Щото аз ходих веднъж миналата година, когато бях още зелена и недосблъскана с родното здравеопазване... Загубих си времето, загубих си нервите, загубих си съня... Не си спомням друг случай, в който да съм се чувствала толкова унизена...



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Лuлuaнa]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.03.11 20:58



Питах, но сега като нанета пише, че все ги плаща пак ще питам. Аз нямам туморни маркери, а изследвания на кръвта, включително чернодробни. Нищо не съм плащала от 2005 година насам. Няма логика едни кръвни изследвания да не се плащат, а други да. Не говоря за изследванията, които си влизат в направление 7 при вливки.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Лuлuaнa]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.03.11 11:43



Знаете, че обичам да чета Наредби, обаче не мога да смогна.


Непрекъснато променят условия, финансиране, наименования.
Първо, вече диспансерите ще се казват комплексни онкологични центрове, второ - няма да се финансират от общините, а от МЗ. Трето, от началото на годината, не са получили и лев, чак след 15 март ще получат пари за изработеното от началото на годината. Четвърто има изработена методика за финансиране на въпросните КОЦ, която като открия и прочета ще ви информирам какво включва пакета за диспансерно наблюдение при онкологично заболяване.
Четенето продължава...

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Buba67]  
Автор iizgrev (непознат )
Публикувано11.03.11 12:26



в диспансера в Младост винаги съм си плащала маркерите от 2004 та досега





Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: iizgrev]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано11.03.11 13:26



Изгревче, може би досега, след като са били диспансерите на общинско финансиране са се плащали маркерите. Просто на зададен въпрос от преди два дни дали се плащат, ми отговориха, че не се плащат. Та за това разчепквам въпроса и ровя, за да открия наредба или друг документ, който ясно регламентира какво включва диспансеризацията. А е факт, че до сега не съм платила и стотинка за всяко изследване там от 2005г. Но за мен няма маркери, имам само ПКК и биохимия, рентген, хирург и ехограф на корем и малък таз. Вярно, че тези прегледи ги правя веднъж годишно, защото няма движение на рака. И може би, ако се налага по-често следене на маркерите се плащат, не знам. Само гадая, но ще разнищя проблема. Отделен е случая с направление 7 и химиотерпиите. Там си влизат всички изследвания.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Buba67]  
Автор ket1234 (много добър чов)
Публикувано11.03.11 23:52



Бубе, страшно ще съм ти благодарна ако можеш да изровиш наредбите.
На съпругът ми му отказват от една година скенер, кръвни изследвания и туморни маркери /тях винаги сме плащали/, защото е "преживял" 5-те години.
Сега тече 6-та година от диспансеризирането.
Не сме правили контролен преглед в диспансера от ноември 2009, който беше за последния ТЕЛК.
Даже ехо-то, кръвта и туморните правихме на частно, защото нямаха часове за да се вместим в сроковете. Единствено вътрешните болести бяха там - да не говорим за скенер.
Ехо направихме след ТЕЛК-а, за тогава бяхме записани.
Моля те, кажи има ли някаква наредба за контролните прегледи - какво и на колко време се полага. Той ходи сам /не ме допуска до диспансера, защото правя скандали/, не се бори за правата си и после си правим скандали вкъщи, че той не желае да е в конфронтация с лекарите.



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: ket1234]  
Автор magi61 ()
Публикувано12.03.11 08:09



Ot 2006g. винаги съм плащала тум.маркер в диспансера. Последния път не исках да ми го пуска д-р Тошева, но тя каза,че трябва......сякаш го плащат......



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Buba67]  
Автор iizgrev (непознат )
Публикувано13.03.11 14:11



бубе, всичко друго е както го казваш ти - биохимия, ехограф, ренгген, скенер, сцинтиграфия (с еквилибристика от направления), ХТ - безплатно, но ТМ - винаги, имаше дори някакви опции за промоция: плащаш 2, правят ти 3, ама и това отпадна...аз по едно време следях няколко, защото не знаехме за какво става дума... По други лаборатории ми промънкваха нещо лаборантките да си взема от личния лекар направление, ама май само за кръвна картина, така и не схванах...Поздрави!!!!





Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: iizgrev]  
Автор 123galia (новак)
Публикувано13.03.11 19:03



Ние имаме в известен смисъл обратния проблем. Искаме майка ми да си прави на всеки месец ТМ СЕА след химиотерапията (той поне до преди месец е все около 8 при норма до 3,1) в диспансера (за да се сравняват стойностите и защото се надявам, че там реактивитв не са стари) срещу заплащане. Но като чуят, че е онкоболна, не дават. Чудя се другата седмица как ще убедя служителката, при която се плаща. Не мога да скрия, че е за майка ми, защото вече я познават в поликлиниката на диспансера, където вземат кръв.



Тема Прегледи при контроли на РМЖ за 2011нови [re: Marи]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.03.11 11:40



С малко помощ открих методиката, по която ще се заплаща на болниците /диспансерите/ за контролни прегледи при онкологични заболявания.
Да, имате право на туморни маркери, ето останалите контроли:

1. Специалисти, които провеждат наблюдението: хирург, онколог, лъчетерапевт.
2. Продължителност на наблюдението: за периода на оставащия биологичен живот.
3. Периодичност на дисп. прегледи за първата година: - - - -
4. Клиничен преглед /специализирани медицински дейности и ВСД/ :1. клиничен преглед, 2. ПКК, 3. биохимия,4. рентген, 5. сцинтиграфия на кости, 6. ехография на корем, 7. ТУ маркери, 8.КТ .
5.Изследвания за една година: Първата година, изследвания 1,2,3,6 и 7- четири пъти. 4 - два пъти. 5 и 8 веднъж.
Втората година, 1,3, 6 и 7 - два пъти. 4, 5 и 8 веднъж.
След четвъртата година: схема.???? не пише каква е схемата
6.Консултации /специализирани медицински дейности и ВСД/:при необходимост: ПЕТ КТ, лъчетерапевт, онколог.
7. Консултации: От първата до третата година - максимум 4. От четвъртата - максимум 2.

Това е таблицата за рак на гърдата. След всички таблици, за всички видове рак има забележка, която гласи:

* Изследванията и консултациите се осъществяват по преценка на лекаря, водещ диспансерното наблюдение

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 14.03.11 13:38.



Тема Re: Прегледи при контроли на РМЖ за 2011нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано14.03.11 13:41



В същата методика пише, че за всеки пациент с онкологично заболяване болниците ще получават по 80 лева за наблюдение. Вие смятайте до къде ще стигнат тези пари.

Ще качвам всеки ден по една таблица за всеки следващ вид рак. Ще ме улесните, ако ми кажете кои ви интересуват.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 14.03.11 14:10.



Тема Re: Прегледи при контроли на РМЖ за 2011нови [re: Buba67]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано14.03.11 18:58



Привет, Бубе...знам,че с ГИСТ са малко болните, ако има нещо по въпроса- качи го ,или ми го прати на ел.поща...Благодаря ти ...





Тема Re: Прегледи при контроли на ГИСТнови [re: guslik_33]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.03.11 08:35



Дайте ми МКБ на ГИСТ. Това е международната класификация /пише го из медицинската документация/, търсих го като ГИСТ, но го няма с това наименование.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Хранопровод, стомах и тънки черванови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.03.11 09:28



Прегледи и изследвания при рак на хранопровод, стомах и тънки черва:

1. Специалисти, които провеждат наблюдението: хирург, онколог.
2. Продължителност на наблюдението: за периода на оставащия биологичен живот.
3. Периодичност на дисп. прегледи за първата година през 3 месеца, втората и третата през 6 месеца, от четвъртата нагоре веднъж годишно.
4. Клиничен преглед /специализирани медицински дейности и ВСД/ 1. клиничен преглед 2. ПКК, 3. биохимия. 4. рентген на гръден кош 5. Туморни маркери 6.Езофазогастроскопия. 7. Абдом. ехография 8. КТ
5. Изследвания за една година:
Година 1/3
клиничен преглед 4/2
ПКК 4/2
биохимия 4/2
рентген 4/2
туморни маркери 4/2
Ендоскопия 2/1
ехография 4/2
КТ 1
От четвъртата година нагоре
клиничен преглед 1
ПКК 1
биохимия 1
рентген 1
туморни маркери 2
ехография 1
КТ 1

6.Консултации /специализирани медицински дейности и ВСД/:при необходимост: Гастроентеролог, ПЕТ КТ, гръден хирург, диетолог, онколог.

7. Консултации: От първата до третата година - максимум 6. От четвъртата - максимум 8,9.

Това е таблицата за рак на хранопровод, стомах и тънки черва. След всички таблици, за всички видове рак има забележка, която гласи:

* Изследванията и консултациите се осъществяват по преценка на лекаря, водещ диспансерното наблюдение

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 15.03.11 13:50.



Тема Диспансеризация и местоживеененови [re: Buba67]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано09.10.14 17:21



Преди имах въпрос, а сега имам информация от място.

В диспансера в Младост, София, научих, че е отпаднало условието за диспансеризация по местоживеене.
Тоест, баща ми например, е с местоживеене в провинцията, насочваха ни в диспансера в Русе, но има право да се диспансеризира в София.
Не знам как ще стои въпросът с получаване на лекарства, дали ще има също право на протокол и т.н.
Тази информация е добра, защото онкоболните няма да са, както се казваше в една статия "крепостни селяни". Но от друга страна, знам, напливът в София е най- голям, и специалистите са затрупани с работа. Комплексен проблем.

Иначе часове за уролог се раздават в понеделник сутрин- часове за цялата седмица.



Тема Диспансер Младост 1 Софиянови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано01.06.15 14:59



Днес диспансеризирахме татко в диспансера в Младост 1, София. Отидохме на голямата регистратура на партера в 7.30, представихме лична карта и налични епикризи, издадоха му картон, който остава в Диспансера. Дадоха ни талонче за преглед за к-т вътрешни болести, намира се на 3 етаж. Там сестрата излезе и събра всички картони и после викаше пациентите по ред на номерата. Д- р Бонева ни прие и доста организирано със сестрата преглесаха документите, назначиха ни онкокомисия скоро, пуснаха на баща ми талон за безплатен туморен маркер, който сбеше придвижен по вътрешен ред до лабораторията, и пред лабораторията изобщо не чакахме. Ако мога да кажа, че съм доволна от организацията, казвам го, доста бързо приключихме. Дано не Ви се налага да посещавате заведението, обаче.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.