Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: ИлeнkaKo]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.07.09 17:09



Когато две мнения не съвпадат потърси трето. Важно е да се установи точно какъв вид е тумора, за да е адекватно лечението. Правилният път е точна и ясна хистология. Продължаваш без да се притесняваш.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 15.07.09 17:11.



Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: Buba67]  
АвторИлeнkaKo (Нерегистриран)
Публикувано15.07.09 17:22



Бихте ли ми препоръча ли някой патолог? Наистина не знам към кого да се обърна. Съществуват ли комисии, които да вземат становище по спорни случаи? Казаха, че нашият материал е гледан от двамата най-добри патолага, а те се на различни мнения..моля Ви за съвет не съм свикнала да се оплаквам но наистина ми е тежко.



Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: ИлeнkaKo]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано15.07.09 17:35



Иленка при кои патолози си ходила досега?
Непременно отиди при трети- за това никакво колебание. Аз бих потърсила и четвърто мнение след това дори.
Някъде прочетох , че лабораториите Биомед изпращат блокчетата за изследване в Германия. Но трябва да се провери тази информация.
Бих ти посъветвала да потърсиш доц. Михова от ВМА- чела съм че е била много добър патолог. Преди години по други поводи съм носила и на нея биопсия за мнение- много мила жена е и обяснява .


Но кажи при кои патолози си била за да получиш мниения и съвети къде другаде.



Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: nelly_83]  
АвторИлeнkaKo (Нерегистриран)
Публикувано15.07.09 17:49



Нелка благодаря за отговора.
доц. Михова отказа с мотива, че това не е областта в която тя е най добрата.
доц. Генова и доц. Христова са гледали материала. А мнението на патолога от Хасково е еднозначно с мнението на доц. Христова. Интуитицията ми посочва мнението на доц. Христова за меродавно, незнам.
Четох в сайта на Онкологията, че там се прилага електронномикроскопско изследване. Какво ще ме посъветвате?



Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: ИлeнkaKo]  
Автор nelly_83 (минаващ)
Публикувано15.07.09 18:18



задължително доц.Милев, има и други, но те съветвам Милев. Поискай лична среща с него- не оставай материала долу на регистратурата, че ще идат 2-3 седмици. Ако се съгласи да те приеме може за седмица да имаш отговор. Сънка 75 пращаше за изследване материал в Плевен- там също лаб. е добра. Успех мила!



Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: nelly_83]  
АвторИлeнkaKo (Нерегистриран)
Публикувано15.07.09 18:22



Благодаря ти от сърце. Ще го потърся непремено.



Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: ИлeнkaKo]  
АвторNat (Нерегистриран)
Публикувано15.07.09 20:44



В Исул има Международен онкологичен консултативен център. Не знам за чужди специалисти, но май на-добрите БГ патолози са там на хонорар и основната функция на центъра е точно второто мнение.
За съжаление при нас това не свърши работа, но в твоя случай не се колебай. Цената беше около 100 лв., но така спестяваш липсата на информация къде са най-добрите специалисти и търчането по различните болници.
Успех! Дано надделее мнението, което е добро за теб!



Редактирано от *jull** на 15.07.09 22:19.



Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: ИлeнkaKo]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано15.07.09 21:07



Здравей Иленкако,не споменаваш за какъв вид тумор става въпрос,отделните патоанатоми са специализирани в гледането на определени видове тумори.
При нашия случай /касае се за мозъчен тумор/първо препаратите ги гледа проф.Начев от "Иван Рилски",след това ги занесох при доц.Милев от Онкологията и накрая при доц.Каменова от Пирогов.При всички мнението съвпадна ,имаше само някои съмненения за степента ІІ или ІІІ,но накрая се оказа че е ІІ с малки участъци ІІІстепен.
Много съм доволна от доц.Каменова,на нея занесох парафиновото блокче и тя направи още 5 препарата с друг вид оцветяване,обяснява доста подробно и е много внимателна жена.
Според мен потърси още мнения,би трябвало поне някои да съвпаднат.Успех!

От всяко една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: reni56]  
АвторИлeнkaKo (Нерегистриран)
Публикувано15.07.09 21:36



Много Ви благодаря за насоките, безценни са приятели.
Туморът е в лимфните възли - лимфом. Двете диагнози са Ходжкинов или Неходжкинов лимфом, което е много объркващо, най-вече за схемата на лечение, а при нас то започна.
Утре ще позвъня в МОЦ за "четвърто мнение", дано се отзоват и се ангажират със случая.



Тема Re: Второ мнение за хистолгогиянови [re: ИлeнkaKo]  
АвторИлeнkaKo (Нерегистриран)
Публикувано27.07.09 12:00



Нелка, продължавам да пиша в тези тема.
Моето скромно мнение е, че хистологията не е достатъчно добре изяснена.
Третото мнение е базирано, според мен на второто. Казват: доц......е най-добрата и никой не се наема да направи нещо различно. Или поне да засече тази хистология от няколко ъгъла.
Незнам как да постъпя.
В нет пространството са качени "методични насоки за лимфните тумори" и там са записани три маркера като задължителни за фоликуларен лимфом cd 10, cd 23 cd 5 и за нодуларен ходжкинов лимфом с преобладаване на лимфоцити cd 57 и др. При нас, като маркер отличаващ едниният от другият лимфом е само сд 10. Неудобно ми е аз да им кажа какво да правят и просто си давам парите без резултат, лимфния възел расте. Пълно безхаберие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.