Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:06 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: pyми]  
АвторPyми (Нерегистриран)
Публикувано30.04.07 17:25



ЗДравейте, може ли някой да ми помогне със съвет за грижите , хигиената и поставянето на торбичките на стомата?търсих във търсачката но нищо не можах да открия. Срещам големи трудности при поставянето ако може някой да ми обясни по подробно. Благодаря предварително





Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Pyми]  
АвторДиa (Нерегистриран)
Публикувано01.05.07 16:38



Мога да помогна с информация, само по отношение на торбичките марка
"конватек"Ползваме ги за съпруга ми.Те са комплект от плочка и торбичка за съответната стома. На всеки три дни сменям плочката и торбичката . Преди около 6 месеца плочката стоеше и около 5 дни ,но от гледна точка на хигиенната баня и заради това че се получава сърбежи ,започнахме подмяната на всеки три дни. Те издържат залепени докато се изкъпе. Ако пък не е правил душ,се намокрят с топла преварена вода и се свалят така както са коплект-торбичка и плочка . Предварително приготвям пластмасови чашки за кафе --обливам ги с преварена гореща вода . Ползвам стерилни хирургични ръкавици , марлички /компреси/5/5 см.и сапун "Бебе". След свалянето на торбичките с плочките мястото се почиства с марличките натопени в преварената топла вода и сапуна ,който е в отделна чашка. Целта е хубаво да се почисти мястото от остатъците от предишното залепване , а след това да се почисти и от сапунената вода. Подсушава се много добре . От фирмата доставчик съм си купила и подсушаваща пудра, която поръсвам накрая, но и хубаво я отстранявам с марличката. Целта е да не остане и от нея по кожата. След това се залепва плочката ,която е със самозалепващо покритие. Допълнително по четирите страни слагам ленти от лейкопласт ,но заради това ,че е алергичен към всичките видове купувам се наложи да намеря и лейкопласт от същата материя ,какъвто е на плочката През цялата процедура съпругът ми държи малка пластмасова чашка при излаза на тръбичката от стомата . След това се поставя и самата торбичка-там трябва да се внимава да се чуе едно характерно прищракване ,което показва че торбичката е стабилно поставена.Това е . Ако имаш въпроси ,ще помогна.



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Pyми]  
АвторДиa (Нерегистриран)
Публикувано01.05.07 18:39



Здравей мила Руми,
Пак съм аз-Диа. Понеже съпругът ми тези дни не е добре, аз не бях влизала във форума . Дъщеря ми ми каза за твоя въпрос и аз в старанието си да помогна бързо, виждам че съм ти изпратила само един доста "сухарски" отговор ,за което ти се извинявам.
Мила Руми ,зная колко ви е тежко на майка ти и на теб в тези дни след тежката операция.Но кураж, кураж и само кураж трябва в този момент. Най доброто е че операцията е минала успешно . Другите неща от обслужващото естество да не те притесняват ,бързо се свиква и се добива опитност. Питай за всичко, което те вълнува и ще се справиш ! Пожелавам бързо възстановяване на твоята майка !!!



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Pyми]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 15:39



За торбичките на нефростомата ли питаш?
Ние имаме идни които се сменят на 1 седмица някаде и имат и отвор с който се изпразват.Тя само ги дезинфекцира със спирт.До кога ще стои с нефростома?
Как е тя?Добре ли се чувства?
Нас вече ни приеха в болницата и чакаме дата за операцията.



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Диa]  
АвторPyми (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 17:21



Здравей Диа, Благодаря ти за пожеланиятаа и за хубавия отговор. Притесняваме това , че ние ползваме еднокомпонентните торбички на конватек .Когато я изрежа до необходимия диаметър и я заепя понякога се получава така , че пропуска някакси катостане права се разместваи пропуска от долната страна.В следствие на това покрието се размеква. Ние я поставяме в легнало положение незнам дали така трябва или трябва да е права.Другото което ме притеснява е това ,че се образува по голямо количество слуз вероятно ката се намоки самат плочка.За сега не смеем да ползваме двукомпонентните торбички ,защото ни казаха в началото да ползваме от еднокомпонентните. Нормално ли е самата стома да си променя размера ?Ние почистваме с марлички и физ. разтвор .Понякога ползвам и кърпичките на конватек .



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Haдeждa]  
АвторPyми (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 17:25



здравей Надежда не става дума за нефростомата , защото при нас я махнаха след операцията както ще стане и при вас. Искренно се надявам при вас нещатата да не се проточват още дълго време и да мине всичко успешно .Как е майкати в момента? Успех и кураж мила!



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Pyми]  
АвторДиa (Нерегистриран)
Публикувано02.05.07 20:01



Здравей Руми,
При нас за около месец след операцията не се поставиха на стомите торбичките с плочките на " коннватек". Хирургът казваше че трябва да се оформят и заздравеят стомите-ох не знам дали се изразявам точно.След това започнахме с двукомпонентните ,защото така ни препоръчаха от дистрибуторската фирма -били по удобни за ползване и обслужване. Тъй като доколкото разбрах операцията при вас е била съвсем скоро има логика в това да ви препоръчат еднокомпонентните . Просто сте имали шанса някой да ви насочи веднага след операцията . При нас отлагаха този момент, защото доста време бяхме в болницата ,пък и мисля че всеки лекар си държи на някакво свое мнение -правилно или не ние само жадно поглъщаме инфото ,а после опита ни учи и най- вече прочетенето във форума и нета, да не сме само наивни изпълнители на техните "препоръки " .
Определено считам ,че двукомпонентните, които ползваме са добри и след известен период се добива рутина. Така че може да се консултирате след известно време и мисля, че проблемите около стомите поне отчасти ще отпаднат.Отчасти защото все пак си има и епизодично появяващи се ,но се преодоляват. Желая от сърце бързо въстановяване . Ще допълня още нещо само, че стана много-правете и искайте по-чести контроли на състоянието й. Ние сега имаме проблем именно защото прекалено много вярвахме ,че всичко което правят в различните етапи след операцията е било достатъчно. Но това е друга тема и е много индивидуална за всеки човек. Кураж и много поздрави на милата ти майка.



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Pyми]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 21:14



В момента майка ми е в болницата.На 10 ще я оперират.Вече толкова дълго ни мотаят.Дано всичко да е наред най-после!



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: pyми]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 14:16



Операцията мина успешно,поне така казват лекарите!Имала е много сраствания от предната операция и това са чистили,но най важното че уретерите са били здрави!и сега чакаме да видим накъде ще тръгнат нещата!
Дано това да е последното!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Haдeждa]  
АвторPyми (Нерегистриран)
Публикувано10.05.07 16:57



Надежда Здравей, много се радвам , че са минали добре нещата при вас.Успех и от тук нататък с възстановявянето. Поздрави и на мама






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.