Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:11 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Колон хидротерапия в България!нови [re: ниko]  
АвторCтeфo (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 12:58



ДО Нико

Не се притеснявай да пътуваш.
След терапията НЯМА никакви позиви за тоалетна, както е след клизма.
Всичко се източва от червата.
Казвам от опит, правил съм я .



Тема Re: Колон хидротерапия в България!нови [re: vesela.bg]  
Авторляни (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 15:16



извършва ли се във Варна хидротерапия и къде ако има



Тема Re: Колон хидротерапия в България!нови [re: ляни]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 16:43



Ако вярвам на моя гастроентеролог, който е професор и е един от водещите- методът има козметичен характер и цели само да си дадеш парите за глупости, вместо да се лекуваш активно!



Тема Re: Колон хидротерапия в България!нови [re: ляни]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано26.03.08 22:05



Да, извършва се в "св.Ана".На мен там ми я направиха по спешност.



Тема Re: Колон хидротерапия в България!нови [re: iliana.k]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 08:38



Мога ли да попитам каква може да бъде причината за колон хидротерапия "по спешност" ?!?



Тема Re: Колон хидротерапия в България!нови [re: lvan]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано27.03.08 09:24



При мен причината беше кръвоизлив.Ясно беше,че е от полипи в дебелото черво,но трябваше да се установи колко са,къде се намират и т.н.
По време на същата процедура се взе и биопсия.



Тема Re: Колон хидротерапия в България!нови [re: iliana.k]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 10:18



Ти говориш за колоноскопия, не за хидротерапия. При хидротерапията се вкарва вода през апарат за клизма с цел да се почисти червото от токстините. Затова писах по-горе, че моя лекар ми каза, че това е несериозна процедура и няма реален ефект. А колоноскопията е основен метод за диагноза на рака на дебелото черво и други чревни заболявания, като малките полипи могат да се оперират безкръвно през апарата, доколкото знам.



Тема Re: Колон хидротерапия в България!нови [re: lvan]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано27.03.08 10:31



Може и аз да не съм те разбрала,но говоря хидроколоноскопия.До колкото зная д-р Емилова прави хидротерапия.



Тема Re: Колон хидротерапия в България!нови [re: iliana.k]  
Автор *jull** (())
Публикувано27.03.08 15:17



Илианче, мила, и аз нещо не разбирам!...Какво оначава "хидроколоноскопия"?
Знам какво е "хидроколонтерапия", както и "колоноскопия". но двете заедно...? Обясни, моля те, какво представлява и какво му е "хидро"-то в случая!





Тема Re: Колон хидротерапия в България!нови [re: *jull**]  
Автор iliana.k (член)
Публикувано27.03.08 15:38



При два неуспешни опита да се огледа добре цялото черво ме подложиха на следната процедура:През ануса се вкарва хладка вода, която промива дебелото черво, като същевременно с камера се оглежда за полипи.При мен беше открит такъв и се взе материал за изследване.Полипа не се отстрани веднага, понеже беше на широка основа и за това се наложи да бъде отстранен оперативно.
Когато попитах лекаря, каво ми предстои, той изполва термина "хидроколоноскопия". МД е лекар и мисля,че ако не съм точна в описанието и наименованието на процедурата може да помогне в случая






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.