Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:03 04.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Кутия "ДОБРАТА НОВИНА"нови [re: Дaнeнa]  
Авторeee (Нерегистриран)
Публикувано07.09.06 15:33



zdravei kak moga da se svarja s tvoya poznat koyto se e izlekuval sam ot rak na beliya drob.Interesuvam se zaradi bashta mi



Тема Re: Кутия "ДОБРАТА НОВИНА"нови [re: eee]  
АвторДaнeнa (Нерегистриран)
Публикувано07.09.06 18:45



Ще го попитам, има ли нещо против да ти дам телефона му и ще го напиша тукр но сега заминавам на екскурзия и ще се върна на 20 септември, не знам дали мога да го намеря преди да тръгна. Той не беше в града, в отпуск е. И между другото, предпочитам да го попитам лично, не по телефон да говоря, защото не ми е много близък, просто познат. Мисля, обаче, че няма да има нищо против да помогне на нуждаещ се човек. Пиши ми дали ти е късно след 20 септември и ще предприема нещо веднага.



Тема Нов медикамент против рак на гърдатанови [re: vesela.bg]  
Автор Бeни ()
Публикувано11.10.06 10:05



Мисля, че тук е мястото, това е добра новина!





Тема Re: излекува сенови [re: нoвa]  
Авторййй (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 22:10



една позната се излекужа наскоро с едни таблетки с марката "VISION". лекарите бяха много у4удени .....



Тема Re: "ДОБРА НОВИНА"нови [re: vesela.bg]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано05.01.07 16:50



Откриха препарат, спиращ раковите клетки
Мексикански учени са създали лекарствен препарат, който спира растежа на раковите клетки, в това число и метастазите в белите дробове.


Това е съобщил ръководителят на екипа учени от Националния университет в Мексико Хуан Молина Гуарнерос, цитиран от „Новости". Основен компонент в новото лекарство е вещество, наречено кумарин, което се извлича от кората, дървесината и зелената маса на растящото в Мексико дърво тонка.
В резултат на многобройни опити върху животни учените са установили, че въпросният препарат спира раковите клетки, без да оказва влияние върху деленето на здравите клетки. Според професор Гуарнерос кумаринът се използва отдавна в медицината, като съставка на различни лекарства против вътрешни възпаления. Заслуга на изследователския колектив е, че учените първи са започнали да използват кумарин за борба с рака.
Новият препарат преминал успешно тестовете в здравното министерство на Мексико и скоро ще започне да бъде изпитван върху пациенти.
Публикуване на Wednesday, January 03 @ 06:00:00 EET от maximov



Тема Re: "ДОБРА НОВИНА"нови [re: nelgina]  
Авторnelgina (Нерегистриран)
Публикувано13.01.07 16:09



Лютите чушки – лек против рака?
Лютите чушки могат да убиват раковите клетки. Това са установили учени от университета в Нотингам.


Според тях, капсаицинът, който придава лютивината и раздразняващия вкус на лютите чушки, предизвиква масово умиране на злокачествените клетки благодарение на въздействието му върху митохондрията, която осигурява енергия на клетката.
По време на изследванията учените под ръководството на Тимъти Бейтс са проучили ефекта на капсаицина върху култура от ракови клетки от бял дроб и задстомашната жлеза. Установено било, че капсаицинът се свързва с белтъчините на митохондрията на раковите клетки и стимулира процеса апоптоза /генетично програмирана смърт на клетките/, без да засяга здравите клетки.
"Тъй като тези вещества атакуват самото сърце на раковите клетки, ние смятаме, че сме успели на открием "ахилесовата пета" на рака. Биохимията на митохондрията на раковите клетки силно се различава от биохимията на нормалните клетки. Това е избирателната, присъща на раковите клетки уязвимост", твърди Бейтс. По думите му, една доза капсаицин, която стимулира апоптозата на раковите клетки, не влияе на нормалните клетки. Според авторите на изследването в перспектива въз основа на капсаицина и подобни на него вещества ще могат да бъдат създадени ефикасни противоракови вещества.



Тема REMISIQнови [re: vesela.bg]  
АвторVal (Нерегистриран)
Публикувано29.04.07 11:08



Казвам се Вал. Българин който живее със семейството си (син на 18 год. и дъщеря на 16 год.) вече 12 години в чужбина.
И така в края на Януари 2005 започнах силно и дълбоко да кашлям. Никога през живота си не съм пушил. Няколко пъти ходих при личния лекар които ми даваше антибиотици, после лекарства за астма и най-накрая ме изпрати при специалист които по най-бързия начин ми направи СТ скан на които се установи че имам вода в белия дроб и някакво образувание в левия дроб.
Постъпих в болница и след изтегляне на водата (пункция) и други изследвания ( bronhoscopiq, CT скан на главата, Bone скан за костите и др) на 20.04. 2005 беше поставена страшната за всички нормални хора диагноза “Рак на белия дроб 4 стадии с 1 метастаз на гръбначния стълб и разпространение в лимфните възли”. Големина на първичния тумор в левия дроб 1.5 см диаметър. Метастаза беше на Л4 лумбрален прешлен с размер 25 мм. При това състояние не се оперира и остава само химиотерапия, лъчетерапия също не може защото е много близо до сърцето.
Живота ни се обърна наопаки. Лекарите ми казаха че ми дават 6-8 месеца живот – време достатъчно да си подготвя всичко за това. Един от тях ми каза че докато съм в по-добра форма да обикалям по света и да си напиша завещанието. Тогава бях на 46 години. Същата година сина ни беше абитуриент а дъщеря ни 9 клас. Не можех да си представя че така бързо ще се разделя с всичко най-мило за мен на тоя свят без време.
Във същото време на диагнозата бях в процес на смяна на работата. Една седмица преди влизането в болница за изследвания получих желаната от мен постоянна работа И на 18.4.05 трябваше да съм на работа а аз влязох в болницата на 17.4.05. Едно зло никога не идва само…
Прибрах се в къщи със срашната диагноза, без работа И без ясна представа за бъдещето което никак не беше розово. След 2 седмици започнах химиотерапия с надеждата че ще помогне . Установих че където кажа белодробен рак 4 стадии и всички започват да гледат на теб като на отписан от живота. По това време жена ми стоеше по цели нощи пред компютъра за да търси по Интернет нещо което може да помогне.
След 2 цикъла на химиотерапията (Авастин + Гентасибин) бях с много ниско ниво на белите кръвни телца, бях отслабнал толкова че едвам се премествах от едната стая в другата. Загубих около 15 кг по това време. Стана ясно че СЕА (туморен маркер в кръвта) почти не се е повлиял от тези 2 цикъла химиотерапия. Реших да се откажа от по-нататъшно безсмислено продължаване на химиотерапията която само съсипваше и без това слабата ми имунна система. Междувременно започнах да пия Tian Xian (китайска билкова добавка) на ампули плюс таблетки №5 правени специално за белодробен рак и други за изтегляне на водата от дроба.
Месечната доза на ампули Tian Xian ми костваше US$1000. Близо 4 месеца го пих без особен ефект. В същото време пиех сокове- плодови и зеленчукови , какви ли не добавки- Beta GlucanTransfer Factor+, Q10, Grape seeds, alfa lipoic acid,Ambotrose, RМ 10, Cesium + potasium и какво ли още не. Слава богу с парите не бяхме зле освен това успях след не малко мъки да си получа парите които щях да получа за пенсия след 15-20 години. На практика аз съм пенсионер на 47 год. сега. През това време СЕА се движеше между 15 и 30 нагоре надолу. В края на 2005 год. започнах експериментално специалното за белодробен рак лекарство Tarceva. Започнах с доза 150 мг И след 2 седмици имах всички старнични ефекти които можех да имам в най сериозният им вид – множество пъпки с гнойни върхове по лицето , гърдите и гърба, страхотно изсъхване на носа и кожата на лицето, напукване на устата в ъглите до такава степен че не можех да се храня , да говоря и пр. Но пък действаше жестоко на рака – за месец и половина тумора намаля с 40% а СЕА спадна до 3.5 (мах за здрав човек), водата в дроба изчезна. Заради комфорта си го спрях. Междувременно ходих в една частна клиника за лечение с Ukrain, Витамин С венозно и някаква имунотерапия. И тук нищо за US$12 000. Какво да правиш – пари за надежда които пълнят джобовете на разни странни “специалисти” . 2006 година започна с разочарование от Ukrain и вит С. Продължих с добавките, като от време на време ходех при моя онколог за кръвни изследвания и СТ скан. Когато му поисках РЕТ скан (които дава мястото и активността на туморите) той ми отговори така: Какво толкова те интересува дали имаш метастази в черния дроб или дебелото черво? А бе ние сме те отписали отдавна какво толкова се интересуваш …Няма грам човешко отношение, не стига че с нищо не могат да ти помогнат, че всичко струва майка си и баща си ами накрая и такова отношение.
През Април 2006 отидох на един курс за медитация – наистина звучи малко странно ,но има своето въздействие върху човека. Медитирах по 3 пъти на ден И се усещах добре. Физически също бях добре – тичах с Кучо (мъжка немска овчарка) по 800 м и ходех по 4 км на ден. Междувременно ходих при някакъв китайски лечител които ми даваше някакви билки И по пулса диагностицираше състоянието на органите. И тук пари – US$300 на две седмици И така в продължение на 4 месеца докато в края на Юли 2006 отидох на СТ скан които показа увеличаване на тумора , много голямо количество вода в дроба И влязох в болница за изтегляне на водата. За 2 дни ми беше изтеглена 3.5 л течност от левия дроб и остана още. Дишах по леко но вече не можех да тичам с Кучо И се уморявах лесно. Ренгеновите снимки показваха разпространение на рака и в десния дроб. Положението ставаше лошо.СЕА беше вече 56
Стана ясно че трябва да предприема нещо. След консултация с моя дивак онколог започнах химиотерапия с Алимта.
След 2 цикъла с това лайно СЕА достигна 81. Спряхме това чудо И започнах друго( забравил съм му името) . Междувременно стана ясно че водата отново се акумулира в дроба И трябва да се вземат мерки – предложиха ми да направят опрация при която изтеглят водата и в пространството между плеврата и ребрата вкарват талк които слепва след възпалителен процес плеврата към ребрата и няма къде да се акумулира вода…След операцията през Ноември 2006 прибирайки се в къщи реших да започна Gerson диета за почистване на организма и подсилване на имунната система.
Тя включва плодови и зеленчукови сокове с почистващи клизми с органично кафе. Целта е да се стимулира черния дроб да изхвърли всички боклуци и да въстанови имунната система. По-надолу давам описание за този процес които и досега ползвам. Писаното беше обяснение как се прави бях го писал във форума и си позволявам да го прекопирам след което ще продължа по-натам.

Най бързо и ефективно действа Gerson терапията - плодови и зеленчукови сокове през 1 до 1.5 часа и всяка сутрин и вечер клизма с кафе. Знам че всичко звучи странно но аз конкретно имам много положителни резултати и доказателства за доброто действие на терапията. През м 12. 2006 на жена ми откриха на CT скан петно на черния дроб с диаметър 1.5 см със съмнение за рак. Казаха че трябва да се чака 3 месеца и пак да се види. Ние решихме да не чакаме и по Нова Година тя прави тази диета + почистване на жлъчката за 8 дни и след този период болките изчезнаха а преди няколко дни скенера не покажа нищо - дроба е съвсем чист.
Тази терапия е описана в книгата на Ана Фрам - Борба с рака
Та за терапията :
- Ставане сутрин и 120 мл лимонов сок смесени с 4 супени лъжици зехтин се разбъркват добре, изпиват се на гладно и се ляга на дясната страна с колкото е възможно по- плътно притиснат десен крак към гърдите. Така се отварят жлъчните канали най-добре и се лежи в тази поза 20 мин.
-0.5 часа след приключване на процедурата се пие т.нар. зелен сок - сока от 1 портокал, 1 грейпфрут и 1 лимон се добавя 50-60 мл вода и 2 супени лъжици Barley Grass powder ( пудра от зелен ечемик - не зная дали правилно звучи на български).
-Непосредствено след зеления сок се прави клизма както следва:
В 400 мЛ дестилирана вода се сваряват 4 супени лъжици прясно смляно ОРГАНИЧНО кафе ( идеята е да няма химикали в него) и и се оставя да се запари за 15 мин.
1Л дестилирана вода се загрява до 36-40 градуса и се прави промивка (клизма) за 10 мин
Освобождава се дебелото черво от всичкото си съдържание и вече е готово за истинската клизма
Прецежда се кафето и се добавя дестилирана вода (36-40 град) до общ обем 1.5 Л. Прави се клизма с това количество и се задържа 20 мин като се лежи в същата поза както при лимоновия сок сутринта след ставане. След 20 мин се лежи 3 мин по гръб и 3 мин на ляво след което се изхвърля всичко (освобождава се дебелото черво)
- След това се прави ябълков сок от зелени ябълки ( защото съдържали повече Malic acid) около 200 мл и се добавят 2 чаени лъжици Psilium Powder ( пудра която почиства тънките черва)- - не знам как е на Български). Добавят се 50-60 мл дестилирана вода. Обяснението за водата в соковете е че така се облекчава работата на панкреаса. Всичко това се изпива и след час и нещо си готов за следващия сок.
-Червен сок - сок от моркови , червено цвекло и 100г кервиз. Общо около 300мл. Само сега се пият и 2 капсули от Nourishing Flora (вещество кото осигурявя организма с необходимите добри бактерии измити от червата след клизмата - не зная как е на Български).

- След изпиването на този сок следващия е отново Зелен сок, след час и нещо отново ябълков сок, след още час и нещо червен сок и така до поне 3 пълни цикъла до вечерта.
-Преди лягане отново клизма( втората клизма само за първите 2 седмици)
- Зная че ще погледнете с насмешка за кафето, но това е единствения начин да се стимулира черния дроб да изхвърля боклуците които са го задръстили. Освен това този е единствения начин да се освободиш от тях. Задържането в организма води до натравяне и не може да се освободи човек от тях
Целия този режим за болен от рак се прилага поне 2 седмици. Не се яде нищо друго - само сокове се пият. Трябва да се очаква отслабване което е най-силно след 3-4 ден , след това организма постепенно се самовъзстановява. Тази терапия е Gerson Therapy и е доста по сложна и се прилага в болничи условия( 3-4 клизми на ден и до 5L сокове на ден). Това което описвам по-горе съм го правил няколко пъти и резултът е поразителен. Описано е от А. Фрам

За мене доказателството че системата работи за мен е че след излизане от болницата след операцията СЕА беше 80 а 3 седмици след това (в 2 от които правих основното почистване) СЕА беше 63. През това време не съм взимал нищо. Другото доказателство е случката със жена ми която съм описал по-горе.
Имам родители в БГ които си имат доста здравословни проблеми заради възрастта, а и не само заради това аз реших да не им казвам за моето заболяване, освен това аз съм на другия край на света И те не могат по никакъв начин да ми помогнат, само могат да се притесняват повече. Даже на сестра ми не съм казал – тя живее със семейството сив София. След като излязох от болницата след операцията (която не беше съвсем успешна поради това че ракови клетки имало по стената на гръдния кош и пречат за доброто слепване на плеврата към ребрата) жена ми много настояваше да пише на сестра ми за моето състояние. След получаване на писмото разговаряхме доста по телефона и аз й предложих да дойде да ме види. Тя се съгласи и само след 2 седмици имаше виза предвид моето положение. На 14. 2.07 трябваше да пристигне при нас.
И така отмина 2006 година с много надежда и само лоши резултати за мен. Имаше и хубави новини в къщи – нашият син бе приет за студент по медицина От 1.01.2007 запоцнах Tarceva по мое желание и затова трябваше да заплатя първите 2 месеца за лекарството което струва US$ 2 500 на месец. Направих CТ скан на 2.01.07. Положението беше доста лошо.- трудно дишах, кашлях много продължително и болезнено. Започнах Tarceva, но този път 100 мг , а не 150 както преди. След 5 дни кашлицата спря – мечтаех за това от последните 5-6 месеца. След 2 седмици на 16.1.07 CЕА беше вече 42, а 2 седмици по късно в края на Януари – 23. В деня в които сестра ми дойде (14.2.07) дадох кръв и на следващия ден резултата бе СЕА 11.5. Направо невероятно. Tarceva работеше за мен на 100%. На 2.3.07 – CЕА 7.7, на 2.4.07 - CЕА 3.6. На 3.4.07 бях на CТ скан и на заключението от радиолога видях изрази които бяха като мираж за мен - Дробовете са чисти, няма следи от аденокарцинома.
На следващия ден бях обявен за CANCER FREE – бях в ремисия. Тогава моя доктор дивак заяви следното - “ Ти не си мисли че това е за винаги – средно след 6 месеца, мах до 2 год рака ще се върне и Tarceva повече няма да работи за теб”. Сякаш попариха радостта ми с вряла вода. И до днес не съм казвал никъде че съм в ремисия и трябва да очаквам връщане на рака в по-страшна мутирала форма. Чрез Интернет знам за хора които вече 2 години са в ремисия от Tarceva и никoй не мисли колко време ще продължи това.

Вече близо месец от този тъй хубав резултат вие сте първите които узнавате за това и знам че вие виждате нещата с моите очи защото сте хора докоснали се до проблемите на тази страшна болест.

Желая на всички успех и пълна победа над тази проклета болест и пожелавам на всеки да изпита истинското удоволствие от радостта за мечтаната от всички нас РЕМИСИЯ.

С поздрав Вал



Тема Re: REMISIQнови [re: Val]  
АвторAйpa (Нерегистриран)
Публикувано29.04.07 12:13



А сега спазваш ли някакъв режим на хранене???



Тема Re: REMISIQнови [re: Aйpa]  
АвторЮлия 48 (Нерегистриран)
Публикувано29.04.07 17:48



Радвам се за Вас и вашето самейство

да сте живи и ЗДРАВИ до дълбоки старини



Тема Re: REMISIQнови [re: Aйpa]  
АвторVal (Нерегистриран)
Публикувано30.04.07 02:58



От последните 5 месеца сутрин клизма с кафе, след което 1 зелен , 1 ябълков сок с капсулите Nourishing flora и 1 червен сок. След това като нормален човек закусвам , обядвам и вечерям като между яденетата пия колкото може повече минерална вода, ям ядки (предимно бадеми и бразилски ядки – сурови + стафиди и сушени плодове най вече сини сливи и круши). Ям предимно вегетарианска храна (бях най отявления “месар” в къщи – без месо не сядах))). Ям черен хляб,колкото може повече зеленчуци r плодове – по възможност сурови. От готвените неща предимно постни манджи и пилешка супа от пилешко месо без антибиотици и хормони. От време на време ям и риба- предимно tuna (мисля че е риба тон на български) и salmon (сьомга).

Какво не ям въобще: - Бяло брашно и хляб
Червено месо – свинско и телешко
Захар и сладки неща
Мляко и млечни продукти
Мазнини в какъвто и да е вид ( жена ми готви със зехтин в къщи)

На всеки 2 месеца провеждам почистващата диета на Герсон така както съм я описал.
Не е много сложно , но изисква време и желание. Ако се сетиш за нещо друго – питай, с каквото мога ще помогна.

С поздрав Вал




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.