Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:28 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Кутия "ДОБРАТА НОВИНА"нови  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано02.07.06 15:31



Правя тази кутия с молба тук да събираме добрите новини.
Моля всички, които знаят за хора, преживели ужаса на тази диагноза - да пишат тук. Знаем, че хиляди умират от рак, и говорим само за тях.
А за хилядите излекували се - защо мълчим?
Имаме нужда от добри новини - да ги събирме тук за кураж на всички ни!

Ракът е само диагноза, не присъда!

Нема начин да нема начин!

Редактирано от vesela.bg на 02.07.06 22:01.



Тема Re: Кутия "ДОБРАТА НОВИНА"нови [re: vesela.bg]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано02.07.06 20:31



Здравейте приятели!
Весела е права, че не трябва да приемаме болестта като присъда!
Доброто винаги е около нас, само трябва да се огледаме.
Добра новина има и в моето семейство. Леля ми бе оперирана преди повече от 20 години от рак на гърдата. Това се превърна в трагедията на семейството. Доколкото съм чувала от майка си, имала е само лъчетерапия и прогнозата на лекарите е била - 6 месеца до година живот. Имала е разсейки в черния дроб. Спомените ми от детството ми за нея са, че я лекуваха с пречистена газ, пиеше сурова мая, разредена с малко вода - като каша, и други "бабини девитини".
Лекарите много се учудили, когато видели, че в черния дроб всичко е наред.
Леля ми е жива и здрава и до днес!





Тема Re: Кутия "ДОБРАТА НОВИНА"нови [re: нoвa]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 13:50



Преди 6-7 години близо до нас живееше семейство с момиченце на 6 год. Откриха му злокачествен тумор на бъбрека. Последва операция, химиотерапия и лъчетерапия. Съвсем скоро срещнах майката и тя ми каза, че детето вече е красива, млада госпожица и след завършване на лечението не са имали никакви проблеми повече.



Тема Re: Кутия "ДОБРАТА НОВИНА"нови [re: nelgina]  
АвторEлфи (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 14:01



Дядо ми и стринка ми имаха ряк на дебелото черво.И двамата са били оперирани и да са живи и здрави, нямат никакви оплаквания.



Тема Re: Кутия "ДОБРАТА НОВИНА"нови [re: vesela.bg]  
Автор vesela.bgМодератор (усмивка)
Публикувано03.07.06 15:34



Ето и от мен добра новина /имам още, но ще ви ги пускам една по една/.

Моята най-добра приятелка, с която се познаваме от деца, беше оперирана през 1998 година от злокачествено образувание в гърдата. Операцията беше частична /извадиха само тумора и няколко лимфни възела/ в V-та градска в София. Назначена й беше профилактичната /жълта/ химиотерапия + лъчетерапия, които проведе в ИСУЛ.
В началото имаше проблеми с оттоци на ръката, но вече всичко е отшумяло.
Вече 7 години няма рецидиви и си е жива и здрава


Чуваме се по телефона всеки ден, като държи да знае всяка подробност от лечението ми. За нея споменах някъде в постингите, където ставаше въпрос "за" и "против" меда. Та тя не спира да яде мед, колко тенекии изпразни за тези 7 години нямам представа

Нема начин да нема начин!

Тема Жена ми е здрава!нови [re: vesela.bg]  
Авторmsd (Нерегистриран)
Публикувано03.07.06 17:15



Здравейте и от мен. Дано вече нещата да тръгнат на добре за всички.
Приключихме всички прегледи и изследвания и жена ми има резултати на здрав човек - пълна ремисия.
Жена ми беше с нискодиференциран карценом. В началото преди 3 години оперираха гърдата, после мозъчночерепна операция и сега излекувахме 3 разсейки в черния дроб. За пръв път няма завишени маркери, скенера е чудесен, кръвната картина също.
Последното лечения беше химиотерапия, натанал, зелен чай, малко мед с пчелно млечице и прополис,куркума и витамини. Без химията ще продължава да пие всичко за всеки случай поне още половин година.
Желая на всички пълна ремисия!



Тема За моята бабанови [re: vesela.bg]  
Автор Dorchester (Аз съм Дора)
Публикувано04.07.06 10:44



Моята баба през август 2005 влезе за операция на камъни в жлъчката, а се оказа с умеренодиференциран аденосквамозен карцином на главата на панкреаса. Изкара 5 курса химиотерапия. Паралелно с нея пи Натанал, лекарството с алое и редовно сок моркови и цвекло. Осем месеца след диагнозата показа нулеви туморни маркери, чист скенер и идеална кръвна картина. Обявиха ремисия, тази вълшебна думичка.



Тема Двамата дядовцинови [re: vesela.bg]  
Автор Dorchester (Аз съм Дора)
Публикувано04.07.06 10:55



Дядото на съпруга ми, също и моят дядо, са преживели диагнозата рак на пикочния мехур. И при двамата е правена операция на мястото, след това химиотерапия, а по-късно съпругите им (независимо една от друга) са ги атакували с алое. И двамата са живи и здрави и около 80 годишни. Да са ми живи и здрави още дълго!!!



Тема Re: Кутия "ДОБРАТА НОВИНА"нови [re: vesela.bg]  
Авторnjia (Нерегистриран)
Публикувано04.07.06 20:02



Искам и аз да разкажа добра новина.Майка ми има приятелка,която е оперирана преди 24-години от рак на матката и до днес си е жива и здрава.Аз самата съм оперирана преди 4.5 години от рак на яйчника в начален стадии,сега съм на 31 години и да чукна на дърво съм добре.Засега това от мен.Желая късмет на всички.



Тема Re: Кутия "ДОБРАТА НОВИНА"нови [re: vesela.bg]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано06.07.06 16:59



Здравейте всички! Ето и моята добра новина: Моята свекърва е оперирана от рак на гърдата преди 45 години, тогава е била на 32 години. 6 месеца след операцията са отстранени яйчниците и матката без да има метастази в тях.В момента тя е на 77 години и е напълно здрава.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.