Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:54 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: КАРЦИНОМ НА ПИКОЧЕН МЕХУРнови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор krocus5-109954 (ентусиаст)
Публикувано31.05.16 11:51



Благодаря, Биляна!
Наистина ни е необходим кадърен и съпричастен лекар.
Днес мъжът ми го приеха в Пловдив. На ехографа се вижда голям тумор, но е на краче и е вътре в мехура. Казват, че е възможно, когато е правена комп. томография да е прилепнал към стената и заради това да е разчетен като "на широка основа".

Аз недоумявам как е възможно при редовни 3 месечни цистоскопии, правен ТУР през декември и април тази година на рецидиви от 4-5 мм, да не се види и установи близо 4.5 см тумор.
Следен е от един лекар, доцент в Университетска клиника.
Не знам вече на какво да вярвам. Чувствам се много объркана и безсилна.





Тема Туморитенови [re: krocus5-109954]  
Автор nbb (ентусиаст)
Публикувано31.05.16 15:58



могат да растат много бързо, когато са създадени благоприятни условия за това. Затова е толкова важно pH на тялото да се поддържа алкално. Паразитите не могат да виреят в алкална среда.
Вярвайте в Бог. Той ми посочи верния път и се отървах от туморите без операции. Когато става въпрос за намеса в главата, както беше при мен, решението какво да правиш не се взема толкова трудно.
Успех ви желая !





Тема Re: Туморитенови [re: nbb]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано01.06.16 15:44



Мила, разбирам, че си гневна, че не са забелязали процеса овреме, но това нищо не ти носи, овсен болка.
Значи решихте в Пловдив да го оперират? Все пак, на лошото отгоре, има и хубаво, нали! Все пак е едно краче, и се надяваме да го отстранят.
Нямаш място за отпускане, стягай бойните оръжия и вярвай в добрия изход.

Стискам палци!



Тема Re: Туморитенови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор krocus5-109954 (ентусиаст)
Публикувано01.06.16 17:58



Нищо не сме решавали. Трябваше спешно кръвоизливът да се спре.
Приеха го в Пловдив и 2 часа след приемането туморът беше отстранен и кръвоизливът спрян. Хемоглобинът, към момента на операцията, вече беше под 80.
Чакаме хистологията.
Операцията се извърши на 9-ия ден от началото на много силен кръвоизлив, като в Пловдив беше 5-та по ред болница, към която се обърнахме.


За отношението на онколозите от нашия град мога много да пиша. В града ни има КОЦ, който тази година получи съвременна апаратура за над 7 млн. лева.

Не се гневя, просто искам да предупредя, че дори при редовно следене, се допускат груби грешки.

Признавам си, че много се уплаших. Кръвта тече, а никъде не го приемат. В нашия КОЦ казват, че положението му е трагично и е безнадежден случай след като от Плевен са го пратили тук да прави комп. томография и спирането на кръвта не е тяхна работа. В Бърза помощ казват, че не е спешен случай. В Плевен казват, че в нашия град са длъжни да го вземат в болницата защото състоянието му е животозастрашяващо и като спрат кръвоизлива да отиде при тях. Та така... в болница № 5 по ред го приеха и направиха ТУР с цялостно отстраняване на тумора.



Тема Re: Туморитенови [re: krocus5-109954]  
Автор bilyana.decheva-191211 ()
Публикувано02.06.16 14:02



Мила, минали сте през ада!
Но ето, нещата са закрепени.
Всички ние познаваме страха да изгубим близък в крайна сметка не заради болестта, а заради скапаната ни здравна система и своевременна реакция.

Бързо възстановяване и пиши относно хистологията.



Тема Re: Туморитенови [re: bilyana.decheva-1912]  
Автор krocus5-109954 (ентусиаст)
Публикувано24.08.16 21:19



Да напиша за развитието на историята. Направили сме серия от грешки

- предоверяване, страх от лоши вести и т.н. Пред голяма дилема сме.
Хистологията е: гранулационна тъкан. Пикочен мехур - гладки стени, простатна жлеза 4/4 см, хомогенна ехоструктура.
Преди 2 дена (3 месеца след операцията) отиде за консултация при д-р Златев от "Света Анна". На ехограф нищо не се вижда, при цистоскопия - също, гладки стени, няма тумор, добър тонус, простата идеална за възрастта, но... прегледа пак комп. томография и според него има тумор в мускулатурата на пикочния мехур. Останал е още при първата операция преди 4 години. Още тогава е трябвало да се направи радикална цистоскопия.
Проведената лъчетерапия е грешка защото тя не влияе на инвазивни тумори, а ни е докарала много странични проблеми. Химиотерапия не е провеждана, което също е голяма грешка. Даваните епикризи са непълни и неинформативни.
При последната операция не става ясно откъде е взета пробата, там откъдето е рязано образуванието или от стената. Въобще, много въпроси и никакви отговори.
Той предложи - радикална цистопростатектомия, въпреки, че няма данни за промени в съседни органи, поне на томографията нищо такова не се вижда.

По принцип сме съгласни, но... опасяваме се да не би лъчетерапията да е увредила много органите в малкия таз и да не може да се изгради мехур.
Дайте някакви съвети, може на ЛС, за опитни лекари диагностици или място където да направим втори консулт.

Редактирано от krocus5-109954 на 24.08.16 21:21.



Тема Re: Туморитенови [re: krocus5-109954]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано24.08.16 23:02



Здравей, копирай въпроса в темата "Въпроси към лекарите". Може PRN да има идея.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Туморитенови [re: Buba67]  
Автор krocus5-109954 (ентусиаст)
Публикувано26.08.16 07:50



Благодаря, Buba 67.
Започвах няколко пъти питането, но се отказах. Не мога да съобщя достоверна фактология, оказа се, че епикризите са свободни съчинения.

.
При прегледа в Сф, лекарят установи, че последната епикриза е много противоречива и изобщо не съответства на томографията.
Изпратихме човек в Пловдивската болница за допълнителна информация и евентуално диск от операцията. Оказа се, че те не са премахвали тумор, а само са коагулирали кървящите съдове, нищо, че са усвоили пътеката за онкологичната операция. Не са рязали от туморното образувание (или поне от онова удебелено място), взели са само проба от кръвоносните съдове, от стената на мехура (неясно къде), та хистологията е от там, а не от нужното място.
След поставените отново въпроси и прегледа на томографията са казали, че трябва да се премахне мехура. Не знам защо са ни спестили тази информация преди 3 месеца.
Отчаях се от лекари и лечение.

Редактирано от krocus5-109954 на 26.08.16 07:53.



Тема Много съжалявамнови [re: krocus5-109954]  
Автор nbb (старо куче)
Публикувано26.08.16 08:23



за това, което сте разбрали, но за съжаление е така - болният трябва да поеме нещата в свои ръце, ако иска да остане жив и след това да оздравее. Тук много хора ме считат за луда, но аз си знам какво ми струваше оздравяването ми.

Молете се на Бог да ви прати спасение и да ви покаже пътя, който трябва да извървите. Аз така стигнах до лекарката, която ми даде сили и надежда, че ще се справя. Все още се намират хора и сред това съсловие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.