Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:13 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУР  
Авторpyми (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 20:35



Здравейте,
Пиша за първи път.Майка ми е с обемен процес на пикочен мехур, откриха го преди месец. Преди 22години е оперирана по повод карцином на шийката на матката. проведена е и лъчетерапия. Сега не може да се предприеме нито химиотерапия ,нито лъчетерапия. Предлаганото оперативно лечение крие ужасни рискове в момента е с нефростома, а и заради миналата лъчетерапия.Изборът е малък .Незнам с какво мога да и помогна. Ужасно е . Хемоглобина й е нисък чудя се как най бързо мога да го вдигна.На 49 години е само как може да е толкова тежко.Моля ви дайте ми някакъв съвет.

Редактирано от *jull** на 28.01.12 09:39.



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: pyми]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано04.03.07 20:39



Здравей. Какъв е хистологичния вид на карцинома? Преходноклетъчен може би? Операцията махна мехура ли? Нямат ли идея лекарите да заменят нефростомата с друг вид уринна деривация? Съжалявам, че те разпитвам така. Иска ми се да ти помогна, но май няма с какво. Прегръщам те виртуално!

Имаше рецепти в клуба за хемоглобина, червено цвекло (сок) и накиснати във вода стафиди, но не помня в подробности.



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: pyми]  
Автор Cantina (непознат)
Публикувано04.03.07 21:01



Какво пише в хистологията от първата операция какъв вид е бил карцинома и в кой стадий- на шийката на матката? При кой лекар? Сега при същия лекар ли сте направили операцията? Докторите нищо не предлагат така ли?

Имам позната на 29 години, с две малки деца, която май е със същата операция - първо на шийката, а после и пикочен мехур, но при нея много бързо се развиха нещата





Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Cantina]  
АвторPyми (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 22:52



В момента хистологията е ниско диференциран невроговяващ плоскоклетъчен карцином .За рака на шййката на матката не знам какъв точно е бил. Не могат да разберат докторите дали сегашнато положение е свързано със старото заболяване .По всяка вероятност е нов процес.Операцията на пикочния мехур не е направена все още .дадоха й още малко време да си помисли. Заради лъчетерапията преди са нарушени структурата на съседните органи и кръвоносните съдове, а освен това има и много сраствания.Ако се предприеме такава операция за махане на пикочния мехур ще бъдат изведени пикочопроводите и дебелото черво отвън.Благодаря ви за подкрепата.



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Pyми]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 20:48



Ето информация за алтернативно лечение на рак на пикочния мехур от един мой стар постинг:
"Давам инфо за един продукт, който е непознат в България и е специално предназначен за лечение на рак на пикочния мехур.Нарича се Immucothel.В листовката придружаваща препарата пише:"За предпазване от рекуренция при карцином на пикочния мехур след трануретрална резекция и след неуспех на традиционно прилаганите терапии."Активното вещество в продукта е имуноцианин, който се добива от един вид морска мида обитаваща водите на Калифорния.
Ето пълна информация за продукта:

"



Тема Re: ЗА АСТРОАРТнови [re: acтpoapт]  
Автор*Jull* (Нерегистриран)
Публикувано05.03.07 22:55



Запознат ли си с терапията на Емануел Ревичи? Ако имаш повече информация, какво е мнението ти за нея? Дали е надеждна?





Тема Re: ЗА АСТРОАРТнови [re: *Jull*]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 00:03



Впечатленията ми за терапията на Е.Ревичи са от книгата на журналиста William Kelley Eidem "The doctor who cures cancer", 1997.
Намирам терапията на Ревичи за впечатляваща, а личността му за изключителна.Най-много ме впечатли не факта, че с тази терапия са излекувани мнозина безнадежно болни от рак, а това че дори да не е можел да спаси живота на болния, с помощта на неговите продукти на пациентите са спестявани ужасните болки в края на живота им.
За съжаление нямам информация за приложението на терапията му в наши дни, но ако ви интересува повече информация вижте тук:





Тема Re: ЗА АСТРОАРТнови [re: acтpoapт]  
Автор*Jull* (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 06:59



Благодаря, аз намерих и ето това:





Тема Re: ЗА АСТРОАРТнови [re: *Jull*]  
Авторacтpoapт (Нерегистриран)
Публикувано06.03.07 09:08



Забележете, че има връзка между следните три метода:
-този на Говало(www.govallo.ru), който използва субстрати от човешка плацента
-на метода на Йоана Будвиг, който се основава на ненаситените мастни киселини-Омега 3 и Омега 6
-на метода на Ревичи, който също е експериментирал много с липидите и които са в основата на терапията му.Първите си експерименти Ревичи провежда също с липидни екстракти от плацента, след което доусъвършенства методиката си и включва и други мастни киселини.

Така или иначе в основата на всички тях стои откритието на Нобеловия лауреат Ото Варбург за аеробното хранене на нормалните клетки и анаеробното хранене на раковите клетки.

Предполагам знаете, че книгата за Ревичи е преведена на руски и може да се свали безплатно от Нета.



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: acтpoapт]  
Автор hadjiatabg (новак)
Публикувано06.03.07 15:03



А има ли го България ,това лекарство Immucothel от къде може да се закупи и колко струва. Ако може някой да го преведе информацията ще бъде супер.



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: pyми]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 19:04



Здравей Руми!
Като прочетох твоята истрия,нещо ми трепна защото аз в момента изживявам същото с моята майка.
Оприраха я през м. октомври заради карцином на шийката на матката.В Майчин дом и я изписаха с кактетър.Опитвах се да науча защо толкова време трябва да стои с него но лекуващия ни лекар нищо не ми каза.Тя е на 47 г.
Ние сме от Сливен,а аз уча тук.Тя си отиде там прави си лъчетерапията,но от нея получава изтъняване на уретерите.Тя неможе да задържа урина.Изтича си всичко.
Но преди 2 седмици и откриха Хидронефроза.Десния и бъбрек почти не функционира.Бил е целият гноясъл,приеха я по спешност ,защото вдигаще много високи температури.
Сега също е с нефростома.Казват че бъбрека започнал да хункционира,но ще и правят операция за разширяване на уретрите със стендове.
Искрено се надявам да е само това.Да не е нещо по сериозно!
Тя направи термичен шок и беше 6 дни в ренимация.
Сега я възстановяват.И нейният хемоглобин е много нисък.Вливаха и кръв...
Моля те кажи ми как се развива всичко с майка ти!Като прочетох започвам да се съмнявам за нещо по сериозно.
Ужас!
Моля те пиши!



Тема Re: За Надежданови [re: Haдeждa]  
АвторPyми (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 10:08



Здравей Надежда,
Надявам се всичко с майка ти да се оправи.
Доколкото знам след лъчетерапия е възможно да се появи радиационен цистит ,както е станало по всяка вероятност при майка ти.Получава се уплътнение на лигавиците на пикочопроводитеи няма как да премине урината до пикочния мехур.Получава се задръжка ,а в следствие на това се увреждат и бъбреците, но с нефростомата се облекчава функцията им. Надямам се операцията да е успешна и да се оправи.Що се отнася до хемоглобина той по бавно се нормализира .Аз и давам накиснати във вода стафиди и сок от цвекло и морков .Тази седмица ще го проверим .Пиши ми как се развиват нещата при вас. Успех мила!



Тема за Руминови [re: Pyми]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 19:00



Здравей Руми!
Нищо не казваш за твоята майка?Как е тя?В коя болница е?
Ние.....в момента очакваме дата за операция.Сега ще правят още няколко изследвания.Много се притеснявам какво ще намерят ватре след като я отворят. Днес видях и резултати от туморни маркери. СА- 127 малко е повишен 57, при норма 37.Незнам.Започвам вече много да се притеснявам.
Пиши как сте вие!
Вече хемоглобина го качихме на 133.Мн сам доволна за което!
Успех



Тема Re: ЗА АСТРОАРТнови [re: acтpoapт]  
Автор*Jull* (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 23:51



Благодаря за информацията.

Бих искала да сваля книгата на Ревичи, но за съжаление не мога да открия сайта... !



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: pyми]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано15.03.07 17:07



Руми,какво става с вас?
Майка ми утре я изписват от болницата.Сложиха и Стенд "Дабъл Джей" на по-малко засегнатия бъбрек.Махнаха и катетъра,и сега прави упражнения за стягане на тазовото дъно.Но ще си остане с нефростомата.
След 1 месец пак ще влезе в болница за да и изграждат уретери от тънко черво....незнам какво ни очаква.
Пиши как са нещата с твоята майка?



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Haдeждa]  
Авторpyми (Нерегистриран)
Публикувано14.04.07 18:38



здравейте! Как са нещата при вас ?Надежда мина ли операцията на майка ти?Как се развиха нещата при вас къде и направиха операцията на майка ти? При нас операцията беше на 04.04. 07.Не знам какво да кажа. Махнаха пикчния мехур и изградиха пикочопроводи от тънко черво.Слава богу дебелото черво не беше засегнато и не се наложи и него да изваждат на корема.За радост проработи и другия бъбрек. Лимфните възли не са ги пипали защото е нямало как заради проведената преди това лъчетерапия. Днес вече и махнаха всички конци но е останаледин дрен ,от който не спира да тече и заради това не смеят да махнат още и нефростомата.Така искам всичко да е минало и даяма споме от тая лоша болест.Наде кажи ми при вас как е !



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: pyми]  
Авторнaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано20.04.07 18:52



здравей Руми!
на майка ми операцията още не са я направили.живот и здраве другата седмица.ще я правят в Правителствена болница.и при нас ще изграждат уретери от танки черва.много се притеснявам.Много ли е тежка операцията?
каде я правихте?
тя сега още е с памперси,опитва се да се задържа ама много трудно.
незнам какво ще кажат.
пиши ми как е майка ти.моля те?
как се възстановява и кой я оперира.
Благодаря ти и успех и здраве!!!!



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: нaдeждa]  
АвторPyми (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 16:02



Здравей ,Надежда.Моята майка от 5 дни е вече в Русе .Операцията наистина е тежка и възстановяването съответно е по -трудно.Сега се учим да обслужваме уростомата- махаме и слагаме специалните торбички.Операцията беше направена в Пирогов.Благодарна съм на всички докотори и сестри мисля, че се справиха чудесно. Искам и при вас да мине всичко както трябва. Пиши ми как е минала операцията , какви са хистологичните резултати.Мисля, че в Правителствената болница са най добрите специалисти и всичко ще мине както трябва. Пожелавам ви успех, кураж и сили.Стискам палци.



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Pyми]  
АвторNadejda (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 15:18



Rumi,zdravei!
Opearaciqta oshte ne e minala.za sled praznicite ni otlojiha okolo 2 mai!Naistina se nadqwam maika ti da se oprawi!Informirai me kak ste!
az mnogo sam pritesnena,no naistina se nadqwam nai-posle da svetne i slanchice na nashata ulichka.
Pojelawam vi priqtni praznici!
Do skoro!



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Nadejda]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.04.07 15:20



Моля те, пиши на кирилица!



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!

Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: pyми]  
АвторPyми (Нерегистриран)
Публикувано30.04.07 17:25



ЗДравейте, може ли някой да ми помогне със съвет за грижите , хигиената и поставянето на торбичките на стомата?търсих във търсачката но нищо не можах да открия. Срещам големи трудности при поставянето ако може някой да ми обясни по подробно. Благодаря предварително





Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Pyми]  
АвторДиa (Нерегистриран)
Публикувано01.05.07 16:38



Мога да помогна с информация, само по отношение на торбичките марка
"конватек"Ползваме ги за съпруга ми.Те са комплект от плочка и торбичка за съответната стома. На всеки три дни сменям плочката и торбичката . Преди около 6 месеца плочката стоеше и около 5 дни ,но от гледна точка на хигиенната баня и заради това че се получава сърбежи ,започнахме подмяната на всеки три дни. Те издържат залепени докато се изкъпе. Ако пък не е правил душ,се намокрят с топла преварена вода и се свалят така както са коплект-торбичка и плочка . Предварително приготвям пластмасови чашки за кафе --обливам ги с преварена гореща вода . Ползвам стерилни хирургични ръкавици , марлички /компреси/5/5 см.и сапун "Бебе". След свалянето на торбичките с плочките мястото се почиства с марличките натопени в преварената топла вода и сапуна ,който е в отделна чашка. Целта е хубаво да се почисти мястото от остатъците от предишното залепване , а след това да се почисти и от сапунената вода. Подсушава се много добре . От фирмата доставчик съм си купила и подсушаваща пудра, която поръсвам накрая, но и хубаво я отстранявам с марличката. Целта е да не остане и от нея по кожата. След това се залепва плочката ,която е със самозалепващо покритие. Допълнително по четирите страни слагам ленти от лейкопласт ,но заради това ,че е алергичен към всичките видове купувам се наложи да намеря и лейкопласт от същата материя ,какъвто е на плочката През цялата процедура съпругът ми държи малка пластмасова чашка при излаза на тръбичката от стомата . След това се поставя и самата торбичка-там трябва да се внимава да се чуе едно характерно прищракване ,което показва че торбичката е стабилно поставена.Това е . Ако имаш въпроси ,ще помогна.



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Pyми]  
АвторДиa (Нерегистриран)
Публикувано01.05.07 18:39



Здравей мила Руми,
Пак съм аз-Диа. Понеже съпругът ми тези дни не е добре, аз не бях влизала във форума . Дъщеря ми ми каза за твоя въпрос и аз в старанието си да помогна бързо, виждам че съм ти изпратила само един доста "сухарски" отговор ,за което ти се извинявам.
Мила Руми ,зная колко ви е тежко на майка ти и на теб в тези дни след тежката операция.Но кураж, кураж и само кураж трябва в този момент. Най доброто е че операцията е минала успешно . Другите неща от обслужващото естество да не те притесняват ,бързо се свиква и се добива опитност. Питай за всичко, което те вълнува и ще се справиш ! Пожелавам бързо възстановяване на твоята майка !!!



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Pyми]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 15:39



За торбичките на нефростомата ли питаш?
Ние имаме идни които се сменят на 1 седмица някаде и имат и отвор с който се изпразват.Тя само ги дезинфекцира със спирт.До кога ще стои с нефростома?
Как е тя?Добре ли се чувства?
Нас вече ни приеха в болницата и чакаме дата за операцията.



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Диa]  
АвторPyми (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 17:21



Здравей Диа, Благодаря ти за пожеланиятаа и за хубавия отговор. Притесняваме това , че ние ползваме еднокомпонентните торбички на конватек .Когато я изрежа до необходимия диаметър и я заепя понякога се получава така , че пропуска някакси катостане права се разместваи пропуска от долната страна.В следствие на това покрието се размеква. Ние я поставяме в легнало положение незнам дали така трябва или трябва да е права.Другото което ме притеснява е това ,че се образува по голямо количество слуз вероятно ката се намоки самат плочка.За сега не смеем да ползваме двукомпонентните торбички ,защото ни казаха в началото да ползваме от еднокомпонентните. Нормално ли е самата стома да си променя размера ?Ние почистваме с марлички и физ. разтвор .Понякога ползвам и кърпичките на конватек .



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Haдeждa]  
АвторPyми (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 17:25



здравей Надежда не става дума за нефростомата , защото при нас я махнаха след операцията както ще стане и при вас. Искренно се надявам при вас нещатата да не се проточват още дълго време и да мине всичко успешно .Как е майкати в момента? Успех и кураж мила!



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Pyми]  
АвторДиa (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 20:01



Здравей Руми,
При нас за около месец след операцията не се поставиха на стомите торбичките с плочките на " коннватек". Хирургът казваше че трябва да се оформят и заздравеят стомите-ох не знам дали се изразявам точно.След това започнахме с двукомпонентните ,защото така ни препоръчаха от дистрибуторската фирма -били по удобни за ползване и обслужване. Тъй като доколкото разбрах операцията при вас е била съвсем скоро има логика в това да ви препоръчат еднокомпонентните . Просто сте имали шанса някой да ви насочи веднага след операцията . При нас отлагаха този момент, защото доста време бяхме в болницата ,пък и мисля че всеки лекар си държи на някакво свое мнение -правилно или не ние само жадно поглъщаме инфото ,а после опита ни учи и най- вече прочетенето във форума и нета, да не сме само наивни изпълнители на техните "препоръки " .
Определено считам ,че двукомпонентните, които ползваме са добри и след известен период се добива рутина. Така че може да се консултирате след известно време и мисля, че проблемите около стомите поне отчасти ще отпаднат.Отчасти защото все пак си има и епизодично появяващи се ,но се преодоляват. Желая от сърце бързо въстановяване . Ще допълня още нещо само, че стана много-правете и искайте по-чести контроли на състоянието й. Ние сега имаме проблем именно защото прекалено много вярвахме ,че всичко което правят в различните етапи след операцията е било достатъчно. Но това е друга тема и е много индивидуална за всеки човек. Кураж и много поздрави на милата ти майка.



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Pyми]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 21:14



В момента майка ми е в болницата.На 10 ще я оперират.Вече толкова дълго ни мотаят.Дано всичко да е наред най-после!



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: pyми]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 14:16



Операцията мина успешно,поне така казват лекарите!Имала е много сраствания от предната операция и това са чистили,но най важното че уретерите са били здрави!и сега чакаме да видим накъде ще тръгнат нещата!
Дано това да е последното!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Haдeждa]  
АвторPyми (Нерегистриран)
Публикувано10.05.07 16:57



Надежда Здравей, много се радвам , че са минали добре нещата при вас.Успех и от тук нататък с възстановявянето. Поздрави и на мама





Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Pyми]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 18:38



Руми?
Дано да влизаш още в този форум.От много време не съм писала.
Как сте вие?
Как се развиха нещата с майка ти?
Дано всичко е наред!
Пиши ако можеш



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Haдeждa]  
Автор4aя (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 23:22



Здравейте
дано всичко с възстановяването от операциите е добре. дано майките ви се чувстват по-добре. Желая им кураж и успешна борба.
аз съм 4ая и майка ми също е с рак на пикучен мехур.Само че при нея е много сложно.Никой не се наема да я оперира. отписаха я. сега е само на алтернативно лечение т.е. каквото чуем правим.
има парещи болки. ако някой знае нещо...моля да ми пише.
Желая на всички ЗДРАВЕ



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: 4aя]  
Авторвaнчeтo (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 09:22



здравеите мен сьщо при направени две биопсии едната направена в софия при проф Панчев се останови че имам силно вьзпаление а другата направена в сливен се останови че имам предходен клетачен карцином на мехура тези две биопсии бяха направени в период от 10 дни незнам на кого да вярвам посьветваите какво да правя спрочем ще влизам в болница при проф Панчев на 7 маи



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: 4aя]  
Авторвaнчeтo (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 09:59



давам ти моя скаип адрес аз сьщо пия нещо за тия ракови заболявания защото и аз сьм една от тях но трябва да ти го напиша по подробно ако имаш желание пиши ми на vdnche5



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: вaнчeтo]  
Автор Buba67 ()
Публикувано28.03.08 10:01



При две различни показания на едно и също изследвание - си направете трето. Трябва да е сигурна диагнозата. Успех.



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Buba67]  
Автор *jull** (())
Публикувано28.03.08 16:39



Препоръчвам да се потърси мнение в Межденародния онкологиченхконсултативен цнтър в София, където работят отлични специалисти. При нужда може да се направи консултация и с чуждестранни лекари, а цените са напъло достъпни.
Успех!





Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: hadjiatabg]  
Авторвaня (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 22:10



здравеите предложиха ми лекарството ОВОСАН искам да попитам някои ползвал ли е това лекарство или отново е измама както повечето случаи



Тема Re: За Надежданови [re: Pyми]  
Автордoбpoдoлckи (Нерегистриран)
Публикувано22.11.09 08:34



На много малко места извършват качествено премахване на пикочния мехур и още по-рядко извършват премахване на съответните лимфни възли. Оправдания най-различни - сраствания, опасност от засягане на кръвоносен съд и тн. Самото премахване на мехура без лимфните възли е обречено на скорошен неуспех, просто потърсете качествени онколози-уролози. Мой близък беше наскоро в Ракова болница и остана много доволен от работата на екипа там. Ако искате вземете и тяхното мнение.



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: pyми]  
Автордocтaнич (Нерегистриран)
Публикувано22.11.09 08:37



От карцином на маткатахмного често се засяга и пикочния мехур. Всеки случай е сам за себе си. Трябва да се направи КАТ на коремни органи и малък таз с контраст и тогава да се реши. Ако хирурга-гинеколог не си е свършил добре работата или пък не е така, но тумора е много агресивен малко са случаите, когато Вашата майка може да се излекува. Удължаване на живота - да.



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: дocтaнич]  
Автор EFO75 ()
Публикувано25.11.09 08:38



''Към slance 1!
В клиниката по интергративна медицина имат много добри постижения с онкологични заболявания на пикочен мехур.
Самият др. Дамянов/собственика/ е уролог.''

Ако става въпрос за клиниката в Дружба-да и не само за урологични.може да си запишете час за преглед и по тел.





Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: EFO75]  
Автор MamaD (член)
Публикувано14.12.09 01:02







Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: EFO75]  
Авторbobimisha (Нерегистриран)
Публикувано20.09.10 23:06



Здравейте ! Съпругът ми беше опериран преди 40 дни в Пирогов от карцером на пикочния мехур но все още се чувства зле.Посъветвайте ме при кой лекар специалист да го отведа защото в 5 градска все го отлагат за терапии защото има болки.Моля да ми помогнете със съвет!



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: bobimisha]  
Автор tininita ( непозната )
Публикувано20.09.10 23:27



Миличка!Струва ми се че е най-добре да се обърнеш эя консултация към доцент Нейков от Онкологията в Дървеница-Урология-навсякъде другаде може да са добри оператори но не са онколози Иначе проф Панчев от Александровска
А кой оперира съпруга ти в Пирогов



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: tininita]  
АвторHиkoй (Нерегистриран)
Публикувано05.12.10 14:48



Пазете се от проф. Панчев в Александровска болница. Бягайте надалече! Повярвайте ми, изберете когото и да е друг, само не и него. Какво направи той?- направи 15 цистоскопии в продължение на година и половина и когат видя, че методът му е безуспешен, се отърва от болния. Пиша ви, защото когато аз се ровех във форумите, нямаше конкретен коментар, който да ни каже какво да направим. Тогава попаднахем на проф. Панчев..... Сега вече е късно, но пиша, за да имат шанс хора, които ще потърсят информация, така както аз търсих преди време. И като преминала през това с мой най-близък (ако може да се нарече преминала, тъй като той почина), ще ви кажа само няколко изречения, които много ми се искаше да бяхме намерили и ние...
1) забравете всякакви билки, врачки, китайски, руски лекари- ние опитахме всичко
2) бягайте далеч от проф. Панчев, практикуващ в Александровкса болница. Неговият метод на лечение е неопределен брой цистоскопии, които винаги са "успешни", но след година и половина пробване ти казва, че вече не може/не знае как да те лекува. При "раширени лимфни възли" ти казва, че е настинка.... а това за всички останали е означавало метастази.
3) потърсете проф. Чакъров в болница Св.Анна. Преди 2 години имаше приемен час всеки четвъртък. Всеки може да отиде. Ние не отидохме по-рано при него, защото се доверихме не "светилото" проф. Панчев, а когато отидохме при проф. Чакъров вече бяха минали 2 години. НЕ ПРАВЕТЕ ТАЗИ ГРЕШКА. Надявам се, че ще ми повярвате и един ден ще си спомняте с благодарност за този мой постинг. Не искам да си мислите, че правя реклама на някого, кой би си го позволил в този форум.



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Hиkoй]  
АвторHиkoй (Нерегистриран)
Публикувано05.12.10 15:02



Ето и друго мнение от друг форум. Случайно го намерих и реших, че ще ви е полезно.....колко ли са потърпевшите от проф. Панчев ?!? Дали всички като нас чакат прекалено дълго, за да потърсят и второ мнение и сами се обричат!?!
Ние потърсихме проф. Чакъров, едва след 2-годишно лечение на проф. Панчев. Но тогава вече беше прекалено късно.....
"Здравейте на всички! Отдавна не бях влизала тук, но толкова съм разстроена заради нехайството на Панчев, че реших да проверя дали няма нови мнения по въпроса. Ние останахме безкрайно доволни от Проф. Чакъров в Окръжна. Изключителен специалист, внимателен човек. Честно казано, като съм свикнала на нечовешкото отношение на БГ докторите, ахнах като го чух как обяснява. Прекарва много време с пациента, обяснява, подготвя го за това, което му предстои. От няколко години живея в САЩ и това ми направи впечатление, когато се запознах с Професора. Освен това много ми допадна и факта, че той не те задължава с нищо, казва да си направиш собствено проучване, да чуеш и други лекарски мнения и тогава да решиш къде да се лекуваш. Аз лично направих доста сериозно проучване по въпроса (изчетох и много литература относно радикалната цистектомия и на английски) и се убедих, че неговите операции (също и за простата) са със световния стандарт.
Нека никой не се чувства ангажиран с моето мнение. От както баща ми се разболя, се убедих в едно - проучването е много важно. Ние много често отиваме при лекар и се подлагаме на това, което ни предлага, без да се замислим дали е най-доброто. Такива като Панчев, които манипулират и обричат хората, са за съд.
Късмет на всички!"



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Hиkoй]  
Автор tininita ( непозната )
Публикувано05.12.10 19:02



За съжаление проф Чакъров е същия-той умори съпругът ми,който му вярваше безрезервно а прочутото му откритие за естествен пикучен мехур го обрече на допълнителни и съвсем излишни страдания Той си отиде преди години,но още не мога да си простя,че попаднахме при този измамник,който три години твърдеше,че му няма нищо-бягайте далеч от Окръжна болница и от този професор ако имате онкологично заболяване



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Hиkoй]  
Автор tininita ( непозната )
Публикувано05.12.10 19:05



Да действително обеснява и е много обстоен,но какво от това като не ти казва най-същественото,Всичко е само лустро уви



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: tininita]  
АвторHиkoй (Нерегистриран)
Публикувано09.12.10 23:45



трудно ми е да повярвам, че и той е измамник... понякога хората отиват твърде късно при него, както стана и при нас. Не мисля, че той е некадърен или измамник. Друг е въпросът, че дори и можещите лекари в България се съобразяват с това, което им предоставя родината ни като средства, методи- едно нищо ! Може би единственият шанс е лечението в чужбина, за който може да си го позволи....... а който не може- много се надявам/вах, че решението е проф. Чакъров...



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: acтpoapт]  
АвторДopu (Нерегистриран)
Публикувано26.06.11 21:07



Здравейте!попаднах в този форум и се заинтересувах от лекарството immucothel.При положение,че се закупи от чужбина,каква е терапията-за какъв период от време?/колко опаковки са необходими?/Ако знаете по-подробно как се прилага,моля да напишете.



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Дopu]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано22.09.11 13:18



Постингът е на Калаояна:



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: acтpoapт]  
Автор tsvetm (непознат )
Публикувано28.01.12 08:26



Моля помогнете! От къде мога да закупя immucothel! Нужно е веднага да започна лечение! Помогнете!



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: tsvetm]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано28.01.12 09:39



Не знам в България къде може да се намери, но в тази брошура са посочени адреси за поръчки (виж страница 3):

,

Ако успееш да поръчаш, моля те да дадеш повече инфо в Клуба. Ще е полезно за много хора със същия проблем.

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: tininita]  
Авторчuчo (Нерегистриран)
Публикувано04.03.12 21:54



Търсете Доц. Нейков в Раковата болница. Преди 1 месец отстрани мехура на мой близък почти без кръвозагуба /200 мл кръв/. Имат най-добрата апаратура за тазови операции! Не се лъжете по нови мехури, гледайте колко след това са живи!!!



Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: pyми]  
Авторeлuчka (Нерегистриран)
Публикувано14.03.12 09:28



хемоглобина се вдига най бързо с арония. има такъв концентрат в била. ще се моля за вас!



Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: pyми]  
Автор Georgi20 (непознат )
Публикувано06.02.13 17:17



Здравейте, наскоро на мой роднина му откриха рак на пикочния мехур. Отстраниха го по безкръвен път, след което се проведе лечение с лекарство, което му го слагаха с катетър. Не след дълго разви цистит. Отново го отстраниха, но нз защо смятам, че това не е било правилно решение. В момента се лекува този цистит с антибиотици и лечението на рака е спряно докато не се излекува цистита. Обаче доста често при уриниране продължава да има кръв в урината,което доста ни притеснява. Ходихме при 2ма лекари в Пловдив, но не казват нищо съществено ако трябва да бъда честен. Та мисълта ми е ако може да ни дадете някакви напътствия какво да предприемем. Към кой доктор или медицинско заведение да се обърнем в България или чужбина. Защото постоянното наличие на кръв в урината е доста притеснително.
Благодаря предварително



Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: Georgi20]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано06.02.13 21:34



Здравей! Най-напред ти благодаря, че си писал в точната тема!
Понеже никой друг не се включва, аз мога да споделя само нещо по отношение на цистита. Аз съм с друга диагноза, но го получих вследствие на 4 г. химиотерапия като "пробив в системата". Докато не се излекува инфекцията, абсолютно никой онколог няма да допусне химиотерапия - гарантирам ти. Когато имам остро възпаление и се налага да се лекувам с АБ, в изследванията на урината ми също има кръв. Сега най-важното е да се овладее това, пък после терапиите.
Дано съм била мъничко полезна. Желая ви успех!





Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: Georgi20]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано08.02.13 17:32



Здравей. Всъщност идеята на лекарствата, които се слагат локално в мехура, е да създадат възпаление на лигавицата на мехура, така че цистита е от тях.
За лекар бих препоръчала проф. Чакъров в Окръжна болница в София. Само че той е против въпросните локални терапии на мехура, защото пречат после да се види, ако има рецидив, а и според последните проучвания не намаляват рецидивите. И се понясат тежко от пациентите.
Роднината ти пуши ли?



Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: little_rabbit]  
Автор Georgi20 (непознат )
Публикувано08.02.13 17:58



Ами преди пушеше, но след всичко това спря цигарите. Вече не пуши.



Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: Georgi20]  
Автор little_rabbit (Lepus Europeus)
Публикувано10.02.13 11:03



Хубаво е, че е спрял. Над 90% от случаите на този рак се предизвикват от тютюнопушене. Спирането на цигарите намалява и вероятността от рецидив.
Ако имате възможност да дойдете до София, направете консултация с проф. Чакъров.

Успех!



Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: pyми]  
Автор mimi_msm (непознат )
Публикувано11.02.13 17:21



Здравейте,
и аз тука. Брат ми е с карцином на пикочния мехур. Претърпя една операция ноември месец. Биопсията показа злокачествен тумор в средни граници. Януари имаше още една операция и изследванията бяха много хубави. Сега доктора му е казал, че няма нужда от химеотерапия а започва слагането на ваксина БЦЖ, която в повечето случаи предотвратява повторна поява. Ще ми се обаче да знам не трябва ли да му направят и други изследвания с оглед на това дали няма разсейки някъде. Тия доктори нищо не обясняват все са заети и нямат време. Кажат нещо на две на три. Ще се радвам на препатилите да кажат какво са им назначили.



Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: nadia_O6O6]  
Автор Georgi20 (непознат )
Публикувано11.02.13 18:34



nadia_O6O6 Би ли ми казала с какви медикаменти си приемала за този цистит тъй като на него му направиха стерилна урина, която беше чиста и нямало бактерии. Предписаха му само билкови хапчета.



Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: Georgi20]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.02.13 00:33



Хомеопатията също върши работа. Ето една схема с лични (и отлични!) впечатления :

- “Фосфорус” 15 СН – по 5 гранули сутрин, след сън.
- “Меркуриус корозивус” 9 СН – по 5 гранули преди обяд.
- “Силицея” в разреждане 15 СН – по 5 гранули преди вечеря, на четни дати.
- “Туя окциденталис” 15 СН – по 5 гранули преди вечеря на нечетни дати.

Обсъждане:

- “Фосфорус” е един от основните хомеопатични медикаменти за лечение на склонност към кръвоизливи от различни части на тялото;
- “Меркуриус корозивус” е предписан поради честите и болезнени позиви за уриниране и поради наличието на кръв в урината, дължащо се на силното дразнене на пикочните пътища;
- “Силицеа” се препоръчва поради доказаната и способност да стимулира активността на макрофагите – клетките, отговорни за имунната защита. Честите цистити доказват, че е налице срив в имунната защита и правят приложението на “Силицея” абсолютно необходимо;
- Основания за прием на “Туя окциденталис” е склонността към хронифициране на състоянието.

Проявете упорство и търпение.
УСПЕХ и споделете резултатите!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: Georgi20]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано12.02.13 12:01



При много остра форма съм пила антибиотик Аугментин /по ред причини не мога да използвам друг/, но той е достатъчно силен и върши добра работа. Наред с него отвара от мечо грозде и камшик - по отделно, според указанията на опаковката. При по-умерена болка използвам Цистирен - много бърз и добър ефект. Не знам дали това имаш предвид под билкови хапчета, но аз съм много доволна.
Дано не стана много досадна, но открих за себе си като превенция нещо много просто - топлото обличане. Тази зима ходя много навлечена, но имам по-малко такива проблеми и по-лесно се оправям.
Дано бързо намерите подходящото средство! Успех!





Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: Georgi20]  
Автор batemityo@abv.bg-211658 (непознат )
Публикувано25.03.13 14:08



Здравейте,

И аз имах същия проблем (на 61 години съм) - в края на ноември 2012 ми откриха тумор на пикочния мехур, седмица след това ми бе направена безкръвна ТУР операция, при която се установи, че в туморът е твърде голям, за да може да бъде отстранен само в рамките на една такава операция и че има остатъчна туморна тъкан. Бях изписан ден след това с катетър, който трябваше да махна след седмица и от който развих много тежък цистит. След изследване на урината се оказа, че е предизвикан от е-коли бактерии. Скъсах се да пия антибиотици без особен ефект и, за съжаление, с безалкохолно посрещане на коледните и новогодишни празници.
По съвет на опериралия ме лекар реших да не продължавам с още една такава операция (с последваща химиотерапия и лъчетерапия и очакване на силно вероятен рецидив), а да се ориентирам към радикална цистектомия (премахване на мехура, простатата и съседните лимфни възли), като ме насочи към университетската клиника на Мюнхен,Германия - GROSSHADERN :

,който е един от корифеите на подобен тип операции в Германия.
(За съжаление сайтът на клиниката е само на немски език??!!).
След установяване на контакт с професора и неговия секретариат и след превеждане на един аванс от 20000 евро на 15.01.2013 бях приет, а на следващия ден - опериран там. Престоят ми трябваше да бъде около 3 седмици, но поради появили след постоперативни усложнения и необходимостта от съответното им дрениране и излекуване с антибиотици, бях изписан от там на 19.02. 2013, като хистологичните изследвания показват, че не са налице никакви метастази.
В момента се чувствам много добре, като единствен проблем е присъщата на подобен тип операции инконтинентност (силно затруднено задържане на урината). За щастие нещата с нея ден след ден стават все по-добри и се надявам след около месец да забравя дневната, а след няколко месеца- и нощната такава. Ако ви интересуват повече подробности, можете да ми пишете!
Смятам, че до голяма степен изборът на последващо лечение за Вашия близък ще се определи, ако това вече не е станало, от много фактори (възраст, степен на агресивност на тумора...) !
Желая му успех и оставам на разположение за последващи контакти!

Редактирано от *jull** на 25.03.13 15:46.



Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: batemityo@abv.bg-211]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано25.03.13 15:52



Здравей, много благодаря за подробния постинг и желанието ти да помагаш!

Радвам се, че нещата при теб са поели в добра посока и вярвам, че болестта е останала зад гърба ти. Информацията за клиниката в Германия е много ценна и ние имаме тема, в която събираме мнения за различни лечебни заведения в чужбина. Ще те помоля да копираш постинга си, за да го поставиш и във въпросната тема, защото така тя ще остане в архива:

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: *jull**]  
Автор Crasiva (член)
Публикувано26.03.13 09:47



Бях изписан ден след това с катетър, който трябваше да махна след седмица и от който развих много тежък цистит. След изследване на урината се оказа, че е предизвикан от е-коли бактерии. Скъсах се да пия антибиотици без особен ефект и, за съжаление, с безалкохолно посрещане на коледните и новогодишни празници.




Ако са ти лепнали някоя инфекция си щастлив, че си жив. В болниците има бактерии, които са резистентни към всички антибиотици и от микробиологична лаборатория като анализират такъв пациет и направо го отписват като шансове. Не е често, но е фатално.



Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: Crasiva]  
Автор krocus5-109954 (ентусиаст)
Публикувано27.05.16 15:55



По темата не е писано отдавна. Да се надявам, че болните са в дълга ремисия.
Нашият случай го описах във "Въпроси към лекарите". Да не се повтарям - накратко инвазивен рак на пикочния мехур от 4 г, рецидив 5 мм 2015 г - ТУР, рецидив 5 мм - 2016 г - ТУР. През годините редовни прегледи през 3 месеца. Скенер само веднъж през първата година, после никой не е назначавал.
Мислех, че държим нещата под контрол. Оказа се голяма заблуда, сега направихме томография и се оказа прорастване 38х28 мм. Явно е работило отдавна, но никой не е обърнал внимание. В момента мъжът ми е със силна хематурия (вече 5-ти ден) - в нашата болница казват, че не е спешно състояние и отказват да го приемат. Днес бяхме в Плевен при лекуващия лекар, който каза, че състоянието му е спешно и трябва да го приемат в нашата болница. Да, ама - не.


През годините сме пазили строго диета, не пуши, пили сме чай - невен, равнец, коприва и полски хвощ в съответните пропорции.
Дайте информация за кадърен уролог онколог.
Правена е консултация с лекар в Пловдив и с лекуващия лекар. Предлагат 2-3 варианта - лъчетерапия, частична резекция, пълна резекция. Лъчетерапията я правихме при първия ТУР, увреди мехура и както се вижда не е помогнала много. Насочваме се към резекцията.
Всякаква информация за лекари, оперативно лечение, алтернативно лечение ще ми е от полза.
Опитвам се да не унивам и да давам сили за борба, но ми е много трудно.
Стискайте ни палци!



Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: krocus5-109954]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.05.16 16:13



За д-р Чакъров има добри отзиви. Не знам дали сте били при него.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: Buba67]  
Автор krocus5-109954 (ентусиаст)
Публикувано27.05.16 16:27



Благодаря ти!
Не, не сме били. Доверихме се изцяло на специалистите в Плевен.
За д-р Чакъров в предните страници имаше 1-2 негативни мнения.
Днес звънях в Онкологията в Сф. Казаха ми, че не записват часове, а отиваш и чакаш. Мислех да направим консултация с проф. Нейков.
Нямаме право на грешки и случаят е спешен.



Много лошо впечатление ми направи, че вместо да ми дадат информация, ми казаха със сърдит глас, че не приемат с направления (а аз изобщо нито съм питала, нито искала), а се плаща и ми изредиха цените - професор, доцент и т. н.



Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: krocus5-109954]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано31.05.16 11:38



Здравейте,

За проф. Нейков- с мен се държа арогантно, но аз съм близка, а не пряко потъревша, и го преглътнах. Иначе като специалисти са добри, все пак много случаи им минават през ръцете. С другите лекари от екипа на проф. Нейков също съм разговаряла- д- р Валентин Нейков направи биопсия без проблем, а Борис Цингилев е много благ. Но за резекция нищо не мога да кажа.

Д-р Светлин Златев е ученик на проф. Чакъров, работи в Окръжна болница в София и има частен кабинет в Редута. Много съпричастен млад доктор.

Хил Клиник на Околовръстен път София- лекарите са млади (д-р Георгиев), българи, но често канят немски професор да оперира. Пречка е, че е скъпа за нашите възможности операцията (след като професорът прецени дали може да се оперира).

Желая Ви да попаднете в кадърни ръце и Бог да е с вас да премнинете през всичко леко!



Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор krocus5-109954 (ентусиаст)
Публикувано31.05.16 11:51



Благодаря, Биляна!
Наистина ни е необходим кадърен и съпричастен лекар.
Днес мъжът ми го приеха в Пловдив. На ехографа се вижда голям тумор, но е на краче и е вътре в мехура. Казват, че е възможно, когато е правена комп. томография да е прилепнал към стената и заради това да е разчетен като "на широка основа".

Аз недоумявам как е възможно при редовни 3 месечни цистоскопии, правен ТУР през декември и април тази година на рецидиви от 4-5 мм, да не се види и установи близо 4.5 см тумор.
Следен е от един лекар, доцент в Университетска клиника.
Не знам вече на какво да вярвам. Чувствам се много объркана и безсилна.





Тема Туморитенови [re: krocus5-109954]  
Автор nbb (ентусиаст)
Публикувано31.05.16 15:58



могат да растат много бързо, когато са създадени благоприятни условия за това. Затова е толкова важно pH на тялото да се поддържа алкално. Паразитите не могат да виреят в алкална среда.
Вярвайте в Бог. Той ми посочи верния път и се отървах от туморите без операции. Когато става въпрос за намеса в главата, както беше при мен, решението какво да правиш не се взема толкова трудно.
Успех ви желая !





Тема Re: Туморитенови [re: nbb]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано01.06.16 15:44



Мила, разбирам, че си гневна, че не са забелязали процеса овреме, но това нищо не ти носи, овсен болка.
Значи решихте в Пловдив да го оперират? Все пак, на лошото отгоре, има и хубаво, нали! Все пак е едно краче, и се надяваме да го отстранят.
Нямаш място за отпускане, стягай бойните оръжия и вярвай в добрия изход.

Стискам палци!



Тема Re: Туморитенови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор krocus5-109954 (ентусиаст)
Публикувано01.06.16 17:58



Нищо не сме решавали. Трябваше спешно кръвоизливът да се спре.
Приеха го в Пловдив и 2 часа след приемането туморът беше отстранен и кръвоизливът спрян. Хемоглобинът, към момента на операцията, вече беше под 80.
Чакаме хистологията.
Операцията се извърши на 9-ия ден от началото на много силен кръвоизлив, като в Пловдив беше 5-та по ред болница, към която се обърнахме.


За отношението на онколозите от нашия град мога много да пиша. В града ни има КОЦ, който тази година получи съвременна апаратура за над 7 млн. лева.

Не се гневя, просто искам да предупредя, че дори при редовно следене, се допускат груби грешки.

Признавам си, че много се уплаших. Кръвта тече, а никъде не го приемат. В нашия КОЦ казват, че положението му е трагично и е безнадежден случай след като от Плевен са го пратили тук да прави комп. томография и спирането на кръвта не е тяхна работа. В Бърза помощ казват, че не е спешен случай. В Плевен казват, че в нашия град са длъжни да го вземат в болницата защото състоянието му е животозастрашяващо и като спрат кръвоизлива да отиде при тях. Та така... в болница № 5 по ред го приеха и направиха ТУР с цялостно отстраняване на тумора.



Тема Re: Туморитенови [re: krocus5-109954]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано02.06.16 14:02



Мила, минали сте през ада!
Но ето, нещата са закрепени.
Всички ние познаваме страха да изгубим близък в крайна сметка не заради болестта, а заради скапаната ни здравна система и своевременна реакция.

Бързо възстановяване и пиши относно хистологията.



Тема Re: Туморитенови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор krocus5-109954 (ентусиаст)
Публикувано24.08.16 21:19



Да напиша за развитието на историята. Направили сме серия от грешки

- предоверяване, страх от лоши вести и т.н. Пред голяма дилема сме.
Хистологията е: гранулационна тъкан. Пикочен мехур - гладки стени, простатна жлеза 4/4 см, хомогенна ехоструктура.
Преди 2 дена (3 месеца след операцията) отиде за консултация при д-р Златев от "Света Анна". На ехограф нищо не се вижда, при цистоскопия - също, гладки стени, няма тумор, добър тонус, простата идеална за възрастта, но... прегледа пак комп. томография и според него има тумор в мускулатурата на пикочния мехур. Останал е още при първата операция преди 4 години. Още тогава е трябвало да се направи радикална цистоскопия.
Проведената лъчетерапия е грешка защото тя не влияе на инвазивни тумори, а ни е докарала много странични проблеми. Химиотерапия не е провеждана, което също е голяма грешка. Даваните епикризи са непълни и неинформативни.
При последната операция не става ясно откъде е взета пробата, там откъдето е рязано образуванието или от стената. Въобще, много въпроси и никакви отговори.
Той предложи - радикална цистопростатектомия, въпреки, че няма данни за промени в съседни органи, поне на томографията нищо такова не се вижда.

По принцип сме съгласни, но... опасяваме се да не би лъчетерапията да е увредила много органите в малкия таз и да не може да се изгради мехур.
Дайте някакви съвети, може на ЛС, за опитни лекари диагностици или място където да направим втори консулт.

Редактирано от krocus5-109954 на 24.08.16 21:21.



Тема Re: Туморитенови [re: krocus5-109954]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано24.08.16 23:02



Здравей, копирай въпроса в темата "Въпроси към лекарите". Може PRN да има идея.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Туморитенови [re: Buba67]  
Автор krocus5-109954 (ентусиаст)
Публикувано26.08.16 07:50



Благодаря, Buba 67.
Започвах няколко пъти питането, но се отказах. Не мога да съобщя достоверна фактология, оказа се, че епикризите са свободни съчинения.

.
При прегледа в Сф, лекарят установи, че последната епикриза е много противоречива и изобщо не съответства на томографията.
Изпратихме човек в Пловдивската болница за допълнителна информация и евентуално диск от операцията. Оказа се, че те не са премахвали тумор, а само са коагулирали кървящите съдове, нищо, че са усвоили пътеката за онкологичната операция. Не са рязали от туморното образувание (или поне от онова удебелено място), взели са само проба от кръвоносните съдове, от стената на мехура (неясно къде), та хистологията е от там, а не от нужното място.
След поставените отново въпроси и прегледа на томографията са казали, че трябва да се премахне мехура. Не знам защо са ни спестили тази информация преди 3 месеца.
Отчаях се от лекари и лечение.

Редактирано от krocus5-109954 на 26.08.16 07:53.



Тема Много съжалявамнови [re: krocus5-109954]  
Автор nbb (старо куче)
Публикувано26.08.16 08:23



за това, което сте разбрали, но за съжаление е така - болният трябва да поеме нещата в свои ръце, ако иска да остане жив и след това да оздравее. Тук много хора ме считат за луда, но аз си знам какво ми струваше оздравяването ми.

Молете се на Бог да ви прати спасение и да ви покаже пътя, който трябва да извървите. Аз така стигнах до лекарката, която ми даде сили и надежда, че ще се справя. Все още се намират хора и сред това съсловие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.