Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:43 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Гaмбa]  
Автор N_O6O6 ()
Публикувано20.09.07 12:39



Забравих да уточня, че освен от гинеколог, такъв талон може да се вземе и от хирург, стига да имат, защото талоните се отпускат на тримесечие и може да са изчерпани.



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: N_O6O6]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано20.09.07 13:52



Значи да обясня пак.Туморните маркери за контролен преглед са ни напълно безплатни.Мразя опашките и да вися по няколко часа и заради това в Пловдив докато бях на отчет предпочитах да си ги плащам (28 лв ) и след това от акаунта си да си ги проверя .Там имам чувството,че организацията на работа е такава,че да довършат болните: тесни коридори и ниски тавани,липса на места за сядане ,пренебрежително отношение на лекуващите и пълен безпорядък на регистратурата.Два пъти ми губиха досието като единия път виках журналисти да направят репортаж за кочината им и изобщо не искам да чувам добри думи за тамошния диспансер.Изключвам д-р Христова и Томова която ме лекуваше и на която и благодаря.
Та за туморните маркери които правех в лаборатория "Писанец" тамошната управителка постоянно ми повтаряше,че с направление от личния доктор ще ми е напълно безплатно един път месечно.Оттук си правя извода за себе си,че поне един път месечно ни се полагат безплатни изследвания.В момента си ги правя в друг диспансер и не плащам наистина нищо



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Гaмбa]  
АвторMuna (Нерегистриран)
Публикувано20.09.07 17:17



последно може ли с направление от личен лекар да се направи изследване на туморен маркер или задължително трябва да е от специалист?



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: N_O6O6]  
Автор atsem (selski)
Публикувано20.09.07 19:32



хирурзите имат повече възможости за талони, затова търсете тях



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Muna]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано20.09.07 22:37



Личния лекар не може да дава МДД за туморни маркери.



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: tetty71]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано21.09.07 00:11



А защо на мен от лабораторията ми казваха,че мога да вземам .Няма да си измислям сега ,особено за такива важни неща.Никога не съм вземал наистина просто защото не бях наблизо,но това ми го казваха винаги като ходех.Каква е таз объркана работа ,откъде си сигурна ,че личния лекар няма право да дава направление???



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Гaмбa]  
Автор lumixx (Любознателна )
Публикувано21.09.07 05:12



Вчера и на баща ми, който регистриран в онко диспансера, личният лекар отговори, че не може да му даде направление.



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: Гaмбa]  
Автор tetty71 (стрелец)
Публикувано21.09.07 07:53



Защото до преди четири месеца работех точно в кабинет на джипи. Това е от типа изследвания, които се водят високо специализирана дейност и се пускат само от специалисти. Същата ситуация е като при скенера или ЯМР-а. Джипито може да ти даде ( ако има или по-точно, ако прояви желание ) направление за хирург, а хирурга вече може да ти пусне самите маркери. Дълга и широка... и не е в услуга на пациента... ама това е!

По принцип в диспансера, където ти правят контролните прегледи са длъжни на 6 месеца да ти пускат маркерите, без дори да им напомняш, при това трябва да са безплатни.



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: tetty71]  
АвторMagi (Нерегистриран)
Публикувано21.09.07 08:42



Точно така е, аз от хирург ще взема направление за скенер.
Но, в Токуда се обадих да си запиша час и там ми казаха ,че трябвало два талона за скенера, защото бил на цяло тяло. Аз едва един измолих,те измислиха два.......
А не знам какво значи цяло тяло, ако е без глава и крака- не е вече цяло ,нали?



Тема Re: Поемат ли са туморните маркери от Диспансера?нови [re: tetty71]  
Автор Гaмбa ()
Публикувано21.09.07 13:08



Права си ,днес ходих при личния си лекар за една заверка и я попитах за туморните маркери --няма право да издава направление защото били високоспециализирани медикодиагностични дейности.Моля да бъда извинен

,така е когато човек е неподготвен




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.