Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:47 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: pyми]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано08.03.07 19:04



Здравей Руми!
Като прочетох твоята истрия,нещо ми трепна защото аз в момента изживявам същото с моята майка.
Оприраха я през м. октомври заради карцином на шийката на матката.В Майчин дом и я изписаха с кактетър.Опитвах се да науча защо толкова време трябва да стои с него но лекуващия ни лекар нищо не ми каза.Тя е на 47 г.
Ние сме от Сливен,а аз уча тук.Тя си отиде там прави си лъчетерапията,но от нея получава изтъняване на уретерите.Тя неможе да задържа урина.Изтича си всичко.
Но преди 2 седмици и откриха Хидронефроза.Десния и бъбрек почти не функционира.Бил е целият гноясъл,приеха я по спешност ,защото вдигаще много високи температури.
Сега също е с нефростома.Казват че бъбрека започнал да хункционира,но ще и правят операция за разширяване на уретрите със стендове.
Искрено се надявам да е само това.Да не е нещо по сериозно!
Тя направи термичен шок и беше 6 дни в ренимация.
Сега я възстановяват.И нейният хемоглобин е много нисък.Вливаха и кръв...
Моля те кажи ми как се развива всичко с майка ти!Като прочетох започвам да се съмнявам за нещо по сериозно.
Ужас!
Моля те пиши!



Тема Re: За Надежданови [re: Haдeждa]  
АвторPyми (Нерегистриран)
Публикувано11.03.07 10:08



Здравей Надежда,
Надявам се всичко с майка ти да се оправи.
Доколкото знам след лъчетерапия е възможно да се появи радиационен цистит ,както е станало по всяка вероятност при майка ти.Получава се уплътнение на лигавиците на пикочопроводитеи няма как да премине урината до пикочния мехур.Получава се задръжка ,а в следствие на това се увреждат и бъбреците, но с нефростомата се облекчава функцията им. Надямам се операцията да е успешна и да се оправи.Що се отнася до хемоглобина той по бавно се нормализира .Аз и давам накиснати във вода стафиди и сок от цвекло и морков .Тази седмица ще го проверим .Пиши ми как се развиват нещата при вас. Успех мила!



Тема за Руминови [re: Pyми]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 19:00



Здравей Руми!
Нищо не казваш за твоята майка?Как е тя?В коя болница е?
Ние.....в момента очакваме дата за операция.Сега ще правят още няколко изследвания.Много се притеснявам какво ще намерят ватре след като я отворят. Днес видях и резултати от туморни маркери. СА- 127 малко е повишен 57, при норма 37.Незнам.Започвам вече много да се притеснявам.
Пиши как сте вие!
Вече хемоглобина го качихме на 133.Мн сам доволна за което!
Успех



Тема Re: ЗА АСТРОАРТнови [re: acтpoapт]  
Автор*Jull* (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 23:51



Благодаря за информацията.

Бих искала да сваля книгата на Ревичи, но за съжаление не мога да открия сайта... !



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: pyми]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано15.03.07 17:07



Руми,какво става с вас?
Майка ми утре я изписват от болницата.Сложиха и Стенд "Дабъл Джей" на по-малко засегнатия бъбрек.Махнаха и катетъра,и сега прави упражнения за стягане на тазовото дъно.Но ще си остане с нефростомата.
След 1 месец пак ще влезе в болница за да и изграждат уретери от тънко черво....незнам какво ни очаква.
Пиши как са нещата с твоята майка?



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Haдeждa]  
Авторpyми (Нерегистриран)
Публикувано14.04.07 18:38



здравейте! Как са нещата при вас ?Надежда мина ли операцията на майка ти?Как се развиха нещата при вас къде и направиха операцията на майка ти? При нас операцията беше на 04.04. 07.Не знам какво да кажа. Махнаха пикчния мехур и изградиха пикочопроводи от тънко черво.Слава богу дебелото черво не беше засегнато и не се наложи и него да изваждат на корема.За радост проработи и другия бъбрек. Лимфните възли не са ги пипали защото е нямало как заради проведената преди това лъчетерапия. Днес вече и махнаха всички конци но е останаледин дрен ,от който не спира да тече и заради това не смеят да махнат още и нефростомата.Така искам всичко да е минало и даяма споме от тая лоша болест.Наде кажи ми при вас как е !



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: pyми]  
Авторнaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано20.04.07 18:52



здравей Руми!
на майка ми операцията още не са я направили.живот и здраве другата седмица.ще я правят в Правителствена болница.и при нас ще изграждат уретери от танки черва.много се притеснявам.Много ли е тежка операцията?
каде я правихте?
тя сега още е с памперси,опитва се да се задържа ама много трудно.
незнам какво ще кажат.
пиши ми как е майка ти.моля те?
как се възстановява и кой я оперира.
Благодаря ти и успех и здраве!!!!



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: нaдeждa]  
АвторPyми (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 16:02



Здравей ,Надежда.Моята майка от 5 дни е вече в Русе .Операцията наистина е тежка и възстановяването съответно е по -трудно.Сега се учим да обслужваме уростомата- махаме и слагаме специалните торбички.Операцията беше направена в Пирогов.Благодарна съм на всички докотори и сестри мисля, че се справиха чудесно. Искам и при вас да мине всичко както трябва. Пиши ми как е минала операцията , какви са хистологичните резултати.Мисля, че в Правителствената болница са най добрите специалисти и всичко ще мине както трябва. Пожелавам ви успех, кураж и сили.Стискам палци.



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Pyми]  
АвторNadejda (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 15:18



Rumi,zdravei!
Opearaciqta oshte ne e minala.za sled praznicite ni otlojiha okolo 2 mai!Naistina se nadqwam maika ti da se oprawi!Informirai me kak ste!
az mnogo sam pritesnena,no naistina se nadqwam nai-posle da svetne i slanchice na nashata ulichka.
Pojelawam vi priqtni praznici!
Do skoro!



Тема Re: карцином на пикочен мехурнови [re: Nadejda]  
Автор vesela.bgМодератор (гърмян заек)
Публикувано25.04.07 15:20



Моля те, пиши на кирилица!



Нема начин да нема начин!
Животът виси не на косъм, а на връзки!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.