Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:21 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: ИлeнkaKo]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано27.07.09 12:15



Иленка мноог е тъжно това което казваш! Как е възможно

. Опитайте и с четвърто мнение- трябва да сте сигурни за хистологията. Опитайте в Международния онкологичен център да дадете за изследване хистологията. Там патолозите са добри. Изследването излиза за 3 дена. Ако искате и консултация и с онколог Д-р Цекова например- страхотен лекар и човек е - всичко общо ще ви струва към 100лв. Опитайте там. В Плевен също са добри патолозите.
Иленка аз лично познавам 2 жени, при които въпросната доценка поставя грешна диагноза и едва след година се коригира, в резултат на което е проведено грешно лечение, загубено е много време и нещата не са добре сега.
Не се сещам с какво друго мога да съм ви от полза. Не съм наясно с диагнозатави. Но мила, сега е момента да действате не губете време,нито минута, уточнете хистологията. Направете скенери за да сте сигурни, че тумора расте и непременно говорете с лекуващия лекар за смяна на лечението.
стискам ви палци от сърце!



Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: nelly_83]  
АвторИлeнkaKo (Нерегистриран)
Публикувано27.07.09 12:25



Нелка за коя доцентка говориш? Ако не искаш да напишеш името, поне ми пиши от коя болница е, моля те.
В МОЦ, мисля, че точно там преписаха диагнозата. С 4 направени маркера, които се препокриват с нейното изследване.
Мисля да се свържа с доктор Терзийски и с доц Милев след отпуската му.
Аз не съм лекар, но не ми се вързва диагнозата.
- най-вече, като протичане на заболяването;
- не повлияване от кураса на ХТ.



Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: ИлeнkaKo]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано27.07.09 12:45



за доц. Светлана Христова говоря.


Дано доц. Милев внесе яснота в диагнозата. Аз му вярвам.Вие обаче пак може да занесете блокчетата за изследване в онкологията- да пазят ред, за да може веднага като се върне от отпуска той да разгледа материалите.
Можете да говорите с Емилия Димитрова- тя е асистенката на доц. Милев също много мила жена- от нея зависи да ви обработят по-бързо блокчетата за изследване и доц. Милев да ги погледне след това. Успех!



Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: nelly_83]  
АвторИлeнkaKo (Нерегистриран)
Публикувано27.07.09 12:52



Да, нейно е второто мнение. И след като разбра, че доц...има различна диагноза, започна да овърта и да говори пълни небивалици.
Как блокчетата били направени от материал извън лимфния възел и т.н. Как хирурга делял материала, да му се направи забележка и т.н.
Много несериозно наистина.



Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: ИлeнkaKo]  
Автор ИлeнkaKo (непознат )
Публикувано28.07.09 10:22



Момичета сигурно ще Ви се стори глупав моя въпрос, но наистина незнам как да постъпя. Утре ще ходя за четвърто мнение за хистология.
Незнам дали е удобно да помоля:
Да бъдат направени няколко маркера в полза на едната диагноза и няколко маркера в полза на другата диагноза. Така според мен ще стана 100% сигурно какво е точно. Притеснено ми е да не ядосам доктора, едва ли не му казвам как да подходи. Досега си мълчах и се получаваше все едно и също:
1. или се преписваше диагнозата;
2. или се казваше доцент...е най-добрата и тя не може да сгреши.
Вие как сте постъпвали, ходейки за второ мнение?

Редактирано от ИлeнkaKo на 28.07.09 10:24.



Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: ИлeнkaKo]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано06.01.14 13:37



Темата е стара, но днес научих нещо, което бързам да споделя.
Петнайсетгодишно момче с рак на пикочен мехур, с две хистологии - едната от водещ патолог и диагноза рабдиосарком.
За ужаса и предстоящата химиотерапия няма да пиша, а за желанието да се потвърди диагнозата и от водещи европейски специалисти.
Посетили Олгахоспитал

, където направили всички изследвания на момчето и точно преди Коледа родителите научават, че диагнозата е грешна, образуванието е фибром и няма нужда от терапия.

Освен, че майката беше безмерно щастлива и отново вярва в дядо Коледа си задавам въпроса какво щеше да се случи, ако момчето беше започнало тежка терапия за борба със саркома и какво ни гарантира името на патолога?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: Buba67]  
Автор Viktoria999-206080 (новак)
Публикувано06.01.14 14:34



Направо съм ужасена!
Все по-често около мен се говори за грешно поставена диагноза от хистология направена в България.
Моя близка с диагноза РМЖ преди няколко месеца посети клиника в Израел, където направиха всичко наново - хистология, ЯМР, скенер. От българската епикриза е останала само констатацията, че заболяването е злокачествен тумор.
Оказа се, че повече от три години ненужно са й поставяли херцептин, а хормонално лечение, което е било необходимо, не е предписано. Хистологията на хормоналните рецептори и на HER - 2 от двете клиники се различава така, сякаш става дума за две различни жени.
Бог да ни е на помощ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.