Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:02 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: nadia_O6O6]  
Автор Georgi20 (непознат )
Публикувано11.02.13 18:34



nadia_O6O6 Би ли ми казала с какви медикаменти си приемала за този цистит тъй като на него му направиха стерилна урина, която беше чиста и нямало бактерии. Предписаха му само билкови хапчета.



Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: Georgi20]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.02.13 00:33



Хомеопатията също върши работа. Ето една схема с лични (и отлични!) впечатления :

- “Фосфорус” 15 СН – по 5 гранули сутрин, след сън.
- “Меркуриус корозивус” 9 СН – по 5 гранули преди обяд.
- “Силицея” в разреждане 15 СН – по 5 гранули преди вечеря, на четни дати.
- “Туя окциденталис” 15 СН – по 5 гранули преди вечеря на нечетни дати.

Обсъждане:

- “Фосфорус” е един от основните хомеопатични медикаменти за лечение на склонност към кръвоизливи от различни части на тялото;
- “Меркуриус корозивус” е предписан поради честите и болезнени позиви за уриниране и поради наличието на кръв в урината, дължащо се на силното дразнене на пикочните пътища;
- “Силицеа” се препоръчва поради доказаната и способност да стимулира активността на макрофагите – клетките, отговорни за имунната защита. Честите цистити доказват, че е налице срив в имунната защита и правят приложението на “Силицея” абсолютно необходимо;
- Основания за прием на “Туя окциденталис” е склонността към хронифициране на състоянието.

Проявете упорство и търпение.
УСПЕХ и споделете резултатите!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: Georgi20]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано12.02.13 12:01



При много остра форма съм пила антибиотик Аугментин /по ред причини не мога да използвам друг/, но той е достатъчно силен и върши добра работа. Наред с него отвара от мечо грозде и камшик - по отделно, според указанията на опаковката. При по-умерена болка използвам Цистирен - много бърз и добър ефект. Не знам дали това имаш предвид под билкови хапчета, но аз съм много доволна.
Дано не стана много досадна, но открих за себе си като превенция нещо много просто - топлото обличане. Тази зима ходя много навлечена, но имам по-малко такива проблеми и по-лесно се оправям.
Дано бързо намерите подходящото средство! Успех!





Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: Georgi20]  
Автор batemityo@abv.bg-211658 (непознат )
Публикувано25.03.13 14:08



Здравейте,

И аз имах същия проблем (на 61 години съм) - в края на ноември 2012 ми откриха тумор на пикочния мехур, седмица след това ми бе направена безкръвна ТУР операция, при която се установи, че в туморът е твърде голям, за да може да бъде отстранен само в рамките на една такава операция и че има остатъчна туморна тъкан. Бях изписан ден след това с катетър, който трябваше да махна след седмица и от който развих много тежък цистит. След изследване на урината се оказа, че е предизвикан от е-коли бактерии. Скъсах се да пия антибиотици без особен ефект и, за съжаление, с безалкохолно посрещане на коледните и новогодишни празници.
По съвет на опериралия ме лекар реших да не продължавам с още една такава операция (с последваща химиотерапия и лъчетерапия и очакване на силно вероятен рецидив), а да се ориентирам към радикална цистектомия (премахване на мехура, простатата и съседните лимфни възли), като ме насочи към университетската клиника на Мюнхен,Германия - GROSSHADERN :

,който е един от корифеите на подобен тип операции в Германия.
(За съжаление сайтът на клиниката е само на немски език??!!).
След установяване на контакт с професора и неговия секретариат и след превеждане на един аванс от 20000 евро на 15.01.2013 бях приет, а на следващия ден - опериран там. Престоят ми трябваше да бъде около 3 седмици, но поради появили след постоперативни усложнения и необходимостта от съответното им дрениране и излекуване с антибиотици, бях изписан от там на 19.02. 2013, като хистологичните изследвания показват, че не са налице никакви метастази.
В момента се чувствам много добре, като единствен проблем е присъщата на подобен тип операции инконтинентност (силно затруднено задържане на урината). За щастие нещата с нея ден след ден стават все по-добри и се надявам след около месец да забравя дневната, а след няколко месеца- и нощната такава. Ако ви интересуват повече подробности, можете да ми пишете!
Смятам, че до голяма степен изборът на последващо лечение за Вашия близък ще се определи, ако това вече не е станало, от много фактори (възраст, степен на агресивност на тумора...) !
Желая му успех и оставам на разположение за последващи контакти!

Редактирано от *jull** на 25.03.13 15:46.



Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: batemityo@abv.bg-211]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.03.13 15:52



Здравей, много благодаря за подробния постинг и желанието ти да помагаш!

Радвам се, че нещата при теб са поели в добра посока и вярвам, че болестта е останала зад гърба ти. Информацията за клиниката в Германия е много ценна и ние имаме тема, в която събираме мнения за различни лечебни заведения в чужбина. Ще те помоля да копираш постинга си, за да го поставиш и във въпросната тема, защото така тя ще остане в архива:

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: *jull**]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано26.03.13 09:47



Бях изписан ден след това с катетър, който трябваше да махна след седмица и от който развих много тежък цистит. След изследване на урината се оказа, че е предизвикан от е-коли бактерии. Скъсах се да пия антибиотици без особен ефект и, за съжаление, с безалкохолно посрещане на коледните и новогодишни празници.




Ако са ти лепнали някоя инфекция си щастлив, че си жив. В болниците има бактерии, които са резистентни към всички антибиотици и от микробиологична лаборатория като анализират такъв пациет и направо го отписват като шансове. Не е често, но е фатално.



Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: Crasiva]  
Автор krocus5-109954 (ентусиаст)
Публикувано27.05.16 15:55



По темата не е писано отдавна. Да се надявам, че болните са в дълга ремисия.
Нашият случай го описах във "Въпроси към лекарите". Да не се повтарям - накратко инвазивен рак на пикочния мехур от 4 г, рецидив 5 мм 2015 г - ТУР, рецидив 5 мм - 2016 г - ТУР. През годините редовни прегледи през 3 месеца. Скенер само веднъж през първата година, после никой не е назначавал.
Мислех, че държим нещата под контрол. Оказа се голяма заблуда, сега направихме томография и се оказа прорастване 38х28 мм. Явно е работило отдавна, но никой не е обърнал внимание. В момента мъжът ми е със силна хематурия (вече 5-ти ден) - в нашата болница казват, че не е спешно състояние и отказват да го приемат. Днес бяхме в Плевен при лекуващия лекар, който каза, че състоянието му е спешно и трябва да го приемат в нашата болница. Да, ама - не.


През годините сме пазили строго диета, не пуши, пили сме чай - невен, равнец, коприва и полски хвощ в съответните пропорции.
Дайте информация за кадърен уролог онколог.
Правена е консултация с лекар в Пловдив и с лекуващия лекар. Предлагат 2-3 варианта - лъчетерапия, частична резекция, пълна резекция. Лъчетерапията я правихме при първия ТУР, увреди мехура и както се вижда не е помогнала много. Насочваме се към резекцията.
Всякаква информация за лекари, оперативно лечение, алтернативно лечение ще ми е от полза.
Опитвам се да не унивам и да давам сили за борба, но ми е много трудно.
Стискайте ни палци!



Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: krocus5-109954]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.05.16 16:13



За д-р Чакъров има добри отзиви. Не знам дали сте били при него.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: Buba67]  
Автор krocus5-109954 (ентусиаст)
Публикувано27.05.16 16:27



Благодаря ти!
Не, не сме били. Доверихме се изцяло на специалистите в Плевен.
За д-р Чакъров в предните страници имаше 1-2 негативни мнения.
Днес звънях в Онкологията в Сф. Казаха ми, че не записват часове, а отиваш и чакаш. Мислех да направим консултация с проф. Нейков.
Нямаме право на грешки и случаят е спешен.



Много лошо впечатление ми направи, че вместо да ми дадат информация, ми казаха със сърдит глас, че не приемат с направления (а аз изобщо нито съм питала, нито искала), а се плаща и ми изредиха цените - професор, доцент и т. н.



Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: krocus5-109954]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано31.05.16 11:38



Здравейте,

За проф. Нейков- с мен се държа арогантно, но аз съм близка, а не пряко потъревша, и го преглътнах. Иначе като специалисти са добри, все пак много случаи им минават през ръцете. С другите лекари от екипа на проф. Нейков също съм разговаряла- д- р Валентин Нейков направи биопсия без проблем, а Борис Цингилев е много благ. Но за резекция нищо не мога да кажа.

Д-р Светлин Златев е ученик на проф. Чакъров, работи в Окръжна болница в София и има частен кабинет в Редута. Много съпричастен млад доктор.

Хил Клиник на Околовръстен път София- лекарите са млади (д-р Георгиев), българи, но често канят немски професор да оперира. Пречка е, че е скъпа за нашите възможности операцията (след като професорът прецени дали може да се оперира).

Желая Ви да попаднете в кадърни ръце и Бог да е с вас да премнинете през всичко леко!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.