Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:08 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Колон хидротерапия в България!нови [re: лили]  
Автор rumib (непознат)
Публикувано07.08.06 16:07



Часовете са от 9,30 до 16,30 - записват,всеки ден без събота и неделя.
Преди 10 дни се обадих и за мене беше удобно петък в края на деня - бях записана от 14,30 и 15,30 - като водих и майка ми.
Първата процедура - както по-горе Весела е написала е 60лв и всяка следваща по 50 лв.Правят се три процедури -като между всяка трябва да има 3-5 дни .И това се повтаря всяка година или на 6 месеца - зависи от състоянието.
Меряте , и мерят кръвното ,но за мене е по скоро за да се чувстваш значим.
Но най- добре да се обадиш в офиса им и да ги разпиташ дали на хипертоници правят колон -терапия.
Утре съм на втора процедура и ако някой се интересува с удоволствие ще пиша.



Тема Re: Колон хидротерапия в България!нови [re: rumib]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано08.08.06 23:06



Аз също минах тази процедура преди 1 месец и се чувствам отлично. Процедурата се повтаря на 6 месеца или 1 година, като периода зависи от з адръстването на червото, от това дали имаш запек и други подобни проблеми. Страхотно е, чустваш се по-лек и пречистен.



Тема Re: Колон хидротерапия в България!нови [re: feniks_m]  
Автор rumib (непознат)
Публикувано09.08.06 16:03



След това се чувстващ олекотен и наистина изчистен.
Направих втората процедура ,но както си писала по-горе самата процедура не е релаксираща- при втората не се чувстващ комфортно, имаш напъни и болки но са търпими - но в никакъв случай приятни и релаксиращи



Тема Re: Колон хидротерапия в България!нови [re: лили]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано01.09.06 19:44



Днес говорих с Хербамедика и за моя изненада ми казаха, че онкозаболяванията са противопоказни за хидроколонтерапия.
Трябвало да се подпише декларация, че си съгласен, въпреки заболяването.
Има ли такова нещо?



Тема Re: Колон хидротерапия в България!нови [re: iner]  
Автор rumib (непознат)
Публикувано01.09.06 20:54



Аз изрично питах и ми казаха ,че за онкоболни на дебелото черво е срещу подпис и по лекарско предписание.



Тема Re: Колон хидротерапия в България!нови [re: rumib]  
Автор vess8 (непознат )
Публикувано02.09.06 23:12



противопоказно е и за оперирани от херния



Тема Re: Колон хидротерапия в България!нови [re: vess8]  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано03.09.06 16:15



Това пише на сайта и вероятно това ми цитираха по телефона:

Колон-хидротерапията не се препоръчва при следните контраиндикации: анемия, остро възпаление на дебелото черво, скорошни операции, фисури, гастроинтестинално кървене, перфорации, бременност , тежка сърдечна недостатъчност, цироза, злокачествени заболявания.

А навсякъде се пише колко е важно за онкоболни да си прочистят дебелото
черво.



Тема Re: Колон хидротерапия в България!нови [re: White Raven]  
АвторOcвeдoмeн (Нерегистриран)
Публикувано20.01.07 19:33



... Аз това си го правя в къщи. Продават клизми и вършат същата работа....

Да, ама не съвсем...!!!
Ако използвате около 2л вода (тъй като няма по-големи иригатори в БГ!) - трябва да направите около 12-15 такива клизми за един доста кратък период от време - 1 седмица. (А това въобще не е лесно...)
Колона със среден размер на възрастен има капацитет от 5-6 литра, така че една 2л клизма стига не по-навътре от средата на напречната му част - ако не използвате различни пози през време на процедурите !
За сравнение при тази процедура се използват над 30л вода която се вкарва на порции - за 1 час ефективно ви правят около 12 клизми една след друга...

"Bottomline"-a е, че с клизми може да се постигне същия резултат - но 99% от хората няма достатъчно воля, за да го направят (сами) в къщи !



Тема Re: Колон хидротерапия в България!нови [re: vesela.bg]  
Автор DeciDida (непознат)
Публикувано27.02.07 23:22



знам, че и в Бодимед на ул. Здраве се прави.

[url=http://www.mamaibebe.com][img]http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/10639.gif[/img][/url]


Тема Re: Колон хидротерапия в България!нови [re: DeciDida]  
АвторЛopинa (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 17:48



прави се и в центьра за ле4ение с плодове на д-р Емилова,вьв Варна и сега на Боровец,по-скьпо е но при последната процедура вкарват от полезните лактобацили на проф.Александров.А ина4е аз в кьщи си правя с накраиника на душа/махам слушалката/на лека струя,приятно топла вода и колкото може да поемеш,задьржа се по-дьлго и пак се про4иства 4ервото.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.